Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4078 odpowiedzi w tym temacie

#3161 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 07 kwiecień 2019 - 23:10

Dzisiaj fajnie połowiłem płotek i wzdręg. Nie liczyłem, ale było ich kilkadziesiąt sztuk. Kilka ładnych, a największa 36 cm, mój nowy rekord  :D

P.S Niestety, jak to w życiu bywa, było też pechowo. Przy próbie zrobienia foto rybie 30+ tel. mi wypadł z ręki i wpadł do wody. Chwilę to trwało póki go znalazłem, więc łyknął wody  :(. Po wyciągnięciu telefonu łowiłem dalej (wkur....ny) i po kilku minutach wzięła ta największa płotka. Zdjęcia zrobione przez znajomego wędkarza, który był na rybach i mi je później przesłał.

Przynęta to hybryda honey worm + blood worm berkleya na haku 14 ze złotą główka 3,5 mm

Załączony plik  1b.jpg   95,58 KB   41 Ilość pobrań       Załączony plik  IMG_20190407_174105_resized_20190407_054337144-min.jpg   124,87 KB   41 Ilość pobrań

Załączony plik  44.jpg   49,33 KB   40 Ilość pobrań

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



#3162 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 09 kwiecień 2019 - 10:17

Wyraźnie się ochłodziło i dalej wieje ze wschodu i północnego-wschodu. Rybom to także nie pasuje. Nad wodą byłem dopiero około 17.30. Kilka płotek i wzdręg udało się złowić, ale bliżej wieczora w miejscówkę wszedł mi drobny leszczyk i krąp. Co ciekawe, krąpie atakowały zarówno przy dnie, jak i w toni z dosyć szybkim prowadzeniem jiga.

Załączony plik  1p.jpg   81,34 KB   40 Ilość pobrańZałączony plik  20190407_162939.jpg   52,61 KB   40 Ilość pobrań

                       Załączony plik  20190405_174914.jpg   47,33 KB   40 Ilość pobrań

 


  • jacekp29, Pisarz.......ewski Piotr, ezehiel i 5 innych osób lubią to

#3163 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 kwiecień 2019 - 15:00

Pomimo nieprzyjemnej aury, z dość silnym i zimnym wiatrem północno-wschodnim pojechałem porzucać. Przez około 2 godz. ilościowo słabo, ale jedyna płotka tego wypadu fajna się trafiła (około 34 cm). Była bardzo unikatowo ubarwiona, szczególnie w okolicy łba. Z jednej strony złotawa, z drugiej też, ale dodatkowo pomarańczowa plama ;). Niestety jakiś tydzień temu wpadł mi do wody telefon z lepszym aparatem, a te zdjęcia bardzo słabe zrobione 12-sto letnim rezerwowym "staruszkiem". (podczas dodawania poobracały się :unsure:)

 

Załączony plik  Zdjęcie210.jpg   70,34 KB   33 Ilość pobrańZałączony plik  Zdjęcie211.jpg   52,37 KB   33 Ilość pobrań Załączony plik  Zdjęcie212.jpg   43,08 KB   33 Ilość pobrań

 

P.S Jeśli uniknie złowienia i zabrania przez kogoś, a mnie uda się ją złowić ponownie, będę wiedział ile urosła, a z rozpoznaniem przez "znamię" nie będzie problemu ;)


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 14 kwiecień 2019 - 15:07


#3164 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 14 kwiecień 2019 - 17:01

Gratulacje , pozazdrościć 😉

#3165 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 kwiecień 2019 - 21:11

Dzięki ;)



#3166 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 kwiecień 2019 - 11:31

:good:  :clappinghands:



#3167 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 kwiecień 2019 - 20:23

Nie wiem jak u was, ale u mnie ciągle wieje ze wschodu i północnego wschodu. Kilkanaście ryb udało się skusić do brania, w tym pojawił się mały szczupaczek i 2 okonki. Najwięcej było małych wzdręg (jednej zrobiłem zdjęcie, ze względu na ciekawą płetwę ogonową ;)) i jako rodzynek podobnie jak ostatnio jedna fajna płotka :).

Załączony plik  20190415_181800.jpg   58,73 KB   42 Ilość pobrań Załączony plik  20190415_181835.jpg   46,86 KB   42 Ilość pobrań

                                     Załączony plik  20190415_190438.jpg   51,7 KB   41 Ilość pobrań

 



#3168 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2019 - 20:13

Panowie, czy kiedykolwiek udało wam się złowić karpia lub amura na małego woblera, imitację jakiegoś robactwa lub kleniowego smużka? Zastanawiam się czy jest sens próbować kusić w ten sposób ryby stojące pod wierzchem?

#3169 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 19 kwiecień 2019 - 22:00

Witam.

Maciej ... takie płotki ze złotymi głowami i pomarańczowymi lub czerwonymi znamionami, to bastardy z wzdręgą. W nietórych wodach dosyć często można je spotkać - też zdarzyło mi się takie złowić.

Pozdrawiam.



#3170 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 22:44

Panowie, czy kiedykolwiek udało wam się złowić karpia lub amura na małego woblera, imitację jakiegoś robactwa lub kleniowego smużka? Zastanawiam się czy jest sens próbować kusić w ten sposób ryby stojące pod wierzchem?

 

Sens zawsze jest, mi się raz udało skusić sezama ok. 6-8kg na poprocha w południe który krążył przy powierzchni z resztą stada. Byłem bez szans haha. Duże leszcze mają podobny zwyczaj pływania  w stadach pod powierzchnia w słoneczne dni, w cieniu czy środkiem wody nawet w rzece. Kiedyś czytałem, że duże karpie wszystkożerne są sam skusiłem jednego na tante 1.5 cala w ostatnim sezonie za pierwszym wyjazdem po tą właśnie rybę  :)


Użytkownik Astral edytował ten post 19 kwiecień 2019 - 22:57

  • Włóczykij lubi to

#3171 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 kwiecień 2019 - 23:58

Witam.

Maciej ... takie płotki ze złotymi głowami i pomarańczowymi lub czerwonymi znamionami, to bastardy z wzdręgą. W nietórych wodach dosyć często można je spotkać - też zdarzyło mi się takie złowić.

Pozdrawiam.

Całkiem możliwe, ale z wyglądu (budowy) tamta płoć z pomarańczowym znamieniem, nie różniła się niczym od standardowej płoci bez żadnych "udziwnień". Miała po prostu  z jednej strony głowy obok pyska pomarańczową plamę ;)



#3172 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 kwiecień 2019 - 05:59

Panowie, czy kiedykolwiek udało wam się złowić karpia lub amura na małego woblera (...)?

Na woblera nie, ale złowiłem kiedyś karpia na MEPPS Black Fury "0". Zassał tak głęboko, że zacięcie nastąpiło w prawie w przełyku na zębach gardłowych.


  • Włóczykij i G_rzegorz lubią to

#3173 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 22 kwiecień 2019 - 12:49

A mi się dzisiaj taki latawiec uwiesił na robala od Pawła @nowwaka. :)

Załączone pliki



#3174 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 kwiecień 2019 - 21:15

Na woblera nie, ale złowiłem kiedyś karpia na MEPPS Black Fury "0". Zassał tak głęboko, że zacięcie nastąpiło w prawie w przełyku na zębach gardłowych.


Też jedynego karpia udało mi się złowić na meppsa... tyle, że było to chyba z 20 lat temu:-)
  • Włóczykij, Pisarz.......ewski Piotr, Alexspin i 1 inna osoba lubią to

#3175 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 26 kwiecień 2019 - 15:04

Taki złoty białoryb  się trafił  :)  . Trochę powyginał wędzisko. Wziął na maleńkiego twistera .

Załączone pliki



#3176 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 kwiecień 2019 - 15:51

O Panie.Taki lin na lekkim kiju to już robi robotę.Gratulacje :good:


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#3177 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 26 kwiecień 2019 - 19:32

piękna ryba 


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#3178 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 27 kwiecień 2019 - 11:09

Taki złoty białoryb  się trafił  :)  . Trochę powyginał wędzisko. Wziął na maleńkiego twistera .

Piękny lin, ile miał cm ? W planie miałem polowanie ze spinem na lina, ale nie miałem kiedy tak naprawdę, a od maja zacznie się polowanie za szczupakami ;). Kto wie, być może spróbuję zaatakować w cieplejszych miesiącach


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#3179 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 28 kwiecień 2019 - 22:07

Więcej linów złowiłem na spina niż innymi metodami razem wziętymi. Najlepsze pory to późna jesień i przedwiośnie. W innym czasie też się da, ale trudno wówczas mówić o celowym połowie.
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#3180 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 02 maj 2019 - 18:56

Chciałem dzisiaj cieszyć się chwilą ciszy i spokoju na pobliskim leśnym stawie. Niestety liczba spławików zywcowych zniechęciła mnie do połowów na tym zbiorniku. W tym roku byłem tam po raz ostatni. Po niewymiarowych szczupaczkach na brzegu pozostają tylko skrzela... 😢
Jedna wzdręgę skusiłem do brania.

Załączone pliki


Użytkownik TomekSudety edytował ten post 02 maj 2019 - 18:57





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych