Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4078 odpowiedzi w tym temacie

#3321 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 19 maj 2020 - 10:24

Większość robi na hakach muchowych, prostych, niektórzy na kiełżowych.  Obciążeniem jest wolfram, zazwyczaj typu slotted. 



#3322 OFFLINE   tuszon

tuszon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 19 maj 2020 - 14:26

Czy ktoś miał może styczność z DAIWA SILVER CREEK UL SPOON 1.90M 0.5-5G?


  • AdamO. i AcWorm lubią to

#3323 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 20 maj 2020 - 14:32

Nie mogłem dostać wolframu w sklepie więc użyłem tego co miałem.
Do pomalowania użyłem lakieru uv do paznokci który pożyczyłem od swojej dziewczyny. Powinno zdać egzamin.
Waga splitshotów od 0.68 do 1.5g, haki to Ahrex Dry Fly barbless rozmiar 10
461f5081ba8db3db8401adcfbfa7e60f.jpg

8851ab45468227b9f62cb43a8d4a0b8e.jpg
d93bd040b9ca977eb69227fe473a94bf.jpg
970f929fc7ac50143518cdf1d3294e5c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3324 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 20 maj 2020 - 17:53

Na wzdręgi użyj tych lekkich, te najcięższe na ryby żerujące głównie przy dnie .

Eksperymentuj z kolorami bo w różnych łowiskach ryby lubią różne kolory. 

 

Załączony plik  balon1.jpg   74,84 KB   44 Ilość pobrań

Załączony plik  jigGrześ.jpg   58,91 KB   43 Ilość pobrań

Załączony plik  microk.jpg   59,11 KB   42 Ilość pobrań


  • Byniek, Alexspin i Darek Koralewski lubią to

#3325 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 20 maj 2020 - 18:22

A co myślisz o gumach typu Crazy Fish Whitebait albo Fishup Tanta 1cal?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3326 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 20 maj 2020 - 20:18

Jak małe to dlaczego nie ? Wszystko zależy od tego co jest celem. Wzdręgi łowię na micro jigi ale kiedyś zdarzało się je łowić na obrotówki nr 1. Dla leszcza w niektórych porach roku (okres tarła i jesień) 10 cm guma też będzie ok. Łowiłem leszcze w maju i czerwcu jako przyłów na kopyta 4 L, kumpel łowił na drop shot i 10 cm jaskółki , jesienią na obrotówki long 3, więc przynęty o których piszesz dla leszcza za duże nie będą. Jednak chcąc celowo łowić białoryb na spina, stosuj przynęty małe, imitujące larwy (ochotkę, chruścika czy białego robaka) oraz imitujące kiełże, małe dżdżownice czy inne "mięsko" zjadane zazwyczaj przez białoryb. Możesz też kombinować z przynętami imitującymi owady, biedronki, stonki, chrząszcze itp.
Najważniejsze w tym wszystkim będzie znalezienie łowiska z odpowiednim pogłowiem ryb, które są w stanie te przynęty zaatakować a o to jest w naszych wodach coraz trudniej. Jeśli masz takie łowisko, to proste przynęty jak ze zdjęć powyżej wystarczą, ważne żeby ryb nie spłoszyć i odpowiednio je poprowadzić. 


  • Alexspin lubi to

#3327 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 20 maj 2020 - 21:37

Łowie w Szwecji więc ryb powinno być sporo. Rok temu miałem sporo leszczy na cykady i małe gumy ale chce spróbować naprawdę lekkich przynęt i różnorakich ryb


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3328 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 21 maj 2020 - 05:38

Prócz przynęt silikonowych dobrze  jest kupić sobie imadełko i samemu ukręcić trochę przynęt. Nie wszystko co żyje w wodzie ma swój odpowiednik w silikonie, np kiełże , larwy chruścika możesz sobie zrobić sam, ochotkę można kupić nawet zapachową. 


  • Alexspin lubi to

#3329 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 21 maj 2020 - 20:16

Tanta, w szczególności 1" jest bardzo dobra na wszelki białoryb. Te główki, które zrobiłeś j/w powinny być ok, ale haki mogłyby być nieco mniejsze. Dla 1" tanty hak nr 14 jest odpowiedni. Im mniejszy hak dla tego typu przynęt, oczywiście z zachowaniem proporcji,  tym lepiej pracuje i faluje.



#3330 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 10 czerwiec 2020 - 11:37

Wybitnie nie chciał być odpięty bez panierki, ale zwróciłem mu wolność i wypłukałem z tego piachu. Skubnął czerwoną muszkę na haku 14 ze złotą wolframową główką 3.5mm. Do tego kilka wzdręg i kupa okonków, ale bardzo mikrych.
Pytanie do obecnych tutaj i łowiących regularnie tak lekko - kojarzycie kije do max 5g (a najlepiej do 2-3g) z bardzo krótkim dolnikiem i za rozsądne pieniądze? W moim kiju do 8g dolnik ma 25cm i jest to zdecydowanie za dużo, a i bardziej kluskowaty na XUL/SUL powinien być przy tej gramaturze. W sieci w miarę dostępne (nie za 60dni z aliexpress) i nie za miliony znalazłem tylko Flagman Areata do 3.5g.
Bardzo mi się podobają i leżą w ręku:
-teton do 3g (odpada, bo chcę kupić szybko, a Chin będzie pod koniec wakacji, a u nas janushe krzyczą za to chore pieniądze)
-Azura Olivia -za droga (o tym za chwilę)
-Abu Garcia Mass Beat Extreme MES-602UL

 

Ostatnich propozycji nie zamierzam nabywać bo a koniec roku planuję wędkę z pracowni i nie chcę mrozić kapitału. Ten Flagman wydaje się ciekawą opcją na przeczekanie, ale nie potrafię ustalić długości dolnika - ktoś kojarzy ten sprzęt i mógłby się wypowiedzieć?



#3331 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 12 czerwiec 2020 - 11:24

Nowy kijek super się sprawuje. Około 150 okoni od 10 do 25cm, płocie i ukleje.
5bc6febd84177a8b7c027ae0e07060f5.jpg
Sprzęt:
Crazy fish Nano zero 0.2-1.5g 172cm
Shimano Stradic CI4+ 1000hg
Fluorocarbon 0.10mm

Kijek można przeciążyć do 2.5g główki i Keitecha 2 cale więc super dla mnie.
Czekam na Momoi Oshikage 0.064mm jako linke główną i do tego będę używał fluo 0.10mm jako przypon.
Wiem, że to mało popularna wędka dlatego pytajcie śmiało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • saitt i Alexspin lubią to

#3332 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 czerwiec 2020 - 08:23

Nie chcę się wymądrzać, ale myślę, że Siglon Sunline #0,3 od @Psulka wcale nie byłaby gorsza. Jest cieniutka jak włosek i bardzo mocna, a niemal połowę tańsza od Oshikage.



#3333 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 czerwiec 2020 - 08:49

Nie chcę się wymądrzać, ale myślę, że Siglon Sunline #0,3 od @Psulka wcale nie byłaby gorsza. Jest cieniutka jak włosek i bardzo mocna, a niemal połowę tańsza od Oshikage.

Lub np. Kamatsu Techron w rozmiarze j/w też powinna dać radę, ale każdy kupuje co uważa i pod swój budżet ;)

P.S Od siebie dodam, że jak nas stać na drogą plecionkę do łowienia białorybu, to i zapewne na fc również, dlatego ja tam bym się w łączenie nie bawił i kupił jako linkę główną dobrej jakości fc i wtedy bez brędzlowania się w łączenie z plecionką itd ;). Sama wygoda.

Poprzedni sezon i ten obecny jadę na tej samej lince (zapomniałem nazwy), hybryda żyłki i fc 2,5 lb i super mi się to sprawdza.


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 15 czerwiec 2020 - 08:53

  • Alexspin lubi to

#3334 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 czerwiec 2020 - 09:11

(…) P.S Od siebie dodam, że jak nas stać na drogą plecionkę do łowienia białorybu, to i zapewne na fc również, dlatego ja tam bym się w łączenie nie bawił i kupił jako linkę główną dobrej jakości fc i wtedy bez brędzlowania się w łączenie z plecionką itd ;). Sama wygoda.(…)

Masz rację, ale niestety, nie sprawdza się w multiplikatorze. Brody nie do opanowania.  :(


  • wilczybilet lubi to

#3335 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 16 czerwiec 2020 - 08:08

Masz rację, ale niestety, nie sprawdza się w multiplikatorze. Brody nie do opanowania.  :(

Zapomniałem dodać, że odniosłem się do stałoszpulowca ;). W multiplikatorach pewnie im cieniej, tym więcej problemów


  • Alexspin lubi to

#3336 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 16 czerwiec 2020 - 10:20

Tak, aczkolwiek nie... Czasem plecionka wchodzi pod szpulkę, ale częściej po prostu jest fajna broda. I fakt przy na prawdę małych wabikach i lekkich plecionka ma znaczenie oraz jej ilość na szpulce multika też.
  • HaDe lubi to

#3337 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 czerwiec 2020 - 21:05

Fluorocarbon jest od plecionki znacznie cięższy, co przekłada się na masę szpulki multiplikatora. Poza tym znacznie szybciej tonie, a to niekoniecznie może pozytywnie wpływać na prezentacje przynęty.

 

Edit. Grubość linki to sprawa czysto indywidualna, bo masa przynęty i białorybu może być różna.


Użytkownik HaDe edytował ten post 16 czerwiec 2020 - 21:09

  • vastus lubi to

#3338 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 czerwiec 2020 - 06:21

(…) I fakt przy na prawdę małych wabikach i lekkich plecionka ma znaczenie oraz jej ilość na szpulce multika też.

Możesz rozwinąć? Cały czas zdobywam wiedzę w zakresie Casting UL, więc ciekawi mnie każdy pogląd, każde doświadczenie. :)



#3339 OFFLINE   vastus

vastus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Lokalizacjawschód

Napisano 17 czerwiec 2020 - 07:09

Mam mikre doświadczenie i nie wiem czy coś to wniesie ale z moich prób wynika,że:
Zestawem jakim operuję w omawianym przypadku jest aldebaran 12 z tuningową lekką szpulką i magnetycznym hamulcem i wędka o c.w. 1,5-3,5g o akcji kluchowatej, która skutecznie gasi rzuty to po zmianie plecionki będę tu operował "średnicami" plecionki z kairiki 0,8 na konger streeto ultra Tiny 0,03, ,zdażyło mi się kilkukrotnie, że plecionka weszła między rant obudowy a krawędź szpulki i owinęła się wokół ośki.Docisk szpulki mam ustawiony na minimalny ale wyczuwalny luz. Wcześniej z żadną plecionką mi się to nie zdarzyło ale też nie używałem tak cienkiej linki. Co do ilości nawiniętej linki to nie ma co przesadzać ja nawijam plus minus 50m zdaje to w zupełności egzamin, bo szpula z plecionką jest wystarczająco lekką a jak wiadomo w Cast UL ma to znaczenie. Poza tym kairiki była 8-mio splotowa i strasznie kleiła się do przelotek z kongerem nie mam takiego problemu, a odległość rzutu wzrosła znacząco mimo iż nawinąłem całą szpulkę czyli 150m. Zestawem tym rzucam przynętami o łącznej wadze ok 3g a i to już wędeczka klęka. Jest na forum wielu chłopaków mających dużo większe doświadczenie, umiejętności i sprzęty zacniejszy także wal śmiało na pewno pomogą. Kolega Andan, HaDe czy Paweł J to wysokiej klasy spece w tej dziedzinie. A tak poza tym to nie przejmuj się markami sprzętu tylko tym aby było Ci przyjemnie i satysfakcjonująco w trakcie wędkowania. Metki i firmy nie mają znaczenia liczy się efekt końcowy. Pozdro!
Wbij na wątek casting UL

Użytkownik vastus edytował ten post 17 czerwiec 2020 - 07:13

  • Alexspin lubi to

#3340 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 czerwiec 2020 - 07:27

Dzięki. :clappinghands:  Nie jestem aż taki początkujący, już 4-ty rok castinguję, ale zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego od drugiego castingowca. :)  

Mam genialnego UL-a 1-4g spod ręki @Mekamila, do niego Tatulę CT 100 ze szpulą 5,6g i z plecionką Siglon #0,3 od @Psulka. Chodzi wszystko jak by było dla siebie stworzone. W pełnym komforcie obsługuje przynęty 3-4g, <3g trochę trudniej, ale na wszystko jest sposób, w ostateczności owadopodobne >1,7g spławiam z nurtem. W górę ogarnia 5-gramówki, ale już z pewnym ryzykiem, bo kijek - witka wierzbowa.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 17 czerwiec 2020 - 07:50

  • vastus lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)