Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na okonia

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
877 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 sierpień 2018 - 19:20

Witam, co prawda zadałem pytanie już w innym wątku, ale może specjaliści tam mogą nie zaglądać ;)

Do rzeczy. Powoli rozglądam się za zmiana mojego mhx s 871 ze względu na to, że jest dla mnie delikatnie za słaby. Potrzebuję kija ogarniającego zakres od 3g (2g główka plus kajtek 2 cale) do około 12g (9g główka plus kajtek 3 cale) najczęściej łowię w zakresie 4-6g plus guma 2-3 cale. Najczęściej łowię na gumy, ale i czasem jakiś kogucik się trafi lub obrotowka mała. A i bym zapomniał - długość preferowana to 200-220 cm Max i oczywiście dwusklad

Możecie coś poradzić?
Dzięki
Pozdrawiam Andrzej

Użytkownik Algeroth82 edytował ten post 17 sierpień 2018 - 19:24

  • Krismuaythai lubi to

#722 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 20 sierpień 2018 - 08:58

Witam

 

Andrzej   może  Suzuki 702 6 ,  a jeśli  zaakceptujesz  nieco  dłużej  to  Matagi  SS  LL    oba w zakresie  3-7/8 g  plus  3"ES   spiszą  się  b.dobrze    te  9/10 g  plus  guma    może  być  jednak  nieco  za dużo  przynajmniej  do  agresywnego

 

prowadzenia  ....poczytaj wątki  Matagi / Suzuki  masz  tam  dokładniejszy  opis....


  • Krzysiek Rogalski i algeroth82 lubią to

#723 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 sierpień 2018 - 10:26

Witam

Andrzej może Suzuki 702 6 , a jeśli zaakceptujesz nieco dłużej to Matagi SS LL oba w zakresie 3-7/8 g plus 3"ES spiszą się b.dobrze te 9/10 g plus guma może być jednak nieco za dużo przynajmniej do agresywnego

prowadzenia ....poczytaj wątki Matagi / Suzuki masz tam dokładniejszy opis....

Nad Suzuki się prawdę mówiąc zastanawiałem, w grę jeszcze wchodzi kraag FX 5lb, kolega Skalek77 zaproponował Jeszcze przycietego phenixa FX-761-2. Co do Matagi to zdecydowanie odpada ze względu na długość transportową (wędka jeździ ze mną codziennie, a że służbowym autem to niestety przystosowuje wędkę do auta, a nie odwrotnie).

Zastanawia mnie jeszcze kilka faktów a propo tych banków między innymi ze względu na łowisko gdzie łowię i możliwość przyłowu praktycznie każdej ryby (zastanawiam się czy 8lb nie spisalby się najlepiej i np. Czy kraag przypadkiem nie ma zaniżonej mocy banku)

Użytkownik Algeroth82 edytował ten post 20 sierpień 2018 - 10:26


#724 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 21 sierpień 2018 - 08:35

Witaj

 

suzuki 8  to realnie  12 lb   opis  11 g , a  praktycznie   14 g  all in   moim skromnym zdaniem  od  dołu  wspomnianej gramatury  słabe czucie  to już" mocny" jak na okonie  kij  u mnie  762 8  pod szczupaka  na  lekko  ...Tym  702 6  spokojnie

 

dasz  radę  z  przyłowem  szczupak  65 cm  nie  powinien  sprawić dużych  problemów  ....Jednak  na  płynącą  wodę   i nieco  głębszą  polecam  tego Matagi  w  dwu- składzie to  różnica  ca 7 cm  długość transportowa  lub jak radzi Skalek 77

 

kraaga  FX - zależy od  wody  i upodobań  > U mnie  woda spokojna  rozlewiska  w  miarę  płytka   to Suzuki    głębiej    i  płynąca   to  Matagi  ....a i wspomniana  Suzuka   nada się  pod  pstrągi  ... natomiast wydaje mi się ,   że

 

SS LL  lepiej   poradzi sobie   z przyłowem  ,    możesz ew.  jeszcze skonsultować z w/w    Phenixa m1   73 UL   ...powodzenia  z wyborem


  • Krzysiek Rogalski i algeroth82 lubią to

#725 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 sierpień 2018 - 09:39

Dzięki za rady. Po rozmowie ze Skalkiem77 padło na Suzuki 702 6lb (ten miałem na myśli w poprzednim poście bo pomimo, że w nazwie ma 6 Lb to w opisie już 8 Lb mocy)

#726 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2018 - 14:45

JustAce LST702L spełnił by te wymagania. Bardzo subtelny szczyt, a przy przyłowie czegoś większego lb. w dolniku nie zabraknie. Zapewniam B)


  • homax lubi to

#727 OFFLINE   bugi

bugi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 23:26

Suzuka 702 elegancko obsłuży  4-6g + 3 calowy kajtek, nawet 7g + 4 calowy kajtek zakładam i kijek nie klęka ale animacja słabsza.  



#728 OFFLINE   xmataxx

xmataxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Imię:damian
  • Nazwisko:m

Napisano 17 wrzesień 2018 - 06:03

Panowie pozwólcie, ze odświeże temat. Szukam Blanku do łowienia na gumy w Odrze. Gumy to 3” z obciążeniem od 3G do Max 7g. Polecono mi batsona sp841 lub Mhx s842 jednak przeglądając forum opinie są bardzo podzielone. Mógłby wypowiedzieć się ktoś, kto łowi takimi przynetami lub posiadał kije na podanych przeze mnie blankch?

#729 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 17 wrzesień 2018 - 12:51

Kraag skf 5lb lub 7lb

#730 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 17 wrzesień 2018 - 16:02

Panowie pozwólcie, ze odświeże temat. Szukam Blanku do łowienia na gumy w Odrze. Gumy to 3” z obciążeniem od 3G do Max 7g. Polecono mi batsona sp841 lub Mhx s842 jednak przeglądając forum opinie są bardzo podzielone. Mógłby wypowiedzieć się ktoś, kto łowi takimi przynetami lub posiadał kije na podanych przeze mnie blankch?

 

Watek polaczony

 

Zerknij sobie na caly ten watek, znajdziesz duzo informacji :)



#731 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 wrzesień 2018 - 17:20

Blank jedno częściowy, czy dwuskład?

#732 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 08 październik 2018 - 08:58

Panowie szukam blanku pod okonie z częstym przyłowem szczupaków, minimalnie 2.30m do 2.40m pod gumki typu kopyto relaxa 3,5-6cm na główkach 2-5g, kij musi byc dość szybki, łowię teraz Matagi super big pond niestety strasznie ciężko o skuteczne zacięcie zębacza ( nie mam na myśli metrówek tylko 50-60cm) Także szukam czegoś czym fajnie da się połowić okonie ale szczupak nie będzie dla kijka straszny ;)  



#733 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 08 październik 2018 - 09:05

Kup sobie graphiteleadera finezze nuovo do 7g i bedziesz zadowolony :)
  • Tomek1988 lubi to

#734 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 październik 2018 - 09:09

Matagi Super Shore LL. 2G +3.5cm to dolna granica, wyżej pójdzie nieco więcej niż potrzebujesz.


  • Krzysiek Rogalski, Tomek1988 i malinabar lubią to

#735 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 08 październik 2018 - 09:09

Panowie szukam blanku pod okonie z częstym przyłowem szczupaków, minimalnie 2.30m do 2.40m pod gumki typu kopyto relaxa 3,5-6cm na główkach 2-5g, kij musi byc dość szybki, łowię teraz Matagi super big pond niestety strasznie ciężko o skuteczne zacięcie zębacza ( nie mam na myśli metrówek tylko 50-60cm) Także szukam czegoś czym fajnie da się połowić okonie ale szczupak nie będzie dla kijka straszny ;)  

 

Matagi Super Shore LL.


  • Tomek1988 i malinabar lubią to

#736 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 08 październik 2018 - 09:40

Dzięki za pomoc, poczytałem trochę o Matagi Super Shore LL i wychodzi na to, że właśnie czegoś takiego szukam :) Dam ogłoszenie na giełdzie moze ktoś chce sprzedać a jak nie to trzeba będzie uzbroić nowy :) 



#737 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 08 październik 2018 - 10:14

Witam

 

Tomek  dobry  wybór  do  w/w  roboty  fajny  kijek  u mnie  okonie  25-30 cm  dają  frajdę  aż  miło ,  przyłów  szczupaka  na ten  moment  ca  58 cm   bez  problemu ,   z tym  że  trzeba  koniecznie podbierak wtedy .Ja  mam na łowisku  kamienisty

 

-stromy brzeg  więc zero szans  na wyślizg  (moc kija )  lub podebranie ręką - nieco stromo  ....


  • Krzysiek Rogalski i Tomek1988 lubią to

#738 OFFLINE   dodik95

dodik95

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaFar Far Away

Napisano 28 listopad 2018 - 13:21

Witam, poszukuje blanku do lekkiego spinningu na okonia i ewentualnie klenia na smuzaki, ale to jedynie od tak i to nie jest główny cel.
Cel to Wiślane oraz jeziorowe okonie, planuje też w przyszłości kupić belly boat i z tego pływadła będą też łowione okonie na jeziorach.
Przynęty to wąskie gumy typu keitech easy shiner 2 lub 3 cale na główkach 2-6,7g, może jakaś mniejsza obrotóweczka, ale głównie gumy.
Praca spinnigu jaka mnie interesuje to bardzo dobre czucie przy podbijaniu szczytówką, czyli akcja musi być szybka, natomiast przy holu okonia, im głębsza praca tym lepiej. Kieruje się bardziej w stronę finezji, zapasy mocy nie są mi potrzebne. Oprócz tej pracy, im bardziej elektryczna będzie wędka, tym większy usmiech na twarzy.
Kontaktowałem się z dwiema pracowniami FC oraz Pstrągman w tej sprawie.
Pan Ireneusz doradził mi kilka blanków, z czego wybrałbym Justace AJK762UL, za co dziękuję, natomiast Pan Wojciech blank Slim XF766, za co również serdecznie dziękuję. Czekam na zdjęcia, które Pan Wojciech mówił, że podeśle w wolnej chwili.
Długości tych blanków są takie jakie mi odpowiadają.
I tutaj moje pytanie do Was. Czy ktoś z forumowiczów posiada patyki na tych blankach i chciałby podzielić się doświadczeniami? Jakimi przynętami Wy operujecie? Jak sprawdzają się przy podbijaniu? Itp. Jeżeli ktoś ma lub może wykonać fotki ugięć to także bym prosił.
Oczywiście od Pana Wojciecha również czekam na zdjęcia.

#739 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 listopad 2018 - 13:36

Zerknij na fb u mnie filmy , sa lekkie fxy , mirage , auriga , sword , suzuki 4 , 5 i 6 lb. Może coś Ci to podpowie w wyborze.

Pozdrawiam

#740 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 28 listopad 2018 - 13:53

Witam, poszukuje blanku do lekkiego spinningu na okonia i ewentualnie klenia na smuzaki, ale to jedynie od tak i to nie jest główny cel.
Cel to Wiślane oraz jeziorowe okonie, planuje też w przyszłości kupić belly boat i z tego pływadła będą też łowione okonie na jeziorach.
Przynęty to wąskie gumy typu keitech easy shiner 2 lub 3 cale na główkach 2-6,7g, może jakaś mniejsza obrotóweczka, ale głównie gumy.
Praca spinnigu jaka mnie interesuje to bardzo dobre czucie przy podbijaniu szczytówką, czyli akcja musi być szybka, natomiast przy holu okonia, im głębsza praca tym lepiej. Kieruje się bardziej w stronę finezji, zapasy mocy nie są mi potrzebne. Oprócz tej pracy, im bardziej elektryczna będzie wędka, tym większy usmiech na twarzy.
Kontaktowałem się z dwiema pracowniami FC oraz Pstrągman w tej sprawie.
Pan Ireneusz doradził mi kilka blanków, z czego wybrałbym Justace AJK762UL, za co dziękuję, natomiast Pan Wojciech blank Slim XF766, za co również serdecznie dziękuję. Czekam na zdjęcia, które Pan Wojciech mówił, że podeśle w wolnej chwili.
Długości tych blanków są takie jakie mi odpowiadają.
I tutaj moje pytanie do Was. Czy ktoś z forumowiczów posiada patyki na tych blankach i chciałby podzielić się doświadczeniami? Jakimi przynętami Wy operujecie? Jak sprawdzają się przy podbijaniu? Itp. Jeżeli ktoś ma lub może wykonać fotki ugięć to także bym prosił.
Oczywiście od Pana Wojciecha również czekam na zdjęcia.

 

Watek polaczony







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych