Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella SW 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
432 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 27 wrzesień 2013 - 12:50

To się ciesz brachu...  ;) Coś tam sobie kupię z czasem, zero pośpiechu. Może te nowe okażą się nie takie złe jak piszą... Jak na razie dwa modele brane pod uwagę - j/w. Będzie to małe uzupełnienie tego co posiadam w multikach.



#42 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 wrzesień 2013 - 13:37

Bo nią nie łowisz ;)

Odezwał się ten co codziennie jest na rybach :D .I tak więcej jestem od Ciebie mimo remontu :P .


  • popper, patu i NARA lubią to

#43 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 27 wrzesień 2013 - 13:40

Nie kłócić mi się tutaj old-boye :P  :D  :D  :D


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 27 wrzesień 2013 - 13:41


#44 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 wrzesień 2013 - 14:37

Obecnie na rynku jeszcze gdzie nie gdzie jest model Stella 4000 SW który został wprowadzony na rynek w 2012 i zbudowany jest na bazie modelu z 2008 po prostu seria została rozszerzona o ten model i aż dziwne że nikt tego modelu nie bierze pod uwagę .Określony jest jako nowość 2014 co chyba jest nieporozumieniem :)

http://www.nordfishi...zision-das.html

 

 

stella-4000-sw-2.jpg


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 27 wrzesień 2013 - 14:38


#45 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 wrzesień 2013 - 14:38

Pewnie malo kto lowil ta SW08...wiec ciezko polecac z odpowiedzialnoscia.



#46 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 postów
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Napisano 27 wrzesień 2013 - 15:52

Ja Łowie stellka SW 4000 z 2008 pięknie chodzi naprawdę mocna maszyna! Swojej używam głownie do pajkowania.Naprawde polecam. Pozdrawiam wszystkich stelko-maniaków.

#47 OFFLINE   Zebon

Zebon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 15:56

Że sie tak wtrącę do tematu. Jak się ma sprawa łozyska oporowego w TP 02? Użytkuję takiego od pewnego czasu i jakoś nie zauważyłem żadnych problemów z przepuszczaniem. Są bardzo podobne do Stella 01, ale chyba oporówki troche innej konstrukcji. Miewał ktoś z tym problemy. Sorki za OT;)



#48 OFFLINE   stella

stella

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaPolska Północna
  • Imię:Tadeusz

Napisano 27 wrzesień 2013 - 18:03

Miałem dwie nówki (S) 4000 i 3000 model 2007 JDM, sprowadzał Mefi. Młynki piękne, idealna praca. Jedyne co mnie skusiło by sprzedać to obawa przed porysowaniem, uszkodzeniem, utratą wartości. Było to w 2008 roku. Jeśli dzisiaj decyduję się na "korbę" to tylko z niedosytu posiadania czegoś wyjątkowego na zimne dni i nie tylko. Nie mam zamiaru zmieniać upodobań, po prostu brakuje mi tego by kręcić inaczej. W tym czasie nauczyłem się serwisować swój sprzęt. Rysy nabyte urosły do rangi "szlachetnych blizn". Mój powrót do Stelli? Dojrzałem by ją ponownie przytulić. Coś jak stara miłość z przed lat (mam nadzieję, że Żona nie czyta  ;)). Sprzęt starannie przesiany z wielu modeli, firm - mucha, cast. Czas na spina (Stella)... :D

 

Wróć ponownie do Stellki 07, świetne maszynki, chyba trochę nie doceniane. Moją C3000 Hg (miałeś taką samą), użytkuję od 2007 czy 2008 r, ciągle wygląda idealnie, zero rys. Często nad wodą, a nie na półce. W tym roku lekki luz został zniwelowany podkładkami. Absolutnie żadnych problemów z oporówką - mróz, deszcz, wilgoć.... nie wiem co to oporówka. Farba(napisy) nie schodzi, lakier trwały. Po tylu latach intensywnego, ale racjonalnego użytkowania, kołowrotek wygląda jak dopiero co zdjęty z półki Artura - Mefisto.

Polecam.



#49 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 wrzesień 2013 - 18:25

Nie kłócić mi się tutaj old-boye :P  :D  :D  :D

Karol, chyba już jesteś zdrowy :lol:



#50 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 27 wrzesień 2013 - 18:36

Wróć ponownie do Stellki 07, świetne maszynki, chyba trochę nie doceniane. Moją C3000 Hg (miałeś taką samą), użytkuję od 2007 czy 2008 r, ciągle wygląda idealnie, zero rys. Często nad wodą, a nie na półce. W tym roku lekki luz został zniwelowany podkładkami. Absolutnie żadnych problemów z oporówką - mróz, deszcz, wilgoć.... nie wiem co to oporówka. Farba(napisy) nie schodzi, lakier trwały. Po tylu latach intensywnego, ale racjonalnego użytkowania, kołowrotek wygląda jak dopiero co zdjęty z półki Artura - Mefisto.

Polecam.

 

Cześć. Może masz rację, jednak decyzja podjęta. Zaczynam się rozglądać za nówką w oznaczeniu j/w w postach. Ma to być tylko jeden model/sztuka w kolekcji do którego zostanie wykonany stosowny kij. Ja przede wszystkim łowię na multiki i tutaj w odniesieniu do Stelli mam tego kilka sztuk...  ;) Do lekkich przynęt kupiłem od Mefiego TP 2500 JDM model 2011, kij w trakcie budowy... Obydwa typy młynków (casty, spiny) będą się wzajemnie uzupełniać. Wydaje się to być rozsądne podejście w tym jak łowię i kiedy...



#51 OFFLINE   stella

stella

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaPolska Północna
  • Imię:Tadeusz

Napisano 27 wrzesień 2013 - 18:54

Jasne... :)



#52 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 19:44

U mnie cena oporówki do stelli SW z 2001 roku lub europejskiej FA wynosi - 70 zł

numer części:

#402 (4000/5000PG/HG)



#53 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 27 wrzesień 2013 - 20:02

Mefi

 

Możesz na priva podesłać ofertę na 4000 FA nówka. Pytanie - czym model FE na Stany i Europę różni się od tego FE na Japonię. Jest duża rozpiętość cenowa, czym to jest podyktowane.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej



#54 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 20:07

dzisiaj nie dam rady szukac bo idę spać. FE...nie wiem...ale słyszy się, że dużo jest niezadowolonych ludzi i reklamacji na ta wersję europejską...ja nie miałem nigdy problemu ale tak słychać tu i ówdzie. Poszukam 01 stelli w poniedziałek



#55 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 27 wrzesień 2013 - 20:42

To ja jeszcze w kwestii formalnej ;)

Nie ma Stelli FE JDM.

Jest Stella FE- na rynek US i EU

oraz

Stella '10 JDM.



#56 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 20:47

01 STELLA 4000PG - igła - 2200 zł :) HG na razie widze same obszarpane...poszukam w poniedziałek



#57 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 27 wrzesień 2013 - 20:49

01 STELLA 4000PG - igła - 2200 zł :) HG na razie widze same obszarpane...poszukam w poniedziałek

No to i tak cena nie jest zbytnio wygórowana jak za igiełke ;) 



#58 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 27 wrzesień 2013 - 22:02

Różnice pomiedzy modelami stelli na różne rynki.

Oczywiści FE i SFE ale to bez większego znaczenia, dodatkowe szpule bez kłopotu. Poza tym sprawdzałem schematy, czytałem dość długo fora u US. Szukałem jakichkolwiek różnic materiałowych czy w dokładności wykonania. Różnicy "w odokumentowanych danych" nie znalazłem. Wieć zgodnie z zasadą "no data no talk" kupiłem wersję europejską z dystrybucji normarku (gwaracja jako dupokrytka w razie co....)

Po jakimś czasie miałem okazję przez godzinkę czy dwie pobawić się JDM. Różnica w cenie na poziomie 100%, i nie chodzi mi wcale o to że u Mefisto drogo a gdzieś taniej. Moja subiektywna ocena na teraz 3600zł za NOWE JDM warto, połowę tego za wersję europejską....... też, jeśli odpuścimy sobie szukanie ideału.

Pewnie będę dalej używał swojej, przynajmniej jeszcze jakiś czas, różnicę wolę przeznaczyć na część wędkarskiego wyjazdu.

A FA szukać zawsze warto.

 

Tomek.



#59 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 22:45

A może Stella 98?

Też jej niczego nie brakuje,chyba najgorsza sprawa to dostępność i ceny części.



#60 ONLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 27 wrzesień 2013 - 23:41

Na alegro jest Stella 4000 Fa w dobrej ceniehttp://allegro.pl/sh...3583766820.html






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych