Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij spinningowy na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 październik 2013 - 09:53

 

 

głównie szczupaki,łowię na rippery 7-8cm z główkami o gramaturze od 3-8g

W sumie, łowisz stosunkowo lekko. Ja bym uczynił krok, w tym kierunku http://allegro.pl/te...3589751364.html


  • Czerwc lubi to

#22 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 14 październik 2013 - 16:08

Właśnie wróciłem ze sklepu wędkarskiego,oglądałem Team Dragony 1) 2,45m 7-21g  2) 2,30m 7-25g, 3)Dragon x-treme 2,30m 4-21g, 4)okumę Inspirę 6-21g, 5)Inazumę flash zander 2,29m do 22g  oraz  6) st.croix avid 2.13m 5-18g.Wiadomo pojęchałem głównie pomacać pod kątem czułości blanków.Pan w sklepie służył za "gołebia i gruchał" :)do szczytówki  a ja trzymając wędkę jak to mam w zwyczaju-(po części na blanku) próbowałem jak "przewodzi prąd"Może zacznę od wędki która pod tym względem wypadła najsłabiej o dziwo jest to nowość Dragona wersja X-Treme(chyba nano technologia zawiodła,na przedostatnim miejscu uplasowała się okuma inspira,na 4 miejscu wędka Team Dragon 7-21 3miejsce Team Dragon 7-25,na 2 miejscu(dla mnie zaskoczenie)inazuma flash zander,pierwsze miejsce st.croix avid jeśli chodzi o czułość to inazuma tylko minimalnie ustępuje czułością wędce amerykańskiej. Oczywiście ręki nie dałbym sobie uciąć za ten "test"-ponieważ zdałem sobie sprawę że gruchanie-gruchaniu nierówne i to nie może być obiektywna ocena.Jestem ciekawy jaki Wy macie sposób na sprawdzanie czułości blanku np.w sklepie?-napiszcie. Osobiście Avid mnie trochę zauroczył ale..eeee ta cena :huh: prawie 1000zł ;) dla mnie nie do przejścia,Gdybym miał wybierać z tych wędek wybrałbym jednak Team Dragona 7-25g ustępował on inazumie ale tylko trochę, za to akcja tego kija odpowiadała mi najbardziej (Inazuma trochę za sztywna-wiadomo stworzona pod sandała).Miałem już kupić wędkę  Dragona gdyby nie jeden szczegół który mnie przystopował,mianowicie zobaczyłem że część szczytowa Team Dragona jakby lekko "uciekała" w bok(krzywa szczytówka?-ale minimalnie)coś mnie tknęło i zacząłem sprawdzać inne kije z serii Team Dragon i we wszystkich sytuacja taka sama :(  Tylko z tego powodu zrezygnowałem z zakupu wędki Team Dragon.Moje pytanie do posiadaczy Team Dragonów-czy to normalne w tej serii wędzisk?

Jeżeli chodzi o test czułości blanku to proszę nie gniewajcie się jeśli tym "testem" uraziłem kogoś, bo to tylko moja subiektywna ocena, pozdrawiam 



#23 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 14 październik 2013 - 16:44

Prawdopodobnie Dragon jest źle uzbrojony, znaczy nie po kręgosłupie. Już tu jeden pisał że Dragony to wędki prawie z pracowni, tylko zbrojone według pewnego schematu. Więc to chyba ten schemat.



#24 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 14 październik 2013 - 16:51

W moim TD nie zauważyłem żadnej odchyłki. Mam TD 240 cm do 40 gr - jest czuły, cienki, lekki, blank i bardzo mocny. Miałem przyjemność w lipcu holować na nim szczupaka 113 cm, który wlókł nas po jeziorze wraz z łódką. Wędka spisała się świetnie, dobrze amortyzowała zrywy ryby, nic nie trzeszczało jak w niektórych pod obciążeniem, polecam .



#25 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 październik 2013 - 17:19

 

 

............... akcja tego kija odpowiadała mi najbardziej (Inazuma trochę za sztywna-wiadomo stworzona pod sandała)........

Może, tu tkwi sekret tej "czułości"? W sztywności?



#26 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 14 październik 2013 - 17:28

przebrałem td ok.10szt. i jedna faktycznie lekko ucieka w prawo.z tego co piszesz to dla mnie dziwne jest to że wybrałeś td 2.30m który ja bym postawił na ostatnim miejscu,może dlatego że lubię cięte szybkie wędki a twój stary mikado był całkiem inny.na plus jest jego waga[niesamowicie lekki].jeśli rozważasz zakup avida to trzeba było tak od początku i nie zawracać sobie głowę robinsonami i td.to już inna półka i opinie dla innych użytkowników.ja tak wysoko nie sięgam choć mam 187cm wzrostu.

#27 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 14 październik 2013 - 18:08

przebrałem td ok.10szt. i jedna faktycznie lekko ucieka w prawo.z tego co piszesz to dla mnie dziwne jest to że wybrałeś td 2.30m który ja bym postawił na ostatnim miejscu,może dlatego że lubię cięte szybkie wędki a twój stary mikado był całkiem inny.na plus jest jego waga[niesamowicie lekki].jeśli rozważasz zakup avida to trzeba było tak od początku i nie zawracać sobie głowę robinsonami i td.to już inna półka i opinie dla innych użytkowników.ja tak wysoko nie sięgam choć mam 187cm wzrostu.

Nie,po prostu jeśli chodzi o avida to sprzedawca zaproponował mi dla porównania żebym zobaczył sobie jak  jest różnica ,natomiast to żę mnie trochę zauroczył to nie znaczy że mnie na niego stać ;) Jeśli chodzi o Team dragon 7-25 wydaję mi się dosyć szybkim kijem-napewno szybszym niż 2,45 7-21,lecz dla mnie (jak wspominałem)jest wazna czułość wędki i team Dragon 7-25 wydał mi się wędką bardziej czułą od np. TD 7-21gPewnie kije krótsze i o wiekszym cw Dragona może są szybsze i bardziej czułe ale jak już wspominałem mam zamiar nie skreślać tego savage gear-a z większym cw i zostawić go i uczyć" się jego" a oprócz tego szukam coś o pośrednim cw zbliżonego czułością do mojego starego mikado :)



#28 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 14 październik 2013 - 19:07

rozumiem.ja także użyłbym delikatniejszego kija do główek 3g. by mieć większy komfort rzutowy a mniejszy w zacięciu i holu sporej sztuki.więc doradzę tylko jedno-szukaj kija o cienkich ściankach blanku zapewne są bardziej czytelniejsze od mięsistych.

#29 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 14 październik 2013 - 19:58

Tak czytam czytam i czegoś tu nie rozumiem (ale może ja jakiś dziwny jestem) :
- kij spiningowy na szczupaka i główki 3g ? :wacko:.
To jak głębokie jest to łowisko i jak duże te szczupaki że trzeba je tak lekko poławiać ?


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 14 październik 2013 - 20:05


#30 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 15 październik 2013 - 07:22

Tak czytam czytam i czegoś tu nie rozumiem (ale może ja jakiś dziwny jestem) :
- kij spiningowy na szczupaka i główki 3g ? :wacko:.
To jak głębokie jest to łowisko i jak duże te szczupaki że trzeba je tak lekko poławiać ?

Jeśli chodzi o mnie,to łowię różnie zdarza się na płyciźnie około 1-1,5m i głębiej 6-7m a przeważnie na głębokości ~3 metrów i powiem tak jeśli chodzi o ilości poławianych ryb to nie narzekam jeśli chodzi o jakość -tu z tym jest gorzej i nie kryję się z tym i nie czuję z tego powodu jakiegoś rozgoryczenia.Jeśli chodzi o pewne Kanony w sztuce wędkarskiej-unikam ich,uważam że woda wodzie nierówna a i zachowanie ryb w każdym akwenie bywa inne-ja mam swój -sposób na szczupaka i o "kiju nie wracam"-oczywiście cudzysłów- bo moje rybki wszystkie wędrują do wody(staram się je nawet wypinać nie dotykając ich)Ale wędkarz zdobywa nowe doświadczenia i chętnie skorzystam ze wskazówek kolegi



#31 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 październik 2013 - 16:30

a ja w pełni kolegę rozumiem.pamiętam jak poławiałem szczupaki na przynęty[gumy] 5cm.pewnego dnia łowiłem ową gumą na główce 7g i ani brania,a kumpel ta sama guma główeczka 3g i 4 szczupaki od 1,5 do 2,5kg.
  • Bolesław i rej lubią to

#32 OFFLINE   dydki

dydki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Kamil

Napisano 09 październik 2017 - 09:53

Witam. Szukałem sporo na forum ale nie znalazłem tego czego szukam, a z drugiej strony jest też dużo nowości a posty stare juz. Mianowicie poszukuje spiningu powiedzmy do 500 zł. Będę lowil głównie w rzece Warcie, z brzegu większość ale także i z łódki. Dł to w przedziale 240-270. Ryby to głównie szczupak i sandacz raczej rzadko ale też. Przynęty to wahadlowki roz. 2 i 3 większe obrotowi no i przede wszystkim gumy od 3 do 5 cali na głowkach od 10 do 25g, góra 28g. Chodzi mi głównie o bardzo dobre czucie opadu gumy na blanku i ogólnie dobre czucie przynety. Na oku mam dwa kije:
- savage gear bushwhacker xlnt2 243cm 15-40g
- savage gear finezze soft lure 250cm 12-35g.
Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

#33 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 09 październik 2017 - 09:54

Dragon x-treme

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

#34 OFFLINE   dydki

dydki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Kamil

Napisano 09 październik 2017 - 10:09

Dragon x-treme

A coś więcej który model będzie pasował pod te Przynęty? Muszę popatrzeć na niego.
  • Lymk lubi to

#35 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 09 październik 2017 - 10:31

Witam. Szukałem sporo na forum ale nie znalazłem tego czego szukam, a z drugiej strony jest też dużo nowości a posty stare juz. Mianowicie poszukuje spiningu powiedzmy do 500 zł. Będę lowil głównie w rzece Warcie, z brzegu większość ale także i z łódki. Dł to w przedziale 240-270. Ryby to głównie szczupak i sandacz raczej rzadko ale też. Przynęty to wahadlowki roz. 2 i 3 większe obrotowi no i przede wszystkim gumy od 3 do 5 cali na głowkach od 10 do 25g, góra 28g. Chodzi mi głównie o bardzo dobre czucie opadu gumy na blanku i ogólnie dobre czucie przynety. Na oku mam dwa kije:
- savage gear bushwhacker xlnt2 243cm 15-40g
- savage gear finezze soft lure 250cm 12-35g.
Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

xlnt2 jest chyba jeszcze model do 50 i 60 ... na te raczej bym patrzył.


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 09 październik 2017 - 10:31


#36 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 09 październik 2017 - 10:53

może używkę mhx wyhaczyć tutaj ....ja gumisia 5 cali + 25g ogarniam ale na stojącej wodzie ....

 

savage gear bushwhacker miałem w ręce . Zacny kijek ...



#37 OFFLINE   dydki

dydki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Kamil

Napisano 09 październik 2017 - 10:56

xlnt2 jest chyba jeszcze model do 50 i 60 ... na te raczej bym patrzył.


Nie będzie zbyt duże cw? Przeważnie używam główek od 15 do 25g. Wahadło 2 to jest średnio 25g.

#38 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 09 październik 2017 - 11:09

5 cali mięsistej gumy plus 28 gr główki to jest już 40 gr ...



#39 OFFLINE   dydki

dydki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Kamil

Napisano 11 październik 2017 - 10:50

Ktoś jeszcze podpowie jakie wędziska można obejrzeć?

#40 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 11 październik 2017 - 12:08

Witam. Szukałem sporo na forum ale nie znalazłem tego czego szukam, a z drugiej strony jest też dużo nowości a posty stare juz. Mianowicie poszukuje spiningu powiedzmy do 500 zł. Będę lowil głównie w rzece Warcie, z brzegu większość ale także i z łódki. Dł to w przedziale 240-270. Ryby to głównie szczupak i sandacz raczej rzadko ale też. Przynęty to wahadlowki roz. 2 i 3 większe obrotowi no i przede wszystkim gumy od 3 do 5 cali na głowkach od 10 do 25g, góra 28g. Chodzi mi głównie o bardzo dobre czucie opadu gumy na blanku i ogólnie dobre czucie przynety. Na oku mam dwa kije:
- savage gear bushwhacker xlnt2 243cm 15-40g
- savage gear finezze soft lure 250cm 12-35g.
Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

może fenwick hmx lub coś z hmg ;p

 

Osobiście to aetos się nada tylko że kosztuje dużo więcej niż masz wiem bo posiadam i jest naprawdę czuły blank świetnie pracuje z główkami od 5 gram po granice możliwość ostatnio łowiłem nim okonie na paproszki i dużo czulszy był niż jakieś wklejanki ;p


Użytkownik Derrek edytował ten post 11 październik 2017 - 12:16





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych