Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo na Wyspach Kanaryjskich, czy ktoś próbował,widział słyszał?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
437 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 wrzesień 2013 - 20:32

Hej,

W weekend wylatuję na tydzień z rodziną na Fuertaventurę i taka manie nieśmiała myśl do łba strzeliła, żeby nabyć szybko jakiś kij typu traveler, wrzucić do walizki jedno małe pudełko różnorodnych przynęt i spróbować porzucać trochę z plaży. Czy ktoś z forumowiczów łowił w tych okolicach? albo chociaż w gdzieś gdzie jest podobnie? A może sami nie łowiliście, ale coś o tym słyszeliście? Jest sens próbować? W okolicy hotelu, w którym będę przebywał jest podobno wiele kilometrów piaszczystych plaż łagodnie opadających do wody, raczej chyba bez żadnych skałek itp. Na YouTube znalazłem kilka filmów, ale wszystkie dotyczyły surfcastingu, głównie w nocy. Padały m. in .barakudy. Tylko na jednym filmie ktoś wyraźnie spiningował, ale to było na jakiś skałach. Wszelkie rady mile widziane. Please help :) Jeśli mam tam łowić (co na to żona powie... :( ) to muszę się szybko zaopatrzyć.

 

Pozdro,

Traq 



#2 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 26 wrzesień 2013 - 21:24

Hej,powiem tak...nie wędkowałem,ale starałem się obserwować gdzie ewentualnie można by podłubać. Zależy do jakiej miejscowości jedziesz,te piaszczyste plaże są jak dla mnie mało interesujące,ale nie ma ich aż tak wiele. Objechałem wyspę dookoła,i jest dużo skalistych fajnych miejscówek np.od lotniska jadąc w kierunku Moro Jable widziałem z rana bardzo dużo miejscowych spinningujących z brzegu. Wschodnia część wyspy jest dzika(szutrowe drogi)z mnóstwem skał,zatok,itp. Weź auto w wypożyczalni Cicar,nowa Corsa 85 eur.za 3 dni i do boju. :) .Ja niestety mam zakaz na wspólne(żona)wyjazdy zabierania czegokolwiek co tematykę wędkarską przypomina ;) .A propos auta,nie stresuj się szutrami,niby nie wolno aut tam zabierać a wszyscy off road trenują :D


  • Wojtek B. lubi to

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9629 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 wrzesień 2013 - 21:50

Kiedyś widziałem zdjecia ładnych ryb, ale nie wiem z której z wysp.

Plan chytry był taki - tyrana travela 20-60g w 4 kawałkach, spinfishera V 5500 czy jakoś tak, 30lb plecionke i ogień.

Może w przyszłym roku się uda?


  • pafek lubi to

#4 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 26 wrzesień 2013 - 22:00

Ja pracuję nad zezwoleniem ;) ,bo niby mamy w lutym tam jeszcze raz jechać :wacko: . Po przeczytaniu twojego artykułu o Tyranie,myślę o jego medium wersji,a zapnę Slammera 360.  Nie ma co szaleć,a cena fajna,i sprawdzona konstrukcja :D



#5 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 wrzesień 2013 - 22:08

Dzięki panowie, potwierdzacie moje przypuszczenia że jest sens próbować. Znalazłem taki oto filmik, który pokazuje, jak gość coś tam  z plaży na woblera wyciąga, chociaż większa ryba wygląda na podczepioną (nijak się nie znam na tych gatunkach). 

Niestety u mnie z żoną jest taka samo :-) Jeśli połowię, to niedużo i pod warunkiem że jednocześnie będę zajmował się dzieciakiem, dlatego myślę o plaży, chociaż wiem że to nie najlepsze miejsce. Młody pewnie popatrzy trochę w spokoju na tatusia, ale po 5 minutach się mu znudzi i będę musiał wrócić do budowania zamków z piasku. Surfcasting łatwiej byłoby z tym pogodzić, ale się tak szybko nie przestawię (może kiedyś). Próbował będę pewnie raczej w trakcie dnia, w pełnym słońcu, czyli znowu nie optymalnie. Tak czy siak lepiej spróbować niż nie spróbować  :) Oprócz 4-częściowego kija zakupów nie planuję, zabiorę RedArca z nawiniętą 0,18 PowerPro (albo 0,23 druga szpula) i kawałek fłuorocarbonu na przypony, przynęty głównie boleniowe, ze względu na zasięg. 

 

Może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia? Potrzebna jest jakaś licencja?


  • mizer lubi to

#6 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 wrzesień 2013 - 22:09

A może by tak boczny trok wypróbować? Też będzie daleko latać. 


Użytkownik Traq edytował ten post 26 wrzesień 2013 - 22:09


#7 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 26 wrzesień 2013 - 22:23

Plan jest dalej, pytanie tylko, kiedy tam się wybierzemy Kuba. ;)

Chłopaki z TLF byli na Kanarach w marcu. Łowili 30lb kijami ze skałek na przynęty powierzchniowe. Wyniki bardzo przyzwoite, bluefishe, barracudy, jakieś tuńczyki.



#8 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 26 wrzesień 2013 - 22:28

Chyba będziesz potrzebował licencji, może Guzu będzie coś o tym wiedział.



#9 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 26 wrzesień 2013 - 22:28

    Tutaj masz fajnie pokazane,jakim sprzętem łowią,na co, i jak wyglądają te skaliste miejscówki o których pisałem wcześniej..ja brał bym wahadła,jakieś obrotówki,a z woblerów zabrał bym poppery. Tak ja to widzę. Co do zezwoleń,pewien nie jestem,ale chyba na ocean nie potrzebujesz takowego. Boczny trok,hm? Jest tyle fajnych miejsc że,podarował bym sobie taką technikę. Zresztą na miejscu ocenisz,co i jak. Powodzenia i skrobnij jak było :) 




 



#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9629 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 wrzesień 2013 - 22:46

Na tyle ile zrobiłem research to zabrałbym sprzęt jak wcześniej opisałem, do tego kilka chlapaczy, rzeczy +- w stylu sweepera salmo, tego małego (chodzi jak szatan)

Do tego kilka verticali, kilka sea troutów jaxona tych 30g i gumy basowe, pewnie też kilka bassowych wobków. Wszystko ze zmienionymi kotwicami i kółkami.

Z tego co czytałem zezwolenie jest wymagane



#11 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 wrzesień 2013 - 23:31

Dzięki za rady, oj widzę że się z tego w mojej głowie rodzi robi wyprawa wędkarska, a nie rekreacja :-) Zakupy szykują się większe niż planowałem, nie wiem tylko czy mi starczy czasu przed wyjazdem, a zamówienia wysyłkowe już odpadają. Też dotarłem do info w sprawie licencji, trzeba kupić. Ewidentnie powinienem szukać miejsc jak na tym filmie, ale pewnie nie będzie mi dane spróbować, z powodów opisanych wyżej. Trudno będę próbował z plaży. 

Możecie polecić jakiegoś travela łatwo dostępnego w Polsce? Dragon chyba coś robi, nie? 



#12 OFFLINE   inzynier

inzynier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2013 - 08:00

penn overseas pro teavel spin sw, masz dlugosci 2,7 i 3m. w fajnej tubie i super dlugosci transportowej ok. 60 cm. podpinalem do tego spinfishera V i na maderze bez zadnego problemu rybki 50-80cm wyciagalem ze skalek 30 m nad powierzchnia oceanu

#13 OFFLINE   Rafalus

Rafalus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaB-a
  • Imię:Rafał

Napisano 27 wrzesień 2013 - 11:03

Mimo, że sam unikam męczenia się z bocznym trokiem, to na te nieliczne momenty podczas których będziesz mógł zarzucić wędkę, polecam troka. I spory zapas małych twisterków, bo rybki w tego typu łowiskach prawie po każdym nieudanym zacięciu niszczą przynętę - takie są żarłoczne (i czasem uzębione). Oczywiście może poskutkują te wszystkie większe przynęty polecane przez kolegów, czego Ci życzę, ale miej w odwodzie coś co pozwoli Ci pokazać dziecku kolorową rybkę. Na merlina bym nie liczył...



#14 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 wrzesień 2013 - 00:39

Dobra rada, dzięki! Pokazanie dziecku kolorowej rybki, mam nowy cel!  :)



#15 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 28 wrzesień 2013 - 12:25

Posluchaj TRAQ , nie przejmuj sie co mowia koledzy ,ze lepiej przy skalkach i takie tam ! Z plazy mozesz tak samo ,albo i lepiej polowic i w szczegulnosci TAM , plaze sa bardzo dobrymi lowiskami tylko jest jeden problem trzeba rzucac DALEKO lub BARDZO DALEKO i to przynetam malymi i co za tym idzie niewiele wazacymi . Tutejsci wedkarze maja takie cos w stylu kuli wodnej tylko ze to jest zbydowane z plastiku przezroczystego i ma rurke w srodku ! o cos takiego jak chyba w PL sie uzywaz na grunt tylko ze w Pl jest to olow a tu plastik i co za tym idzie nie tonie i mozna machnac spokojnie na kilkadziesiat metrow mala przynete ! Moze uda Mi sie znalezc jakis filmik to podesle. Milej zabawy.



#16 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 wrzesień 2013 - 12:28

Jak trzeba machnąć daleko to weź sobie małe pilkerki takie z 7-8cm.



#17 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 28 wrzesień 2013 - 12:36

Wujek moze i masz racje z tymi pilkerami ,ale tu trzeba prowadzic na powierzchni lub troszke pod powierzchnia .

 A tu masz dokladnie to o czym mowilem ten ciezarek widac zaraz na poczatku na 30 sec.

 

 



#18 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 wrzesień 2013 - 13:17

Małe pilkerki są jak ołowianki czyli można je prowadzić szybko pod wierzchem i o takie prowadzenie mi chodziło, choć głębiej też można spróbować, czyli opuścić do dna i szybko prowadzić do wierzchu. Jeśli chodzi o lotność nie mają sobie równych. Pierwsza z brzegu:

 

http://www.fishing-m...897-k12588.html

 

http://www.fishing-m...p897-k8368.html



#19 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 28 wrzesień 2013 - 13:28

Nigdy nie lapalem na te przynety wiec nie wiem jak sie na nie lapie i prowadzi  :unsure:

Napewno masz racje skoro tak mowisz nie dyskutuje z Toba o nich bo mam tyle pojecia co NIC :rolleyes: .



#20 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 28 wrzesień 2013 - 13:30

A jeśli, opuszczać do dna to warto zorientować się w jakim"terenie" łowimy ;) . Straty na skalnych zaczepach mogą okazać się niemiłosierne :) .

Warto przy wyborze łowiska ( jeżeli jest możliwość zwłaszcza na klifie) spojrzeć z góry na "sprawy" ;) .

Pewnie wszyscy wiedzą jednak, przypomnę :) . Na płytkiej (powiedzmy do 4m) wodzie, jasne miejsca to podłoże piaszczyste bądź, kamieniste. Ciemne plamy to podwodne skały, bardzo często "najeżone" porowatą ich strukturą. I takie miejsca błędów nie wybaczają  :) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych