Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń z jeziora / zaporówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 31 marzec 2007 - 13:26

witam
Mam problem ze złowieniem bolenia w jeziorze próbowałem już na wiele przynęt i one je wszystkie(prawie)ignorowały. Może ktoś próbował złowić bolenia w jeziorze, mnie osobiście udało sie tylko jednego na wobka. :unsure:

#2 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 31 marzec 2007 - 13:28

jak już to jak dla mnie na ,,banany

#3 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 31 marzec 2007 - 16:29

Ja złapałem w zeszłym roku w grudniu bolenia na 79 cm. na Slidera 10S RGS. Oprócz tego złapałem też kilka mniejszych na Slidery 7. Generalnie próbuj małymi Sliderami oraz Rapala twichin rap. Sąto napewno skuteczne boleniowe przynęty na jeziorach. O ile tylko rapy żerują na płytkiej wodzie lub pod powierzchnią.

Pozdrawiam
Maciek

#4 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 31 marzec 2007 - 17:58

Zeszlego roku trolowalem z kolega na jez.Aspen (ASP-BOLEN).Mialo to byc boleniowe eldorado ,po dniu trolowania efektow dlogo czekac.Nic kompletna plaza .Czterokonnym silnikiem plywalismy ze zmienna predkoscia i srodkiem i po brzegu ,gdzie sie tylko dalo.Nic.Zadnego bolenia.Tydzien wczesniej ta sama miejscowka i 5 szt na perlowe ripery .Tylko ze mnie tam niebylo.To byl moj pierwszy i ostatni jak dotej pory planowany troll za boleniem.

#5 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2007 - 20:34

Stajesz łódka przed sobą masz brzeg. Jeżeli rapa żeruje to przynęty takie jak zawsze. Jeżeli nie to obławiasz zatopione krzaki kępki trzciny wysunięte głebiej w jezioro. Przynęty:
woblery ukleja bądż płotka 2m schodzące i błystki oraz gumy białe, niebieskie i białe z carnym grzbietem.
Jak to nie pomoże to trollowanie z wobkami takimi jak piszę powyżej.
Jak to nic nie da to ja już nie wiem...
  • grayo lubi to

#6 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 31 marzec 2007 - 20:57

jeżeli już padło to pytanie to mam podobne tylko temat dotyczy starorzecza te bestie ignorują wszystko co im podrzuce.
<_<
nawet wiedziałem skąd atakują i nic

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 31 marzec 2007 - 21:10

jeżeli już padło to pytanie to mam podobne tylko temat dotyczy starorzecza te bestie ignorują wszystko co im podrzuce.
<_<
nawet wiedziałem skąd atakują i nic


ignorują bo cię widzą :D

JW

#8 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 31 marzec 2007 - 21:54

Na jeziorze najskuteczniejszy jest trolling z uklejopodobnymi wobami (sting) lecz nie tylko. Takie sposób jest praktykowany na Zalewie Zegrzyńskim i na j. Roś.

Boleń ze starorzecza to podobnie jak boleń rzeczny, tylko na stojącej wodzie czyli cicho i subtelnie.

Pozdr.

Salmo

#9 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2007 - 00:30

W tym wypadku jeżeli z brzegu to wędki do przesady długie 3.00-3.30
I kucnięcie. Skuteczny trolling to także zalew Soliński.


#10 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 01 kwiecień 2007 - 07:33

Mam niewielkie doświadczenia z bolkami ze stojącej wody ale sporo czytałem i mam takie wnioski. Generalnie to ryba słabo rozpracowana pod względem przynęt. Większość łowionych ryb to efekt żmudnego rzucania. Są wyraźne okresy kiedy bolki jeziorowe są nieco bardziej podatne. Jest to maj i wrzesień. Sprzyja okresowe mętnienie wody i sfalowana powierzchnia. Tak więc trzeba rzucać i przyjąć założenie, że łatwo nie będzie.

#11 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 01 kwiecień 2007 - 11:21

no ja też mam plan na ten sezon... Bolek ze stojącej..

z moich doświadczeń, to pomimo przeróżnych prób, nie wiem nic :D

pamiętam tylko, że gość wyciągnął bolenia na białego twisterka na bocznym troku :D

#12 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 01 kwiecień 2007 - 12:26

@Salmo_Salar Jestem niewatpliwie famem jeziora Ros ,nawet jak ryby niebiora.
http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=vie w&id=222&Itemid=155
Jezeli chodzi o bolki z tego jeziora to przywolal bym do tablicy jednego z naszych formowiczow .Chlopak ten lapie z powodzeniem doze ilosci tych ryb .
Co sprawia jednak ze bolen jest na danym akwenie a na innym nie?
@Robert naczytalem sie od Ciebie tyle teorji o polowach tej pieknej rybki.(pelen podziw)Czy lowisz je tez na trola na swoich terenach?

#13 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 01 kwiecień 2007 - 13:18

Dla mnie troling to ostateczność. Nigdy nie łowiłem boleni z trola. Myślę, że dryf i rzucanie dadzą nie gorsze wyniki. Jakiej metody by nie stosować to podstawa zawsze jest ta sama. Kiedy, gdzie i na co. Tak jak napisałem, niewielu zajmuje się tym tematem, dlatego jest słabo rozpoznany. A co do występowania boleni to zarybić można praktycznie większość jezior. Bolki będą żyć i rosnąć. Do tarła jednak potrzebują piaszczyste dno i przepływ wody.

#14 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 01 kwiecień 2007 - 21:14

Dla mnie troling to ostateczność. Nigdy nie łowiłem boleni z trola. Myślę, że dryf i rzucanie dadzą nie gorsze wyniki. Jakiej metody by nie stosować to podstawa zawsze jest ta sama. Kiedy, gdzie i na co. Tak jak napisałem, niewielu zajmuje się tym tematem, dlatego jest słabo rozpoznany. A co do występowania boleni to zarybić można praktycznie większość jezior. Bolki będą żyć i rosnąć. Do tarła jednak potrzebują piaszczyste dno i przepływ wody.



Przepływ wody?
mówisz że w stojącej się nie będą rozmnażać?

#15 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3754 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 02 kwiecień 2007 - 07:20

Z tego co mi wiadomo to nie. Mało tego, nie każde teoretycznie dobre miejsce do tarła jest przez nie akceptowane. Dowodem na to jest fakt, że nie na wszystkich zaporówkach bolenie się rozmnażają. U mnie np. na Chańczy im nie spasowało. Na dodatek ryby szybko spływają ze zbiornika. Widać je tylko po zarybiania a potem temat cichnie. Nie widać ich i nikt nie łowi. Na szczęście rzeczka Czarna wpada do Wisły :D

#16 OFFLINE   MaSsAcReR

MaSsAcReR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Bartek

Napisano 01 wrzesień 2010 - 21:21

Witam
Otoz mam taki problem-chcialbym zlowic bolenia na zbiorniku zaporowym w mojej okolicy. Woda jest tam prawie calkowicie stojaca i rapy wystepuja dosc licznie. Czesto bedac na rybach widze jak zeruja i tluka w ukleje. Problem jest taki, ze za cholere nie moge ich tam zlowic. Malo tego, nie widzialem nigdy zeby ktokolwiek je tam lowil na spinning. Czasem komus udaje sie zlapac jakiegos bolenia na zywca ale to bardziej dzielo przypadku. Nie wiem co robie nie tak- podchodze po cichu z wedka i rzucam thrillem lub blacha i bardzo szybko zwijam z kijem uniesionym do gory. Niestety po pol godziny lowienia procz bolu reki nic nie lapie. Kij jakim dysponuje to ugly stick 10-25g 2,7m, obecnie zalozona mam plecionke fluo do 25 lbs (jednak wczesniej mialem zylke 0.2 i tez nic). Kolowrotek ma przelozenie 1:5 wiem ,ze troche malo ale bardzo szybko krece. Prosze o jakies porady bo wiem ,ze bolenia jest tam naprawde sporo
  • Leszek-1975 lubi to

#17 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 wrzesień 2010 - 08:33

Nie tak łatwo dobrac sie do bolenia na stojacej wodzie. Moim zdaniem żle sie do tego zabierasz. Po pierwsze zmień przynete. Zaopatrz sie w kilka Rapalek Orginal, kilka woblerów Pana Widła i kilka niewielkich obrotówek. Prowadz je odrobine szybciej tylko czasem nie ekspresem. Jakiegos bolenia powinno Ci sie udac oszukac.
  • Maro1947 lubi to

#18 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 02 wrzesień 2010 - 11:36

No moim zalewie się wyciąga, rapki takie 80+ na gumy jasne z dna polując za szczupłymi i sandałkami.Tornado

#19 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 wrzesień 2010 - 16:53

Ja na zaporówkach odrobię inaczej łowię bolenie niż w rzece, przede wszystkim prowadzę woblery trochę wolniej. Woblery nawet wolno prowadzone powinny mieć akcję dość wyraźną taką jak np: Dorado Tender Lub Salmo Sting. Znam ludzi którzy łowią tylko i wyłącznie na popery i też mają dobre efekty. Nikt tu nie da Ci gotowej recepty jak przechytrzyć rapę na stojącej wodzie, po prostu próbuj a przyjdzie moment kiedy poczujesz to walnięcie na kiju i będziesz stracony, bolki będą Ci się śniły po nocach .
  • norbert-10 lubi to

#20 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 02 wrzesień 2010 - 18:15

Kazda zaporówka jeżeli chodzi o bolki jest inna. Te ryby nie poddają się schematom. Jak już to poszukaj kogoś na tej twojej wodzie i podpatrz. Musi je ktoś łowić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych