Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dłubanina od Andana czyli tzw "handmade".

jigi mikrojigi nimfy muchy chwosty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1367 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 09 styczeń 2017 - 18:04

Witam,jakiś 2g,tylko na takich główkach.

Na 2 gramowe też łowie także nie ma problemu. Nawet 1,5 grama się znajdą tylko już są malutkie porównując do tych z dłoni ;). Jeśli będziesz potrzebował napisz proszę na prywatnej wiadomości co i jak :).

Pozdrawiam Adrian



#642 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:35

Mateusz powoli secik nabiera kształtów. Pozostałe przynęty wrzucę na dniach :)

Załączony plik  Andan handmade - jigi gryzzly.jpg   98,38 KB   22 Ilość pobrań



#643 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:48

Rewelacyjne! ;) Za jakiś czas zapewne zapukam, przypomnij mi o tym właśnie modelu, jest świetny!


  • Andan i turnik1 lubią to

#644 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:50

Dzięki :). Nie ma sprawy Krzysztof - do usłyszenia :).



#645 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 10 styczeń 2017 - 17:42

Dokładka dla Mateusza, główki 3,5 oraz 5 gram, pozostały do zrobienia gangreny :)

Załączony plik  Andan handmade - jig raczek.jpg   110,54 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  Andan handmade - jig parkinson.jpg   108,57 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  Andan handmade - jig plemnikowaty.jpg   120,09 KB   19 Ilość pobrań


Użytkownik Andan edytował ten post 10 styczeń 2017 - 17:43


#646 OFFLINE   MAĆKO21

MAĆKO21

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 22:09

Chętnie podpowiem jako muszkarz, że im mniej materiału na ogonku tym lepiej;) Zwłaszcza jeśli chodzi o marabuta z poprzednich stron i nie chodzi o to zeby był krótszy bo to inny temat ale o to aby był rzadszy. Taki tip:) Takie masywne konstrukcje wspaniale wyglądają ale niestety gorzej pracują. Dodatkowo pracę ogonka zabijają te fleshe (sztywne) bo jak się zmieszają z materiałem pod wpływem wody np. marabut to usztywniają konstrukcję. Coraz częściej przekonuje się o tym że przynęta łowna czasami wygląda zupełnie źle dla ludzkiego oka:)
Przeglądam temat i widzę że warsztat masz fajnie opanowany, gratuluje:)
 


  • Andan, Kielo i norbert-10 lubią to

#647 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 10 styczeń 2017 - 23:57

Dzięki @Maćko21 doceniam Twoje uwagi, Za muszkarza już się nie uważam gdyż cast wyparł już tą odmianę mojego hobby dawno temu i tylko "krętactwo" mi zostało. Prawdopodobnie chyba to mnie tylko skłaniało do sięgania po muchówkę. Z castem jakoś bardziej się rozumiem :). Ale akurat to jest mało istotne.

Wyjaśnię moją ideologię. Gdybym zbudował streamerka zrobił był identycznie jak sugerujesz jednak zwróć uwagę na położenia flesha gdy on jest użyty oraz zastosowanie innego materiału po bokach zamiast flasha, który bardzo fajnie faluje. 

Ty jako muszkarz ciągniesz przynętę sznurem która w pewnym sensie zawisa w toni i w momencie pauzy się puszy tutaj jest praca o której mówimy. Dodatkowo jak się wyprofiluje klejem, żelem uv główkę fajowo zaakcentuje odjazd na bok.

Ja przenosząc to na jiga, dobierając odpowiednią gramaturę do uciągu wody osiągnę prawie podobny efekt gdyż nie "za pauzuję" wabia tak długo jak ty robiąc to sznurem, ale mogę uzyskać dłuższy efekt przejścia w pauzę i wolniejszego opadania dodając więcej materiału w ogonek (dupkę), jednocześnie utrzymując proporcję zapewne wiesz o jakie mi chodzi, poprzez podbicie nasze spinningowe spowoduje ruchy (góra dół) u Ciebie (przód, tył) co wprawia ogonek w ruch i też daje efekt puszenia lecz nie taki duży jak uzyskany przy pomocy sznura użytego do metody muchowej. Aczkolwiek przy prawidłowym dobraniu gramatury do uciągu wody też można uzyskać efekt zabrania przynęt przez nurt i symulowanie naturalnego spławu. Coś ale szarpnięcie sznurem na dwa. 

Błędy też popełniam, dlatego dziękuje za otwartość i sam wpis. Doceniam, mało tego nawet wiem w których przynętach popełniam błędy i staram się je wyeliminować, mało tego chciałbym układać kilka wzorów lepiej niż to robię, mam nadzieję, że czas i chęci mi na to pozwolą.

 

Pozdrawiam Adrian



#648 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 11 styczeń 2017 - 07:57

Nie kręciłem nigdy przynęt i być może nie znam się wystarczająco aby zabierać głos w kwestiach konstrukcyjnych ale wiem, że osoby którym podarowałem jigi Adriana a były to osoby, które same kręcą na własne potrzeby piały z zachwytu wytykając właśnie super wykonanie oraz niezwykłą szczegółowość w wykonaniu tych przynęt. Każdy kto zna Adriana wie, że posiada on wielkie doświadczenie nie tylko w kunszcie castingowym ale i w prawidłowej budowie przynęt jigowych a to ze względu na bardzo drobiazgowe podejście zarówno do analizy pracy jigów i ewentualnej ich poprawie konstrukcyjnej jak i dbałości o szczegóły przy ich samej budowie. 



#649 OFFLINE   MAĆKO21

MAĆKO21

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 17:47

Chłopaki żebyśmy się źle nie zrozumieli!! Adrian robisz niesamowitą robotę!! Ja tylko wspomniałem o zasadach które podpatrzyłem rzucając jakiś czas muchą :) Jak widać nie ma się to w ogóle do spiningu, o czym nie pomyślałem. Jednak muchę obciąża głównie sznur i nasączony materiał a Jiga jednak ołów i jak się teraz zastanowię to rzeczywiście musi się to przekładać na inne, nowe zasady. Co Adrian fajnie wytłumaczył, za co dziękuje.

Jeśli chodzi o łowność to polecam spróbować przyczepić kawałek wstążki różowej do główki Jigowej bez innych materiałów, maksymalnie zwiewnie. Rewelacyjna przynęta wymaga 30sek. pracy:D


Użytkownik MAĆKO21 edytował ten post 11 styczeń 2017 - 17:47

  • Kielo lubi to

#650 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:00

Wszystko jest w porządku - dzięki Maćko21. Tym czasem skończyłem jigi gangreny dla Mateusza. Główki 3,5 i 5 gram.

Załączony plik  Team Andan - jig gangrena 03.jpg   112,5 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  Team Andan - jig gangrena 04.jpg   114,55 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  Team Andan - jig gangrena 05.jpg   117,94 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  Team Andan - jig gangrena 01.jpg   117,31 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  Team Andan - jig gangrena 02.jpg   114,21 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  Team Andan - jig gangrena.jpg   112,76 KB   18 Ilość pobrań



#651 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 12 styczeń 2017 - 21:22

Andan cudeńka robisz :) zrobił byś coś dla mnie na klenia. Pod casting UL takie od 5g :P



#652 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 12 styczeń 2017 - 22:03

Dzięki Piotrek, nie ma sprawy - zmontuje i secik dla Ciebie :). Pod casta to będzie czysta przyjemność ;) Odezwij się proszę na prywatną wiadomość to przedyskutujemy to "coś' ;). Pozdrawiam Adrian


  • biker1 lubi to

#653 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 14 styczeń 2017 - 18:33

Dzisiaj poszedłem wydeptać wędkarskiego bakcyla. Z najciekawszych rzeczy to widziałem tylko ten widoczek. Ryby dzisiaj ze mną nie współpracowały.

Załączony plik  Panorama 01.jpg   96,04 KB   21 Ilość pobrań



#654 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 14 styczeń 2017 - 22:29

Lubię to miejsce mimo że wyjście do góry jest męczące. Przydała by się 🚠 .

#655 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 14 styczeń 2017 - 23:19

Wyciąg dobra sprawa, zwłaszcza z miesięcznym karnetem :). Ściana płaczu piętro niżej w wersji black and white  :ph34r:

 

Załączony plik  Panorama 02.jpg   99,12 KB   16 Ilość pobrań


Użytkownik Andan edytował ten post 14 styczeń 2017 - 23:20

  • biker1 lubi to

#656 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 23:52

Ech...rzeka bez lodu, pomarzyć :rolleyes: A Gangreny są świetne, kolejny must have...jak to pracuje przy lżejszych główkach? Czy dobrze widzę i rozpoznaję, pomarańczowa główka? Czy to przekłamany monitorem czerwony? ;)



#657 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 15 styczeń 2017 - 00:02

Dzięki Krzysztofie :). Główka jest pomarańczowa, dopiero położona obok czerwonej zaznacza swój odcień. Nie jest to pomarańcz fluo ani tzw.: "oczojebny". Przy gramowej ogonek pracuje najszerzej. Im wyżej tym szerokość pracy zmniejsza się a ogonek wydłuża. Praca jest specyficzna, ciężko mi dobrać słowa, albo sobotni wieczór dołożył swoich "pięć groszy" ;).


  • cristovo lubi to

#658 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 00:31

A czy Gangrena i rzeczne okonie się lubią? Klenie Ci się na nią trafiają?



#659 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 15 styczeń 2017 - 10:14

Jak najbardziej :), dochodzą do tego jeszcze pstrągi i nawet trafia się szczupak. Tylko szczupaka miałem zawsze jako przyłów, nigdy nie łapałem go z premedytyacją. Na większą gangrene łowie też sandacze.

#660 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 16 styczeń 2017 - 16:49

Secik przekrojowy dla Przemka na pstrągi. Przynęty kolorystycznie dobrane są pod kątem trąconej wody.

Załączony plik  Andan handmade 01.jpg   101,95 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  Andan handmade.jpg   131,85 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  Andan handmade 02 - gangrena.jpg   98,33 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  Andan handmade 03 - gangrena.jpg   106,15 KB   17 Ilość pobrań







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jigi, mikrojigi, nimfy, muchy, chwosty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych