Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kamerka hero 3 ?Hero 2 Ktora Wybrac ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 12 grudzień 2013 - 10:22

Trzeba pamietać, że te 60 klatek jest dla ntsc...dla pal jest 50 klatek....czyli na chłopski rozum.....jeśli nie obrabiamy tego w postprodukcji to....w stanach nagrywamy w 60 kl. a w europie 50 kl. ;)



#22 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 12 grudzień 2013 - 16:40

W sumie powinienem napisać to w temacie promocji ale piszę tu. Dziś podczas szukania prezentów trafiłem na taką promocję tej kamerki http://www.groupon.p...r-Shop/29756869 zawsze to kilka złotych oszczędności ;)



#23 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 12 grudzień 2013 - 16:42

Oprócz samej kamery równie ważny jest końcowy montaż bo nawet najlepszej jakości plik źródłowy można zepsuć poprzez nieeodpowiedni rendering i użyte kodeki. W zależności na jaką platformę przewidujemy film:youtube, dvd, hd tv itp. Poza tym wiele mankamentów obrazu można poprawic cyfrowo- mam h2 i jak patrzę na swoje filmy i spoty reklamujące kamerki to mnie bardzo zastanawia skąd taka różnica w jakości (a może jestem tylko przewrażliwiony?). Tak czy siak, nie narzekam.

#24 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 12 grudzień 2013 - 23:03

Oprócz samej kamery równie ważny jest końcowy montaż bo nawet najlepszej jakości plik źródłowy można zepsuć poprzez nieeodpowiedni rendering i użyte kodeki. W zależności na jaką platformę przewidujemy film:youtube, dvd, hd tv itp. Poza tym wiele mankamentów obrazu można poprawic cyfrowo- mam h2 i jak patrzę na swoje filmy i spoty reklamujące kamerki to mnie bardzo zastanawia skąd taka różnica w jakości (a może jestem tylko przewrażliwiony?). Tak czy siak, nie narzekam.

Bartek chyba nie wierzysz w to , że wszystko nagrali go pro? :)  Poza tym wszystko jest nagrane w optymalnych warunkach...i wyciagniete na maxa w final cut-cie ;)



#25 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 13 grudzień 2013 - 10:53

Spodziewałem się rożnic w jakości filmów ale nie aż takich. Insza sprawa to to, że sprzęt na którym obrabiam filmiki jest niskich lotów. Kilka dni temu sprawilem sobie jednak prezent pod choinkę więc myśle ze bedzie lepiej i podoła z wydajnością :)

#26 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 13 grudzień 2013 - 22:37

Nagrywanie w Pal ma znaczenie tylko jesli podlaczasz sie do telewizora przez wyjscie TVout. Jakosc fatalna, lepsza ma teraz kazda komorka :) Nawet kodowanie koloru przy nagrywaniu HD nie opiera sie na tych standardach PAL/NTSC. Wyjatkiem jest nagrywanie w SD, ale po co do tego GoPro?

Reklamowki GoPro nagrywane sa w calosci ich kamerkami. Dostaje profesjonalne materialy nagrywane w GoPro po obrobce i sa super.

Dobry program do obrobki i postprodukcji to klucz do sukcesu. Wazne sa tez kodeki. Jesli ma to isc na Youtuba to mozna zapisac w containerze FLV (On2 VP6) w najlepszej jakosci i jest zyleta. Dobry kodek to popularny h.264 ale pliki sa wieksze od FLV. Jak chcesz maksimum jakosci to zapisuj w bezstratnym formacie i wrzucaj np na Vimeo. W After Effects zapisuje w containerze MOV bez kompresji. Jednak na efekt koncowy ogromny wplyw ma tez postprodukcja. Temat za szeroki zeby tu go opisac. W sieci jest sporo tutoriali.

Użytkownik ictus edytował ten post 13 grudzień 2013 - 22:49


#27 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 13 grudzień 2013 - 23:11

 

 

Reklamowki GoPro nagrywane sa w calosci ich kamerkam

 

 

nie wzdaje mi sie.  

http://www.youtube.c...h?v=A3PDXmYoF5U

swietna reklama. bardzo ten filmik lubie, ale spojz na 2ga minute

 

pozdrowka


  • czocho lubi to

#28 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 14 grudzień 2013 - 16:55

nie wzdaje mi sie.  

http://www.youtube.c...h?v=A3PDXmYoF5U

swietna reklama. bardzo ten filmik lubie, ale spojz na 2ga minute

 

pozdrowka

Tego akurat jestem pewien ;) ....nowy film promujący 3+ tez jest zaj.....ty....trzeba pamiatać, że to tylko reklama i ma na celu zaprezentowanie nowego produktu...pokazanie jego mozliwości i spodobów w jaki można go wykorzystać "w akcji"....i nikt tutaj nie wmawia klientom, że wszystko wyszło z matrycy gopro :) a nawet jak podał przykład peresada...nie ukrywaja tego  ;) napewno duża,duża wiekszośc to gopro h3 BE, ale nie zdziwiłbym się gdyby był tez materiał z reda czy 5dmk2 w podwodnej obudowie ;)........tak jak powiedział Paweł najlepeij wypuścic nasze wypociny w mov...ale umiejetnie(polecam tutoriale,żeby nic nie sp.....ć)......i niech nikt nie płacze nad wydajnościa kompów w postprodukcji i renderingu....chcecie miec przyjemność z pracy nad swoim materiałem...jest takie rozwiązanie....mac pro+final cut.....ewentualnie mocno wypasiony pecet z ediusem i kartą wideo ;) innych opcji na skróty do pracy z materiałem full hd nie polecam :)



#29 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 14 grudzień 2013 - 18:13

Na pececie miodnie dziala Adobe Premiere i Affter Effect. Fakt ze czas obrobki krotki nie jest, zwlaszcza jak sie renderuje z roznymi procesozernymi pluginami.

Tu sa fajne filmiki z gopro:
http://www.goprovideohub.com/

Użytkownik ictus edytował ten post 14 grudzień 2013 - 18:43


#30 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 14 grudzień 2013 - 18:23

Tutoriale:




Użytkownik ictus edytował ten post 14 grudzień 2013 - 18:25


#31 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 14 grudzień 2013 - 19:08

Fakt, mocny sprzęt i przyjazne oprogramowanie to podstawa co mogę potwierdzić na swoim przykładzie bo bawię sie na laptopie (ups! )Dell Vostro 1700, 2GB ram, Intel Core Duo 2GHz + jakaś zintegrowana grafika + Sony Vegas. Przy rodzielczości 720p i nie przesadzając z filtrami jeszcze jakoś daje radę ale przy 1080p to już porażka :). Na szczęście Vegas oferuje tzw obsługę proxy, która baaardzo ułatwia życie w takich przypadkach.



#32 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 grudzień 2013 - 19:19

Cześć
 
Panowie może utworzymy nowy wątek na temat montażu itd. Można by w nim zamieszczać tutoriale i pomysły co do filmów. Co wy na to?
 
Pozdrawiam
Łukasz


#33 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 14 grudzień 2013 - 19:44

Dobry pomysł, już cos napisałem



#34 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 14 grudzień 2013 - 21:52

Na pececie miodnie dziala Adobe Premiere i Affter Effect. Fakt ze czas obrobki krotki nie jest, zwlaszcza jak sie renderuje z roznymi procesozernymi pluginami.

Tu sa fajne filmiki z gopro:
http://www.goprovideohub.com/ robił testy z premierem

Jutro bede robił testy z premierem elementem 12....na pc z 8-rdzeniami i 8GB ....zobaczymy jak pociagnie ;)...premiere jest zajebisty ze wzgledu właśnie na after effect i szybkozłączke z photoshopem ;) ....brat bardzo sobie chwali, a siedzi już na montażu ponad 10 lat wiec jakies pojecie ma ;) używaliśmy go w firmie do materiałów z sony z1, z5 czy pwm ex1 równolegle z ediusem i jakas karta grass valley i było git...ale 5 lat temu przesiadka na lustra canona i mac pro z finalem i dopiero czujesz, że żyjesz :D

 

 

 ..........właśnie Bartek o to chodzi, że sprzęt w dzisiejszych czasach musi ogarniać full hd...a nawet te najlepsze konfiguracje czasami sie motają ;) takze nie przejmuj się i jesli masz zamiar w przyszłości montować swoje wedkarskie eskapady ;) odkładaj powoli na cos z lepszymi bebechami....a w tym czasie troche sie powk.......sz :D

 

 

.....pomysł z wątkiem dobry dobry ;)



#35 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 14 grudzień 2013 - 23:36

....a w tym czasie troche sie powk.......sz :D

Jeszcze tylko 13 dni :). 27-go oczekuję dostawy Alienware 17

 

Załączony plik  alienware 17.jpeg   18,52 KB   12 Ilość pobrań

 

  • Intel® Core™ i7-4700MQ Processor (6MB Cache, up to 3.4GHz w/ Turbo Boost)
  • 17.3" WLED FHD Anti-Glare Display (1920 x 1080)
  • 16GBDual Channel DDR3L at 1600MHz
  • NVIDIA® GeForce® GTX 770M with 3GB GDDR5

Do tego 1-dysk ssd na system i programy, 2- hdd 7200 rmp na video pliki żródłowe, 3-hdd 7200 rpm na projekty, rendering i cache programu do edycji. Domową obróbkę HD łyknie bez zająknięcia.

 

...Odliczanie do zakupu... a nie, to już gdzieś było ;)



#36 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 15 grudzień 2013 - 15:01

Niemały koszt takiego laptopa. Nie zastanawiałeś się nad Xnote'm?



#37 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 15 grudzień 2013 - 16:38

Powertowałem trochę internet w poszukiwaniach i przeważyło jednak przywiązanie do marki, warunki gwarancyjne (next business day service) i opinie o wyrobie.

Z dellem zawsze sie można ugadać co do ceny i po kilku telefonach nie wyglądało to już tak zniechęcająco ;)

 



#38 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 15 grudzień 2013 - 19:07

Oprócz samej kamery i montażu najważniejsze jest dobre światło.To co w fotografii. Jak jest szaro,buro to nie wyciągnie się kontrastów,ostrości ...  Czułość tak owszem,będzie się spinać by było naświetlone,ale kosztem ziarna,przepaleń.

 

Mój kolega kupił hero 2 i je poprostu ma.A że zdjęć nie potrafi robić,to kamerka go przerasta.A że ma kasę,to sobie wymienił na hero 3.Zrobił sobie dobrze,na klika dni,ale co filmów nie kręci to nie kręci.

Poza jakością,montażem,światłem trzeba jeszcze mieć co nakręcić.A z tym jest najgorzej



#39 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 15 grudzień 2013 - 19:16

Wiadomo sprzęt sam roboty nie odwali....a jak mówi stare  indiańskie przysłowie .... "gównem  zupy nie okrasisz" ;)  :D​ 


  • Negra i jasienieznam lubią to

#40 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 15 grudzień 2013 - 19:23

Wiadomo sprzęt sam roboty nie odwali....a jak mówi stare  indiańskie przysłowie .... "gównem  zupy nie okrasisz" ;)  :D​ 

tu jest mowa o hero 2 lub hero 3. Ani jedno ani drugie to nie gówno.

 

Ja używam hero 2

 

tu przykładowy filmik:

https://www.youtube....h?v=UtkitLhUSi4






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych