Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Lubiąż Lubniewice "LUBUSKIE"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 15 maj 2014 - 13:20

Też piękne wody ,myślę że w tamte okolice też kiedyś dotrzemy . S-3 ką można teraz przemieszczać naprawdę przyjemnie i sprawnie .

CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE.
  • oland lubi to

#42 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 maj 2014 - 14:50

Jak lubicie sobie pojeździć po innych wodach i macie pojęcie o wędkowaniu, to tutaj są naprawdę niezłe łowiska i ryby warte zachodu: 

http://www.zumi.pl/p...ów,namapie.html

Czemu te wszystkie rybne pojezierza są tak daleko od W-wy? Człowiek na jeden dzień by wyskoczył a tu lipa. 


  • w6i6e6 lubi to

#43 OFFLINE   maggot

maggot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 15 maj 2014 - 16:00

Pojezierze Międzychodzkie - piękne tereny i jeziora. Z lat 90 pamiętam, że na Jaroszewskim cudów nie było, za to Lutomskie...



#44 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 maj 2014 - 16:08

Czemu te wszystkie rybne pojezierza są tak daleko od W-wy? Człowiek na jeden dzień by wyskoczył a tu lipa. 

 

To nie przypadek. To regula.



#45 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 15 maj 2014 - 16:41

Ciekawa sytuacja.

 

O tyle ciekawa, ze wydawac by sie moglo, ze ten co polowi siedzi cicho (zwykle), a Ci co nie lowia narzekaja i psiocza glosno...

 

Ida zmiany ? 

 

Stawiam, że to jedna i ta sama grupa, co podpowiada podstępna intuicja. Każda woda lubi ciszę. Tubylcy na pewno są wniebowzięci. 



#46 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 15 maj 2014 - 17:26

Napiszę tak: Gdy na Lubiążu było cicho i kameralnie było to moje ulubione i najlepsze łowisko. Pływając po jeziorze wszystkie łódki (kilka) były znajome, na jeziorze panowała cisza. Szło połowić i drapieżników i białej ryby. Mam z tego jeziora osobiste Pb szczupaka, okonia, sandacza (lata 90te) suma, z białorybu leszcza, lina i węgorza... Spędzałem na wodzie dwa dni w tygodniu. Od dwóch lat jest jednak inaczej. Pełno obcych łodzi i brak swobody. Duża ryba przepłoszona od przepływania nad jej głową. Teraz bywam tam dużo rzadziej. Aby połowić zmuszony zostałem do zakupu drugiej łódki i postawienia jej na innym jeziorze. Mimo wszystko będę tam jak najczęściej. Jezioro ma swój urok i zawsze jest szansa na spotkanie z dużą rybą. Żeby nie było, rozumiem działanie władz miasta, które mają na celu ściągnięcie do miasta turystów i wędkarzy. Dla mieszkańców to pieniądze, dla miasta również. Dla jeziora jednak to nic dobrego i zdania w tym temacie nie zmienię. Mimo wszystko zapraszam i jeżeli ktoś ma chęć zawsze postaram się pomóc. Przecież fajnie jak urlop jest udany:-)

Użytkownik chojny83 edytował ten post 15 maj 2014 - 17:30

  • Slavobeer lubi to

#47 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 15 maj 2014 - 17:55

Może i masz rację, po promocji jaką robi Garbus Twoje fotki nic nie zmienią.

 

A Lubniewsko? Łowisz na nim?



#48 OFFLINE   Bharanek

Bharanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWrocław/'s-Gravenhage
  • Imię:Jacek

Napisano 15 maj 2014 - 18:23

Łowiłem na tym jeziorze (Lubniewskim) w lipcu 3-4 lata temu. Woda śliczna, bardzo urokliwa, ale oprócz okonia i małego szczupaka to niczego więcej nie wyciągnąłem. Poza tym pogoda była wtedy kiepska wędkarsko :). Jeśli tak jak Koledzy piszą ktoś pilnuje zbiornika i trafisz aurę to być może coś ciekawego znajdziesz. Jeśli chodzi o mapę batymetryczną to ściągnąłem z neta, ale nie mam już jej niestety...



#49 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 15 maj 2014 - 20:51

Co do Lubniewska. Też tam pływam. Kilka ciekawych ryb w grudniu tamtego roku wyciągneliśmy. Mowa o szvzupakach i okoniach. Ten sezon poświęcam na rozpracowanie tego jeziora...

#50 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 23 maj 2014 - 14:29

Czy możecie wskazać jakiś ośrodek, miejscówkę, która ma dostęp do wody. Chciałbym tam pojechać z własną łódką.

W Lubniewicach byłem jakieś ... jak jeszcze była stadnina koni w tym zameczku i w ubiegłym roku... ale nie w celach wędkarskich. Mieszkałem u kolegi, który ma niewielką klitkę i to z dala od wody stąd moje pytanie o jakiś ośrodek.



#51 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 23 maj 2014 - 17:21

Jeżeli szukasz ośrodka to polecam Zielony Cypel lub Stilon...

#52 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 13 czerwiec 2014 - 19:07

Bylem , zobaczyłem i wędkowałem .
W pierwszych dniach czerwca odwiedziłem jak zapowiedziałem jezioro Lubiąż. Pierwsza ważna informacja dotyczaca pozwolenia wędkarskiego. PZW Gorzów Wlkp. podpisało porozumienie z Gminą Lubniewice że w ramach całorocznej opłaty składki PZW G.W.udostępnia do wedkowania wodę tegoż jeziora tym że członkom bez dodatkowych opłat . Ale UWAGA!!!!!! NIE DOTYCZY TO OSÓB Z POZA OKRĘGU GORZÓW W. którzy też mają wykupione całoroczne składki. Chore bo kiedy wykupywałem w Międzyrzeczu składkę całoroczną otrzymałem wkładkę z listą dodatkowych wód min.jeziora Lubiąż , oraz zapewnienia skarbnika że bez dodatkowych opłat możemy tam wedkować . Przez przypadek i na szczęście bez konsekwencji dowiedzieliśmy się o tym od P. Roberta Gospodarza tej wody. Przejdę do naszego lokum . Zatrzymaliśmy w O.W. Pod Basztą i chociaż luksusów ciężko tam szukać to polecam to miejsce wszystkim wędkarzom oraz każdemu kto chce poczuć trochę natury a poza tym jest to moim zdaniem najlepsza baza wypadowa za rybkami . Pozdrawiam również bardzo miłych ludzi którzy mają tam swoje kampy min. P Artura z G.W. oraz właściciela ośrodka P. Zbigniewa.
Wędarsko tak jak powiedzieli inni koledzy choć rybne (tylko spininngowałem za drapieżnikiem) nie jest łatwym łowiskiem ,ale też nie
taki diabeł straszny. Przy odrobinie chęci i obserwacji wody oraz zabawie z doborem przynęty można tam powędkować nwet przy

wschodnim froncie jaki wtedy nam towarzyszyl .Padały szczupaczki w granicach 50-65cm , sandaczyki od 45-60cm . Generalnie sandacze braly dość kapryśnie dużo miałem brań za sam ogonek zciągając gumy z haka . Okonie ? Udało mi się nawiązać współpracę z przedszkolem takim od 25-30cm . Następny mój przyjazd nad Lubiąż chciałbym poświęcić właśnie im bo jest to przeciwnik z którym warto się tu zmierzyć.
Napewno jest to inna woda na której miałem w okolicach Międzyrzecza okazję wędkować inna niż Głebokie ,Rokitno,czy Lubikowskie. Jak każda nowa wymaga poznania i opływania. Miejsce to jest warte uważam odwiedzin czy jest to ELDORADO WĘDKARSKIE ,myślę że za wcześnie byłoby z mojej strony z wystawianiem takich opini. Chiałbym odwidzić Lubniewice jeszcze kilka razy w tym roku poznać sie bliżej z tą wodą a potem zobaczymy. Chiałbym pozdrowić jeszcze jednego Pana Wojskowego z Lubniewic którego poznałem pływając nad tym jeziorkiem ,który udzielił mi wielu cenny rad i w ogóle był miłym i otwartym rozmówcą. Podobało mi sie jego jedno zdanie opisujące spokój jaki panuje w tym miasteczku otóż '' ...trzeba by było długo chodzić po mieście i zaczepiać ludzi żeby wreszcie od kogoś dostać w mordę!!! '' Prawdopodobnie odwiedzimy Lubnieewice w Boże Ciało i napewno bez zaczepiania ludzi. Na koniec taka informacja dla kolegów którzy obawiają się przyjezdnych oprócz jednego szczupaczka 60cm wszystkie rybki trafiły z powrotem do wody. I jeszcze jedno dla nowych ,nie zostawiajcie przy domkach czy nie schowanych robaków i zanęt ,wszędobylskie tam wrony zaopiekują się nimi na bank przkonał się o tym mój kolega i kilku innch wędkarzy.
Pozdrawiam i dozobaczenia w Lubniewicach

#53 OFFLINE   madaro

madaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 10:54

Witam,
piękne jeziorko ,rybne ale moim zdaniem nie jest łatwym. Znam ten ośrodek tam gdzie Mirkus zatrzymałeś się,i potwierdzam że jest to bez wątpienia najlepsze miejsce wypadowe na rybki nad jez Lubiąż. W środku pięknego lasu sosnowego z dala od miasteczka ,cisza i spokój ,żeczywiście nie jest komfort SPA ale na swój sposób jest to takie małe spa.
Super jeziorko polecam.

#54 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 17 czerwiec 2014 - 11:03

'' ...trzeba by było długo chodzić po mieście i zaczepiać ludzi żeby wreszcie od kogoś dostać w mordę!!! '' 

 

Hahahaha uwierz mi, że ciężko o wpierd... nie jest w Lubniewicach, zwłaszcza jeśli chodzi o animozje sportowe 


  • NocnyLowca lubi to

#55 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 23 czerwiec 2014 - 14:42

Aby uciąć gadkę szmatkę.

Coś tam wydłubałem z szybkiego relaksującego wypadu z rodzinką.

Moi sternicy:

Załączony plik  DSC_6722-1.jpg   73,25 KB   31 Ilość pobrań

Moja rybka:

Załączony plik  DSC_6732.JPG   55,24 KB   24 Ilość pobrań


  • Predatorhunter, Krystekwolf i A78 lubią to

#56 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 23 czerwiec 2014 - 19:09

Wracamy do tematu wątku - dla przypomnienia połowach ryb w jez. Lubiąż, dalsze wycieczki osobiste zakończą się ostrzeżeniami.


  • Garbus, Popej i A78 lubią to

#57 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 11:49

.


Użytkownik Sady edytował ten post 05 listopad 2014 - 18:31


#58 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 22 lipiec 2014 - 07:42

Zrobiłem wyjątek dla kolegów z Gliwic i postanowiłem chwilę połowić i pokazać przyjezdnym co i jak:

Wędkowaliśmy dwie godzinki, mało, ale coś udało się złowić i nawet spotkała nas ciekawa sytuacja (link wyżej)

Koledzy zaliczyli dwa ładne pasiaki, ja kilka okoni i dwa szczupaki.

Mam nadzieję, że przekazana wiedza zaowocuje i koledzy do niedzieli coś złowią...

Pozdrawiam!


  • bassket, malcz i Alexspin lubią to

#59 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 lipiec 2014 - 08:20

Zrobiłem wyjątek dla kolegów z Gliwic i postanowiłem chwilę połowić i pokazać przyjezdnym co i jak:

Wędkowaliśmy dwie godzinki, mało, ale coś udało się złowić i nawet spotkała nas ciekawa sytuacja (link wyżej)

Koledzy zaliczyli dwa ładne pasiaki, ja kilka okoni i dwa szczupaki.

Mam nadzieję, że przekazana wiedza zaowocuje i koledzy do niedzieli coś złowią...

Pozdrawiam!

 

Ty go tak poważnie.... z paluchami do gęby? :huh: :blink:  Ja bym się "trochę" bał ;)  Bądź ostrożny. Pozdrawiam i gratuluję pięknej rybki.


  • bassket lubi to

#60 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 22 lipiec 2014 - 11:16

Ty go tak poważnie.... z paluchami do gęby? :huh: :blink:  Ja bym się "trochę" bał ;)  Bądź ostrożny. Pozdrawiam i gratuluję pięknej rybki.

Miałem napisać to samo  :D Ja tam zawse mam rozwieracz i szczypce pod reką - szkoda paluchów.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych