Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wiesci z Mietkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2504 odpowiedzi w tym temacie

#1721 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 kwiecień 2018 - 19:41

A o co chodzi z tym grodzeniem wysp?  tzn. bezpośrednio na wyspach płotki jakieś postawili czy chodzi o boje od strony otwartej wody?



#1722 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 20:08



A co funkcje zbiornika do pzw i rybostanu bo nie kumkam
nikt nie ma tu nic do bolków tylko gdzie logika w zbiorniku jest 100 milionów bolenia,a oni zarybiają zbiornik boleniem no kur...a ,nie będzie żadnej ryby bo boleń wycina wszystko co się rusza
istnieje coś takiego jak równowago biologiczna
Równowaga biologiczna - stacjonarny stan ekosystemu charakteryzujący się tym, że zachodzą bardzo wolne zmiany ilościowe i jakościowe w składzie gatunkowym. Oznacza to, że na określonym obszarze istnieje równowaga we wzajemnym oddziaływaniu człowieka składników przyrody żywej i układu warunków siedliskowych tworzonych przez składniki przyrody nieożywionej. Równowaga biologiczna wyraża się utrzymaniem liczby i liczebności poszczególnych gatunków na poziomie zapewniającym im dostępność pokarmową, miejsce schronienia i gniazdowania. Występujące w biocenozie mechanizmy samoregulacyjne zapobiegają nadmiernemu rozmnażaniu się gatunków lub ich wyniszczeniu.


Aaa... Bo zapomniałem dopisać.
To, że PZW jest tam gościem, który jedynie może possać prącia. Ten zbiornik powstał w jakimś celu i jakaś instytucja wydała na niego ileś pieniędzy. Ma pełnić jakąś funkcję... Czy zbiornika zaporowego, czy wody pitnej, czy agregata prądu - obojętnie.
PZW tu się w ogóle nie liczy podejrzewam, bo oni dzierżawią tylko wodę i to co w niej pływa. A sam zbiornik to zupełnie inna bajka. Jeśli zajdzie potrzeba, zarządca może wodę spuścić do zera, zaorać i nalać jeszcze raz, bo np. było zagrożenie powodziowe, albo inny kataklizm.
Ty, ja i wszyscy inni możemy sobie jedynie popłakałać, że nam utrudniają żreć mięso, bo mają swoje procedury.

Wklej te linki z powyższego postu zarządcy zbiornika. Odpowiedzi sam bym chciał się doczekać. A przeczytać to już w ogóle!

Howgh.
  • suhhar, pawelHERP i rychu1961 lubią to

#1723 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 20:40

A o co chodzi z tym grodzeniem wysp?  tzn. bezpośrednio na wyspach płotki jakieś postawili czy chodzi o boje od strony otwartej wody?

Załączony plik  IMG_20180417_213607_985.JPG   80,82 KB   23 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20180417_213739_483.JPG   19,39 KB   22 Ilość pobrań
  • analityk i arti24 lubią to

#1724 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 18 kwiecień 2018 - 05:31

Polska to piękny kraj



#1725 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 18 kwiecień 2018 - 19:11

Martin dalej nie kumam ,ja o zarybieniu boleniem, gdzie sam się zdziwiłeś ;)jak znowu wjebali 5 t

a ty o funkcji zbiornika ,logiczne dla mnie jest że jak będzie zagrożenie powodziowe to wodę zdoją ,ale nie logiczne jest wpuszczanie dalej bolca do wody pełnej bolca  ;) 

,a pzw jest gospodarzem wody biorą za to kasę i to nie małą to niech robią to z głową.

Prywatnie bym ci powiedział jak nasi sąsiedzi zagospodarowali wodę i można tylko z głową ,ale to nie na forum



#1726 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:20

Wygląda na to że bolki już rozpłynęły sie po całym zbiorniku bo przy ujściu Bystrzycy dziś nie było po nich śladu za to widziałem 3-4 ataki przy samej zaporze czołowej.

W tamtym roku też tak szybko sie rozpłynęły? - myślałem że dłużej sie trzymają "na wyspach".



#1727 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:30

jak je prądem potrzepali to się rozpłynęły  ;)


  • analityk, Slavobeer i pawelHERP lubią to

#1728 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 18 kwiecień 2018 - 22:13

Niech PZW same się podłączy pod 220V to może zaczną używać mózgu... Chciałbym zobaczyć ten odłów, a tu ani relacji ani informacji o planowanym odłowie, a wiadomo jak nie ma informacji to wiadomo, że coś chcą ukryć i zarobić na rybach :angry: .


  • Slavobeer lubi to

#1729 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 18 kwiecień 2018 - 22:46

Przeciez to proste,odłowili co im tam wpadło a potem to odkupili celem zarybienia Mietkowa,kasa ma grać! 


  • analityk i Slavobeer lubią to

#1730 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 05:37

Martin dalej nie kumam ,ja o zarybieniu boleniem, gdzie sam się zdziwiłeś ;)jak znowu wjebali 5 t
a ty o funkcji zbiornika ,logiczne dla mnie jest że jak będzie zagrożenie powodziowe to wodę zdoją ,ale nie logiczne jest wpuszczanie dalej bolca do wody pełnej bolca ;)
,a pzw jest gospodarzem wody biorą za to kasę i to nie małą to niech robią to z głową.
Prywatnie bym ci powiedział jak nasi sąsiedzi zagospodarowali wodę i można tylko z głową ,ale to nie na forum

To się chyba nie zrozumieliśmy ;-)

#1731 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 18:42

Najskuteczniejsza przynęta na żywca?...czerwona welonka...wędkarskie pedalstwo, poopierane wędki z zestawami szarpakowymi o auta...co w tym dziwnego. Szarpanie leszczy na wachadłowki, no co panie...? same się zaczepiają, przecież bolenie łowie.
Po niedzielnym rekonesansie ... rzygać do dzisiaj mi się chce... Pseudo wędkarskie pedały. Nie obrażając pożądnych 😉nikomu nie szkodzacych panów innej orientacji

#1732 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 24 kwiecień 2018 - 15:55

Byłem w niedziele tak jak kolega miras mówi  opadają ręce co te stare dziadki wyrabiają a gdzie ku....... straż i policja jest ,straz będzie w czerwcu bedą pytac czy masz apteczke bosak 20 m liny ale jak trzeba postraszyć tych zajebanych mięsiarzy to ich nie ma.wiadomo niedziela cała plytka woda obstawiona i wszyscy na te leszcze bidne koszyki z zanętą   lecą w tarliska ale nic a woda sie gotuje to trza zapiąc woblera z kotwicą jak na dorsze teraz to na pewno leszcz wezmie .....szkoda słów



#1733 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 18:08



#1734 OFFLINE   rush111

rush111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:Król

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:06

Masakra

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

#1735 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 25 kwiecień 2018 - 14:30

Byłem w niedziele tak jak kolega miras mówi  opadają ręce co te stare dziadki wyrabiają a gdzie ku....... straż i policja jest ,straz będzie w czerwcu bedą pytac czy masz apteczke bosak 20 m liny ale jak trzeba postraszyć tych zajebanych mięsiarzy to ich nie ma.wiadomo niedziela cała plytka woda obstawiona i wszyscy na te leszcze bidne koszyki z zanętą   lecą w tarliska ale nic a woda sie gotuje to trza zapiąc woblera z kotwicą jak na dorsze teraz to na pewno leszcz wezmie .....szkoda słów

 

@jarodrozdek76, a zadzwoniłeś na Straż/Policję ? Jeśli nie to nie narzekaj. Wiadomo, że ze względów Twojego bezpieczeństwa z bydłem lepiej nie zadzierać, ale wykonać telefon z informacją o kłusownictwie to Twój OBOWIĄZEK !!!

Jeśli tego nie zrobiłeś, jesteś współwinnym tej rzezi ryb, niestety.... :(

 

Nie możemy pozostawać bierni na coś takiego.... Szkoda tych ryb...



#1736 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 16:13

Straż rybacka tu nic nie zdziała, bo spiningowac przecież można, przynęty też mają legalne, tych których ja okurat widziałem wypuszczali te leszcze ,ale celowo je podczepiali... Z soboty na niedzielę była straż ...wynik , 20 mandatów, w większości za połowy na 3-4 wędki, na żywca , na welonki😂 .

Rozwiązanie jest jedno, i myślę , że wiele osób się pod tym podpisze. Będzie to oczywiście na szkodę uczciwych wędkarzy... całkowite wyłączenie tej części zbiornika z wędkowania do końca kwietnia. Inaczej tego pedalstwa się nie zwalczy...
  • pawelHERP lubi to

#1737 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 kwiecień 2018 - 20:06

Niejeden tam wiedzę to sie zadomowił - przynajmnej kilka kempingów stoi przy tarlisku leszcza



#1738 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 25 kwiecień 2018 - 22:29

Niejeden tam wiedzę to sie zadomowił - przynajmnej kilka kempingów stoi przy tarlisku leszcza

to nie kempingi , to przetwórnie mobilne :angry: ciekawe czy wychodzą w słoikach czy inny wyrób regionalny - masakra  :angry:   



#1739 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 02 maj 2018 - 08:15

W Listopadzie jak co pare lat został wpuszczony do zalewu szczupak  , nie było tego za wiele ale niestety miarowy ,mądre glowy zamiast rozwieść go po zbiorniku to wysypali w porcie na kamienie  szczuply nie sandacz nie rozplynie sie po zbiorniku tylko zostal w porcie  ,w tydzien wyłapali go widzialem jak splywałem te same osoby jak byłem na łódce , a potem pytanie czemu nie zarybiają ......traz dokonczą robote w maju i po szczupaku.. 


  • oland, Slavobeer i suhhar lubią to

#1740 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 07 maj 2018 - 20:30

Co by nie mówić , włodarze okręgu w stolicy kultury, wiedzą jak sobie elektorat zapewnić na wiele lat :lol:


  • gryga lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych