Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń z jeziora / zaporówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 09 lipiec 2012 - 20:54

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w łowieniu boleni w wodzie stojącej ? Mam tu na myśli dobór przynęt i sposoby prezentacji wabika. Konkretnie chodzi mi o łowienie boleni w zbiorniku typu linowo-szczupakowego. Czy spotkał się ktoś z takim dziwem !?

#42 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 lipiec 2012 - 20:58

Ostatnio dość regularnie łowię bolenie (choć nie wielkie) w jeziorze na obrotówki long w wielkości 1+ , 2 prowadzone średnim tempem.

#43 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 09 lipiec 2012 - 21:02

Hmm...osobiście próbowałem na srebrne comety nr. 2 Effzetta, ale totalne zero ! Może rzeczywiście long. :unsure: Nie wiem tylko czy będzie to jakaś specjalna różnica. Byłem nad jeziorkiem kilkanaście razy i zero! Ciężki temat ! :wacko:

#44 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 lipiec 2012 - 21:21

Jedyny, jakiego złowiłem na stojącej miał około 35-40 cm i również łyknął obrotówkę

#45 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 09 lipiec 2012 - 21:31

Mój jedynak ze stojącej (prawie) wody (ZZ) - 82 cm. na perłowe kopyto 4 prowadzone wolno nad dnem.

#46 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 09 lipiec 2012 - 21:48

A mnie chodzi o celowe łowienie buszujących pod powierzchnią boleni, których jest bardzo dużo w zbiorniku. :wacko:

#47 OFFLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 10 lipiec 2012 - 08:29

Nienajgorsze wyniki na Mietkowie miałem kiedy łowiłem cykadą ... :D (5 gram, Spinmad)
Spróbuj.

#48 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 10 lipiec 2012 - 09:26

U nas Bolenie łowi się również na wodzie stojącej na jednym z Olsztyńskich jezior, najsłabiej sprawdzały mi się typowo rzeczne przynęty prowadzone sprintem, najlepsze wyniki miałem na soft4play fangus roach na haku offsetowym bez obciążenia, prowadzenie lekko chlapiące po powierzchni podszarpywanie z długimi przystankami na zmianę z kilkoma szybszymi obrotami korby. Największego jednak złowiłem na fatso crank 10 :D

#49 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 lipiec 2012 - 07:44

A mi na Odrze (Odra poniżej Wrocławia to w zasadzie woda stojąca) sie nieraz trafiają z trolingu na dużą wahadłówke typu gnom.

#50 OFFLINE   mesrio

mesrio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaRio
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Wadecki

Napisano 12 lipiec 2012 - 11:45

Kilka swoich boleni z wód stojących złowiłem na klasycznego besterowca. Prowadzenie jak najbardziej ekspresowe.

#51 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 12 lipiec 2012 - 12:07

Wczoraj sprawdziłem srebrne longi i perłowe gumy na tej wodzie. Nie robiły wrażenia na bolkach. :wacko: No co robić.

#52 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 12 lipiec 2012 - 12:30

Wczoraj sprawdziłem srebrne longi i perłowe gumy na tej wodzie. Nie robiły wrażenia na bolkach. :wacko: No co robić.


Nie wiem czy Ci to pomoże ale ja wyniki miałem praktycznie tylko w dni jak wiało - jak była flauta to można było sobie machać czym kto chciał, a i tak bolki miały to w nosie... :D

w okresach bezwietrznych wyniki mieli tylko ci wędkarze którzy łowili na żywe uklejki z powierzchni <_<

#53 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 lipiec 2012 - 13:33

[quote]
Wczoraj sprawdziłem srebrne longi i perłowe gumy na tej wodzie. Nie robiły wrażenia na bolkach. :wacko: No co robić.
[/quote]

Nie wiem czy Ci to pomoże ale ja wyniki miałem praktycznie tylko w dni jak wiało - jak była flauta to można było sobie machać czym kto chciał, a i tak bolki miały to w nosie... :D

w okresach bezwietrznych wyniki mieli tylko ci wędkarze którzy łowili na żywe uklejki z powierzchni <_<
[/quote]
Czyżbyś łowił je na Sukielu?

#54 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 12 lipiec 2012 - 13:40

Zgadza się :D lubiłem tam łowić dopóki właściciel nie zrobił tego bajzlu w koło jeziora :D

#55 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 lipiec 2012 - 15:08

Ja też, ale tylko liny :D

#56 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:19

Ciężko będzie doczekać się tam fali. :wacko: To bardzo mały zbiornik.

#57 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:37

Na mojej stojącej wodzie gdzie jest boleń czyt. zbiorniku pożwirowym trafiały się na obrotówki w wersji long, na woblery klasyczne imitacje ukleji oraz na Delande Shad. Teraz po przysłaniu ukleji RH będę testował jak sprawują się one na żwirowni

#58 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 13 lipiec 2012 - 00:56

Często łowie bolki na jednym z pod Wrocławskich starorzeczy Odry najlepsze wyniki mam na 9cm wobler hand made podobnych używam łowiąc jesienią w Odrze z tym ze te na stojącą wodę mają większy ster .


http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=getfile&id=39863&private=0


Większy problem stwarza mi to ze bolenie grasują bardzo daleko nigdy nie miałem brania bliżej niż 30m od brzegu a większość brań następuje po paru obrotach korbki kołowrotka .

#59 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 lipiec 2012 - 08:37

zadzwoń do Janusza Widła,- on od lat łowi ładne bolki na Rożnowskim i oprócz sporego doświadczenia dopracował się też skutecznego wobka do boleniowego trola.

#60 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 02 wrzesień 2012 - 12:56

Odświeżam temat,bo mnie już szlag trafia :)Całe lato poświęciłem jeziorowym bolkom i lipa.Już myślałem,że znalazłem przynęte kilera,ale się przeliczyłem.
Kolega Arek(Zanderix)dał mi fajnego woblerka.Pierwszy wypad nad wodę i siedzi boluś 76cm.No nic mówie zobaczymy jutro.Skoro świt nad wodą,pierwszy rzut i bolek 56cm.Nieduży,ale cieszy.Potem jeszcze dwa brania i około siódmej znowu klamot pod 80cm.Niestety przy próbie podbierania spiął się,zdążyłem chwycic go za ogon,ale zwiał.
Najaraliśmy się z Arkiem jak szczerbaci na suchary i ch..Raz tylko miałem jescze jedno wyjście i nic poza tym.Arek poddał się szybciej :D ,a ja walczę cały czas.Próbuje wszystkiego,ale już naprawdę brak mi pomysłów.Poooomocy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych