Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Seeker SP754S zgon, podwójny

blank seeker glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 październik 2013 - 19:11

1zfiuyt.jpg

 

2lo3x4k.jpg

 

Zgon był szybki, przed rozpoczęciem łowienia. Połowy nie miały na celu zapełnienia lodówy mięchem ale porównanie dwóch blanków Seekera SP754S z SP754S. Nie ma pomyłki, te same z opisu ale dwa różne blanki. Kolega który miał tego kija złamał poprzednika zamawianego u Zbyszka Kawalca. Dostał nowy kij, na całkowicie nowym blanku ale o odmiennych parametrach.

Miały zostać porównane, efekt na fotkach. Dwa złamane SP754S w krótkim czasie, ma fart.

Kij złamany został po przełożeniu linki przez przelotki i napięciu jej celem sprawdzenia czy przechodzi przez wszystkie prawidłowo. Owszem energicznie , ale tak robię z każdym kijem i z każdego grafitu.



#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 październik 2013 - 19:27

Wojtku piękny test wyszedł :D .Czy mnie oko myli, jakiś cienkawy ten blank ( tzn. ścianka blanku).


Użytkownik Jozi edytował ten post 17 październik 2013 - 19:27


#3 ONLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 17 październik 2013 - 19:28

A zawsze wydawało mi się, ze szkło jest nie do zabicia.



#4 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 październik 2013 - 19:38

Cienka jest. Nie bardzo ma jak dobrze podejsć z suwmiarką ale ...   lewa część blanku na pierwszym zdjęciu. Lewa częśc tego złamasa ma około 0,2mm, prawa nieco ponad 0,4mm.

Szkło jest nie do zabicia, to zawartość szkła zabija niektórych.Sorry, mam dobry humor.


  • Friko, minecjusz i Apioo lubią to

#5 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 17 październik 2013 - 19:41

Jak na szklaczka niezbyt pancerne ścianki :(

Na której przelotce trachnął  znaczy się oba ???



#6 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 październik 2013 - 19:44

Znam tylko jednego z wymiaru, 56 cm od złącza.między 3 a 4 przelotką. 



#7 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 17 październik 2013 - 19:46

No to mnie wyleczyles z SP704 (chwilowo hehehe)

Ale moja SP703 jak narazie nie do zdarcia :D



#8 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 październik 2013 - 19:51

A tego nie sprawdzałem, może kupisz ? Niekoniecznie to choroba wszystkich Seekerów, w domu jest muchówka SP700S, SBS655 i jeden staruszek co wyemigrował znad Renu. Mają się doskonale. 


  • gelo lubi to

#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 październik 2013 - 19:57

Cos ostatnio duzych zlamasow widac na forum...



#10 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 październik 2013 - 19:59

No i kloejny mit o niezniszczalnych blankach legł w gruzach z łoskotem. Też myślałem że to kije grubościenne i pancerne a tu taka papierówa.



#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 październik 2013 - 20:03

Nie wyciagajac nadmiernie pochopnych wnioskow warto pamietac ze mowimy o blankach, ktore w detalu na rynku amerykanskim (a wiec docelowym) kosztuja okolo 50 USD + wysylka.

Jasne, ze cena to moze byc wyznacznik "wszystkiego i niczego". Ale jakos nauczylem sie, ze jak w USA blank kosztuje konkretne pieniadze (od 100 USD za blank) i jest na rynku nie dlatego ze jest nowoscia...to znaczy, ze raczej to "gruchot" nie bedzie...

 

Oczywiscie chetnie poznam przyklady "gruchotow" z rynku USA. W celach poznawczych :)



#12 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 październik 2013 - 20:10

Zgadza się, budzetówka. Coś się jednak nie udało (prawdopodobnie). Albo chęć zbytniego odchudzenia blanku albo błędy w cięciu prepregu. Drugi który był na łowisku jest z kolei w zachowaniu podobny do dobrego grafitu, zdecydowanie szybszy, pracuje szczytem. Ponoć pod rybą dalej ładnie się gnie, mnie żadna nie chciała dziś tego demonstrować.



#13 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 październik 2013 - 20:12

Zgadza się, budzetówka. Coś się jednak nie udało (prawdopodobnie). Albo chęć zbytniego odchudzenia blanku albo błędy w cięciu prepregu. Drugi który był na łowisku jest z kolei w zachowaniu podobny do dobrego grafitu, zdecydowanie szybszy, pracuje szczytem. Ponoć pod rybą dalej ładnie się gnie, mnie żadna nie chciała dziś tego demonstrować.

 

Niesmak zwiazany z mala powtarzalnoscia Seekerow skutecznie odstrasza mnie od podjecia decyzji o sprobowaniu tych konstrukcji.

Aczkolwiek przelotne spotkania  - np z Seekerami @Rheinanglera, pozostawily bardzo pozytywne odczucia.



#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2013 - 20:19

 

Szkło jest nie do zabicia, to zawartość szkła zabija niektórych.Sorry, mam dobry humor.

 

tekst tygodnia :D



#15 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 październik 2013 - 20:22

Jeden z jego kijów jest u mnie, żwawy staruszek, drugi czarnuch SBS655 wymeczony ale sprawny. SP700S nie budzi zastrzeżeń. Kilka SP703S przeszło mi przez łapy i także poza różnymi odcieniami szczytówki i dolnika oraz niekiedy brakiem prostoliniowości nic się nie stało. Jeden został złamany w rękach przez kogoś, jak jeszcze złomek jest dostępny to poproszę o dostarczenie lub pomiar ścianek. Zdarzają się też awarie innych budżetówek, np MHX z serii P.Tyle że jak z kija do 14g lata 20+4" to coś może klęknąć przy tak wycienionej szczytówce.



#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2013 - 20:25

 

Kij złamany został po przełożeniu linki przez przelotki i napięciu jej celem sprawdzenia czy przechodzi przez wszystkie prawidłowo. Owszem energicznie , ale tak robię z każdym kijem i z każdego grafitu.

 

Wojtek,

 

jako że jestem użytkownikiem prawdopodobnie wcześniejszej wersji tego blanku (przed przeprojektowaniem) mam pytanie - rozumiem że tym razem został złamany SP754 w najnowszej wersji, po przeprojektowaniu? Tutaj dwa pytania mi się nasuwają:

 

1. okoliczności złamania pierwszego (w starszej wersji) seekera - z tego co pamiętam naszą rozmowę były hmm... o ile Cię dobrze zrozumiałem czynnik ludzki nie był bez znaczenia że tak powiem 

 

2. okoliczności złamania drugie seekera - jak dokładnie zrobiliście ten test? Był high sticking czy nie było? Czy oba blanki (stary i nowy) poszły w tym samym czy w różnych miejscach



#17 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 październik 2013 - 20:31

Złamane zostały blanki w nazwijmy to umownie starej wersji. Pierwszy pękł przy wyrzucie, nie był przeciążany. Drugi jest inżyniersko także ze starej serii. High Sticking? Nie do końca. Kij w lewej, linka w prawej , ramiona szeroko i ciągniemy. To wytrzymują wszystkie blanki. Parę lat temu jakiś chrust mi tak strzelił a kilkaset innychbloanków tym czasi nie. To o czym rozmawialiśmy to SP703S złamany w dwóch rękach jak trzcinka bez użycia linki tylko taka zwykła siła. Ktoś wziął sobie legendę do serca.

Ten z nowej serii żyje.



#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2013 - 20:38

U, to mnie nie pocieszyłeś powiem szczerze. No nic, zobaczymy co mnie czeka, najwyżej będę miał trochę przelotek z odzysku. Gnie się dziwnie i nie najładniej, to fakt. Termin "kwadratowe ugięcie" zrozumiałem dopiero jak zobaczyłem tego Seekera  :blink:  Z drugiej strony - pare ryb mi wyjął, może jakiś lepszy egzemplarz się trafił.

 

Ale ale, przypomniałem  sobie że Arek W. jak brałem ten blank złożył mi ofertę że odkupi go ode mnie jak coś będzie nie ten teges, może skorzystam  :lol:



#19 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 październik 2013 - 21:09

Jak "coś będzie nie ten teges" oznacza co widać na fotach to luzik :lol:



#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2013 - 21:37

Muszę z Arkiem wrócić do tamtej rozmowy, deklaracje składał daleko idące z tego co pamiętam  B)   mimo wszystko chyba jednak zostawię sobie tego 754, już widzę jaką to legendą obrośnie jak mi trzaśnie na jakiejś rybie na Zegrzu, jeszcze nie miałem ryby co by mi kij połamała, może 754 zrealizuje to marzenie ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, seeker, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych