Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4078 odpowiedzi w tym temacie

#3661 OFFLINE   Abdullah14

Abdullah14

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Mikołaj

Napisano 15 lipiec 2021 - 10:57

Witam poszukuje wędki jakiejś delikatniej pod operowanie paprochami i niewielkimi gumkami najczęściej na małej rzece co byście godnego polecili.? 😁

#3662 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 lipiec 2021 - 08:12

Długość, c.w., tubular, wklejka, pełny blank, budżetpytajnik.gif



#3663 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 16 lipiec 2021 - 08:18

Witam poszukuje wędki jakiejś delikatniej pod operowanie paprochami i niewielkimi gumkami najczęściej na małej rzece co byście godnego polecili.?

Napisz do Mekamila, jest tu na forum i robi takie delikatne patyki. 


Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 16 lipiec 2021 - 08:21

  • Alexspin lubi to

#3664 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 lipiec 2021 - 08:32

Napisz do Mekamila, jest tu na forum i robi takie delikatne patyki. 

Dokładnie okok.gif

Mam od Niego dwa casty 1-4g/4lb i 4-10g/6lb oraz spinna 1-7g/6lb. Tyle że to pełne blanki, a nie każdy to lubi, ale za to niemal niezniszczalne i spełniają swoje zadania bez zarzutu. Ceny też nie są zabójcze. Napisz do Niego http://jerkbait.pl/user/45988-mekamil/
 



#3665 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 16 lipiec 2021 - 08:39

Witam poszukuje wędki jakiejś delikatniej pod operowanie paprochami i niewielkimi gumkami najczęściej na małej rzece co byście godnego polecili.?

Flagman Areata np. 198 cm 0,6-6 g.



#3666 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 lipiec 2021 - 08:58

Z dostępnych na rynku polecam https://allegro.pl/o...5-6g-9719929538. Bardzo czuła "wklejka", ładuje się bez problemów od 0,7g masy całkowitej przynęty i bez zagrożenia awarią do 8g. Zasięg rzutów, w zależności od ciężaru przynęty, od 15 do 30m, pod warunkiem stosowania cienkiej plecionki. Te informacje przy użyciu plecionki Techron Olive Green 0,04mm.

Opis katalogowy cyt.: "Doskonałe narzędzie umożliwiające łowienie najmniejszymi kopytkami czy twisterkami nawet na półgramowe główki. Dużym atutem Microna jest niesłychanie czuła szczytówka, pozwalająca zarejestrować każdy kontakt ryby z przynętą. Blank ten łączy w sobie delikatną szczytówkę oraz mocny dolnik, nie posiadając jednak podstawowej „bolączki” wklejek: przesztywnienia w miejscu wklejenia szczytówki." w pełni zgodny z praktyką.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 16 lipiec 2021 - 09:07


#3667 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 17 lipiec 2021 - 19:51

Popływane i połowione 1f642.png Poranek na pływadełku dał mi dziś wiele radości i pięknych ryb. Wzdręgi w rozmiarze 30+ łowione, w końcu, w konkretnych ilościach, silne, i waleczne. Do tego okonie atakujące najmniejsze przynęty z naszej pracowni. Za to właśnie uwielbiam wędkarstwo ultralight. Dziś kluczem do sukcesu był mały wabik. Większe przynęty nie działały tak dobrze ani na krasnopiórki, ani, co ciekawe, na garbuski. Świetnie spisywał się MICROLARVAE CHRUŚCIK i micro jigi. Łowienie z belly boata mnie oczarowało 1f642.png.

Załączony plik  fishchaser ul fishing.jpg   121,41 KB   48 Ilość pobrań Załączony plik  fishchaser ul fishing rudd.jpg   72,32 KB   46 Ilość pobrań Załączony plik  microlarvae-chruscik-ultralight-softbait-przyneta-fishchaser-1024x602.png   527,85 KB   47 Ilość pobrań Załączony plik  fishchaser wzdregi ultralight fishing.jpg   130,81 KB   45 Ilość pobrań Załączony plik  Fishchaser ul perh.jpg   65,31 KB   45 Ilość pobrań Załączony plik  fishchaser ul wzdrega.jpg   160,76 KB   43 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_2809.jpg   97,61 KB   42 Ilość pobrań

 

 



#3668 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 19 lipiec 2021 - 08:44

Aleś nazbierał tego robactwa na liściach, przyciągały je kolorem czy zapachem? ;) :D

 

Gratulacje!


  • nowwwak lubi to

#3669 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 19 lipiec 2021 - 16:31

...kolorem :)


  • Alexspin lubi to

#3670 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 19 lipiec 2021 - 17:06

Popływane i połowione 1f642.png Poranek na pływadełku dał mi dziś wiele radości i pięknych ryb. Wzdręgi w rozmiarze 30+ łowione, w końcu, w konkretnych ilościach, silne, i waleczne. Do tego okonie atakujące najmniejsze przynęty z naszej pracowni. Za to właśnie uwielbiam wędkarstwo ultralight. Dziś kluczem do sukcesu był mały wabik. Większe przynęty nie działały tak dobrze ani na krasnopiórki, ani, co ciekawe, na garbuski. Świetnie spisywał się MICROLARVAE CHRUŚCIK i micro jigi. Łowienie z belly boata mnie oczarowało 1f642.png.

attachicon.gif fishchaser ul fishing.jpg attachicon.gif fishchaser ul fishing rudd.jpg attachicon.gif microlarvae-chruscik-ultralight-softbait-przyneta-fishchaser-1024x602.png attachicon.gif fishchaser wzdregi ultralight fishing.jpg attachicon.gif Fishchaser ul perh.jpg attachicon.gif fishchaser ul wzdrega.jpg attachicon.gif IMG_2809.jpg

Jak zbroisz te chuściki, masa główki/mormyszki, wielkość i typ haka pod białoryb i okonie?


  • nowwwak lubi to

#3671 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 19 lipiec 2021 - 18:33

Z chruścikiem jest prosto, bo to przyneęa bez pracy własnej. Mikro główki na haczykach #14 / #12 (czasem nawet na #10 uda się nawlec) Ostatnio łowiłem główkami 0,4 - 0,5g, ale czasem, zwłaszcza gdy są w łowisku płocie, schodzę poniżej tej gramatury..

 

Załączony plik  glowki-wolframowe-zlote-gold-jigheads-tungsten-ultralight-fishing-fishchaser.jpg   69,31 KB   65 Ilość pobrań

 

 

 

 


  • doktorek, nyny i Alexspin lubią to

#3672 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 lipiec 2021 - 19:51

Z chruścikiem jest prosto, bo to przyneęa bez pracy własnej. Mikro główki na haczykach #14 / #12 (czasem nawet na #10 uda się nawlec) Ostatnio łowiłem główkami 0,4 - 0,5g, ale czasem, zwłaszcza gdy są w łowisku płocie, schodzę poniżej tej gramatury..

 

attachicon.gif glowki-wolframowe-zlote-gold-jigheads-tungsten-ultralight-fishing-fishchaser.jpg

Ja z chruścikami najczęściej używam główek to 0.3gr :)



#3673 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 19 lipiec 2021 - 20:25

nyny lapiesz teraz qualia 642 pt przedluzona?? jak sie zachowuje ten kijek ??



#3674 OFFLINE   rigie

rigie

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 20 lipiec 2021 - 07:34

Witam,

z racji na kiepskie wyniki ostatnimi czasy myślę nad maksymalnym odelżeniu zestawu, i tak pomyślałem że możeny spróbować XUL/SUL.
Nie znam się na tym temacie ani trochę, najlżejszy zestaw jaki mam teraz to casting do 9g, ale realnie startuje w super komforcie od 3/4g, a to chyba na białoryb jest za ciężko?
Ile mniej więcej $$ trzebaby przugotować na jakiś sensowny zestaw? Mam na myśli kij, kołowrotek (zwykły, nie multiplikator), plecionka/żyłka? plus do tego jakiś taki zestaw przynęt na początek?
A ile kosztowałby najtańszy zestaw na rynku z którym można zacząć.
Kij myślę tak do 5g? czy może 3.5-4g?
Podpowiedzi mile widziane.
Celem byłby wszelkiej maści białoryb czy ogólnie wszystko co w wodzie się rusza i chciałoby zagryść jakąs przynętke. (mico jigi? czy jakieś mini gumeczki)
Jestem totalnie świeży w tym temacie więc każda rada jest ważna

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#3675 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 20 lipiec 2021 - 08:12

Witam,

z racji na kiepskie wyniki ostatnimi czasy myślę nad maksymalnym odelżeniu zestawu, i tak pomyślałem że możeny spróbować XUL/SUL.
Nie znam się na tym temacie ani trochę, najlżejszy zestaw jaki mam teraz to casting do 9g, ale realnie startuje w super komforcie od 3/4g, a to chyba na białoryb jest za ciężko?
Ile mniej więcej $$ trzebaby przugotować na jakiś sensowny zestaw? Mam na myśli kij, kołowrotek (zwykły, nie multiplikator), plecionka/żyłka? plus do tego jakiś taki zestaw przynęt na początek?
A ile kosztowałby najtańszy zestaw na rynku z którym można zacząć.
Kij myślę tak do 5g? czy może 3.5-4g?
Podpowiedzi mile widziane.
Celem byłby wszelkiej maści białoryb czy ogólnie wszystko co w wodzie się rusza i chciałoby zagryść jakąs przynętke. (mico jigi? czy jakieś mini gumeczki)
Jestem totalnie świeży w tym temacie więc każda rada jest ważna

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Przeczytaj ten wątek od początku, a dowiesz się wielu cennych informacji i odpowiesz sam sobie na pytania, które zadałeś w poście j/w.
 


  • Alexspin i S.N. lubią to

#3676 OFFLINE   barti92

barti92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 20 lipiec 2021 - 13:01

Przeczytaj ten wątek od początku, a dowiesz się wielu cennych informacji i odpowiesz sam sobie na pytania, które zadałeś w poście j/w.
 

Niesamowicie cenna rada.

 

 

Witam,

z racji na kiepskie wyniki ostatnimi czasy myślę nad maksymalnym odelżeniu zestawu, i tak pomyślałem że możeny spróbować XUL/SUL.
Nie znam się na tym temacie ani trochę, najlżejszy zestaw jaki mam teraz to casting do 9g, ale realnie startuje w super komforcie od 3/4g, a to chyba na białoryb jest za ciężko?
Ile mniej więcej $$ trzebaby przugotować na jakiś sensowny zestaw? Mam na myśli kij, kołowrotek (zwykły, nie multiplikator), plecionka/żyłka? plus do tego jakiś taki zestaw przynęt na początek?
A ile kosztowałby najtańszy zestaw na rynku z którym można zacząć.
Kij myślę tak do 5g? czy może 3.5-4g?
Podpowiedzi mile widziane.
Celem byłby wszelkiej maści białoryb czy ogólnie wszystko co w wodzie się rusza i chciałoby zagryść jakąs przynętke. (mico jigi? czy jakieś mini gumeczki)
Jestem totalnie świeży w tym temacie więc każda rada jest ważna

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Niesamowitego wyboru nie ma, Abu Garcia Carabus, Flagman Areata, Mikado Sensor (?), Azura Olivia. Do 5g pewnie trochę więcej. Plecionki od psulka (siglon x4 0.3/0.4), do takich gramatur kołowrotek bez większego znaczenia, warto kierować się wagą i nawojem, więc wszelkie Daiwy LT powinny być ok.


Użytkownik barti92 edytował ten post 20 lipiec 2021 - 13:01


#3677 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 sierpień 2021 - 20:29

Na niedzielnym wypadzie zauważyłem nocną aktywność płoci, bo to one na mojej miejscówce są głównym reprezentantem oczkującego białorybu. Podałem instincta 3 i już w pierwszym rzucie zaliczam ładne branie. Płocie z mojej miejscówki zawsze atakują tak samo. Jest to mocne bardzo szybkie puknięcie. Ciężko zdążyć z zacięciem.

Załączony plik  20210801_214326_33.jpg   114,54 KB   53 Ilość pobrań

Załączony plik  20210803_210921_resized.jpg   46,76 KB   53 Ilość pobrań

(nie wiem dlaczego edytor obraca mi zdjęcia - w windowsie wszystko wygląda ok)

 

Na następnym wypadzie dam szansę tym wobkom. Niektóre dały już nocne płocie. Mam też nadzieję, na nocnego jazika bo takie mi się już trafiały.

Załączony plik  20210803_211059_resized.jpg   48,74 KB   53 Ilość pobrań

 

Największej płoci jaką złowiłem na spinning na mojej mecie brakowało mniej niż 1cm do 4 z przodu (zdjęcie z 2016).

Załączony plik  13913559_601291180049726_5691523780609758623_o.jpg   40,21 KB   53 Ilość pobrań

 

Jutro kolejny wypad. Może uda się coś wkleić w tym wątku ;)


Użytkownik marienty edytował ten post 03 sierpień 2021 - 20:30

  • nowwwak, mario70, Pisarz.......ewski Piotr i 5 innych osób lubią to

#3678 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 sierpień 2021 - 08:42

Witam,

z racji na kiepskie wyniki ostatnimi czasy myślę nad maksymalnym odelżeniu zestawu, i tak pomyślałem że możeny spróbować XUL/SUL.
Nie znam się na tym temacie ani trochę, najlżejszy zestaw jaki mam teraz to casting do 9g, ale realnie startuje w super komforcie od 3/4g, a to chyba na białoryb jest za ciężko?
Ile mniej więcej $$ trzebaby przugotować na jakiś sensowny zestaw? Mam na myśli kij, kołowrotek (zwykły, nie multiplikator), plecionka/żyłka? plus do tego jakiś taki zestaw przynęt na początek?
A ile kosztowałby najtańszy zestaw na rynku z którym można zacząć.
Kij myślę tak do 5g? czy może 3.5-4g?
Podpowiedzi mile widziane.
Celem byłby wszelkiej maści białoryb czy ogólnie wszystko co w wodzie się rusza i chciałoby zagryść jakąs przynętke. (mico jigi? czy jakieś mini gumeczki)
Jestem totalnie świeży w tym temacie więc każda rada jest ważna
(...)

 

(...)

Niesamowitego wyboru nie ma, Abu Garcia Carabus, Flagman Areata, Mikado Sensor (?), Azura Olivia. Do 5g pewnie trochę więcej. Plecionki od psulka (siglon x4 0.3/0.4), do takich gramatur kołowrotek bez większego znaczenia, warto kierować się wagą i nawojem, więc wszelkie Daiwy LT powinny być ok.

Dodam:

- KONGER Ultris Jig Micron 0,5-6g (praktycznie 0,7-8g);

- DAIWA Fuego LT 1000 (idealnie zgrywa się z w/w kijkiem);

- wszelkiego rodzaju micro jigi i mikro gumki od http://jerkbait.pl/u...60860-cyprys19/


Użytkownik Alexspin edytował ten post 04 sierpień 2021 - 08:47


#3679 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 sierpień 2021 - 13:56

Niesamowicie cenna rada.

 

 

Miałem podobne znaki zapytania, jak kilka lat temu próbowałem złowić ryby, które teoretycznie nie należą do drapieżnych. Na wiele pytań znalazłem odpowiedzi właśnie w tym wątku. Potrzeba tylko chęci i trochę czasu na poczytanie tego, co inni doświadczeni w temacie wędkarze tu wnieśli. Polecam ;)


  • Okonhel i S.N. lubią to

#3680 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 sierpień 2021 - 18:32

Ostatnio łowie sobie jakieś tam płoteczki, wzdręgi i naglę poważne Boom! Byłem przekonany że szczupaczek i zaraz utnie przynętę ale nie uciął i uświnił mi pół łódki. Bleee
3d7da82674d9116d756711584dbb48eb.jpg0c2c5562d776f2a83ee90ca9b14f82b5.jpg




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych