Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo na Wyspach Kanaryjskich, czy ktoś próbował,widział słyszał?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
437 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 styczeń 2020 - 09:48

I to jest godna ryba. Tak jak przypuszczałem trzeba szukać skal i głębokiej wody. Mi się nie chciało, ale widać warto. W jakiej części Sal lowiles?
  • Ziom lubi to

#382 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 04 styczeń 2020 - 10:07

I to jest godna ryba. Tak jak przypuszczałem trzeba szukać skal i głębokiej wody. Mi się nie chciało, ale widać warto. W jakiej części Sal lowiles?

 

Byłeś tylko w Sal, czy próbowałeś się przemieszkać?
Po wstępnym rozeznaniu wychodzi mi, że na poszczególnych wyspach warto się nastawiać na różne gatunki, np. african pompano na Boa Viiscie.
No i same atrakcje odmienne, np. czynny wulkan na Fogo.



#383 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2020 - 10:41

Łowię na zachodnim wybrzeżu wyspy Sal, na północy jest podobno lepiej ale bardzo niebezpiecznie.

Użytkownik Ziom edytował ten post 04 styczeń 2020 - 10:45


#384 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 styczeń 2020 - 10:51

Dla czego niebezpiecznie? Po satelicie północny kraniec był zdecydowanie lepszy, skalisty z głęboka woda. Niestety hotele są tam gdzie są piaszczyste plaże i płytka woda czyli w południowej części.

#385 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2020 - 10:58

Na północy są bardzo wysokie skały i podobno występuje tam swell, w zachodniej części skały są dość niskie- w miejscu w którym łowię wychodzą 2-5m nad wodę ale jest tam dostatecznie głęboko żeby fajnie połowić. Przy okazji zapytam o kilka gatunków które złowiłem i nie mogę ich zidentyfikować, może ktoś rozpozna? Ta długa to chyba trumpetfish? A te czerwone brały najchętniej ale tylko w nocy.85a213450471f104f6f0e93d40caefc6.jpg61a706fbe49c827d2caecd0def5e7de3.jpgd839a07526ef3549437502a66079dec0.jpg

Użytkownik Ziom edytował ten post 04 styczeń 2020 - 11:01


#386 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 04 styczeń 2020 - 13:25

Fajne ryby. Jak będę następnym razem wynajmę samochód. Wszystko łowisz przed świtem?

#387 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2020 - 13:39

Raczej po zmroku, w dzień same barracudy. Miejscowi przewodnicy łowią na powierzchniowe przynety horse eye jacki zaraz po świcie ale na jeden wyjazd na 3-4 osoby mają max 2 brania, ja znalazłem swój sposób i przedwczoraj w godzine miałem 4 ryby nie do zatrzymania, wczoraj w pol godziny dwie, obie wyładowały na brzegu.78c635682b597d9e821c149a5906a7f8.jpg

Użytkownik Ziom edytował ten post 04 styczeń 2020 - 13:45


#388 OFFLINE   skagit

skagit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjauk
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 styczeń 2020 - 14:56

Dziś sporo godzin na wodzie. Dwa brania na dwóch wedkach jednocześnie i dwa duże już albacor tuna, 120+, większy ponad 40kg.

Trolling, rapale i rapalopodobne.

Towarzyszyły mi delfiny, jednego uchwycilem jak był wysoko w powietrzu obok łódki.

Ryby super silne. Miałem pancerne kołowrotki na prawą rękę i ta zamiana dala mi nieźle w kość. Po wyholowaniu dwóch miałem problem, aby podnieść tego większego..

Wrzuc jakies motywujace fotki..


  • korol lubi to

#389 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 26 styczeń 2020 - 20:00

Załączony plik  IMG_5422_a.jpg   37,76 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_5423_a.jpg   28,42 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_5424_a.jpg   41,87 KB   22 Ilość pobrań

i jeszcze takie coś:
Załączony plik  IMG_5662_a.jpg   43,37 KB   23 Ilość pobrań


 


  • Tom Rob lubi to

#390 OFFLINE   skagit

skagit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjauk
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 styczeń 2020 - 14:17

Mialem na mysli ryby i krajobrazy:)



#391 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 28 styczeń 2020 - 08:45

W zeszłym roku napisałem relację z łowienia bałtyckich łososi i wywiązała się gównoburza. Bo przewieszka z sardynki to mega nieetyczne. Mniejsza z tym, że rybki wypuściłem co się rzadko zdarza. Nawet bardzo.

Także tym razem, nie będę dawał pretekstu zazdrośnikom.
Część ryb łowiłem na metody naturalne. Inne na sztuczne, ale zgodnie z zasadami panującymi na łodzi zostały zabrane przez kapitana. Także nie ma co pokazywać, a jak już pisałem wyżej nie zamierzam ściemniać. W tym roku chciałbym trzy razy wyskoczyć na wakacje nad ciepłe wody, więc może coś tam się trafi. W planie całkiem sporo, ostatnio to była rozgrzewka :) 
poniżej krajobrazy:
Załączony plik  IMG_4729a.jpg   54,24 KB   26 Ilość pobrań Załączony plik  20191207_134011a.jpg   99,75 KB   26 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_5416a.jpg   51,75 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_4993a.jpg   59,53 KB   25 Ilość pobrań


 



#392 OFFLINE   skagit

skagit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjauk
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 styczeń 2020 - 12:18

Ok,teraz rozumiem :)



#393 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 sierpień 2020 - 20:07

To chyba najpopularniejszy wątek oceaniczny, więc zostawię tu taki filmik...
Czy na prawdę nie ma bezpiecznego sposobu na wyhaczanie rekinów?

https://m.youtube.co...h?v=G8LmxwOgBhA

#394 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaMare Nostrum

Napisano 17 sierpień 2020 - 07:10

To chyba najpopularniejszy wątek oceaniczny, więc zostawię tu taki filmik...
Czy na prawdę nie ma bezpiecznego sposobu na wyhaczanie rekinów?

https://m.youtube.co...h?v=G8LmxwOgBhA

 

Polsrodkiem sa haki z normalnej (rdzewiejacej) stali. Rekin odplywa z odcietym przyponem, ale morska woda szybko zalatwia sprawe. Tylko ze rekin to niechciany przylow, wiec malo dobiera haki pod ich kątem.


Użytkownik LukaBrazi edytował ten post 17 sierpień 2020 - 07:13


#395 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 14 październik 2020 - 20:32

Hej!

 

31.10 wylatuję na Teneryfę, spędzę tam 3 tyg więc w planie jest też objazd sąsiednich wysp. Potrzebuję informacji odnośnie licencji, a dokładniej kosztu i sposobu jej wykupienia. Wiem, że jest opcja zrobić to online przez firmę za 40e i licencja jest chyba na wszystkie wyspy na 3 lata. A jak wygląda to na miejscu? Jak wygląda procedura, gdzie to załatwić, jaki jest koszt i czas wyrobienia? 

Będę wdzięczny za każde info :)

Co do ryb i sprzętu to już chyba wszystko wiem :D. Raczej nie ma co się napalać, ale grzech nie spróbować :)

Kijek wezmę jakiś travel do 60/80g - skłaniam się ku SG XLNT3 2,43m, 20-80g, kołowrotek Daiwa GS LTD 3000, pletka 20/30lb + Fluo. Z przynęt Salmo Wave, jakiś wobler minnow daleko latający, pliker, wezmę tez kilka gum na cięzkich główkach. 
Taki uniwersalny zestaw, który posłuży też pewnie na innych wyjazdach :)



#396 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2020 - 05:05

Pogrzeb w wątku, chyba były informacje jak załatwić na miejscu. A co do przynęt, to na wave ja nic nie miałem przez 6 tygodni.
Ja bym szedł w małe pilkery, castmastery i ewentualnie jakieś gumy. A z woblerów, to u nas ciężko cokolwiek odpowiedniego kupić, bo sprawdzają się mega masywne i smukłe. U nas nie ma takich przynęt. Lepiej wydać 50euro na 3-4 woblery na miejscu, ale kupić to co się rzeczywiście sprawdza.

#397 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaMare Nostrum

Napisano 15 październik 2020 - 09:00

Z przynęt Salmo Wave, jakiś wobler minnow daleko latający, pliker, wezmę tez kilka gum na cięzkich główkach. 

Taki uniwersalny zestaw, który posłuży też pewnie na innych wyjazdach :)

 

Tak jak Ci napisal kolega Włóczykij - jest problem kompatybilności między polską ofertą przynęt a upodobaniami ryb ciepłych mórz. Z wyjątków, sprawdza mi się pilker mikado LF-S50-40/53. 40 to waga, a 53 kod koloru - majtkowy róż. To jedyny póki co wynalazek z Polski, który w miarę regularnie daje ryby - tunki, bonito, trafiały się mahi. Przy ogólnym żarciu wszystkiego, co wpadało do wody, miałem też wyniki na LF-S127-40/58. Wydaje mi się, że warto abyś miał chociaż jedną przynętę do chlapania po powierzchni - można się zdziwić.   


Użytkownik LukaBrazi edytował ten post 15 październik 2020 - 09:03

  • Luckyguliver lubi to

#398 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 15 październik 2020 - 14:17

No właśnie przejrzałem temat i nie wyłapałem fragmentu z instrukcją opłacenia licencji na miejscu, tylko z opłaceniem online :/ . 

Co do przynęt to dzięki za rady. W takim razie zmienię trochę zawartość koszyka, a woblery zostawię sobie do kupienia na miejscu w jakimś wędkarskim :)



#399 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2020 - 04:46

Tylko przygotuj się na ceny 10-20euro za sztukę 😉

#400 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2020 - 05:00

A co do licencji, słabo szukałeś.

https://www.gran-can...ng-licence.html
  • Luckyguliver lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych