Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa T3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 październik 2013 - 23:40

czy ktoś posiada któryś z tej serii, i może mi powiedzieć jak to leży w ręce w kontrze do Zilliona ?



#2 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 19 październik 2013 - 08:53

czy ktoś posiada któryś z tej serii, i może mi powiedzieć jak to leży w ręce w kontrze do Zilliona ?

 

Co konkretnie masz na myśli. Jeśli walory użytkowe to ogólnie oba mutiki są bardzo fajnie zaprojektowanie pod kątem wygodnego leżenia w łapce. Ciężko mi jest powiedzieć który byłby wygodniejszy. Są plusy i minusy. 

 

Jeśli ktoś ma mniejsze dłonie to t3 będzie dla niego poręczniejsza ze względu na bardziej spłaszczony kształt. Zillion natomiast ma wysoko osadzoną ramę nad wodzikiem co daje nam pewniejszy chwyt i  tutaj jest dla niego plus. Minusem jest waga która jest odczuwalna na niekorzyść zilliona. T3 sprawia wrażenie szerszego lecz gabarytami są zbliżone.

 

Strony technicznej nie ma sensu poruszać bo producent dobrze to opisał. Nie porusza wagi szpul, które różnią się w każdym modelu t3 jak i zillionach. Chociaż zillion posiada tylko różnice w wersja PE. Rozpiętość waha się od około 7,5 gram ( t3 Air), 14 gram (t3 1016) i 18 gram (t3 mx), zillion (21 gram wszsytkie opdrócz pe), pe (około 16 gram).

 

Szpule tunningowe od t3 i ryogi są zamienne więc jeśli ktoś ma oba multiki jest to korzystne. W zillionie brak podobieństw w szpulach co do innych modeli.

 

W praktyce poprzez MagForce 3D t3 jest o wiele łatwiejsze w obsłudze. Wybacza wiele błędów osobą mniej manualnym.

Pomaga w rzutach pod wiatr czy rolką. Przy woblerach nie lotach znacznie ułatwia sprawę. Wysztko jest to na plus lecz jest też pewne ALE.

ALE - to jeśli ktoś ma dobrze przemyślane wędzisko spięte z Zillionem i ma pewne doświadczenie w obsłudze młynków różnice między młynkami już się zacierają. Pozostaje tylko różnica w opcjach konfiguracyjnych magnetyka. Natomiast jeśli ktoś pierwszy raz będzie macał młynki lub stawia pierwsze kroki t3 będzie dla niego przyjaźniejsza.

 

Jeśli chodzi o jakość i walory estetyczne to indywidualna już ocena. W moim guście wygrywa zillion ;)

 

Ps.

Sorry za małą literę przy nazwach własnych multików.


Użytkownik Andan edytował ten post 19 październik 2013 - 08:59

  • proraf lubi to

#3 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 październik 2013 - 10:17

dzięki, chodziło mi dosłownie jak leży w ręce, nie dopisałem tylko, że w małej :), bo Zillion leżał mi średnio, dopiero w uchwycie od Steez'a było niżle

 

myślę o T3 SV jako multik w miarę uniwersalny



#4 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 19 październik 2013 - 11:39

Nie ma sprawy. Jeśli chodzi o małą łapkę to t3 będzie pośrednie w komforcie trzymania pomiędzy tymi trzema. Myślę że uniwersalizm w przypadku sv będzie dużo zależał od wędziska. Dość uniwersalne są M1 z Phenixa. Nie wiem jak pod Twój styl łapania lecz pod mój fajnie pasowałby mi blank MXS72M-B - (1/8 - 3/4oz; 6 - 12 lb). Nie jest zbyt niemy, także brania sandaczowe są wyczuwalne. Obsłuży środkowe spektrum przynęt pod nasze rodzime gatunki, przy zachowaniu odpowiedniej mocy dla szczupaka i czułości w przypadku sandacza. Bardzo fajnie trzyma ryby i ma zapas mocy.


Użytkownik Andan edytował ten post 19 październik 2013 - 11:45


#5 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 październik 2013 - 15:03

kije już są, a w przypadku castingu kończę z pracowniami



#6 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 19 październik 2013 - 17:21

Mam podobne podejście z pracowniami :)



#7 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 31 październik 2016 - 11:52

Witam,

 

Czytam i czytam i się po woli zaczynam gubić. Mam okazję kupić tanio (tak mi się wydaje , że tanio - 800zł ) w super stanie w/w multik Daiwa T3 SV 6,3 .

Ile wejdzie na niego plecionki np; 30 lb i czy to cudo na kiju nada się do energicznego ogarniania przynęt jerków do 50g-60g.

Czy za te pieniądze kupię coś lepszego ?.

Czy zdecydowanie lepszy będzie od niego za te same pieniądze Zillion 100shl ....?


Użytkownik Zyga102 edytował ten post 31 październik 2016 - 11:56


#8 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 31 październik 2016 - 12:11

Mam zwykłe t3 1016 hl z szpula sv, ja uzywam go do przynet około 40 gramowych i nie widze jakiś złych objawów.  Sam producent zachwala ten multik jak dobrze pmietam że jego zakres to 3,5-80 gram 

Jeżeli chodzi t3 czy zillion uważam jednak że zillion bedzie mocniejszą konstrukcja :)

http://japantackle.c...aiwa-t3-sv.html



#9 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 31 październik 2016 - 13:05

Michale, a uważasz, że odległości rzutu uzyska się te same. Czy rozwiązanie rzutowe T nie jest jednak nowsze i ten zachwalany hamulec . Wagowo , piszą w temacie T3 , że do 80g....rzuca. Wyczytałem prawie wszystko i teraz łamię głowę...:-). Styl T przeniesony również do Zilliona TWS , ale jeskie maw w środku bebechy ta T3SV . Czy powinienem bać się tej ruchomej klapki przy jerkowaniu. Coś można łatwiej wyłamać ..etc. Ile wejdzie pletki 30lb na oryginalną szpulę. Jak czytam , to tylko piszą o żyłce.


Użytkownik Zyga102 edytował ten post 31 październik 2016 - 13:09


#10 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 31 październik 2016 - 13:23

Zaraz rozbiorę swoje t3 i zobaczysz co ma w środku, jedyna ułomność w mojej sztuce to odczepiona gumka z klapki, poprzez ciągłe zaczepianie przynęt o niej podczas zmiany miejscówek :)

Hamulec 3d robi robotę możliwość ustawień ogromna - 3 tryby i 20 stopniowe pokrętło, na każdym z ustawień widać różnice :)

Co do samego tws - na pewno zyskujesz pare metrów, jedyna ułomność tws była by wtedy gdyby stosować bardzo długi przypon i węzeł by przechodził przez niego, a to raczej mało realne jest :)

Zillona tws ma MarcinZet i jest bardzo zadowolony, ma model 1516 z tego co pamietam i pracuje u niego z zoga 7 czy tam 8 jest happy :) a łowi czesciej na jerki niż ja :)

Ile wejdzie linki 30 lb na szpule t3sv powiem szczerze że nie wiem, ciezko mi to sprawdzić bo ja mam tuningową najpłytszą szpule sv ale z tego co kojarze wchodzi 100 metrów z małym haczykiem pletki Varivasa high grade pe 1.5 ( ale na prawde z tego co kojarze )

Tak jak napisałem zillion jest na 98% mocniejszą konstrukcja i jakbym sam miał wybierać multik pod jerki mhmm też bym miał dylemat i jakby miał miec tws to wziąłbym tatule :D

#11 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 31 październik 2016 - 14:03

Taki szybki serwis w sensie nowy smar i lekkie czyszczenie co należało sie multikow juz dłuższy czas :-)

Jak widać widać troche metalu jest, średnice koła masz podana jak i jego grubość czy sie bać tego multika chyba nie :-)

Załączone pliki



#12 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 31 październik 2016 - 14:22

Z tą Tatulą , to Ty na poważnie. Pewnie myślisz o wersji 150 HD .... :)



#13 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 31 październik 2016 - 14:35

ja wiem, grono osob uzywa zwykłego jerkowania :), zresztą z tego co mi wiadomo one sie różnią tylko pojemnieszą szpula. Choć za te info reki sobie uciać nie dam :)
tatula            tatulahd
220 gram vs 230 gram

80mm  vs 100 mm długość corby

                        dwa łozyska crbb

5 kg      vs 7 kg hamulca 

34mm   vs 36 mm średnica szpuli 

 

Poza tym w katalogu daiwa nie pisze nic o zwiekszonej przekładni, mocniejszej itp itd :) 

http://www.daiwaweb....a_hd/index.html

 

http://www.daiwaweb....tula/index.html


  • BOB lubi to

#14 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 31 październik 2016 - 15:46

@Zyga, tak jak Meme napisał - T3 to solidna konstrukcja, nie obawiaj się odpadającej klapki - sam miałem podobne obawy przed zakupem, jednak kompletnie bezpodstawne. Ale jeżeli szukasz multika do jerkowania, lepiej iść w Zilliona/Zilliona TWS niż T3. Czy jest różnica w odległości rzutowej przy klockach 50gr i więcej? Moim zdaniem TWS przy takich wabikach nie gra zasadniczej roli. Odległości będziesz uzyskiwał podobne z i bez TWS.


  • BOB lubi to

#15 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 31 październik 2016 - 15:49

Michał...wielkie dzięki. Co prawda ,dalej jestem na nie wiadomo jakiej drodze i stąpam w ciemno... :) . I teraz bomba...czy wolisz nową Tatulę zamiast używanego w super stanie Zilliona 100shl ... :)



#16 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 31 październik 2016 - 15:51

Dzięki Marcin...tu już ostrzej i konkretniej . A odpowiesz jeszcze na to pytanie powyżej , które skierowałem do Meme ... :)


Użytkownik Zyga102 edytował ten post 31 październik 2016 - 15:51


#17 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 31 październik 2016 - 15:54

Dla mnie sprawa jest jasna, szukałbym używanego zillka.


  • BOB lubi to

#18 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 31 październik 2016 - 16:30

czy ktoś posiada któryś z tej serii, i może mi powiedzieć jak to leży w ręce w kontrze do Zilliona ?

....w kontrze z IP do podbijania sandaczowego będzie raczej wygodniejszy, mało tego znam opinie ludzi, którym ta konstrukcja T3/FX leży najlepiej ze wszystkich...



#19 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 31 październik 2016 - 16:38

Michał...wielkie dzięki. Co prawda ,dalej jestem na nie wiadomo jakiej drodze i stąpam w ciemno... :) . I teraz bomba...czy wolisz nową Tatulę zamiast używanego w super stanie Zilliona 100shl ... :)

A broń Boże ze tak napisałem :) rozmawialiśmy o multikach z tws a ziliion w starej budzie tego nie ma ? Tak ? Tak :) Wcześniej pisałem jakbym miał wybierać zillion czy t3 pod jerki wziąłbym zilliona ale jak multik ma miec tws to wziąłbym tatule bo hamulec 3D przy jerkach jest po prostu zbędny, a i szpula sv jakby troche ogranicza :)

Być moze wydaje mi sie ale jakbyś na sile szukał czegoś aby zaczepić mnie :-) jeżeli tak jest proszę przestań :-)

Ok zobaczyłem swoją poprzednia wypowiedz, słownik zrobił mi małe bubu :-) teraz jest ok :-)
  • BOB i MarcinZet lubią to

#20 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 październik 2016 - 16:56

..."Być moze wydaje mi sie ale jakbyś na sile szukał czegoś aby zaczepić mnie :-) jeżeli tak jest proszę przestań :-)" ... 

... Michał, czujnym trzeba być  :D  :D  :D 


Użytkownik BOB1 edytował ten post 31 październik 2016 - 16:57

  • Meme i MarcinZet lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych