Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rodbuilderzy prezentują – wędki trociowe - nowy artykuł

artykuł troć blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 luty 2008 - 09:19

Poprzednie artykuły z cyklu „jerkbaitowi rodbuilderzy prezentują” spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem, zatem postanowiliśmy kontynuować serię. W kolejnych artykułach rodbuilderzy, których możecie spotkać i z którymi możecie porozmawiać na codzień na naszym forum, będą prezentować Użytkownikom jerkbait.pl propozycje wędek służących połowowi rozmaitych gatunków ryb. W lutym są to propozycje kijów trociowych.

Zapraszam do lektury nowego artykułu na jerkbait.pl. Dzisiaj o propozycjach naszych jerkbaitowych rodbuilderów dotyczących wędek do połowu troci.

Przy okazji chciałbym Was poinformować, że na stronie głównej powołaliśmy nową zakładkę (dział) - Rodbuilding. Jednocześnie chciałbym zaprosić wszystkich polskich rodbuilderów do współpracy z nami.

Pozdrawiam
Remek



#2 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 12 luty 2008 - 10:18

Fajniutko :D. A Daniel chyba ma dar przekonywania mnie do swoich pomysłów...
Teraz tylko takie zestawienia na kilka najczęściej poławianych drapieżników i...
Gdyby tak jeszcze ceny takowych kijków byłyby dostępne to może większa ilość wędkarzy decydowałaby się na zbrojenie pod swoją rękę.

#3 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 12 luty 2008 - 10:19

Bardzo fajny artykuł <_< miło sie go czyta :D

#4 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 12 luty 2008 - 10:29

Wartościowy tekst!
Sporo mi rozjaśnił :D

#5 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 luty 2008 - 10:42

Bardzo dobry tekst, ciekawe spojżenie, z trzech jakby odmiennych
punktów widzenia. Daje to szerszy ogląd omawianego tematu i wię-
cej opcji do wyboru zainteresowanym zamówieniem wędziska trociowego.
Jachu

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2008 - 10:43

Moim zdaniem tekst jest bardzo wartościowy, ponieważ oprócz zagadnień związany z rodbuildingiem, zawiera wiele praktycznych informacji czysto wędkarskich. Widać że nasi rodbuilderzy mają pojęcie nie tylko o robieniu wędek, ale również o łowieniu ryb. I chyba trudno, żeby było inaczej.
Sławek'Oppeln', Daniel, Tomek&Michał - bardzo dziękuję za fachowy i interesujący materiał :D

Jak widać można zadać kłam twierdzeniom o nieobecności długich kijów castingowych na naszym podwórku <_<


@Sławek
Cen w serii rodbuilderzy prezentują nie będzie. Jest to kwestia pomiędzy klientem a rodbuilderem.

Pozdrawiam

#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 luty 2008 - 10:49

Nabardziej podobał mi się dopisek autora o generale Bolesławie Wieniawie-Długoszowskim. Jego słynne powiedzenia, wiersze recytoiwane często bezpośrenio przy wczesno rannych powrotach z jego ukochanej resteuracji nie są chyba przypadkowo zacytowane przez Friko.
Po tekście pełnym kamieni na dnie pomorskich rzek, kiji do łapania na ikrę i przystosowanych do połowu morskich tęczaków jak całego tego słownictwa przypominającego barok w architekturze czytając drugą część artykułu z opisem Daniela wyraźnie się odpoczywa i powraca do naturalności.
Sądzę, że artykuł bardzo potrzebny i na czasie. Należy pogratulować kol.Friko za zebranie tego materiału.

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 luty 2008 - 11:30

takze ja chcialbym podziekowac, bo to rzeczywiscie interesuja seria ... nie tylko sprzetowo! dziekuje :D

teraz czekam na kolejny odcinek, najchetniej o specjalistycznych wedkach do polowu szczupakow na gume
... na gume w rozmiarze od 16 cm w gore ... ;)

#9 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 12 luty 2008 - 15:00

Ciekawe ze tylko Slawek prezentuje oldschoolowe podejscie do dlugosci wedki trociowej, pozostali koledzy rodbuilderzy dopuszczaja dlugosci <3m...czy to moze jest zwiazane z innymi rzekami, na których wedkujecie? :huh:

#10 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 luty 2008 - 17:05

Preferencje Sławka co do długości wędzisk pokrywają się z moimi
poza tym @Kuba zauważ jakie przynęty opisuje Sławek, no i sposób
ich prowadzenia, drift-spływ, przy tej metodzie nawet dłuższe
wędziska byłby wskazane. W końcu taki spływ przynęty (wobka,
wirówki i lekkiego wahadła) w zestawie z pałeczką czy oliwką
centralnie zaciśniętą na żyłce powyżej przynęty, można porównać
do przepływanki bez spławika, i tu długie wędzisko z uniesioną
podczas prowadzenia szczytówką będzie górą.
Pozdro Jachu

#11 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 luty 2008 - 17:47

Hej! Nie nazwałbym długiej wędki trociowej/łososiowej przebrzmiałą koncepcją. W naszym tekście wyraźnie napisaliśmy, że to jeden z naszych ulubionych patyków, a z biegiem czasu zaprezentujemy inne. Uganiam się za tymi rybami od kilkunastu lat i nie wyobrażam sobie łowienia na niektórych łowiskach (np.dolna Rega, Parsęta), zwłaszcza w okresach lodu lub wysokiej wody, wędkami krótszymi niż 3m. Oczywiście można, tylko nasz wabik obłowi jeszcze mniej miejsc, a zerwiemy ich trzykrotnie więcej.
Pozdrawiam, Tomek.

#12 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 luty 2008 - 17:53

Komentarze i dyskusja po wydarzeniach publicystycznych ma coś z atmosfery zebrania z Rejsu , jak każda rozmowa na zadany temat ..
Emocje co do długości , też już wcześniej wybrzmiały .
Mnie cieszy najbardziej , że Thymallusowi choć w cżęści się podobało , i nie obłożył mnie anatemą za psucie reguł casta .
Nie zająknąłem się nic o łowieniu troci w Bałtyku . A trzeba było , bo temat jest interesujący , i niewiele eksploatowany .
@ Jachu
Uważam że można łowić z jakimś tam biglem i pomysłem . Raz , że na ogół skutkuje główkowanie , dwa , że nie jest jak na musztrze .
Długi kij jest niezły nie tylko na płytkie rozległe rzeki północy , na wąskiej i trudnej technicznie wodzie jest niezastąpiony .


#13 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 luty 2008 - 17:58

Sławku.
Zgadzam się w 100%, też wolę dłuższe wędziska, nawet za pstrągami biegam z 2,70 i czasami jak czytam, że krótkim wędziskiem lepiej przynętę poprowadzić na pstrągowej wodzie, to
myślę sobie, że ja się chyba nie znam albo nie wiem o co chodzi.
Pozdro Jachu

#14 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 luty 2008 - 18:08

Przeczytałem i nic mnie nie sponiewierało żeby nagle porzucić swój kij na rzecz innego kija a już tym bardziej casta. Pozostane póki co przy swoich preferencjach i złym nawyku wieszania przynęty na ramce przelotki. Ale właśnie dlaczego złym?! Jak dla mnie jest poręczniejszy, bezpieczniejszy i przez to dobry. Ale przeczytać dobrze jest że są ludzie z castami na trociach choć osobiście nie widziałem żadnego jeszcze egzemplarza, teraz przynajmniej wiem

#15 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 12 luty 2008 - 18:08

Bardzo fajny tekst :D kolejna widza w tym temacie z dnia na dzień coraz wieksza :mellow:

#16 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 12 luty 2008 - 18:54

Bardzo fajny artykuł ;) Gdyby nie to, że Daniel robi mi właśnie ISA904, to możliwe, że skusiłbym się na lamiego. Może kiedyś...
Propozycje na następne artykuły: wędki pstrągowe, na dorsze i może na białoryb z dużej rzeki-jazie, klenie i bolenie.
Pzdr

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 luty 2008 - 19:35

cześć

dwa pytanka do Daniela z X rods. :huh:

Co spowodowało, że zdecydowałeś się łowić salmonidy wyłącznie metoda castingową?

i drugie:

Jak sprawuję się Calcutta DC na długim i co istotniejsze miękkim kiju?

Moje krótkie doświadczenie z DC przekonało mnie, że system ten znacznie lepiej sprawuje sie na sztywnym kiju..

Zreszta Remek kiedyś napisał podobną konkluzję na forum..

pozd JW :D

P.S ART rod zaskakujacy jest kolor tego Lamiglasa, prawie białego blanku w rękach jeszcze nie miałem.. :D :o

#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 luty 2008 - 19:36

Bardzo fajny artykuł ;) Gdyby nie to, że Daniel robi mi właśnie ISA904, to możliwe, że skusiłbym się na lamiego. Może kiedyś...
Propozycje na następne artykuły: wędki pstrągowe, na dorsze i może na białoryb z dużej rzeki-jazie, klenie i bolenie.
Pzdr



Mdah, nie wiem jak Ty, ale ja... ISA 904 będę stosował między innymi na bolki :mellow: co prawda pod casta i bardzo specyficznej sytuacji ale... jednak :mellow:

#19 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 luty 2008 - 19:46

Jerzy

Isa904 jest bardzo szybkim blankiem , ma bardzo zwartą budowę , pod casta nadaje się znakomicie.


Mifek

Mdah będzie miał budowany kijek na nowym Rodmas ISA966 ATCIII dłuższym, trochę mocniejszym i szybszym blanku.
ps. Biedne te bolki <_<

W fazie projektu jest Rodmas SA865 ATCII blank o długości 8'6 do zadań specjalnych , głównie castingowych. Jest jeszcze parę nowości szczegóły wkrótce.


Łukasz



#20 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 luty 2008 - 19:48

Daniel,a jak jest z wygodą w operowaniu kijem z długą rękojeścią??





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł, troć, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych