Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery Tomislawus-a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 22:00

Zaczynam i ja coś majstrować, kształty są, różne różniste, nie tylko te ze zdjęcia :D

 

 Załączony plik  20130924005.jpg   198,41 KB   123 Ilość pobrań

 

 

Dzisiaj próby z pianką, dokładnie to kombinowałem z proporcjami (dwuskładnikowa) zrobiłem pięć różnych próbek. Zobaczymy rano, jak całkowicie dojdą.

 

Pomału wątek będzie uzupełniany, będę czekał na porady i krytyke bo tego oczekuję na początku :)



#2 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 30 wrzesień 2013 - 22:12

Chcesz trochę krytyki to pozwolę sobie na co nie co . 

Po co Ci od razu pianka . Popracuj troszkę nad korpusami z klocka , a wówczas szybciej załapiesz konkretną pracę swojej przynęty . 

Jeśli jeszcze nie sprecyzowałeś jaką pracę będą miały Twoje przynęty,  to wpychanie ołowiu do piany  za wiele nie przyniesie .


  • Tomala lubi to

#3 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 wrzesień 2013 - 22:58

Jeśli dobrze zrozumiałem, zaczynasz swoje pierwsze woblery. 

Wspaniale.

Jeśli chcesz zacząć dobrze, bez ciągłego potykania się i powielania błędów, możesz zacząć tak:

1  - bierzesz ulubiony wobler i odrysowujesz go na kartonie.

2 - wycinasz kilka (naście) korpusów na wzór ulubieńca.

3 - wkładasz do środka drut (stelaż) i ważysz swój wyrób, a następnie oryginał. Wiesz już, ile ciężaru dodać.

4 - próbujesz wkładać obciążenie w różne miejsca (masz korpusy)

5 - montujesz stery zgodne z oryginalnym.

Szybko dojdziesz do ważnych wniosków. Później będzie czas pobawić się ze sterami. Na koniec (nie na początek) proponuję zabrać się za szukanie własnych kształtów, zdobień, stylu. Pianka na "dzień dobry" to nie jest najszczęśliwszy pomysł.

Ale zrobisz, jak zechcesz.

Witaj :)



#4 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 01 październik 2013 - 06:36

Piana będzie później jak już na drewnie wszystkie testy będą przeprowadzone, jak już wobki będą pływać, piankę sprawdzałem sobie bo w końcu i tak forma będzie. :) Swoje kształty jak najbardziej, ale czy można jeszcze coś wymyśle czego już nie ma?


Użytkownik Tomislawus edytował ten post 01 październik 2013 - 06:39


#5 OFFLINE   teki77

teki77

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 01 październik 2013 - 07:40

Popatrz na wątki niektórych forumowych wyjadaczy to szybko się przekonasz ile rzeczy wymyślają , pozornie prostych ale jednak , często popartych wieloletnią obserwacją i praktyką . A Ty jako początkujący strugacz tych pomysłów powinieneś mieć bez liku . Pozdrawiam

#6 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 01 październik 2013 - 07:57

Witam! kolega na samym poczatku komplikujesz sobie życie....nie kombimuj z pianka tylko rozrabiaj tak jak zaleca producent...to Ci nic nie da....i druga sprawa- nie wiem jakiej uzywasz pianki ,ale wszystkie które znam to sa gotowe to otwarcia formy po około 30 min....skup sie na kształcie woblera...jego pracy i malowaniu....



#7 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 01 październik 2013 - 12:50

Witam! kolega na samym poczatku komplikujesz sobie życie....nie kombimuj z pianka tylko rozrabiaj tak jak zaleca producent...to Ci nic nie da....i druga sprawa- nie wiem jakiej uzywasz pianki ,ale wszystkie które znam to sa gotowe to otwarcia formy po około 30 min....skup sie na kształcie woblera...jego pracy i malowaniu....

 

 

Cześć :), wytypowałem dwie, proporcje takie jak producent (lekka i twarda) oraz druga o zmienionych proporcjach (super twarda i cięższa) kształty się robią na okrągło, tak samo próby z obciążeniem oraz pracą. Malowanie to już na samym końcu i na razie nie myślę o tym.

 

Dzięki wszystkim za rady i trzymajcie kciuki :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych