Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij spinningowy na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 11 październik 2013 - 12:43

Witam,jestem tu nowy na forum wiec sie przedstawię-mam na imię Jarek i mieszkam w okolicach Poznania.Jestem zapalonym spiningistą od ładnych kilkunastu lat.

Mam pewien problem wynikający z doboru sprzętu a konkretnie wędki spinningowej.Tak jak wspomniałem spinningować zacząłem prawie dwadzieścia lat wcześniej,łowię głównie z łodzi,przeważnie w jeziorze i głównie szczupaki,łowię na rippery 7-8cm z główkami o gramaturze od 3-8g. Dotychczas używałem wędziska firmy Mikado o długości 2,40m i ciężarze wyrzutowym do 40g-akcja wędki(fast),materiał włókno węglowe. Około rok temu wędka uległa uszkodzeniu i nie nadaje się do użytku.Zakupiłem więc nową wędkę spinningową Konger World Champion Skipper 2,45m 10-30g -wędka fajna więc myślałem że z powodzeniem zastąpi stary Mikado.Niestety myliłem się bardzo,zauważyłem dość istotną (dla mnie) różnicę  mianowicie na Kongerze nie czułem pracy przynęty.Na spinningu mikado wyczuwałem dosłownie wszystko-jak pracuje przynęta,czy przynęta dotyka zielska czy puknie w coś twardszego itp.Dodam że wędkę spinningową Mikado kupiłem w okresie kiedy mikado od niedawna zaistaniało na naszym rynku.Wędka ważyła (przy długości 2,40m) 156g!wydaje mi się że jak na wędkę prawie sprzed dwudziestu lat-to nie dużo.No ale nie zraziłem się tym,kongera pchnąłem i kupiłem następny spinning firmy Savage Gear Buchswacker 10-30g Wędka uchodząca za czułą-w testach.Na sucho rewelka ale na wodzie sytuacja podobna do Kongera-"brak czucia" Przypomniałem sobie sytuację sprzed kilkunastu lat kiedy koledzy biorąc mój spinning 

mikado ażeby wypróbować jak nim się "łowi"mówili mi że-super kijek i że bardzo czuły-teraz dociera do mnie że kilkanaście lat temu natrafiłem na istny rodzynek  wśród spiningów. Dodam że miałem okazję łowić innymi wędkami (Savage Gear, Quantum-krypton,Mikado-inazuma flash zander)-wszystkim do starego mikado daleko:(.Oczywiście tematy typu odpowiedni dobór gramatury przynęty itp.to wszystko wiem,czytałem też o zależności włókien  wysoko modułowych na czułość wędziska-ale nie jestem do końca taki pewny czy jest tak rzeczywiście.Dodam że wędzisko trzymam troszkę inaczej bo na łączeniu blanku i korka-także czy uchwyt ma rezonans czy tez go nie ma-dla mnie to nie ma żadnego znaczenia.

Moja prośba do szanownego grona kolegów-czy pomożecie mi znaleźć taki kij spinningowy który rzeczywiście spełniłby moje oczekiwania:)



#2 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1930 postów

Napisano 11 październik 2013 - 13:02

A jaki  Mikado miałeś? Może ktoś ma za szafą i odsprzeda.



#3 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 11 październik 2013 - 13:05

Mikado do 40g wersja na szczupaka nie pamiętam dokładnie nazwy,kolor wędki zielony


  • danio123 lubi to

#4 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 październik 2013 - 08:42

A ja mam tego savage bushwackera 10-30i naprawdę sobie chwale ( nie miałem okazji łowić tymi kijkami co wymieniles ) ale w swojej cenie jest ok

ps łowie min glowkami 10g plus wieksza guma lub slider 7cm

Użytkownik pickok edytował ten post 12 październik 2013 - 08:43


#5 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 12 październik 2013 - 11:03

A ja mam tego savage bushwackera 10-30i naprawdę sobie chwale ( nie miałem okazji łowić tymi kijkami co wymieniles ) ale w swojej cenie jest ok

ps łowie min glowkami 10g plus wieksza guma lub slider 7cm

Tak,nie twierdzę że ten kij jest zły ale w stosunku do mojego starego Mikado duża różnica w czułości.Natomiast jeśli chodzi o jakość wykonania Savage Gear-to stoi na bardzo wysokim poziomie-z wyglądu super kije i do tego dość ciekawie wykonany pokrowiec



#6 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 12 październik 2013 - 11:17

A może ja zapytam się konkretnie np. jak wypadają pod tym względem Diaflexy Robinsona,Team Dragony,Cormoran  tr-12,cormoran nano-core lub inne


  • Łomżyniak lubi to

#7 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 12 październik 2013 - 16:55

Mam nieco inną (własną) teorię na temat "czułości wędek". I nie powstała ona przez ostatnie pół godziny ;) .

Myślę, iż nasze zmysły dotyczące czucia nowego sprzętu nie od razu (w wielu przypadkach) funkcjonują natychmiast "pod" każdą przynętą, w każdych warunkach i na każdym łowisku jednakowo.

Zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi użytkowanie poprzedniej wędki latami.

W miarę upływu czasu posługiwania się jednym narzędziem przychodzi perfekcja ;) .

Owszem można natychmiast dobrze "czuć" nowy kij, jeśli przerzuciło się ich "setki" w krótkim czasie. Nie wystąpiły w tym przypadku następstwa rutyny.

Mam wrażenie, że reakcje każdego kija trzeba dobrze poznać. Jeśli dodatkowo zmieniamy w nim rozmiary kołowrotków, linek, i przynęt…może powstać niezły galimatias ;) .

 

Dopadła i mnie podobna przypadłość. Przez "X" czasu łowiłem klenie (dziś już starą) Daiwa (2.40. 7/28).Do tego stopnia poznałem ten kij, że…wstyd mówić :D .

Zapragnąłem "wyższego szczebla" ;) . Kij musiał być z polskiej najlepszej pracowni na dobrym blanku…i jest.

Również byłem zachwycony… do pierwszego łowienia.

Przepadła gdzieś perfekcja podania przynęty, zeszły dwie ładne ryby…"No jak to! No, Co je! :angry:" .

Nie, nie….Nie, reklamacji nie składałem :D .

Zacząłem łowić, łowić, łowić i …wróciła czułość, mniej ryb spada i jakby poprawiła się perfekcja "położenia" przynęty ;) .

Daiwa, (jak to mówią) "ma u mnie dożywocie" i pewnie jeszcze będzie miała czas :) .

 

Szkoda szczera, iż Twój Mikado nie dostanie tej szansy, ale myślę….

Mógłbyś dać szanse innej wędce. By "przyzwyczaiła" się do Twoich nawyków, Twojego prowadzenia przynęt, własnej wypracowanej przez kolejne lata tezy…nie ma takiej drugiej :) .

 



#8 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 13 październik 2013 - 04:53

Mam nieco inną (własną) teorię na temat "czułości wędek". I nie powstała ona przez ostatnie pół godziny ;) .

Myślę, iż nasze zmysły dotyczące czucia nowego sprzętu nie od razu (w wielu przypadkach) funkcjonują natychmiast "pod" każdą przynętą, w każdych warunkach i na każdym łowisku jednakowo.

Zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi użytkowanie poprzedniej wędki latami.

W miarę upływu czasu posługiwania się jednym narzędziem przychodzi perfekcja ;) .

Owszem można natychmiast dobrze "czuć" nowy kij, jeśli przerzuciło się ich "setki" w krótkim czasie. Nie wystąpiły w tym przypadku następstwa rutyny.

Mam wrażenie, że reakcje każdego kija trzeba dobrze poznać. Jeśli dodatkowo zmieniamy w nim rozmiary kołowrotków, linek, i przynęt…może powstać niezły galimatias ;) .

 

Dopadła i mnie podobna przypadłość. Przez "X" czasu łowiłem klenie (dziś już starą) Daiwa (2.40. 7/28).Do tego stopnia poznałem ten kij, że…wstyd mówić :D .

Zapragnąłem "wyższego szczebla" ;) . Kij musiał być z polskiej najlepszej pracowni na dobrym blanku…i jest.

Również byłem zachwycony… do pierwszego łowienia.

Przepadła gdzieś perfekcja podania przynęty, zeszły dwie ładne ryby…"No jak to! No, Co je! :angry:" .

Nie, nie….Nie, reklamacji nie składałem :D .

Zacząłem łowić, łowić, łowić i …wróciła czułość, mniej ryb spada i jakby poprawiła się perfekcja "położenia" przynęty ;) .

Daiwa, (jak to mówią) "ma u mnie dożywocie" i pewnie jeszcze będzie miała czas :) .

 

Szkoda szczera, iż Twój Mikado nie dostanie tej szansy, ale myślę….

Mógłbyś dać szanse innej wędce. By "przyzwyczaiła" się do Twoich nawyków, Twojego prowadzenia przynęt, własnej wypracowanej przez kolejne lata tezy…nie ma takiej drugiej :) .

W zupełności się z Tobą zgadzam,człowiek ma taki dar w sobie że zaadaptuje się do każdej sytuacji-Podam może taki przykład:kiedyś szukałem telewizora w kwocie do 1000zł(dawne czasy-jeszcze kineskopowego)oglądając philipsy,różne polskie telewizory,grundigi w zasadzie nie widziałem różnicy w jakości obrazu dopóty dopóki nie zobaczyłem tv sony-jakość obrazu sony od razu mnie urzekła no ale cenowo wypadało o 300 zł drożej.Zdecydowałem że nie dam takiej kwoty i kupię jednak philipsa.Po upływie kilku tygodni tak przyzwyczaiłem się do obrazu Philipsa że stwierdziłem że ma bardzo dobry obraz..Wracając do tematu wędziska to nie zamierzam pozbywać się  Savage Gear-a (ta wędka ma coś w sobie)i tak jak Piszesz uczyć się jej.Ale wierzę że gdzieś tam jest i czeka na mnie "taki Mikado" i prędzej czy później go znajdę:) 



#9 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 13 październik 2013 - 08:00

Ale wierzę że gdzieś tam jest i czeka na mnie "taki Mikado" i prędzej czy później go znajdę :)

 

I właśnie takiego obrotu spraw bardzo Ci życzę :) .



#10 OFFLINE   oski124

oski124

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjakrakow
  • Imię:oskar
  • Nazwisko:blbl

Napisano 13 październik 2013 - 12:43

jak chcesz wedke typowo pod szczuplego to polecam bardzo okume black rock od 7g do 30g szuper wedka czuc prace przynety



#11 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 13 październik 2013 - 14:11

jak chcesz wedke typowo pod szczuplego to polecam bardzo okume black rock od 7g do 30g szuper wedka czuc prace przynety

A jaka długość tej Okumy posiadasz?


  • Lymk lubi to

#12 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 13 październik 2013 - 20:54

ja bym okumę i cormorana tr4 raczej odrzucił.celuj w team dragona myślę że to kijki których szukasz.są bardzo lekkie i czułe.mam ich sporo bo mi pasują a jeden z nich lecz w wersji cast 2,25m 10-30g-jest niesamowicie czuły,dosłownie jak wspomniałeś każde puknięcie czy otarcie o przeszkodę jest wyrażnie wyczuwalne.

#13 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 13 październik 2013 - 21:03

A ja polecam starego beastmastera shimano do 30 gr!

#14 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 październik 2013 - 21:25

Przecie wystarczy nawinąć plecionkę na kręcioł żeby każda wędka natychmiast wyczuliła się do granic. A nawet przeczuliła względnie rozczuliła. :)


  • Bolesław, eRKa i ZbylR lubią to

#15 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 październik 2013 - 21:27

Przecie wystarczy nawinąć plecionkę na kręcioł żeby każda wędka natychmiast wyczuliła się do granic. A nawet przeczuliła względnie rozczuliła. :)

Znam takie, którym i plecionka niewiele pomaga. Znaczy, znam wyjątki   :P


Użytkownik popper edytował ten post 13 październik 2013 - 21:28


#16 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 październik 2013 - 21:29

A jakie?



#17 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 październik 2013 - 21:32

Niedawno wystawiałem takiego. Cupido ma w nazwie.

Czujesz oczywiście, czujesz ale to, co plecionka przekaże a Cupido nie stłumi :D


Użytkownik popper edytował ten post 13 październik 2013 - 21:33

  • Bartt lubi to

#18 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 październik 2013 - 21:41

Cupido to zdaje się taki mały grubasek, impotent z łukiem . Ten strzela do mężczyzn w akcie zemsty za swoją niemoc, by ci mieli dozgonne problemy z babami. Jaka nazwa taka wędka.

Kiedyś widziałem szyld z napisem: biuro handlu nieruchomościami " Pandora " :)

 

Jakim trzeba być durniem żeby do tego stopnia nie rozumieć tego co się pisze, ew. skojarzeń i konsekwencji. 


  • popper, blackabyss i Anonymous lubią to

#19 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 14 październik 2013 - 03:09

A ja polecam starego beastmastera shimano do 30 gr!

A jaka jest akcja tej wędki i dlaczego Polecasz akurat starszą wersję?



#20 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 14 październik 2013 - 07:28

A jaka jest akcja tej wędki i dlaczego Polecasz akurat starszą wersję?

Mam pierwszą wersję beastmastera już kilka lat.Jest piekielnie mocny,bardzo fajnie czuć na nim branie jak łowie z opadu na gumy.Cw do 30 gr można śmiało naginać o kilka gr.Akcja?Napewno nie jest to sandaczowa pała.Pół szybki kijek - idealny jak dla nie pod szczupaka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych