Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

mocny low profile do jerkowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 grudzień 2005 - 16:35

zdecydowalem sie kupic mocny niskoprofilowiec, do sredniego jerkowania (slider 10, fasto 10), do wiekszych woblerow (warrior crank, skinner) i do duzych i ciezkich obrotowek

mlynek bedzie przykrecony do rozemeijera jointed jerk albo do premiera do 1 1/2 oz i nawine na niego plecionke 30 lb

nie zdecydowalem sie jednak jaki kolowrotek kupie i pomyslalem sobie, ze skoro jeszcze klamka nie zapadla, to zapytam sie was, jakie sa wasze propozycje i dlaczego?

mam tez swojego faworyta, ale to jescze moja slodka tajemnica :mellow: B)

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2005 - 16:50

@Pitt,

polecam Sculptora. Jest to mocna konstrukcja, z jednego kawałka aluminium. Jest na pewno wytrzymały i sprawdzi się podczas stosowania z wymienionymi przez ciebie przynętami.
Mi się sprawdza i jestem z niego bardzo zadowolony. Jedynie zasugerowałbym do niego plecionkę 20lb.
Cena jest dość przystępna, a jakość jest wystarczająca. :D

#3 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 26 grudzień 2005 - 19:08

Ja uzywam Pfluegera Trion oraz Shimano Curado do wszystkich wymienionych przynęt. Curado mam już ponad 2 lata, a Triona używam od roku i z obu jestem bardzo zadowolony.. Do Slidera 10 super jest Team Daiwa Fuego..

Pozdrawiam,


#4 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 26 grudzień 2005 - 22:49

Ja od niedawna używam Sculptora w zestawie z Rozemeijerem 2 Jerk-it. Mam nawiniętą PP 30lb i łowię na takie przynęty jak wymieniłeś a i Fatso 14 czasami lata. Jak na razie jest super.

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 grudzień 2005 - 23:38

Pitt, ja Tobie odpowiem po świętach na swoim kompie :D Teraz mam dostęp bardzo limitowany i trudno się rozpisywać :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 grudzień 2005 - 08:57

Pitt, powiedz mi proszę do jakiej wysokości przewidujesz zakup? Nie chcę Tobie podawać przykładów, których i tak nie weźmiesz pod uwagę.

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 grudzień 2005 - 12:24

limitu cenowego nie mam, napiszcie co znacie, jako dobre, a ja sie juz na cos zdecyduje B)

#8 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 28 grudzień 2005 - 12:31

Calais 201
TD-Z BBS
TD-Z 100ML

Z tańszych:
Fuego, Curado 201D, Citica D

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 grudzień 2005 - 12:52

acha, zapomnialem napisac, ustrojstwa typu curado, odpadaja, nie mam zamiaru ciagle odkrecac bocznych paneli, po to zeby ustawiac hamulce, hamulec musi byc do ustawienia z zewnatrz

#10 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 grudzień 2005 - 14:25

acha, zapomnialem napisac, ustrojstwa typu curado, odpadaja, nie mam zamiaru ciagle odkrecac bocznych paneli, po to zeby ustawiac hamulce, hamulec musi byc do ustawienia z zewnatrz



Pitt, rozumiem Twój punkt widzenia, wygoda to podstawa, tylko mam pytanie czy masz jakiś egzemplarz z regulowanym hamulcem odśrodkowym? Jeżeli tak, to czy naprawdę musisz na rybach nieustannie zmieniać ustawienia? Ja przez cały dzień łowienia łowię praktycznie na jednym ustawieniu hamulca, bez względy czy łowie z wiatrem czy pod wiatr. Ustawienia zmieniam tylko i wyłącznie jak ryby nie biorą i postanawiam trochę podszkolić swoje umiejętności. Wtedy ustawiam jeden blok hamulca lub wogóle go wyłączam i skupiam się wyłącznie na wyhamowywaniu szpulki kciukiem. A tak to cały dzień łowię na jednym ustawieniu i nie mam problemu z żadną regulacją. Testowaliśmy ostatnio Daiwę Alphas kilka dni na rybach, która ma wspaniale regulowany magforce-v z zewnątrz i na przykad taki salmo minnow 9S leciał dużo gorzej z tego samego kija niż z metaanium. Nastawienie hamulca w Alphasie było mniej więcej ustawione na 3-2. Gdy całkowicie odłączyliśmy hamulec, to minnow leciał już trochę lepiej, ale i tak nie dość dobrze, a do tego przy odłączonym hamulcu pierścień magforce'a wpadał w jakieś dziwne wibracje i zaczął hałasować. Amerykanom przy pitchingu czy flippingu nie zależy na odległości kompletnie i mogą sobie tak łowić, ale my czyli osoby, które przestawiły się ze stałoszpulowców, mamy cały czas w poświadomości element dystansu. Wszystko jest kwestią wyboru i ja osobiście przedkładam właściwości rzutowe nad komfort regulacji.

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 grudzień 2005 - 14:42

jeden lubi ogorki, drugi ogrodnika corki, dla mnie odleglosc rzutu nie stoi na pierwszym miejscu, wole rzucac celniej niz dalej, nie jade na zawody w rzucaniu na odleglosc, tylko lowic, slider itp, jak juz niejednokrotnie zauwazono, leci za horyzont a maly fatso lata jeszcze dalej, to nie jest ten problem, z ktorym ja sie borykam

kiedy ryby nie biora, to zmieniam czesto wabiki, jak je zmieniam, to zmienia sie tez ich ciezar i wlasciowosi aerodynamiczne, no i skoro juz przy tym jestesmy, to chcialbym zauwazyc, ze ten mlynek ma sluzyc do prowadzenia duzych obrotowek, typu bucktail a nie tylko woblerow czy srednich gliderow, te juz z zasady daja sie srednio dobrze rzucac, zwlaszcza przy duzym wietrze, dlatego jest mi w sumie obojetne, czy mlynek bedzie magnetycznie czy odsrodkowo hamowany, mi chodzi o to, zebym to ustawienie mogl zmienic z zewnatrz, kiedy wydaje pieniadze, to chce miec komfort lowienia w kazdych warunkach

wrocmy do problemu nr.1, ten problem to przekladnia, to wlasnie przekladnia musi wytrzymac przeciazenia, przeciazenia, ktore powstaja, kiedy lowimy na wielkie obrotowki, porzucajcie kilka godzin takimi zabawkami jak mepps musky killer albo musky mania sneaky pete i zobaczycie jaki mlynek jest cieplutki

#12 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 grudzień 2005 - 14:48

I jeszcze takie małe wyjaśnienie na przykładzie wyżej wymienionym. Generalnie alhas jest zalecany do linek delikatniejszych niz nowe metanium. Zgodzę się, że przy ustawieniach hamulców w obu kołowrotkach w taki sposób, że na szpuli nie będzie pojawiać sie broda podczas rzutu, to taki minnow 9S poleci trochę dalej z alphasa niż z metanium. Ale wystarczy wyłączyć jeden bloczek mniej w metanium i kontrolować szpule palcem w momencie jej największych obrotów i odległość zmienia się na korzyść metanium, bez względu na to czy zmniejszymy ustawienia również w alphasie i tam będziemy kontrolować szpulę także kciukiem. Także jak przetłumaczył Kuzyn, magforce teorytnie jest najlepszy, bo w testach nie mógł zostać wykorzystany udział człowieka w hamowaniu, ale w praktyce nie przekłada się to na rzucanie nad wodą i autor jest zakochany w Shimano. Ja rozumiem dlaczego.

#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 grudzień 2005 - 14:55

co wspolnego ma minnow 9 do fatso 10 albo meppsa z listkiem nr 5 i bucktailem?

co wspolnego ma odleglosc rzutu z wytrzymaloscia maltertowanej przekladni?

#14 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 grudzień 2005 - 14:57

pitt, jeśli chodzi o przekładnie to się zgadzam, to chyba najbardziej istotny element przy łowieniu na duże przynęty, właściwości hamulca odhcodzą na daleki plan. Do przynęt stawiających duży opór zalecane są multiki o przełożeniu 5.0:1 lub mniejszym. Testowaliśmy także stuningowaną wersję Citici nad wodą i dlatego Ci ją poleciłem na naszym forum w wersji oszczędnościowej. Robiła naprawdę wrażenie, gdy rzucaliśmy obrotówka nr 6 ze skrzydełkiem long i na kołowrotku nie robiło to żadnego wrażenia. Zachowywyał się tak jakby na końcu linki znajdowało się okoniowe kopytko. Do tego slider 10S leciał z Citici lepiej niż z nowej Calcuty 101B. Naprawdę byłem pod wrażeniem tego modelu, mimo takich nieprzyjemnych dla oka detali jak np plastkowa nakrętka docisku.

#15 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 grudzień 2005 - 14:59

co wspolnego ma minnow 9 do fatso 10 albo meppsa z listkiem nr 5 i bucktailem?


Odpowidam - NIC. Odpowiedziałeś w trakcie, gdy ja chciałem coś dodać i nie wiedziałem, że w tym czasie odpowiedziałeś. Chciałem tylko sprostować na wymienionym przykładzie, gdyby ktoś zarzucił mi, że Jun pisze coś innego w artykule.

#16 OFFLINE   Urso

Urso

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 grudzień 2005 - 15:13

Jeżeli nie masz natomiast limitu cenowego, to ja postawiłbym na nowego Chronarcha Power Version o przełożeniu 5.1:1, ale niestety nie spełnia on Twojego podstawowego założenia.
http://www.tacklewarehouse.com/descpageRLCSHIMANO-SHCHBPV.ht ml

#17 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 grudzień 2005 - 15:21

szczerze mowiac, mialem nadzieje, ze ktos zna mlynki podobne do daiwa coastal inshore, tylko na lewa reke ...
czasami moglbym byc leworeczny :mellow:

#18 OFFLINE   Pike

Pike

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 grudzień 2005 - 15:25

Uważam, że dostęp do hamulca w Shimano Chronarch 101 BPV jest bardzo wygodny i szybki, panel otwiera się jednym ruchem, zamyka także. Operacja przestawienia hamulca trwa 3-4 sekundy. Pozostałe wymagania spełnia znakomicie, ma bardzo mocną przekładnie, jest cały metalowy, chodzi płynnie. Doskonała relacja ceny do jakości. Jednak jest tak jak pisałeś, jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych