Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka + FC, a może żyłka? W tym węzły i wiązanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 17 wrzesień 2013 - 11:43

ja zawsze stosuje wezel zderzakowy do laczenia FC z pletka / zylka i nie mialem zadnych problemow
  • mario lubi to

#42 OFFLINE   mirekoko

mirekoko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Okoński

Napisano 17 wrzesień 2013 - 11:57

Witam, bo to mój pierwszy post na tej stronie. W "karpiowaniu" którym zajmuję się od kilkunastu lat, opinię najlepszego węzła do łączenia grubego mono z cienką plecionką ma ten z linka. Co prawda dotyczy on zupełnie innych średnic, ale można spróbować, powinien się sprawdzić. Pozdrawiam

http://sklep-wedkars...ktorn_Slim_Knot


  • Guzu lubi to

#43 OFFLINE   cezar

cezar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 12:48

Witam

- węzeł plecionki z żyłką przedstawiany przez Kawalca był w numerze 10 z 2004 roku  "Wędkarza Polskiego" na stronie 10.(tak mam zapisane w notatkach).

Przy łączeniu nanofila 0,04 z żyłką 0,08 - 0,10 stosuję na węźle kroplę kleju obuwniczego (nie wiem czy to pomaga - ale mam mniej zerwań żyłki).

Józek nie tylko Ty jesteś zwolennikiem przyponów "strzałowych" (a okonie biorą  i spadają).


  • mietek lubi to

#44 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 17 wrzesień 2013 - 12:54

takich maniaków jak @Jozi jest więcej tylko pewnie się nie wychylają :)



#45 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 12:59

Ten z linku Mirka sprawdzi się.

Przy okazji powitać brać karpiową :).

Przy karpiach też przerabiałem kilka łączeń plecionki z żyłką czy fc. Ten węzełek z linka powyżej też. Czasem przy spinningu łączę plecionkę z fc. Tylko nie bardzo wiem po co owijanie plecionki na zgięciu żyłki (krok 1-2 na zdjęciach z linku). Mnie to nic nie dawało, ani przy dużych ani przy małych średnicach. Dlatego ja to wiążę powiedzmy począwszy od fotki 3. Węzełek jest prostszy zgrabniejszy, lepiej się zaciąga. Końcówkę żyłki przytapiam równo z węzłem a sam węzełek lekko kleję. Nie chodzi o zalanie całego węzła klejem, ale o dotknięcie klejem 2-3 zwojów. To taki bezpiecznik. A samo połączenie dalej jest delikatne i nie staje się twardą kulką. Przy spiningu przy stosowanych prze ze mnie materiałach , na zaczepie nigdy nie urwałem całego odcinka żyłki czy fc. Zawsze puszczało od strony przynęty. A to ważne bo wiążemy nową agrafkę, czy co tam chcemy, a nie bawimy się w dodatkowe wiązanie nowego odcinka żyłki.


Użytkownik tadekb edytował ten post 17 wrzesień 2013 - 13:01


#46 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 17 wrzesień 2013 - 13:10

łowiac w kamieniach nie raz urywam cienka plecionkę (przeciera sie przecież na kamieniach), chodzi o węzeł którego raczej nie trzeba kleić.



#47 OFFLINE   cezar

cezar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 13:25

Nanofil 0,04 ma to do siebie , że zawsze puszcza na węźle - albo kilka milimetrów za węzłem (najgorsza plecionka jaką mam - mimo to ją lubię)).

W moim przypadku dochodzą jeszcze dodatkowe przeżycia jak holuję dużego okonia z 6-8 metrów  - węzeł puści czy nie.

Stosuję węzeł Kawalca .Teraz będę testował plecionkę "Kinetic" 0,10 - oczywiście z przyponami "strzałowymi".



#48 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 17 wrzesień 2013 - 13:37

mogłbys jakos pokazac ten wezełek Kawalca ?? Nie mam dostepu do tych gazet :/



#49 OFFLINE   cezar

cezar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 14:58

Postaram się opisać

1. wokół żyłki owijasz 26 razy plecionkę - czyli robisz taką otulinę na żyłce z plecionki.

2.teraz robisz babski węzeł (z tej otulin , która powstała) - ważna uwaga, pętla która powstaje ma być w miarę duża abyś mógł do 

   koła  powstałej pętli owinąć 10 zwojów tej powstałej otuliny.(czyli trzeba 10 razy przekładać końcówkę żyłki przez powstałą pętlę)

3.następnie  zaciągamy węzeł na mokro. (ja daję kropelkę kleju obuwniczego - jest elastyczny)

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem - ale nie mam możliwości posiłkowania się rysunkiem.

Co pamiętam to Kawalec twierdził , że to jest modyfikacja węzła chirurgicznego.



#50 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 wrzesień 2013 - 17:22

Postaram się opisać

1. wokół żyłki owijasz 26 razy plecionkę - czyli robisz taką otulinę na żyłce z plecionki.

2.teraz robisz babski węzeł (z tej otulin , która powstała) - ważna uwaga, pętla która powstaje ma być w miarę duża abyś mógł do 

   koła  powstałej pętli owinąć 10 zwojów tej powstałej otuliny.(czyli trzeba 10 razy przekładać końcówkę żyłki przez powstałą pętlę)

3.następnie  zaciągamy węzeł na mokro. (ja daję kropelkę kleju obuwniczego - jest elastyczny)

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem - ale nie mam możliwości posiłkowania się rysunkiem.

Co pamiętam to Kawalec twierdził , że to jest modyfikacja węzła chirurgicznego.

 

Mistrz :D



#51 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 17 wrzesień 2013 - 19:13

Dzięki panowie popróbuję i dam znac jak się sprawują węzły (łączenia).



#52 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 wrzesień 2013 - 05:50

Postaram się opisać

1. wokół żyłki owijasz 26 razy plecionkę - czyli robisz taką otulinę na żyłce z plecionki.

2.teraz robisz babski węzeł (z tej otulin , która powstała) - ważna uwaga, pętla która powstaje ma być w miarę duża abyś mógł do 

   koła  powstałej pętli owinąć 10 zwojów tej powstałej otuliny.(czyli trzeba 10 razy przekładać końcówkę żyłki przez powstałą pętlę)

3.następnie  zaciągamy węzeł na mokro. (ja daję kropelkę kleju obuwniczego - jest elastyczny)

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem - ale nie mam możliwości posiłkowania się rysunkiem.

Co pamiętam to Kawalec twierdził , że to jest modyfikacja węzła chirurgicznego.

Cezar faktycznie jesteś mistrz jak masz zdrowie taki węzeł stosować :lol: .

Kiedyś go próbowałem wiązać na sandacze, kolega mój wiązał więc widziałem te męki :D .

Ja robię to któtko bo nie ma czasu na takie zabawy, szczególnie jak na zawodach łowię, tak jak piszesz z reguły puszcza węzeł na nanofilu.

Na kociej łapce i hamulcu stelli 1000 okonie mi nie zrywają węzła, dopiero zaczepy.



#53 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 wrzesień 2013 - 06:55

Nanofil jest bardzo śliski i wszelkie "alberty" nie będą trzymały, ale można by spróbować z węzłem takim jak ma pokazany Mefisto przy linkach varivasa na swojej stronie... 



#54 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 18 wrzesień 2013 - 07:33

A może ktoś z was łączył Daiwe Shinobi 10lbs lub Spiderwire Code Red Braid 0,14 z fluo? W obu przypadkach węzły typu mahin knot i slim&beaty strasznie osłabiają zestaw. Przy wiązaniu przyponu przez krętlik jest super, jednak szkoda szorować nim po przelotkach <_<


Użytkownik Matiz992 edytował ten post 18 wrzesień 2013 - 07:38


#55 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 wrzesień 2013 - 08:04

witam, ja osobiście stosuję węzeł Albright do łączenia fluoro z plećką i jeszcze mnie nie zawiódł, olbrzymów co prawda nie miałem na kiju więc to może dlatego wytrzymuje :lol:


  • Matiz992 lubi to

#56 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 wrzesień 2013 - 12:27

przypadkiem w katalogu shimano trafiłem na coś takiego, mam zamiar wypróbować przy następnym wędkowaniu :)

Załączony plik  wezel.JPG   46,47 KB   55 Ilość pobrań



#57 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 wrzesień 2013 - 12:32

ten jest skuteczny na 100% przy połaczeniach plecionki FC lub VEP ale czy do nanofilu sie nadaje to nie wiem?



#58 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 12 październik 2013 - 11:18

tu jest fajny węzeł , nie wiem jak będzie sie sprawdzać bo sam nie używam , ale może komuś się sprawdzi



#59 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 październik 2013 - 14:16

ciekawie co wygląda...



#60 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 październik 2013 - 18:47

ciekawie co wygląda...

Dzisiaj go testowałem. Dobrze trzyma. Strzelił węzeł, na wiązaniu krętlika a ten trzymał. I prosty :)


Użytkownik popper edytował ten post 15 październik 2013 - 18:48





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych