Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń - jaki blank?

blank boleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
641 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 16 sierpień 2008 - 10:08

a co tam na jeziorsku wyprawiają???

u nas woda płynie zielona ,zakwit glonów chyba i aż się nie chce łowić,praktycznie to już chyba z 2-3 tygodnie nie łowiłem
pozdr

#42 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 16 sierpień 2008 - 11:55

Grunciarze zajmuja wszytskie mniejsze i wieksze dołki od Warty az odo wlewu zbiornika i jak zwykle wszystko co ma płetwy ląduje w siatce ( a nawet czesciej w wiadrach i reklamówkach )
Woda spada niesamowicie ale to pewnie na śluzie puscili mocniej i u nas spada...

Takze cyba zupelnie odpuszczam Warte i moze nad Odre zaczne jezdzić....

pozdrowionka

#43 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 20 styczeń 2011 - 06:36

Witam,wiem ze sporo było na temat kijaszkow na bolka na forum ale jakos nie moge sie zdecydowac,do tej pory łowiłem kijem do 40gr,a teraz chce sobie zrobic na blanku cts-a,i zastanawiam sie czy 2,9dł 10-35gr 8-15lb czy moze 3,05 10-35gr lecz 12-20 lb,skłaniał bym sie w strone tego mocniejszego,przez stare przyzwyczajenia,łowisko to wisła w sandomierzu i okolicach,teraz zmarnowana przez powódz,wiec i zasieg rzutu bardzo ważny,wabiki cos około 20-30gr max,i plecka od wiosny 12lb do jesini 20lb,kumpel poradził ze te kije powyzej 15lb sa juz troszke wolniejsze jak te z mniejszym lb,wiec teraz sie troche zakręciłem, a jeszcze nie jest za pozno aby zmienic.prosze o rady i sugestie.

#44 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 styczeń 2011 - 16:36

Napewno CTS nie będzie złym wyborem ale jak chcesz naprawdę extra rakietę zastanów się nad resstafinem seri monster boron 90MH lub 92MH.Kij zapewne będzie drogi ale tym na plecionce połowisz bolka, szczupaka, sandacza>Ciężary wyrzutu sugerujesz 20-30g to moim zdaniem powinien być już kij 20funtowy.Jeżeli obracasz się w takich ciężarach, myślę, że warto na kij wydać konkretną kasę i mieć z głowy zmiany bo na bolka będzie a na sandacza za wolny albo za słaby.Płacisz więcej 8stów ale chodzisz nad wodę z jednym kijem.To moje zdanie, może inni coś zasugerują, a kasa i wybór Twoje.Życzę trafnej i przemyślanej decyzji.

#45 OFFLINE   zukiet

zukiet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 20 styczeń 2011 - 20:53

Posiadam własnoręcznie zbrojone kije na blankach o jakich mowa. CTS trochę krótszy bo 9' 20lb kilka razy był na rybach i wiem ze jest to mocarny blank który na bolenie jak dla mnie jest ciut za mocny. Lecz pod sandacza szczupaka czy sumka będzie idealny :D Restaffine są dość drogie to fakt ale nawet na sucho zachowują się inaczej niż cała reszta... blanki przy pierwszym kontakcie sprawiają wrażenie niebywale czułych i ciętych. Model jaki posiadam to seria Monster Boron 92MH opisany tak samo jak CTS ale są to zupełnie różne blanki. Monster ma delikatniejszą szczytówkę i jest odrobinę szybszy ale to prawdziwy uniwersał bo spokojnie będzie ładował przynęty od 5-6g aż do 40g i pewnie jeszcze trochę więcej... :mellow: Szkoda jedynie że jeszcze nie przetestowany ale to kwestia czasu. pozdrawiam

#46 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 20 styczeń 2011 - 21:43

Kurde ostatnio cały czas mi sie tak zdarza ,ze a to moze jeszcze stówke i bedzie git a potem znowu do tej stówki ze dwie i tez sie cos znajdzie,no ale jeszcze 8stówek to za hoho,juz teraz trzeba wywalic 13stówek,mysle ze zostane jednak przy 8-15lb,dzieki za porady i opinie.

#47 OFFLINE   zukiet

zukiet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 20 styczeń 2011 - 22:21

Niestety koszty są spore bo sam blank kosztuje tyle co gotowa wędka z pracowni na trochę tańszym blanku ;) Ja postanowiłem jednak że kupie Restaffine ponieważ męczyło mnie noszenie dwóch wędek... i teraz myślę a nawet jestem pewien że uda mi się zastąpić najmniej dwa kije tym jednym :mellow: Dodatkowym plusem jest to że odpadają mi koszty robocizny ponieważ sam poskładałem wszystko i mam dokładnie to czego oczekiwałem :D
CTS do 15lb powinien zupełnie wystarczyć na bolenie a będzie miał spory zapas mocy, długość wystarczy 9'6'' i jest boleniowa armata :D

#48 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 20 styczeń 2011 - 22:32

Dzieki(robcyk gadał mi tak samo <_< )i kazał sie ciebie,jezeli mi sie uda poradzic,a mi sie udało,a mnie i tak sie wydaje ze przed koncem swiata w 2012r :lol: uda sie zrobic coz na kiju z boronem i nad woda bede baronem( łoby nie baranem)pozdrawiam.

#49 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 styczeń 2011 - 06:37

@Żukiet może w sobotę wykona się kilka rzutów boronem jak nie będzie marzło.Mnie też trzepie na myśl wykonania kilku rzutów a nie potrząsania na sucho :D .
P.S. Kupiona od Ciebie Certate 3500 -udana maszynka, chodzi jak marzenie :D

#50 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 17 luty 2011 - 05:14

Witam

Szukam blanku pod konkretną rybę a mianowicie pod bolenia.

Długość:
min. 2.90cm do max. 3m.

Pod żyłkę grubości:
0,20mm / 5,80kg lub max. do 0,23mm / 6,65kg

Waga przynęt:
od 6g do 16g

Przynęty:
woblery , błystki wahadłowe

Blank musi być szybki żeby można było skutecznie zaciąć rybę z dużej odlegości, łowisko to rzeki: Wisła, Odra, Narew, Bug.

Ciężar wyrzutu to myślę że taki do max. 28g, oczywiście musi tez dobrze pracować pod rybą, żeby amortyzował odjazdy dużych boleni.

Poproszę znawców tematu o propozycje balanków (nazwa, model), ewentualnie nazwę pracowni gdzie można kupic dany blank i odrazu złożyć kijek.

Z góry dziekuje :D



#51 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 luty 2011 - 08:04

3SC96MHF2 2,9 do 28 łowie podobnym tylko o oczko delikatniejszym super temat :D

#52 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 luty 2011 - 09:40

CD-ek BLRBR2118M GIV/57mln. 2 3,00 7-28 8-17 X/Fast Medium

Ja łowię troszkę dłuższym 3,2 ,ale tym też machałem świetny kij boleniowy.


Co do pracowni to swoje kijki ubieram u Daniela z X-Rods , teraz też czekam( troszkę już długo ) na Blue Rapida tylko oczko mocniejszego do 35g



#53 OFFLINE   ender

ender

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 17 luty 2011 - 20:09

Witam szanownych kolegów.
Na odrzańskie i warciańskie bolenie uzywam obecnie lamiglasa XMG 3,05 do 21 gram, obsługuje przynęty do średniego RH ( coś koło 20 gr ) z zyłką 0,23. Przedtem na odrzańskie łowy używałem Pacyfic bay'a 2,9 do 21 gr oraz przez chyba 3 lata Talona do 14 gram 3 m.
i spokojnie te kije wystarczyły na bolenie z odry + przyłowy do 1 m ( sumiki, szczupaki )





#54 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 luty 2011 - 00:21

Też czekam(baardzo długo) na BLR 3m 7-28g.Miałem okazje nim pomachać i jako mocniejszy kij na bolenie będzie napewno dobry.
Machałem Piotrek tym BLR do 35g ale jak dla mnie to już za sztywny.

#55 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2011 - 10:38

Panowie, jeżeli zależy Wam na czasie, potrzebujecie samego blanku lub wykonania wędziska na indywidualne zamowienie, to serdeczne zapraszam do pracowni. Oczywiście sa tez dostepne wędki na tych blankach do obejrzenia.

Hubert Matuszewski

#56 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 18 luty 2011 - 16:17

Polecam CD XLS 3,05m do 25gr. 15 lbs.

#57 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2011 - 16:59

Ja sie w tym watku nie odwaze typowac :D
Od StCroix (3) 17LB 28g do podanego Talona 14g...spory przeskok :unsure:

Natomiast zwlaszzca przy boleniu zastanowilbym sie nad czyms co sie ugina...zwlaszzca przy malych interwalach czasowych..

Gumo

#58 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 18 luty 2011 - 18:18

Panowie a jaką pracę kija proponujecie:

Szukam takiego blanku żeby można było z daleka zaciąć bolenia, żeby podczas holu ryby kijek amortyzował odjazdy ryby.
Na moim odcinku Wisły trafiają się bolenie nazwane przezemnie siłacze które pokazują co potrafią. Łowiłem bolenie 77cm które bez żadnych problemów dawały się podciągnąć pod brzeg ale trafiały się bolki z którymi miałem troszkę problemów, rozginały się kółka łącznikowe, agrafki i kotwiczki tez powoli się prostowały.

Interesujemnie blank szybki ale żeby też miał ładną pracę pod rybą.

Które z podanych na obrazku ugięć byście mogli mi polecić, 1 czy 2 chyba że ktoś ma lepsze rozwiązanie ?

Załączone pliki



#59 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2011 - 18:26

Wg. moich doswiadczen to jest niewiele mowiacy taki rysunek...okazywalo sie bowiem, ze takie ch-ki osiagaly wedziska roznej mocy w zaleznoci od tego co na nich zawislo... i gdzie...

Gumo

#60 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 luty 2011 - 18:28

Polecam CD XLS 3,05m do 25gr. 15 lbs.


Zmontowałeś sobie Maciek kij na tym blanku?






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, boleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych