Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka wędka na wzdręgi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
235 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:34

Sylwek to fakt okrutnie pałowaty ten model jest a uchwyt z tym korkiem to masakra jakaś :D .


  • Haxley lubi to

#42 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:36

No poza takimi rzeczami jak waga czy cw to ponoć Elvis ma cieńsze ścianki od mikrosa (nie wiem nie widziałem przekroju, dowiedziałem się od sprzedawcy)

 

Mikros ma cw 0,2-5g ale dużo bardziej elastyczną szczytówkę, głębiej się ładuje i dalej poleci przyneta ten c.w. do 4g  przy Elvisie jest troche zludny.

Mik



#43 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:51

Wzdręgi oraz inne ryby spokojnego żeru łowię, co roku z premedytacją i dodać muszę, że sprawia mi to wielką przyjemność porównywalną do połowu szczupaków, sandaczy i tym podobnych, no może po za połowem boleni i sumów.

Żeby nasze łowy dały nam 100% satysfakcji potrzeba nam odpowiedniej wędki oraz żyłki bądź plecionki, kiedy te dwa elementy są odpowiednio dobrane gwarantuje, że emocje będą niesamowite.

Ja łowię ryby spokojnego żeru na wędkę zbudowaną na bardzo tanim blanku o niskim module, jest to Batson o symbolu DSS 1141-2 RX6 (takie oznaczenia ma teraz ten blank) i powiem szczerze, że jest idealny do rzucania małymi woblerami i tu mam na myśli przynęty mniejsze niż 1cm, mormyszkami ze sztuczną ochotką, oraz przynętami wykonanymi na najmniejszych haczykach muchowych.

Odległości rzutowe są rewelacyjne biorąc pod uwagę wagę przynęt, te centymetrowe lecą dalej niż potrzeba przy tym specyficznym łowieniu, natomiast te najlżejsze też udaje mi się posłać pod pyszczki ryb, tu od razu powiem, że używam żyłki o grubości 0,08.Tym, którzy myślą, że tak się łowić nie da mogę tylko powiedzieć, że na tej wędce i przy tej grubości żyłki można łowić i to naprawdę duże ryby.



#44 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 06 styczeń 2013 - 22:54

Też łowię kijem na tym blanku,z tym że trochę grubiej 0,12 lub 0,14.Przynęty to wobki około 12mm i przynęty na hakach muchowych.Przy takich paprochach kij spisuje się rewelacyjnie.



#45 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2013 - 22:29

Do wzdręg używam kijka G.Lomisa bodajże z GL2. Krótki, ale pod pływadełko. Z brzegu, czy do brodzenia brałbym pewnie 2,9. Kijek jaki mi pasuje ma mieć ciepłą akcję, czyli żadne szybkie grafity. A to dlatego, żeby dobrze się ładował pod leciutkimi przynętami, które niezbyt lotne. Bo wzdręgi łowię na niemal wszystkie mikrusy: blaszki, gumki, woblerki. Kij o ciepłej akcji to też zwykle kij głęboko pracujący pod rybą. I tak ma być ze względu na kruchy pysk. Nie widzę w tej roli kompletnie wklejanek. Kij pod wzdręgę to dla mnie nie tyle kij pod okonia co kij dedykowany pod jazia, ewentualnie jeszcze delikatniejszy. Co nie znaczy, że się nie nada na okonia jeśli będziemy łowić płytko i nie jigować.

#46 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2013 - 22:36

A tak swoją drogą, gdybym teraz miał kupywać, to pewnie bym wziął Panfisha .

#47 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 styczeń 2013 - 22:37

Zylka 0,08 mm. Czy ktos lowi na ciensze linki ? pytam z ciekowsci.

 

Dziekuje za szczere odpowiedzi.


Pozdrawiam

 

Guzu



#48 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 08 styczeń 2013 - 22:45

Ja osobisnie nie zeszlem ponizej 0,10 cienka zyleczka no i troche mocy tez ma.

OK

Ja nie zszedlem ponizej 0,10 cienka zylka no i zapas mocy tez ma.


Użytkownik kokosz77 edytował ten post 09 styczeń 2013 - 08:44


#49 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 08 styczeń 2013 - 22:50

kokosz77 przepraszam ale nie "zeszlem" prosze popraw.Ja sam nie uzywam polskich znakow i palne od czasu do czasu jakas literowke ale gramatycznie to nie wyglada to ladnie.Pzdr



#50 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2013 - 22:53

10-15 zależnie od zielska i ryb. Poniżej 10 boję się myśleć :)

#51 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2013 - 23:04


Teraz to chodzi jako opowiastka ale kilkanaście lat temu znajomy opowiedział mi jak to przekonał kolegę, że zarówno forma szedłem jak i szłem są poprawne. Szłem, gdy jest gdzieś blisko i szedłem, gdy daleko. Potem ów przekonany kolega opowiada na imprezie 'szłem do...' i panienka go poprawia 'szedłem', a on na to 'szłem, blisko miałem' :)
  • marianosum lubi to

#52 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 08 styczeń 2013 - 23:08

Ja łowiłem na 0.06mm, ale w metodzie spławikowej i to tylko na przyponie. W spławiku na zawodach jest to raczej normalne i nikogo nie dziwi,w spinningu niżej niż 0,08 nie schodziłem nie widziałem sensu ani potrzeby. Przy 0.08 w czasie holu już trzeba mieć stalowe nerwy.  



#53 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 styczeń 2013 - 11:18

i ryby po holu na takiej zylce nie trzeba zabijac :)


  • Alexspin lubi to

#54 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 09 styczeń 2013 - 11:31

Mimo ze teraz lowie na 0,10 wczesniej lowilem na 0,12 i 14 tez rybki braly, wiec przesadne schodzenie z gruboscia zylki nie ma dla mnie przynajmniej wiekszego sensu.

Jak wzdregi sa to beda pogryzac .



#55 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 09 styczeń 2013 - 11:33

Prosiłbym o rozwinięcie tej wypowiedzi o zabijaniu, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem -_-



#56 OFFLINE   TriMack

TriMack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Aleksander

Napisano 09 styczeń 2013 - 14:45

Prosiłbym o rozwinięcie tej wypowiedzi o zabijaniu, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem -_-

zapewne kolega miał na myśli fakt, że podczas wydelikaconego zestawu hol trwa ponad normę, a to skutkuje wymęczeniem nadmiernym ryby. Im bardziej wymęczona rybka tym mniejsza szansa na przeżycie po powrocie do wody.


  • Alexspin lubi to

#57 OFFLINE   tetsu

tetsu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 31 maj 2013 - 22:19

Witam.

 

Sporo już czytałem i oglądałem na temat połowu wzdręg na spinning ale wszyscy te rybki łapią na kongera mikrosa a może jakieś inne propozycje modeli innych marek, wasze opinie i testy. Pozdrawiam



#58 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 31 maj 2013 - 22:42

Ja używam Dragon Millenium Senso Jig 1-7gr



#59 OFFLINE   tetsu

tetsu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 31 maj 2013 - 22:46

a może coś więcej na temat tego kijka? jaka akcja jaki zasięg wyrzuty



#60 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2013 - 09:08

A co tu można więcej powiedzieć. Każda wędka będzie dobra która będzie miała na tyle miękką szczytówkę żeby obsłużyć przynęty - głównie najmniejsze twisterki - na główkach 1 - 1.5 grama. Dobrze żeby kij również w dolniku nie był zbyt sztywny tak żeby całość wędki amortyzowała zrywy ryby - używa się cienkich żyłek 0,10-0,12. Ważne jest żeby haki przy główkach nie były zbyt duże nr  - nr 12 ew. 10. Kiedyś Traper rozprowadzał b.fajne główki do takiego łowienia.

 

Bardzo lubię łowić wzdręgi tudzież inny białoryb ale naprawdę nie warto robić filozofii ze sprzętu w tym przypadku. W pierwszym lepszym sklepie wędkarskim znajdzie się jakaś wklejka o w/w charakterystyce.


  • skalka lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych