Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij spinningowy na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   dydki

dydki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Kamil

Napisano 19 październik 2017 - 03:48

Podbije wątek. Ktoś coś jeszcze na temat tych kijów od savage gear?

#42 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 21:54

Łowię szczupłe na Cortez Pike Spin, wędeczka szybka, z dużym zapasem mocy, przy średnich przynętach i szczupłych do 80+ cm (na razie większych na nią nie złowiłem), pracuje bez zarzutu, ostatnio jednak coraz częściej na moich wodach wieszają mi się okonie i klenie

( najczęściej łowię na przynęty do 10 cm, tak wiem ze troche małę) w związku z czym zaczynam się rozglądać za jakimś odrobinę miększym kijkiem i zastanawiam się nad Sashimą pike spin, ciężar wyrzutowy podobny, ale wydaje się miększa i czulsza, tak się na razie drażnię myślą o niej, może na przyszły sezon..



#43 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 01 styczeń 2018 - 20:00

Szukam kija/blanku w spinie pod szczupaka.
Ogarniać ma cięższe przynęty, powiedzmy do 60/80 g
Długość to 230/240cm.
Ktoś coś poleci?

#44 OFFLINE   leeso

leeso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 09 styczeń 2018 - 09:05

Hej. Ja używam Daiwy Ninja 2,40 50-100g. Jestem zadowolony, spełnia swoją funkcję jeśli chodzi o ciężkie przynęty. No i do tego cena 200zł. Stosunek ceny do jakości moim zdaniem super.

103cm wyholowane w Szwecji bez żadnych problemów. Kuzyn ma taką samą. 99 mamuśka siadła bez problemu. Są też inne wersje. Może 240cm i 30-70g będzie dla Ciebie lepsza? 



#45 OFFLINE   dex1

dex1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 11:49

BeastMaster od Shimano



#46 OFFLINE   fryc203

fryc203

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 15:54

Jako, że moja Xzośka  trzasnęła na koniec sezonu, to szukam nowej wędki na rzeczne szczupaki. Łowisko to przyujściowa Narew, Wisła i okoliczne bagna. Przynęty twarde, głównie żelastwo typu Mors 2/3 Alga 2, woblery płytko schodzące, długość 240 do 250cm. Fajnie by było pogodzić łowienie z bolkami na woblery 12 do 22g. 

W oko mi wpadł Major Craft Triple-cross Hard Rock Model Tcx-802mh-s, wolałbym kij fabryczny, ale może być też propozycja blanku do zbudowania kija. Budżet powiedzmy 1000.

Pozdrawiam

Leszek


  • pawello lubi to

#47 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 23 styczeń 2018 - 20:09

Witam.

Poszukuję opinii na temat spina TD Wobbler 245cm, 18-45gr. Zakres rzutowy, ugięcie, akcja.

http://allegro.pl/te...co&bi_c=Product


Użytkownik Kadet edytował ten post 23 styczeń 2018 - 20:10


#48 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 24 styczeń 2018 - 08:18

Ma ktoś kijek na blanku Talon VI plus 80 pike i mógł by coś więcej powiedzieć na jego temat.Pod jakie najlepiej przynęty się nadaje?



#49 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 24 styczeń 2018 - 11:48

Nie mam, ale sądzę , że wahadła, obrotówki, woblery, gumy - kolejność nieprzypadkowa 



#50 OFFLINE   jezier

jezier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaBlisko Sanu ;)
  • Imię:Piotr

Napisano 24 styczeń 2018 - 12:04

Ma ktoś kijek na blanku Talon VI plus 80 pike i mógł by coś więcej powiedzieć na jego temat.Pod jakie najlepiej przynęty się nadaje?


Mam ten kij w wersji castingowej.
Od zeszłego sezonu mój ulubiony i podstawowy kij na po-majowe wędkowanie. Startuje fajnie z dobrym multikiem od 5g+4 cale kończy przy 5g+cannibal 15cm. Wszelkiej maści wahadła i obrotówki od 8-10g, woblery z systemem rzutowym od 10g.
Generalnie to dość specyficzny blank, zarówno pod szczupakiem 40+ jak i 80+ (większego póki co nie miał przyjemności holowac) pracuje po dolnik, super miękki, bardziej mod niż fast. Jeśli lubisz wolniejsze kije typu talon trout czy stary lamiglas g1000 będziesz bardzo miło zaskoczony. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania wal na priv.
Pozdrawiam
  • DarekM lubi to

#51 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 24 styczeń 2018 - 13:44

Talona trout mam i akcja tego kija mi odpowiada, teraz szukam czegoś mocniejszego pod większe przynęty,głównie woblery i obrotówki w rozmiarze 4 i 5.Jaka jest faktyczna górna granica wyrzutu? Ewentualnie może koś poleci kijek zbliżony akcją do Talona pike ale o długości do 210cm.


  • Bootleg lubi to

#52 ONLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 styczeń 2018 - 14:00

Jako, że moja Xzośka  trzasnęła na koniec sezonu, to szukam nowej wędki na rzeczne szczupaki. Łowisko to przyujściowa Narew, Wisła i okoliczne bagna. Przynęty twarde, głównie żelastwo typu Mors 2/3 Alga 2, woblery płytko schodzące, długość 240 do 250cm. Fajnie by było pogodzić łowienie z bolkami na woblery 12 do 22g. 

W oko mi wpadł Major Craft Triple-cross Hard Rock Model Tcx-802mh-s, wolałbym kij fabryczny, ale może być też propozycja blanku do zbudowania kija. Budżet powiedzmy 1000.

Pozdrawiam

Leszek

jakby co mam Team Dragona 2,55  18-42 gr ,z  pierwszej serii, w bardzo ładnym stanie , i w "ludzkich pieniondzach "  :) .



#53 OFFLINE   jezier

jezier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaBlisko Sanu ;)
  • Imię:Piotr

Napisano 24 styczeń 2018 - 14:19

Talona trout mam i akcja tego kija mi odpowiada, teraz szukam czegoś mocniejszego pod większe przynęty,głównie woblery i obrotówki w rozmiarze 4 i 5.Jaka jest faktyczna górna granica wyrzutu? Ewentualnie może koś poleci kijek zbliżony akcją do Talona pike ale o długości do 210cm.

Obrotowki 4 i 5 pociągnie bez problemu, lusoxy 3 od meppsa, duży long z Corony Fishing też, wahadła do 30g, z woblerow rzucalem 35g ale drobno pracującymi, SDR w tej gramaturze to już za dużo.

#54 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 styczeń 2018 - 14:25

jakby co mam Team Dragona 2,55 18-42 gr ,z pierwszej serii, w bardzo ładnym stanie , i w "ludzkich pieniondzach " :) .


Ten td to w spinie czy cast ?

#55 ONLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 styczeń 2018 - 14:29

Ten td to w spinie czy cast ?

spin



#56 OFFLINE   Elatios

Elatios

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub

Napisano 03 luty 2018 - 15:37

Witam poszukuje wedki do połowu szczupaków przyłowem okon,bolo. Łowie na dużej rzece oraz starorzeczach, łowie na obrotowki blachy i gumy 10-15 cm. Parametry ktore mnie interesuja długość min 260cm cw do.40g np 10-40. Pieniążki ktore moge przeznaczyć to 300-450 zł. Ps. Jest duzo podobnych tematow aczkolwiek ceny oraz oferty danych firm sa juz przestarzałe. Pozdrawiam

#57 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 03 luty 2018 - 15:41

wstaw w "Kupię"



#58 OFFLINE   Elatios

Elatios

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub

Napisano 03 luty 2018 - 15:49

Bardziej licze na poradę niz oferte :)

#59 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 luty 2018 - 15:54

Bardziej licze na poradę niz oferte :)


W takim razie zadaj pytanie w wątkach istniejących ...

#60 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 03 luty 2018 - 15:57

Jest tego dużo, najlepiej podejdź do dobrego sklepu na pewno otrzymasz kilka propozycji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych