Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4076 odpowiedzi w tym temacie

#3701 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 20 październik 2021 - 17:02

Masz tutaj 184 strony odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Zacząłeś czytać ?



#3702 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 październik 2021 - 06:56

Coś martwy temat.
Ja wczoraj znów rzucałem troszkę. Branie prawie w co 2 rzucie ale nic w pontonie. Podejrzewam że woda za ciepła i za dużo drobnicy. Najwięcej miałem na to z foto zamoczone w dipie kukurydzianym.346819a50f202ca462f4d576fec812eb.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • S.N. i Umbra lubią to

#3703 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów

Napisano 21 październik 2021 - 09:05

Te gumy z alie jak dla mnie nie nadają się na bialoryb są za twarde… dodatkowo haczyk jak dla mnie zbyt malo wystaje, nie dziwne, że ryby się nie wcinały

#3704 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 październik 2021 - 18:42

Z tym hakiem kombinowałem, najpierw był założony jak twister później kombinowałem. Myślę że jak przyjdzie porządna ryba będę to wyciągał z przełyku. 

Kupiłem je w normalnym sklepie ale pewnie chinole. Co nie zmienia faktu że na tanty nie było brań ani przedostatnio ani wczoraj.



#3705 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów

Napisano 22 październik 2021 - 14:04

Spróbuj zastosować główkę muchową z hakiem, który ma większy łuk kolankowy powinno być lepiej ze wcinaniem
  • Tresor lubi to

#3706 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów

Napisano 13 grudzień 2021 - 15:01

Mam pytanie, czy ktoś próbował łowić leszcze gromadzące się na zimowiskach? Mam na myśli łowienie na przynęty sztuczne…

Użytkownik 19john92 edytował ten post 13 grudzień 2021 - 15:01


#3707 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 grudzień 2021 - 17:35

Wydaje mi się, że ryb ogólnie nie powinno się łowić na zimowiskach. 


  • Okonhel i jezier lubią to

#3708 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 13 grudzień 2021 - 19:32

Wydaje mi się, że ryb ogólnie nie powinno się łowić na zimowiskach.


Dokładnie dej im Pan spokój obejdź w lewo obejdź w prawo 😉
  • Okonhel lubi to

#3709 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 15 grudzień 2021 - 21:55

Plecionka czy żyłka, o to jest pytanie?

Prześledziłem wątek ale pragnę odgrzać temat czy warto inwestować niebotycze pieniądze w wysokiej klasy plecionki których stosowanie ma swoje zalety czy jednak przejść na żyłkę też wysokiej rzecz jasna klasy.

Łowię na ul i xul od kilku lat, głównie okonie, wyłącznie na plecionki. Świadomie wybieram kije o miękkiej pracy i głębszej paraboli bo w połączeniu ze sztywna plecionką spolegliwość ta jest w pewnym stopniu rekompensowana. Oczywiście też inne ustawienie hamulca w kołowrotku. Z bialorybem dopiero stawiam pierwsze kroki. Jakieś wyniki są, zaczynam też zabawę z własnymi przynętami. Ale do rzeczy: czy żyłka w połączeniu ze spolegliwością kija nie będzie negatywnie wpływała na zacięcia? Zasięg wg wszelkich prawideł powinien być lepszy niż plecionka z jakimś przyponem. Kije do 2 max 3g. Inna kwestia to sam opad żyłki pod ciężarem jiga oraz jej wytrzymałość.

Ostatnia kwestia to sam kolor żyłki? W przypadku plecionek nie ma on znaczenia bo używam przyponów z fluorcarbonu. Kolor oczywiście ułatwia wizualna kontrolę nad zestawem ale jak to sie ma do samych brań? Żyłka fioletowa czy różowa?

I kwestia czucia brań. Jakie są wasze odczucia?

Dzięki za wszelkie sugestie i wymianę doświadczeń.

Użytkownik kondzit@wp.pl edytował ten post 15 grudzień 2021 - 22:34


#3710 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 16 grudzień 2021 - 22:32

przy mikroloweiniu do 1 gr lepsza zylka moim zdaniem ,plecieonki to juz do ul uzywam tez wydawalem na momoi czy inne wynalazki po 200 pln nie twierdze ze to zle prduky wrecz wysmienite natomiast w xul do 1 gr zaznaczam zylka nie pozostawia konkurencji lecionce ,raz ze kazda pletka puchnie ,dwa zawsze jakas broda sie trafi trzy przy rzutach na 10-15 metrow nie poczujesz roznicy ,nie wiem jakiego kija uzywasz ,czrery zylka nie marznie przy malych mrozach ,pieac nie musisz dowiazywac przyponu przy zerwanej przynecie  ,pletka lepsza od 2 gr wzyrz ale tylko to moja teoria bron boze jak ktos ma inne zdanie szanuje


  • strary, wilczybilet i kondzit@wp.pl lubią to

#3711 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 16 grudzień 2021 - 22:55

przy mikroloweiniu do 1 gr lepsza zylka moim zdaniem ,plecieonki to juz do ul uzywam tez wydawalem na momoi czy inne wynalazki po 200 pln nie twierdze ze to zle prduky wrecz wysmienite natomiast w xul do 1 gr zaznaczam zylka nie pozostawia konkurencji lecionce ,raz ze kazda pletka puchnie ,dwa zawsze jakas broda sie trafi trzy przy rzutach na 10-15 metrow nie poczujesz roznicy ,nie wiem jakiego kija uzywasz ,czrery zylka nie marznie przy malych mrozach ,pieac nie musisz dowiazywac przyponu przy zerwanej przynecie  ,pletka lepsza od 2 gr wzyrz ale tylko to moja teoria bron boze jak ktos ma inne zdanie szanuje

Też tak uważam j/w, ewentualnie jako linka główna może być miękki FC lub hybryda żyłki z FC. Zbyt wielu linek różnych marek nie przetestowałem, ale przypadkiem kiedyś wpadła mi w ręce linka hybrydowa Varivas Mebaru Gate 2 lb i do przynęt około 0,5g była świetna. 


  • robertd i kondzit@wp.pl lubią to

#3712 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 19 grudzień 2021 - 15:28

polecam spróbować do microjiga ester :) coś jak żyłka tylko nierozciągliwe i tonie! Ester jest bardzo popularny w łowieniu trout area ale sprawdzi się doskonale przy dlubaniu wzdręg itd... ja poszedłbym w Varivas ES2 0.3 czyli średnica 0,09 :) 


  • homax i kondzit@wp.pl lubią to

#3713 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 grudzień 2021 - 15:34

Mam kupiony, ale jeszcze nawet nie nawinięty na kołowrotek Varivas super ester 2,1 lb, także nie miałem okazji jeszcze wypróbować. Przedstawiciel Varivasa polecił mi tą linkę do micro jigów, ma większą gęstość i szybciej tonie niż zwykła żyłka. Do tej pory najlepszą jak dla mnie była linka Varivas Fluoro Mebaru Gate. Jak wypróbuję ten ester będę miał porównanie


  • kondzit@wp.pl lubi to

#3714 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 19 grudzień 2021 - 15:41

przy mikroloweiniu do 1 gr lepsza zylka moim zdaniem ,plecieonki to juz do ul uzywam tez wydawalem na momoi czy inne wynalazki po 200 pln nie twierdze ze to zle prduky wrecz wysmienite natomiast w xul do 1 gr zaznaczam zylka nie pozostawia konkurencji lecionce ,raz ze kazda pletka puchnie ,dwa zawsze jakas broda sie trafi trzy przy rzutach na 10-15 metrow nie poczujesz roznicy ,nie wiem jakiego kija uzywasz ,czrery zylka nie marznie przy malych mrozach ,pieac nie musisz dowiazywac przyponu przy zerwanej przynecie ,pletka lepsza od 2 gr wzyrz ale tylko to moja teoria bron boze jak ktos ma inne zdanie szanuje

Używam głównie azura epicka do 3g, teraz wpadł mi carabus do 2.5g. mam też wklejki od 0.5 do 5g
Już czytam o waszych propozycjach. Fakt jest taki że wszystkie mają małe przelotki więc byle przymrozek mrozi przelotki. Próbowałem w ubiegłym roku z żyłką, ale miałem taki problem ze spadała mi z kołowrotka. Po kilku rzutach nawój był tak luźny że broda za brodą. Czy to wina samej żyłki? Próbowałem zdjąć jej trochę ze szpuli ale dużej poprawy nie było.

#3715 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 19 grudzień 2021 - 16:02

Mam kupiony, ale jeszcze nawet nie nawinięty na kołowrotek Varivas super ester 2,1 lb, także nie miałem okazji jeszcze wypróbować. Przedstawiciel Varivasa polecił mi tą linkę do micro jigów, ma większą gęstość i szybciej tonie niż zwykła żyłka. Do tej pory najlepszą jak dla mnie była linka Varivas Fluoro Mebaru Gate. Jak wypróbuję ten ester będę miał porównanie

ja lowie esterem(dokładnie tym co ty) na zawodach trout area małymi wahadełkami, a okonie cienkimi plecionkami. Za białorybem specjalnie nie chodzę więc nie próbowałem Estera do tych celów ale powinien się super sprawdzić. Mam 2 szpulki cieńszego czyli 1,75lb ale jeszcze nie nawinięte. Może w tym sezonie pokombinuje z łowieniem na ester poza kałużami do trout area. 


  • kondzit@wp.pl lubi to

#3716 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 02 kwiecień 2022 - 15:50

Czy ktos testował  WHITEBAIT 2.1  widzailem  ze ukraincy lowia na to bialoryb , ktos testowal jakie kolory jakie efekty ??



#3717 OFFLINE   Ryboman

Ryboman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 kwiecień 2022 - 17:56

Płoć złowiona na własnego micro jiga. Główka wolframowa 4,5 mm hak 12, dub fiolet, ogon sztuczny włos fluo.

Opis łowienia: Po zarzucie czekam aż przynęta dojdzie do dna. Po tym przynętę prowadzę starając się utrzymywać kilka centymetrów nad dnem bez całkowitego opadu. Robię delikatne podciągnięcia kołowrotkiem. Branie płotki w obecnym okresie jest pewne i wyczuwalne. Po zacięciu czuć jest charakterystyczne, o dużej amplitudzie, pulsowanie walczącej ryby. Łowię na plecionkę SIGLON 0.4 PE od kolegi Psulka i do tego fluorocarbon 0,14. Wędka to nic specjalnego, mikado lexus saphire fazlite 220 plus Stradic. Łowię z brzegu a rzuty wychodzą mi max 20 m. Wcześniej miałem wykałaczkę 89g od naszego forumowego kolegi ale ja nie umiem łowić na krowi ogon. Próbowałem też kongerem WCH elvisem 220 ale moim zdaniem z mikado leci dalej.

Załączony plik  IMG_20220331_131322.jpg   68,77 KB   60 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20220401_073438.jpg   23,31 KB   58 Ilość pobrań



#3718 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 03 maj 2022 - 11:56

Dzisiejsze godne uwagiZałączony plik  IMG_20220503_102344_copy_2604x3468.jpg   110,82 KB   46 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20220503_105410_copy_2604x3468.jpg   72,32 KB   46 Ilość pobrań
  • malinabar, Pisarz.......ewski Piotr, Aries i 2 innych osób lubią to

#3719 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 03 maj 2022 - 21:09

Załączony plik  img_20220504040659_IMG20220501143030_zmniejszamy_pl.jpg   147,88 KB   52 Ilość pobrań
A mnie się taki trafił. Takiej agresji w ataku na przynętę dawno nie widziałem.
  • malinabar lubi to

#3720 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 03 maj 2022 - 21:12

Ładny jazik ( orfa)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych