Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kamerka hero 3 ?Hero 2 Ktora Wybrac ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 15 grudzień 2013 - 19:46

tu jest mowa o hero 2 lub hero 3. Ani jedno ani drugie to nie gówno.

 

Ja używam hero 2

 

tu przykładowy filmik:

https://www.youtube....h?v=UtkitLhUSi4

Nie.... zrozumiałeś mnie źle :) chodzi o to, że jak lipny materiał do obróbki to i tak cudów nie zdziałasz.....czyli  mówiąc prosto...jak nagrasz kiepski kadr... do tego np. w cieniu to nie zrobisz potem że jest zajebisty np. w słońcu itp. :D rozumiesz teraz :)?  ...zajmuję się fotografią i filmem zawodowo i codziennie w swoim studio mam styczność z klientami-amatorami tzw. pstrykaczami domowymi, którzy oddaja swoje fotki do wydruku czy filmy do sklejenia i czasami płakać się chce... :D  :D  :D ....wniosek jest tylko jeden.... jeśli ktoś nie ma "fotograficznego oka" i jakiegokolwiek wyczucia kadru czy umiejętności wykorzystania światła, to żeby nie wiem jak sie spinał i tak wyjdzie d...a ;)



#42 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 14 luty 2014 - 15:48

Ja użytkuję na co dzień GoPro3 black. Kamerka na pewno nie jest gównem ale trzeba sobie zdawać sprawę z jej ograniczeń. To jest automacik z af i będzie nagrywał dobrze tylko przy dobrym świetle. Właśnie dlatego fajnie wychodzą np. sceny nagrane w słoneczne dni na śniegu, obraz jest żyletka. Wyleczyłem się już z zabierania tej kamerki na wypady w dni pochmurne bo kręci mydło i mnie to wkurza.

Tutaj moja amatorska zabawa GoPro:

Niestety daleko temu do orginału You Tube jest pod tym względem beznadziejny, chyba że ja nie wiem jak wrzucać albo coś źle renderuję ale orginał jest żyletka. Przy okazji to jest jedno z piękniejszych miejsc w PL jakie znam:)



#43 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 14 luty 2014 - 16:07

Mnie nosi z kupnem tego cuda ,ze względu na to że chcę coś ciekawego nakręcić .

Chodzi o branie ryby spod samej powierzchni .

Zastanawia mnie tylko jak to będzie ,jak przyjdzie wieczór (słabe oświetlenie-ustawienie kamerki na zachodzące słońce) i jak to się wszystko zejdzie do kupy ,czy nie będzie klapy...

Filmik wyszedł fajnie ,tym bardziej że strumyk ;) piękny.No i widać że też część ujęć jest po słońce ,a wyszło dobrze.

Z tym wrzucaniem filmików na You Tube-a to też kosmos ,żeby wyszło dobrze ,oczywiście kosi jakość strasznie ,szkoda...Dobrze ze u nas tym zajmuje się braciak,ja bym nie miał cierpliwości .

Pozdro ,klimat filmiku extra :)



#44 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 14 luty 2014 - 16:11

Pamiętaj, że GoPro ma szeroki kąt i wszystko z tego wychodzi daleko, żeby dobrze nagrać branie ryby musiałaby walnąć metr od ciebie. Wiem co mówię, mam nagrane z zeszłego sezonu kilkadziesiąt brań bolków na top watery robiłem z tego film. Nigdy nie wyjdzie profeska jak kręcisz samemu. Do takich akcji potrzeba dobrego body konkretnego obiektywu i gościa który śledzi przynętę a drugi łowi. Jak to powiedział kolega mój Robert Hamer żeby nakręcić taki film jak bym chciał to muszę się sklonować:)



#45 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 14 luty 2014 - 16:25

Odległość do ryby nie jest problemem ,skład też jest ,tylko musimy dogadać kto się powstrzyma od łowienia na rzecz lansu drugiego ;) :D :lol: :lol: :lol:

Chodziło mi o jakość nagrania raczej i oświetlenie właśnie ...

My wizję tego jak to ma wyglądać mamy taką samą ,tylko o sprzęt chodziło ,a raczej jego konkretne możliwości.

 

Kupię ...,jak będzie lipa zainstaluję żonie jako ukryta kamera ;) :D :lol: Plus połączenie fonem online i wchodzi do sklepu ,a ja mówię jaki browar wziąć z półki :D B)

Taki Big Brother dla ubogich na żywo :P .

Dzięki Krisu.



#46 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 14 luty 2014 - 16:36

Recepta prosta, biorą ryby, jeden się poświęca( bo albo się kręci albo łowi) i filmuje drugiego. Z GoPro po prostu trzeba się wstrzelić w warunki a jeśli ich nie ma a się upierasz to filmować pod światło. Tipsa jak nagrać branie masz na moim klipie. Im wyżej ustawisz kamerę tym lepiej to wyjdzie. Warto zainwestować chociażby w prosty monopod, tylko nie ten ze sklepu go pro bo on jest nic nie warty. Jakiś taki metalowy z dobrą złączką i głowicą kulową. Jak kolega to nad łeb wyciągnie to zawsze będzie lepiej wyglądało. W ogóle jak chcesz kręcić to się przyłóż najbardziej do stabilizacji obrazu. Jak najmniej kręcić z ręki a jak najwięcej ze sprzętu. Tanio  nie jest statyw z głowicą olejową to min 600pln ale jak się chce robić filmiki miłe dla oka to niestety trzeba mieć. Cały ten majdan wlec ze sobą nad wodę to też trzeba mieć samozaparcie. Mój zestaw waży coś koło 15kg razem czyli kamerka + akcesoria + mały statyw, duży statyw do dźwigu i sam wysięgnik. Teraz pomyśl sobie, że sprzęt profi to jest jakieś 50kg gratów i weź to noś nad wodę.....



#47 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 14 luty 2014 - 16:46

No niestety do tego że ktoś się musi poświęcić już doszliśmy ,tylko jeszcze kto to ma być :ph34r: musimy dogadać jak mówiłem :D

Mam taką wyspę z plażami i tam można coś ciekawego nakręcić lub z burty wyspy.Z burty długi statyw mniej potrzebny ,ale na plaży już tak i to konkretny.

Kasa to sprawa drugorzędna i do ogarnięcia spokojnie ;) ,dżwiganie tego bajzlu we dwóch też oki ,będzie jeżdzić w samochodzie albo leżeć w łajbie .

Przy ustawianiu i skręcaniu jest trochę roboty jak myślę ale co ,damy radę ...

Mówisz 50 kg ,sporo... ale i cięższe graty tachałem na plecach i w łapkach ,był czas się przyzwyczaić :ph34r: B) ,tylko po co człowiek staje się coraz starszy ,a nie odwrotnie <_<

Dzięki za opis Krisu, jeszcze raz...



#48 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 14 luty 2014 - 16:57

Gdybyś się rzeczywiście napalił i chciał sobie złożyć sprzęt pod GoPro, to napisz do mnie na pv. Podpowiem jak zrobić Crana i dam namiar na statyw. Zaoszczędzisz czas który ja na to poświęciłem:) A składanie- rozkładanie to max 5 min ;)


Użytkownik Krisu23 edytował ten post 14 luty 2014 - 16:59


#49 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 luty 2014 - 20:17

Kris, świetny filmik..dawaj więcej!!!



#50 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 15 luty 2014 - 07:47

Na razie się uczę Patu:) No ale mówisz, masz. To była moja pierwsza próba nagrania czegokolwiek Cranem.



#51 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 15 luty 2014 - 19:33

Wszystkim użytkownikom kamerek na głowie RADZĘ przywiązywać jakąś smyczą je do ciała. Nagrywałem z kamerki na głowie jak chłopaki przechodza po drzewie nad wodą na drugą strone rzeki. Nagrywałem i trząsłem drzewem żeby się wpierdzielili. Gdy sam przechodziłem, to sie wje.... do wody. Dowcipniś kamerka popłynęła w pizdu. Nie tak o tą kamerę chodzi jak o to nagranie.... Także radzę przywiązywać.



#52 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 15 luty 2014 - 21:27

Właśnie dlatego firma która robi GoPro i akcesoria do niego to mistrzowie w ździeraniu kasy. Można do tej kamery kupić wszystko ale za słone pieniądze. Mam dedykowaną gumę na głowę tzw head strap. Jest zrobiony tak, że od środka na rozciągliwej gumie są jeszcze paski coś jak z silikonu które się do czoła przylepiają. To nie odpada:)



#53 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 15 luty 2014 - 22:50

Krisu uwierz, że miałem takie coś. po obwodzie głowy z paskiem przez głowę, podgumowane w środku. Trzymało jak diabeł. ale spadając, a potem trzymając się drzewa nad rynną walczyłem, by nie utopić lustrzanki w plecaku i musiałem sobie to zrzucić. Szkoda filmu bo upadek się nagrywał.... :-0

#54 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 16 luty 2014 - 07:08

To kolczyki w uszy i linką podwiązać:)



#55 OFFLINE   mojzesz600

mojzesz600

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Paweł

Napisano 20 marzec 2014 - 15:22

Ja ostatnio zakupiłem GoPro Hero+ Black. Cena tej kamerki na Polskę to 1899zł. Można trafić taniej w sklepach internetowych (nie do końca pewnych) i na allegro importy z USA za ~1500zł. Tyle że te z USA trzeba wysyłać na Holandię czy jeszcze gdzieś indziej (nie pamiętam dokładnie). Chcąc uniknąć "w razie w" jakiś komplikacji kupiłem prawie na miejscu w Saturnie. Polecam tę opcję. Wystarczy wyczekać na promocję Saturna który raz na jakiś czas robi "za każde 500zł oddajemy 50zł" i tym sposobem kupiłem kamerę za 1749zł z Polskiej dystrybucji i w razie usterek nie ma problemu z serwisem. Trochę się o tym naczytałem i to chyba najlepsza opcja.



#56 OFFLINE   jasienieznam

jasienieznam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjasolec kujawski
  • Imię:tomek

Napisano 31 marzec 2014 - 17:03

.


Użytkownik jasienieznam edytował ten post 31 marzec 2014 - 17:06


#57 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 08 kwiecień 2014 - 23:45

Sony HDR-AS10 i AS15 bije jakością obrazu wszelakie go pro na głowę. Teraz wyszła HDR-AS30 i AS100 z gps blu i czyms tam jeszcze a jakość zdjęć w timelapsie trzeba samemu zobaczyć ;) Ceny również nie zwalają z nóg.

 


Użytkownik Forecast edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 23:51


#58 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 09 kwiecień 2014 - 05:59

Tutaj test który wnosi więcej do tego co napisałeś.

 



#59 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 09 kwiecień 2014 - 10:28

Używam Sony HDR-AS15 z Wi-Fi od prawie roku. Jakość nagrywania bardzo dobra. Połączenie przez Wi-fi  pomaga ustawić obszar nagrywanego obrazu. Ale denerwujący jest kształt kamery i jej sposób mocowania. Mocowanie z boku głowy jest mało wygodne. Pasek często zawadza o okulary przeciwsłoneczne. Mocowanie centralne prawie nie możliwe- brak w oferowanych akcesoriach takiego zestawu. Na daszku czapki , ze względu na wagę , jedynie można zamocować gołą kamerę na kombinowanym mocowaniu.

 

Załączony plik  sony.jpg   117,23 KB   7 Ilość pobrań

 

Taka prowizorka w tamtym roku się sprawdziła, teraz myślę nad czymś bardziej estetycznym i z możliwością zamocowania filtra polaryzacyjnego.

Pod względem dostępnych dodatków Go Pro bije na głowę Sony.



#60 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 09 kwiecień 2014 - 10:51

Panowie a ile trzyma bateria w takim Soniaczu? Bo w go pro ppdpbno 1h, w Contour Hd ok 1.5h moze sony rozwiazal ten problem i bateria trzyma troche dluzej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych