Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy Biomaster SW '13


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 20 październik 2018 - 10:38

Ten Biomaster '13 SW ma jakieś otworki do wlewania oliwki na korpusie i przy rolce, czy też jest ich pozbawiony? Ta nakrętka po przeciwnej stronie korbki jest pełna czy z otworkami, jak np. w Vańku?

Może osoby, które łowiły nim w solance, napiszą jeszcze kilka słów, jak się sprawował i jak to zniósł? :)


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 20 październik 2018 - 10:40


#82 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 październik 2018 - 14:47

Kolega użytkuje ten młynek w bałtyckiej solance od kilku lat. Najczęściej na Bornholmie i na naszym wybrzeżu. Ten młynek to taka uboższa(budżetowa) wersja TP, która też jest o tyle gorzej spasowana(fabryka w Malezji). Kolega na początku wymienił bułę na T-knoba wersja B. Łowi głównie plecionkami. Gdy wziąłem go do ręki wyczuwalny był luz na przekładni. Tego samego nie ma już w TP. Reszta to już kwestia do czego potrzebujesz go użyć i jak długo masz go mieć.

Poniżej film który rozwieje wiele pytań

PS. Na Bałtyk jak najbardziej się nada, a na Atlantyk to można wybrać coś lepszego i trwalszego.


Użytkownik vako edytował ten post 20 październik 2018 - 14:53

  • Krzysiek Rogalski lubi to

#83 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 20 październik 2018 - 17:54

Dzięki.

 

Reszta to już kwestia do czego potrzebujesz go użyć i jak długo masz go mieć.

 

Na nasz Bałtyk, na trotki z plaży. Dobrze byłoby, gdyby posłużył ładnych parę lat. Chyba że wcześniej się znudzi.

Na filmiku widać, że ma przełącznik obrotów wstecznych (niepotrzebny w łowieniu z plaży) i porty do smarowania w korpusie i przy rolce. Twin Power XD zdaje się ich nie ma.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 20 październik 2018 - 18:04


#84 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 październik 2018 - 22:19

Dzięki raz jeszcze. Czyli wychodzi na to, że jeśli chce się mieć mocny młynek, w miarę przyzwoicie zabezpieczony przed morską wodą, do tego po przystępnej cenie, to należałoby wybrać TP SW lub TP XD.

 

Myślę, że tak. Ale uczciwie trzeba dodać, że Biomaster SW to bardzo dobry kołowrotek i na pewno sprawdzi się podczas rekreacyjnego łowienia w słonej wodzie. My wszystko co Shimano oferuje w tej klasie, świetne wykonanie, płynną i lekką pracę, równy nawój, dobry hamulec itd. O zaletach TP SW i słonej wodzie nie mogę się wypowiedzieć bo tak nie łowię ale po kolejnym sezonie na nizinnych wodach jest to mój ulubiony uniwersał, którym ogarniam wszystkie interesujące mnie przynęty. 


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#85 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 październik 2018 - 23:12

W mojej ocenie BM SW to przyzwoity młynek za niewielkie pieniądze, którym da się na pewno łowić z plaży i przy okazji łowić duże ryby. Jego wadą (przy intensywnym użytkowaniu) jest dość szybka utrata tzw sztywności konstrukcji na rzecz luzu na przekładni i rotorze. Rekompensuje to natomiast sama cena kołowrotka.

Podsumowując. Jeśli oczekujesz solidnej i dobrze spasowanej konstrukcji na lata to należało by wybrać TP sw lub xd. Jeśli natomiast będziesz łowił okazjonalnie(w co nie wierzę) to Biomaster w zupełności wystarczy.

Pozdrawiam M.


  • Krzysiek Rogalski lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych