Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka pod lupą - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 grudzień 2005 - 18:51

Pitt to wszystko co napisałeś jest logiczne. Jednak jest jeden szczegół zabezpieczający przed odstrzeleniem. Wystarczy nauczyć się rzucać. Wówczas na te potwory wystarczy plecionka o połowę lżejsza. A o tym szczególe przez grzeczność wszyscy zapominają napisać.
To podobnie jak z samochodem. zamiast 6metrowego Cadilaca wystarczy 4 metrowe Porsche. trzeba tylko w odpowiednim momencie zahamować.

pozdrawiam

#22 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 grudzień 2005 - 19:01

no tak, amerykanie rodzacy sie z multiplikatorem w reku nie potrafia rzucac, logo, o tym zupelnie nie pomyslalem, dzieki http://jerkbait.pl/forum/images/message_icons/icon14.gif

#23 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 grudzień 2005 - 19:30

Nie wiem Pitt czy to jest właściwa płenta. Pamiętaj, że nowo narodzona foka wrzucona do wody utonie. Ona musi się nauczyć pływać. Nowo narodzone dziecko włożone do wody pływa, mimo, że całe życie spędzi na tylnych łapach chodząc po ziemi. Czyli to z czym ktoś się rodzi jeszcze nie rozwiązuje problemu.W Stanach grubo ponad 50% sprzdawanych kołowrotków to są ruchome szpule Kolego.


#24 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 grudzień 2005 - 19:34

Nie wiem Pitt czy to jest właściwa płenta. Pamiętaj, że nowo narodzona foka wrzucona do wody utonie. Ona musi się nauczyć pływać. Nowo narodzone dziecko włożone do wody pływa, mimo, że całe życie spędzi na tylnych łapach chodząc po ziemi. Czyli to z czym ktoś się rodzi jeszcze nie rozwiązuje problemu.W Stanach grubo ponad 50% sprzdawanych kołowrotków to są ruchome szpule Kolego.

no wlasnie, niedosc, ze ponad 50% mlynkow to multiki, to jeszcze lowienie muskie z takim sprzetem, ma wieksza tradycje, niz rzucanie gumowych kijanek kongerowaska wklejanka, wiec w sumie, to chyba wlasciwa pointa?


#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2005 - 09:48

Pitt, mam wrazenie, ze sie nie zrozumielismy...toz ja mowie, zeby sprobowac zastosowac lzejsze przynety i wtedy zweryfikowac jaka linka bedzie wystarczajaca...
Zreszta nie ma o co kopii lamac, Jerry cos sobie wybierze...ja tylko chcialem nadmienic, ze nie zawadzi miec wedke, o parametrach jakich podalem.
A dlaczego (m.in.) lansuje sie lowienie na przynety 6 oz, to sam podales...nieraz ich cena przekracza 30$... :lol:
Gumo

#26 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 28 grudzień 2005 - 10:23

Jacek Kolendowicz wyznaje zasadę małego wszystko zaźre... Kiedyś łowiłem z nim na Eldorado, szczupłe były ospałe i bardzo słabo żerowały. Ja na gumę nie złowiłem nic - Jacek po godzinie rzucania gumą przeszedł na obrotówki zaczynając od Mepsa 3, kończąc na zerówkach... Też niiiic... Po godzinie ćwiczenia obrotówek, Jacek założył streemera z białych piór na 2g. głowce jigowej i w ciągu 15 minut wyjął dwa ładne szczupłe (60-70 cm.) - a mnie szczęka opadła...
Gadda

#27 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2005 - 11:09

Hehe, Gadda..przeszedles w protiwpałożna. Paprochow to ja bym Jerremu nie polecal na Muskiego.
Ale przyklad pokazuje to i owo o tym i owym... :D
Gumo

#28 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 grudzień 2005 - 07:39

Przepraszam ze nie zabieram glosu , jestem zapracowany :(...pogadamy w piatek bo bedzie wolny :mellow:

#29 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 31 grudzień 2005 - 06:59

Myslac o nawinieciu tej 80 funtowej mam na mysli raczej wielkosc i sile muskie , przynety nie koniecznie musza byc wielgachne , chociaz tych tez nie wykluczam . Patrzac na to matematycznie ;- rekord muskie to 69 lb. , przyjmijmy ze mi sie trafi 70 lb. i ja bede plynal np na wschod a on podczas brania na zachod , to ta 80funtowa pleciona czy wytrzymie to uderzenie ?. Chcialbym zebyscie tez zauwazyli ze ta pleciona to dalej cieniutka niteczka a nie gruby sznurek :mellow: . Moje przynety po probach ustawily sie w przedziale od Percha-12 do Whitefisha- 18 Salmo . To nie sa jakies wielgachne przynety patrzac co tu uzywaja niektorzy wedkarze . Moim standartem jest 40lb. a te 80lb. to rozwine jak naprawde bedzie po co . To znaczy jak stane twarza w twarz ...sorry pysk muskiego :mellow: , mozna se przeciez pomarzyc :D
Na muskie uzywa sie tez jigow ..nazywa sie je Jig Kobra , to taki riper z kolnierzem , taki balszoj paproch ...to jednak nie moja dzialka .

#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 grudzień 2005 - 15:01

Jerry, jezeli mozna cos radzic (najlepsze pomysly przychodza mi do glowy jak juz widze organoleptycznie problem) :D
Wszystko zalezy jak lezy...jak zachowa sie muskie podczas poczatkowych chwil brania, jak nastawisz hamulec kolowrotka, jakie bedzie wedzisko (stopien sztywnosci)..?
Ja tylko moge powtorzyc, ze udalo mi sie na 30LBS wyjac 80kg suma i to, pomimo ze przegiecie , powinno dac do myslenia.
Delikatniejszy zestaw to lepsza amortyzacja, lepsze odczucia estetyczne podczas holu, wieksza finezja..a Muskie to przeciez hybryda naszego szczupaka...
Rzecz jasna, niedopuszczalne jest zestawienie-delikatne wedzisko - Rapala Magnum 18cm CD, wtedy ryby sie nie zatnie...
Gumo

#31 OFFLINE   GrynszpaN

GrynszpaN

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 marzec 2006 - 12:52

@Pitt
@Remek
i pozostali uczestnicy dyskusji

Trochę czasu upłynęło od artukułu i dyskusja sie jakby urwała, a nawet zeszła na grubość plecionek stosowanych przez łowców musie, a mnie trafia sie okazja żeby po okazyjnej cenie dostać Hemingway Monotec Futura.
Mogę prosić o kilka uwag na ten temat?
Na codzień mam PP i nie widzę wad, ale znajomki zasiali temat i nie wiem czy napalać się, czy raczej odpuścić.

PS. A unas ciągle pruszy, a pstragi papusiają (byc może).
Pozdr.

#32 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 marzec 2006 - 15:40

monotec futura, to hybryda dyneema z monofilem, podobnie jak spiderwire fusion, pleciony rdzen w powloce z tworzywa sztucznego, wyglada prawie jak zwykla zylka
nie nasiaka woda, dobra na mroz, jest rzeczywsicie okragla w przekroju i nalezy do lepszych w swoim rodzaju
jest ciensza niz zylka, o tej samej mocy, ale rownoczesnie grubsza od plecionki, ktora ma taka sama moc


#33 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń

Napisano 08 lipiec 2011 - 21:32

Uzywana od maja PP 30lb

Załączone pliki



#34 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń

Napisano 08 lipiec 2011 - 22:03

Linka została zakupiona od kolegi z naszego forum @Stachu , mam wyraznego pecha jesli chodzi o plecie :ZA jakis czas planuję polowic na linkę od Dragona sprawdzę jakość po ostrym biczowaniu wody ciezkimi klockami

#35 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 22:15

Nic z tego nie rozumiem.

Wszystkie PP, które kupiłem, i sprzedałem nawinięte na multikacch, nie przedstawiały t.....ch rezultatów. Nie wiem co powiedzieć .... Czegoś takiego nie widziałem.
Qrwa, DEBIL jestem!!!!! <_< <_< <_<

#36 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 lipiec 2011 - 00:01

Uzywana od maja PP 30lb



sprawdz sobie przelotki w wedce - tez mi sie takie jaja dzialy a pozniej wyszlo, ze przelotke szczytowa mam peknieta (niemal pod lupa trzeba bylo patrzec bo na ciemnym ryse kiepsko widac)
i dopiero pod sporym obciazeniem mi szarpala plecionki (identycznie wygladaly).

#37 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 09 lipiec 2011 - 01:02

Dokładnie, sprawdź z lupą przelotki. Używam PP z różnych pewnych źródeł i nigdy nie zdarzyło mi się coś takiego :huh:

#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 lipiec 2011 - 08:08

w zasadzie na zaprezentowanym zdjeciu nie widac nic konkretnego i nie ma sie czym podniecac, bez mikroskopu i powiekszenia 50X mozna sobie gdybac do ... aaeee, mozna sobie jeszcze bardzo dlugo gdybac ... jedyne, co ja widze, to fakt, ze przelotki mozna wymienic na nowe ...

sama zawrtosc postu nie ma nic wspolnego z glownym tematem watku, poniewaz do niego nic nie wnosi, a raczej z forumowym ever greenem o biciu piany wokol plecionki PP


#39 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 09 lipiec 2011 - 08:09

Miał Ktoś doczynienia z plecionką fladen maxximus dynema braided line? Chodzi o opinie na temat tej plećki organoleptyczną lub chociaż zasłyszaną.Interesuje mnie splot i jego przekrój,czy nie jest przegrubiona,stosunek wytrzymałości faktycznej do deklarowanej oraz trwałość.

#40 OFFLINE   Jelonek

Jelonek

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:47

Ja używam Amerykańskiego strena i Daiwy tournament kupowanego na metry.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych