Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wiesci z Mietkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2504 odpowiedzi w tym temacie

#1781 OFFLINE   Pleban

Pleban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaBielawa-Jezioro Otmuchowskie
  • Imię:Paweł

Napisano 07 sierpień 2018 - 16:46

Można jeszcze zaciupać siekierką i w lodówce jako steki 😀
Ważne że żywy wrzucił do wody
  • nalewator i strary lubią to

#1782 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 07 sierpień 2018 - 21:01

Jeżeli znasz łowcę, to zwróć mu uwagę, że trzymanie suma na uwięzi, konkretnie na sznurku przewleczonym przez skrzela to niezbyt ładny obyczaj.  :angry:

Aż takie ma parcie na szkło?  :ph34r:

Trzymanie suma na tkz smyczy jest dla niego bezpieczne bo nie jest on na lince przez skrzela tylko za pokrywę skrzelową .Bardzo dużo sumiarzy to praktykuje i jest to raczej bezpieczne .Aczkolwiek ja jestem przeciwnikiem bo nie widzę sensu niepotrzebnie męczyć rybę tylko dlatego że nie ma dobrego światła czy tez łowcy chcą się pochwalić zdjęciami z całym pokotem sumów.WIem że jest to ok ale jestem przeciw ;)


  • strary lubi to

#1783 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 07 sierpień 2018 - 21:13

Żywiec związany do drzewa bądź kamienia przy dnie. Coś ale punktowe łowienie 

 

Raczej "żywiec przywiązany cienką żyłką do nieruchomej bojki". Bojką jest zwykle kawał styropanu lub pusta butelka PET na uwiezi przymocowanej do jakiegoś ciężarka leżącego na dnie. np.  kamienia. W metodzie chodzi o to żeby żywca zmusić do pływania pod powierzchnią lub najgłebiej w pół wody, co czyni z niego zdobycz odpowiednią do nocnego sposobu żerowania suma. Metoda barbarzyńska lecz ponoć bardzo skuteczna.



#1784 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 07 sierpień 2018 - 21:37

dzisiaj sam miałem przyjemnosc przez 2 godz jazdy z wąsatym pod wał i spowrotem pod zapore na koguta o 21 dokreciłem do konca hampel i ....dziekuje ,w tamtym roku taki 170 cm po 40 min dał sie podniesc a ten😲😲😲😲 zestaw sandaczowy oczywiscie..

#1785 OFFLINE   Baitcaster

Baitcaster

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 22:49

dzisiaj sam miałem przyjemnosc przez 2 godz jazdy z wąsatym pod wał i spowrotem pod zapore na koguta o 21 dokreciłem do konca hampel i ....dziekuje ,w tamtym roku taki 170 cm po 40 min dał sie podniesc a ten zestaw sandaczowy oczywiscie..


No to sum całe szczęście uratował życie.

#1786 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 07 sierpień 2018 - 23:16

Nie znam nikogo kto zdecydowałby się na uśmiercenie kilkudziesięciokilogramowego sumka w celach konsumpcyjnych. Pomijając aspekty moralne czy ekologiczne to wystarczy wykonac odrobinkę pracy umysłowej aby ogarnąć bezsens takiego procederu- to nie świniak którego da sie przerobić na kiełbasy czy szynki i przechowywać miesiącami. Wprawdzie czteroosobowa rodzina je 4-kilogramową rybę przez dwa dni ale to nie znaczy że zjedzą oni rybę 40-kilogramową w ciągu dni dwudziestu- juz po tygodniu wszyscy dostaną mdłości na samą myśl o jedzeniu wciąż tego samego rybiego mięsa

Btw. wcale nie jest pewne czy sum puszczony z  kolczykiem w postaci koguta przeżyje ten eksperyment. 



#1787 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 08 sierpień 2018 - 07:28

Ale osoby, które zabierają tak duże ryby wcale ich same nie jedzą. Wszystko idzie na handel. Część smażalni bardzo chętnie odkupuje takie ryby
  • miramar69 lubi to

#1788 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 08 sierpień 2018 - 09:55

a kto mowił o zabieraniu sumów , a koguta nie ma bo poprostu jeden grot sie rozgioł i po zabawie...

#1789 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 08 sierpień 2018 - 12:25

Aaaaa, no to OK. U mnie też wszystkie spotkania z większym sumkiem na słabym sprzęcie kończyły sie rozginkami. Na Mietkowie dawno nie byłem ale z tego co słyszę spotkania z sumami są tam coraz częstsze, warto chyba pomyśleć o wzmocnieniu sprzętu do sandaczowania.



#1790 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 sierpień 2018 - 15:33

Albo zaraz pzw stwierdzi że trzeba wybić szkodnika sieciami

#1791 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 08 sierpień 2018 - 16:40

Sami zarybiali. Ponoć mieli nadzieję że sum pomoże ograniczyć plagę mietkowskich  leszczy, ciekaw jestem czy rzeczywiście choć trochę pomogło.



#1792 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 17:43

A właśnie...

Ostatnio w sklepie wędkarskim słyszałem, że PZW Wrocław wlało 5 ton bolenia, na przełomie 2017/2018,w dwóch turach.

Zarzekane, że to prawda i potwierdzone od człowieka z PZW, ale nie wiem co o tym sądzić.
  • jarodrozdek76 lubi to

#1793 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 08 sierpień 2018 - 18:20

Nic nie sądź zanim nie zapoznasz sie z realizacją planów zarybieniowych okręgu PZW Wrocław:

http://www.wroclaw.p...2686/zarybienia


  • count_martin3z lubi to

#1794 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 19:28

Czyli pierd.... nie o Szopenie...

#1795 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 08 sierpień 2018 - 19:50

Niekoniecznie...

"zb. Mietków na rz. Bystrzyca nr 3 – zarybienie boleniem (narybek) 22.11.17r"

 O ilości wpuszczonego narybku bolenia oraz o rzekomym drugim zarybieniu głucha cisza.



#1796 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 09 sierpień 2018 - 00:59

widziałem tam w planie zarybieniowym ze 4 i 8 czerwca zarybiali sandaczem , ciekawe ktos cos wie na ten temat🤔🤔🤔🤔🤔

#1797 OFFLINE   jarodrozdek76

jarodrozdek76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŚRODA ŚLĄSKA
  • Imię:jaro

Napisano 01 październik 2018 - 19:48

WITAM     jestem  bardzo wku......ony na to co wyprawiają własciciele kabinówek  na Mietku  siędzą całymi nocami  i zworzą klocki do przystani  w piątek 

byłem światkiem jak dziadek  spłynoł i bez żadnego strachu wyniósł 3 takie 80+ na podest tam na marinie  aż mnie krew zalała ,mocno wiało więc tez podpłynołem tam do pomostu  i się pytam zasrnca  czy wie ze mozna tylko 1 wziązc a on do mnie ze siedział trzy noce i może miec trzy ryby ma wpisane dzien po dniu. Nic tylko wziązc do liny starucha przyczepić i ;na dno.GDZIE STRAŻ czemu nie pływają w tygodniu  ttylko czasami w niedziele ,staruchy jak się zwiedzą ze na fileta czy trupka gryzie to po 4-5 łodzi w jednym miejscu stoją i wybierają największe ryby ,i jeszcze się staruch chwali  do kolegi na pomoscie  dzisiaj słabo wczoraj to było .,,,, można sobie wyobrazićco te stare kormorany robią , i z kąd ma być sandacz na mietku ,,,,,,, 


  • analityk i PiotrL70 lubią to

#1798 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 01 październik 2018 - 20:45

dlatego w PZW  powinna być zwyżka opłat za wiek+emeryture + 500%


  • amalker lubi to

#1799 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 01 październik 2018 - 20:56

dlatego w PZW powinna być zwyżka opłat za wiek+emeryture + 500%


Wiesz, może aż tak drastycznie to nie... :-)

Tez kiedyś będziemy starsi.

Najlepiej zrobić tak jak jest w kołach łowieckich. Tam też się płaci roczne składki, ale jak chcesz zabrać mięcho do domu to trzeba to zgłosić i zapłacić wg obowiązujących cen w skupach mięsa (dziczyzny). (Czy jakoś tak :-), kolega jest myśliwym i mi tłumaczył)

Reasumując, płacimy składki roczne jako zezwolenie na połów amatorski ryb. Taka swego rodzaju licencja. Ale jak chcesz sobie zjeść rybkę to za nią zapłać.
  • suhhar lubi to

#1800 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 02 październik 2018 - 21:09

Siema od kilku lat tłuką te same dziadki dzień w dzień  nie obowiązują ich żadne przepisy nawet wymiar 60cm .

A na Mietkowie chyba jest zakaz łapania z łodzi po zmroku ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych