Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4078 odpowiedzi w tym temacie

#2921 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 10:13

Jaką największą sztukę dotychczas masz na koncie Mariusz? 😊

#2922 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 czerwiec 2018 - 10:21

Jaką największą sztukę dotychczas masz na koncie Mariusz?

Jeżeli chodzi o tą którą wyholowałem to 35 cm ,Miałem wzdręgę grubo ponad 40 cm na początku przygody z xul i to od niej się zaczęło ,uwierz Mi że już takie ponad 30 cm dają popalić na tak delikatnym sprzęcie ,a taka 40 cm w miejscach w których występują ciężko jest wyholować  :(



#2923 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 czerwiec 2018 - 10:24

Wzdręga 40+ cm, aż ciężko sobie ten gatunek w takim rozmiarze wyobrazić :D. Na tak delikatnym zestawie pewnie robi i płynie gdzie chce ^_^



#2924 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 czerwiec 2018 - 10:46

Wzdręga 40+ cm, aż ciężko sobie ten gatunek w takim rozmiarze wyobrazić :D. Na tak delikatnym zestawie pewnie robi i płynie gdzie chce ^_^

Robi co chce i nic nie możesz zrobić momentami czujesz że to ona złowiła Ciebie  a nie ty ją :) ,miałem ją na stosunkowo mocnym sprzęcie  jak do tej metody ,były to Moje początki i łowiłem tym co miałem .



#2925 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 czerwiec 2018 - 19:34

Jeżeli chodzi o tą którą wyholowałem to 35 cm ,Miałem wzdręgę grubo ponad 40 cm na początku przygody z xul i to od niej się zaczęło ,uwierz Mi że już takie ponad 30 cm dają popalić na tak delikatnym sprzęcie ,a taka 40 cm w miejscach w których występują ciężko jest wyholować  :(

W tym roku widziałem takiego potwora +40 na Kanale Żerańskim. Na początku myślałem że to jaź , ale jak przepływała jakieś 1,5 m ode mnie  i zobaczyłem że to wzdręga , to kopara opadła :o . Szok aaa.jpg


  • ezehiel i MARIUSZ 69 lubią to

#2926 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 czerwiec 2018 - 19:52

W tym roku widziałem takiego potwora +40 na Kanale Żerańskim. Na początku myślałem że to jaź , ale jak przepływała jakieś 1,5 m ode mnie  i zobaczyłem że to wzdręga , to kopara opadła :o . Szok aaa.jpg

Możliwe że nam się  taka trafi jeszcze w tym sezonie życzę sobie i wszystkim aby tak się stało  ;)


  • Pisarz.......ewski Piotr i Xeo lubią to

#2927 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 15 czerwiec 2018 - 07:01

Ostatnio chciałem podejść białoryb ze spinningiem. Patyk phoenix white crow 1-7 grubości plecionki nie znam ale jest włos. Na pierwszą próbę poszły brązki. Zamach i.... Przynęta spada prawie pod nogami. Teraz pytanie co nie tak. Czy brązka była za lekka i trzeba mieć te jigi cięższe, czy jednak pod białoryb delikatniejszy patyk. Czy poprostu nie oczekiwać odległości a miejsca typować w odległości kilku metrów.

Co do patyków nie lubie wklejek ale może inaczej nie da rady. Poszukałem i wygrzebałem coś o patyku Quantum centex opisany jako 1-8g.
Co byście poradzili ? A może jakiś inny patyk na początek nie za miliony ?
Dzięki z góry za pomoc




Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

#2928 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 15 czerwiec 2018 - 07:31

Ostatnio chciałem podejść białoryb ze spinningiem. Patyk phoenix white crow 1-7 grubości plecionki nie znam ale jest włos. Na pierwszą próbę poszły brązki. Zamach i.... Przynęta spada prawie pod nogami. Teraz pytanie co nie tak. Czy brązka była za lekka i trzeba mieć te jigi cięższe, czy jednak pod białoryb delikatniejszy patyk. Czy poprostu nie oczekiwać odległości a miejsca typować w odległości kilku metrów.

Co do patyków nie lubie wklejek ale może inaczej nie da rady. Poszukałem i wygrzebałem coś o patyku Quantum centex opisany jako 1-8g.
Co byście poradzili ? A może jakiś inny patyk na początek nie za miliony ?
Dzięki z góry za pomoc
 

 

Plecionkę masz nawiniętą pod rant szpuli? Nie zakleszczyły Ci się zwoje? Jaki masz kołowrotek? Spróbuj wypuścić kilkanaście metrów plecionki luźno na wodę, zwiń i spróbuj rzucić, 



#2929 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 15 czerwiec 2018 - 07:37

Shimano Exage 1000 zrobie jak mówisz i może dowine plecionki.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

#2930 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 07:37

W tym roku widziałem takiego potwora +40 na Kanale Żerańskim. Na początku myślałem że to jaź , ale jak przepływała jakieś 1,5 m ode mnie  i zobaczyłem że to wzdręga , to kopara opadła :o . Szok aaa.jpg


Na kanale w tym roku znajomy wyjął 46cm tylko że na muchę ;)

#2931 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:25

Shimano Exage 1000 zrobie jak mówisz i może dowine plecionki.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Mam ten młynek z nawiniętą plecionką techrona 0,04 przy river runnerze do 5g. Ładnie nawija linkę, nawiniętą mam prawie pod rant szpuli (0,5 mm luzu zostawiłem). Przy przynętach 2-3g jest ok, poniżej 1,5-2g rzucając pod wiatr trzeba uważać żeby nie było brody po kilku rzutach, nie często ale się zdarza (wiatr temu pomaga)



#2932 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:39

Z przynetami ok 3g jest bajka. Gorzej jak zakładam mikro jigi. Wtedy nie mam kontroli nad rzutem.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

#2933 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:45

Przy mikrojigach nie ma lekko ;). Rzut wydłużysz jeśli miejscówkę będziesz wybierał z wiatrem w plecy. Jeśli polujemy na białoryb z brzegu z przynętami 0,5g inna opcja nie ma za wielkiego sensu, bo przy rzucie pod wiatr przynęta wyląduje pod nogami


  • Alexspin lubi to

#2934 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 15 czerwiec 2018 - 08:49

Rozumiem. To będzie trzeba z muchówką tam polatać.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

#2935 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 699 postów
  • Imię:K

Napisano 15 czerwiec 2018 - 14:45

Nie trzeba. Skuteczne rzuty, dalekie zapewnila mi swojego czasu muchowka z doczepionym reargripem i zdartym korkiem, z muchowymi przelotkami. Klasa 4. Rzuty byly sporo dłuższe niz kumpla lrf do 5g. Dalej sądzę ze w tej metodzie 240 cm to fajna sprawa dająca zasieg przy zylce 0.10. Kolowrotek byl potwornie ciezki, ale dosc szeroka szpulka pozwalala na dalekie rzuty. Dragon viper rozmiar 20.

#2936 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 15 czerwiec 2018 - 22:03

I zmień tego Techrona na żyłkę 0,10 - 0,11. Zobaczysz różnicę... Na Techronie to tu tylko jednemu lata poniżej grama...  :ph34r:



#2937 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 czerwiec 2018 - 22:22

I zmień tego Techrona na żyłkę 0,10 - 0,11. Zobaczysz różnicę... Na Techronie to tu tylko jednemu lata poniżej grama...  :ph34r:

Jeśli chodzi o mnie do białorybu od dłuższego czasu już używam żyłki i Mikrosa, river runner w połączeniu z Techronem łowi okonie ;)



#2938 OFFLINE   Szczypek

Szczypek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Bartek

Napisano 16 czerwiec 2018 - 07:40

Dziękia pomoc. Pokombinuje z żyłką. I porobie cięższe jigi. Jakiego rozmiaru główki wolframowe polecacie ?

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

#2939 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 czerwiec 2018 - 10:29

Jeżeli chodzi o główki wolframowe to od 3.8 do 4.5 mm .Bynajmniej Ja takich używam i jakieś tam wyniki są.Im większą główka tym mniej można nawinąć lamety ołowianej a co za tym idzie jig wygląda fajniej.

Dzięki Tymon ,ale jestem po imprezie z okazji ileś tam lecia zdania matury koledzy z całego świata przybyli; nad ranem dotarłem do domu i wiem ze nie powinienem nic pisać

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 16 czerwiec 2018 - 10:54


#2940 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 16 czerwiec 2018 - 10:41

Jeżeli chodzi o główki wolframowe to od #8 do #12 .Bynajmniej Ja takich używam i jakieś tam wyniki są.Jeżeli spodziewasz się brań mniejszych ryb to wiadomo że im mniejszy hak tym lepszy ,moim zdaniem najbardziej uniwersalny jest hak #10

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Mariusz, kolega pyta o główki a nie hak :) 
 


  • MARIUSZ 69 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych