Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella SW 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
432 odpowiedzi w tym temacie

#381 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 22 październik 2016 - 15:24

Czy ktoś z Was, kto otwierał SW 13 5000pg potrafi mi powiedzieć czy element "6" i '7" zaznaczony na zdjęciu występuje w tym modelu bo ze schematu wynika, ze dopiero od modelu 8000, przynajmniej ja tak to widzę... Dal mnie to element decydujący...

http://images.google...ih=653&biw=1366

Elementy zapadkowe nie występują w modelu o który pytasz, jedynie w większych modelach do wspomagania łożyska oporowego w razie czego.



#382 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 październik 2016 - 16:40

14k swb z 2013 roku


No to sw 2013 model

Nie stella 2014 ;)

#383 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 22 październik 2016 - 17:24

No to sw 2013 model
Nie stella 2014 ;)

Porostu w zdaniu zgubiłem K zaraz poprawię
  • Guzu lubi to

#384 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 22 październik 2016 - 18:11

Mnie interesuje do czego koledzy ar backup? Kiedyś umieściłem tutaj zdjęcia i zostały skasowane ponieważ nie można martwych ryb ale można zobaczyć cześć z nich w fishing sport illustrated albumie na 2015 rok w Venice darlismy yft od 98 do prawie 150 Lb na 6000 z 7000 szpola po całej imprezie wysłaliśmy kołowrotki do Shimano które nie stwierdziło żadnego uszczerbku

#385 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 październik 2016 - 19:03

Elementy zapadkowe nie występują w modelu o który pytasz, jedynie w większych modelach do wspomagania łożyska oporowego w razie czego.

Dokładnie tak.  Panie Arku wspomagający system zapadkowy w Stelli '13 jest zastosowany dopiero od modelu 8000. 


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 22 październik 2016 - 19:08

  • Guzu lubi to

#386 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 październik 2016 - 20:50

Czy ktoś z Was, kto otwierał SW 13 5000pg potrafi mi powiedzieć czy element "6" i '7" zaznaczony na zdjęciu występuje w tym modelu bo ze schematu wynika, ze dopiero od modelu 8000, przynajmniej ja tak to widzę... Dal mnie to element decydujący...

Nie nie ma anty revers back up w modelu 4000-6000 na pewno mam to w 14
Jak bym mógł spytać czemu to jest dla Ciebie element kluczowy?
Ar backup jest za to już w modelu 8-14k

Bruno ja chciałem ten młynek do innych zastosowań niż jest on wymyślony  :rolleyes:

Zimne łowienie,- więc u mnie brak zaufania do samych oporówek które lubią puszczać zarówno w młynkach na "D" jak i na "S" stąd pomysł żeby do już posiadanych dwóch na "D" takich dokupić trzeci na "S" ot i cała sprawa...



#387 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 październik 2016 - 20:51

Dokładnie tak.  Panie Arku wspomagający system zapadkowy w Stelli '13 jest zastosowany dopiero od modelu 8000. 

Dziękuję panie Józefie  :)



#388 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 22 październik 2016 - 22:36

Tego ja z doświadczenia nie wiem ale mogę się spytać kogoś kto jeździ na Alaska nie sądzę żeby puszczal my lowilismy kiedyś że plecionka zamarzala i nigdy mi słodkowodna nie puściła a to ten sam ar od lat w Shimano tylko rozmiar inny jak możesz poczekać na odpowiedź kilka tygodni sam Ci powiem z własnych doświadczeń

#389 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 październik 2016 - 10:07

Dziękuję Ci Bruno bardzo za zaangażowanie  :) to jest bardzo miłe z Twojej strony.

Mam pełną świadomość, że zwykła oporówka bez zapadki nie zawiedzie w 99%, także mój upór jest bardziej inercją mózgu niż faktyczną koniecznością ale puki co nie potrafię się uwolnić od własnych myśli i dlatego pozostawię ten temat na razie w myślowej poczekalni a nuż coś kliknie  ;) i znów wrócę do tego pomysłu.... :rolleyes:


  • sharkfishing lubi to

#390 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 23 październik 2016 - 11:06

A rozmiar 8kilo nie nada sie? Wywazy chyba kazdy kijek slodkowodny 😏

Mialem ze dwie stare turkowato-emblemowate Daiwy z puszczajacymi sie bez oporow oporowkami, ale ze Shimano tez tak potrafi? Sa jakies modele wybitnie na to podatne? Stella SW tez?

#391 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 październik 2016 - 20:12

A rozmiar 8kilo nie nada sie? Wywazy chyba kazdy kijek slodkowodny

Mialem ze dwie stare turkowato-emblemowate Daiwy z puszczajacymi sie bez oporow oporowkami, ale ze Shimano tez tak potrafi? Sa jakies modele wybitnie na to podatne? Stella SW tez?

Cały patent z dodatkowym zapadkowym systemem blokady obrotów wstecznych w '13 Stella został dodany ze względów bezpieczeństwa. Kołowrotkami wielkości 8000 i więcej nie łowi się drobnicy. Proszę sobie wyobrazić co by było gdyby cały system opierał się tylko na łożysku oporowym a ono by puściło podczas walki z wielkim morskim okazem,a i też z naszymi słodkowodnymi okazami podczas holu różnie bywa z tą zasadniczą oporówką.

Taki system znalazł zastosowanie w niektórych starszych kołowrotkach Daiwy o wiele mniejszych jak wspomniane Shimano 8000. Szkoda że Shimano takiego rozwiązania nie stosuje w wersjach SW począwszy od wielkości  4000.  Uważam że jest to znakomite rozwiązanie nie tylko w wielkich kołowrotkach.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 23 październik 2016 - 20:13

  • Rheinangler lubi to

#392 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 23 październik 2016 - 20:29

LKołowrotkami wielkości 8000 i więcej nie łowi się drobnicy. Proszę sobie wyobrazić co by było gdyby cały system opierał się tylko na łożysku oporowym a ono by puściło podczas walki z wielkim morskim okazem,a i też z naszymi słodkowodnymi okazami podczas holu różnie bywa z tą zasadniczą oporówką.
Taki system znalazł zastosowanie w niektórych starszych kołowrotkach Daiwy o wiele mniejszych jak wspomniane Shimano 8000. Szkoda że Shimano takiego rozwiązania nie stosuje w wersjach SW począwszy od wielkości  4000.  Uważam że jest to znakomite rozwiązanie nie tylko w wielkich kołowrotkach.
I tu się z Panem nie zgodzę znam wiele przypadków i z własnego doświadczenia Stella SW i SWB ciągły jeden za drugim ryby 50 do 150 lbs a 50 lbs amber jack czy 100 lbs yft to hamulec pracujący non stop przez 20-30 min na obciążeniu 12-15 kg i nie znam ani jednego przypadku żeby puszczal ar bearing

#393 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 23 październik 2016 - 20:40

 A ja znam takie przypadki ,a Pan swoja drogą o ile wiem łowi wielkimi maszynami '13 Stella które ten system mają.



#394 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 23 październik 2016 - 21:09

[quote name="Józef Lesniak" post="2001094" timestamp="1477251615"]
A ja znam takie przypadki ,a Pan swoja drogą o ile wiem łowi wielkimi maszynami '13 Stella które ten system mają.
Ja łowię wszystkimi modelami od 5000 zaczynając na 30000 kończąc na 5000xg i 6000 PG z 7K szpola wyjolem osobiście 20-30 lbs goliath ponad 50 amber jack około 70 lbs black drum (gdzieś tu jest zdjęcie) 98 lbs tuna i dziesiątki mniejszych ryb i żaden ani 5K lub 6K nie była jeszcze w serwisie mój znajomy wysłał swoje,, maleństwa" do Shimano na serwis po tuna-ch to je tylko nasmarowali i wymienili parę shims

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 23 październik 2016 - 22:07


#395 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 listopad 2016 - 17:32

Dziś testowałem swoją "trzynastkę" przeszła operację jamy brzusznej "flaki z SW13 5000PG",oraz niejako pigmentację/przeszczep kończyn, głowy , czapki i korka pod pachą.

-Yumeya 2-20

-Pokręcajka draga,Yumeya

-korba Twin Power 09SW4000PG(tulejka wykonana na CNC pod gwint ośki korby Stelli 13)

-knob Stella SW08 4000PG

-zaślepka korby(prawa strona) Stella SW13 5000PG,

 

"Nigger edition" ma mega moc waży 348 gram i nie wali po oczach jak lusterko.polecam 

 

Załączony plik  sw.JPG   54,81 KB   36 Ilość pobrańZałączony plik  sw2.JPG   46,57 KB   51 Ilość pobrań



#396 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 listopad 2016 - 21:29

Mocne zagranie Hasior.
Robi wrażenie \m/

#397 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 23 listopad 2016 - 01:47

To coś jak moja 6K też nie lubię swiecidelek.Bardzo niepoprawna nazwa, powinno być Afro-American ;-)

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 23 listopad 2016 - 01:49


#398 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 02:10

348 gramow? To da sie tym lowic nawet okonie wislane 😉 Piekna robota, jedynie knob moglby byc bardziej dostojny, w drewnie przykladowo. No ale jest za to mega uzytkowy. Chyle czolo 😊

#399 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 12 maj 2017 - 20:31

Odgrzeje kotleta. Nie wiem czy było, bo info z przed roku. mały update recenzji Alana Hawka - na górze na czerwono "Important note".

http://www.alanhawk....views/13SW.html


  • Guzu lubi to

#400 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 26 sierpień 2017 - 21:50

Dzisiaj na 18 wyjelismy dwie blue fin tuny za koleją pierwsza 85" druga bestia plus 95“ i około 400 lb wykonczyla nas 4 za półtorej godziny zanim skapitulowala
  • Guzu i Rheinangler lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych