Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na okonia

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
877 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 lipiec 2007 - 18:08

@ Jerzy
Niekoniecznie lekka wędka równa się paprochówce . Wiadomo jaką kulawą opinię i niesławę mają małe twistery . Znane są powszechnie tego przyczyny . Niby sport ..
Lekkim , giętkim kijem świetnie podasz również sporą gabarytowo przynętę . Minimalnie albo wcale nieobciążoną . I nie musi to być kopyto bez ołowianego łba . Może to być 4 berkley'owski robal czy raczek , może być 3 manns'owski ripper czy twister . Już nie jesteś uwiązany dna , toń stoi otworem i czeka ..
I timing zupełnie inny ..
I jakie spektrum szybkości przynęty się otwiera , od zera do pierwszej kosmicznej .
Wypisz , wymaluj softbait w stylu jerking ..
Po co z oślim uporem szukać wiosną i latem perca przy dnie , jeśli tam nie poluje .
Można na napiętej plecionce , można na lużnej żyłce .
Generalnie w kraju rządzi power zasada ; w łeb ch...wi ..

  • robert2844 lubi to

#42 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 20 lipiec 2007 - 20:20

Sławku, tak masz rację, np, mój kuzyn tak lowi okonie. Puszcza jakiegośc dziwnego silikonowego robala na golym haku i szuka garbusow w toni. Ale do takiego lowienia trzeba mieć odpowiedni temperament. Ja lowie zupełnie inaczej.
First: używam zawsze, tylko i się to już nie zmieni ;) multiplikatora więc jakieś, choćby minimalne, obciążenie mój wabik musi mieć. Dalej: zazwyczaj okonie łowię w jednym jeziorze, gdzie jeszcze są i jesli faktycznie stoją w toni to wg. moich doświadczeń doskonale spisuje sie comecik w trzecim wymiarze ktorego rewelacyjnie można poprowadzić w toni niemalże kazdym lekkim czy średnim kijem. Czestym przyłowem sa średniawe esoksy, dlatego jestem przeciwnikiem łowienia okonii na bardzo lekkie kije t.j poniżej 8 lbs. Ponadto te największe jakie jeszcze jestem w stanie namierzyć (circa about 40-43 cm) nawet latemn stoją przy dnie na sporych glebokościach i pewny szybki hol takiego typa tez wymaga mocniejszego kija.
Na paproszki mikro gumki, badziewiarki, pętle łowi się cześciej, ale zawsze sa to gora średniaki. Jeszcze nie widziałem sporego okonia z 3cm twisterkiem w pysku, ale widzialem takiego na tylniej kotwiczce slidera 10S.
pozd JW :D

bassy, mój tajny arsenal składa się w 90% z 5-7 cm twisterow i kopyt w całej gamie kolorów a to wszystko lata na główkach od 6 do 10g. reszte arsemału to jakieś woblerki najczęściej tonące typu butcher 5, hornet 6, mepss 3 aglia i comet w różnych kolorach. Jak widzisz żadnych cudów :D

#43 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2007 - 20:23

Jeszcze nie widziałem sporego okonia z 3cm twisterkiem w pysku,


Jurek, czy krajowe 37,5cm to jeszcze średniak czy już spory? Bo jak już spory to ja widziałem :D Z moich doświadczen wynika że późną jesienią okonie lubią małe przynęty - mi się tak sprawdza przynajmniej :unsure: chociaż największego jak do tej pory okonia złowiłem rzeczywiscie na kopyto 3 lub 4 na główce 20gram.

#44 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 lipiec 2007 - 20:36

Jurek ja cudów nie oczekiwałem, ale przynajmniej wiem że gumy dominują nie tylko u mnie
Friko - tak dla kontrastu - we wtorek widziałem okonka 12 cm złowionego na 7 cm spitin rovera......

#45 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 20 lipiec 2007 - 21:02

U mnie zdarza się na jesień ,że lubią miejsze wabiki(ilość brań) . Lub raczej ekstremalnie wolne prowdzenie - co do wielkości ryb ciężko mi odpowiedzieć .Miałem brania na duże i na małe przynęty (okonie powyżej 35 cm). Wychodzę z założenia ,że czym zimniejsza woda tym wabik powinien poruszać się wolniej , a małym czy nie obciążonym jigiem można to zrobić łatwiej. Skuteczne też są woblery wiszące w toni -ani tonące ani pływające. Ale często wszystko rozbija się o odległość rzutu.
Wątek trochę off-topic się zrobił ,miało być o kiju do nastu gram na łódkę :D

pozdrawiam Łukasz

#46 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2007 - 23:55

lubią miejsze wabiki Lub raczej ekstremalnie wolne prowdzenie . Wychodzę z założenia ,że czym zimniejsza woda tym wabik powinien poruszać się wolniej , a małym czy nie obciążonym jigiem można to zrobić łatwiej.


Jeżeli chodzi o moje skromne doswiadczenia podpisalbym sie pod tym obiema rekami - chociaz Pomorze nie wchodzilo w skład Kongresówki :mellow:

#47 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 21 lipiec 2007 - 00:44

To fakt małą gumka łatwiej uzyskać monotonne i bardzo wolne prowadzenie, ale można też tak prowadzić większe przynety. Ja na przedzimiu częściej stosuję woblery np. rapala countdown 7 cm albo Y-Z L-minnow 6,6 cm. Wykorzystuję bardzo wolne opadanie tych wabikow z delikatniejszymi podszarpnięciami. Obserwowalem nie raz na jeziorach sierakowskich jak anemiczne i będace w zupełnym letargu listopadowe okonie reagowały właśnie na szarpnięcie woblerem. Na wyniki nie narzekałem, choć często ryby atakowały wabik tak markotnie, że trudniej było je zaciać. Innym sposoben jest większy 7 cm twisterek. Taka przyneta pracuje nawet przy super wolnym prowadzeniu.
pozd JW :D

  • rybcok11 lubi to

#48 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 wrzesień 2007 - 10:49

Ponieważ najwięcej do powiedzenia miałem o 993 Batsona - końcowy suplement poniżej..
Skleciłem sobie ten kij jakiś czas temu , ale nie miałem kiedy nim zabłysnąć . Tak więc aby nieco pogonić nudę wiejącą z tego kącika , błyskam ..

http://img466.images...14160229zc6.jpg
http://img521.images...72494446qt8.jpg
http://img184.images...41520284xb7.jpg
http://img521.images...50532911wb7.jpg
Rękojeść standardowa , tyle że skrócona o 2 w stosunku do prawideł . Bo jestem małe yeti . Wkładka troszkę burzy monotonię korków ..
Nad handle'm niewielki stroik z nici .
Pełna improwizacja , tudzież remanent końcówek Gudebrodów .
Ratowałem całość udziałem oryginalnych , tureckich nici , używanych przy produkcji latających dywanów . Niewiele pomogło..
Na blanku osiadło dziewięć Alconite'ów w rytualnym szyku n.c.
Plus top .
Mój pierwszy hot shot ..
Na okoniasie i pstrągi strzał w dziesiątkę . Wypróbowałem kilka razy .Celny i szybki ..
Nieco mnie tyranizuje .




  • Bolesław lubi to

#49 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 08 wrzesień 2007 - 14:49

Piękna wędeczka . Posiada własny styl i charakter .Bardzo ciekawa wyplatanka.

Gratuluję i pozdrawiam Łukasz

#50 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 wrzesień 2007 - 16:55

Mnie też się podoba ..
Chevron na fotografiach wyszedł gorzej niż w rzeczywistości .
Notorycznie jestem na zrywce od marketu .
Hand made rules !


#51 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2007 - 09:50

Hand made rules !


:mellow: :mellow: :mellow:

#52 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 wrzesień 2007 - 18:40

slawek, ze ty tez masz taka cierpliwosc, do tych wyplatanek :huh:

#53 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 wrzesień 2007 - 20:34

Do wyplatanek to też za dużej cierpliwości nie mam :D
Cierpliwość marnuję na rękojeści. Mój ulubiony kijek okoniowy + większy przyłów SJV662.

Pozdrawiam Łukasz

Załączone pliki

  • Załączony plik  ok.JPG   23,39 KB   170 Ilość pobrań
  • Załączony plik  pike2.JPG   49,7 KB   180 Ilość pobrań
  • Załączony plik  rattan.JPG   28,21 KB   200 Ilość pobrań


#54 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 wrzesień 2007 - 20:48

Dwa nowe projekty . Ascetyczna forma korek + ciemny akcent -prezent dla Ojca- który bardzo lubi stonowane wędziska. II to połączenie rattanu i nowego kompozytu korkowego . Aktualnie wygląda inaczej .Zdarłem błszczący lakier i zastosowałem wcierany na szybkich obrotach mat. Tak aby pasowało do koloru blanku pV702 i bezomotkowego mocowania przelotek lub nici w kolorze matowego złota.

Pozdrawiam Łukasz

Załączone pliki

  • Załączony plik  V.JPG   22,38 KB   178 Ilość pobrań
  • Załączony plik  rattan1.JPG   29,45 KB   182 Ilość pobrań


#55 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 wrzesień 2007 - 20:54

Wbrew pozorom nie jest to takie wielkie wyzwanie . A zjawisko jest nie do ominięcia dla budującego kije . Omotka ma niewielki walor zdobniczy , jest raczej technicznym elementem . Wyplatanka spaja optycznie i kolorystycznie , daje upust ekspresji ..
Słuchasz muzyki , pijesz herbatę , nici się plotą ..
Cóż to za wyczyn ?


#56 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 wrzesień 2007 - 21:22

Łukasz .
Jak łatwo zauważyć , najbardziej zdobi wyobrażnia ..


#57 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 wrzesień 2007 - 08:15

Tak Was czytam i czytam, patrzę i analizuję :D i dochodzę do wniosku, że moje zboczenie w kierunku skośnookich wędzisk jest niczym :D porównując wyplatanki, ratanowe wykończenie itd. itd. Czyli nie jest ze mną jeszcze tak źle :D

Pozdrawiam serdecznie
Remek


#58 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 wrzesień 2007 - 08:28

Remku nie martw się. Jesteś zupełnie normalny. Twoje skośne oczka, chromiki, wyplatanki czy też jakieś rezonanse, gumowe rączki to wszystko nic. Najważniejsze, że łowisz duże ryby. Może już niedługo dojdziesz do czystej formy estetycznej bez tych wszystkich bajerów, wynalazków i udziwnień. Sam blank z delikatnymi przelotkami mocowanymi omotką w tym samym kolorze do tego gustowny gryf z najlepszego korka i idealne wyważenie wędziska. Na nim odpowienio dobrany multiplikatorek i masz wędeczkę okoniową jak marzenie.
Może nawet kiedyś Ci taką pokażę.

pozdrawiam

#59 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2007 - 08:49

De gustibus, Andrzeju. W rodbuildingu chodzi o potrzebę indywidualnej ekspresji również, manifestację indywidualizmu. Dla jednego będzie nią ascetyczna forma, dla drugiego wyplatanka, dla trzeciego rattana a dla czwartego industriual. Żaden nie ma racji. A już zwłaszcza, jedynie słusznej

#60 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 wrzesień 2007 - 09:00

Cześć Pawle

Już gdzieś czytałem ten zwrot jedynie słuszna. To powoli staje się modne określenie widzę. Natomiast całkowicie się z Tobą zgadzam, że każdy kij robiony jako ulubiony powinien mieć jakiś wyróżnik, cechę czy też bajer. Oczywiście jeden lubi to inny co innego. I tak powinno być. Mnie n.p. podobają się kije tonkinowe jednak są bardzo drogie i na dziś nie stać na kolekcję. Mam na razie jeden. Ale sprawa jest otwarta.

pozdrawiam serdecznie





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych