Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najładniejszy kołowrotek muchowy :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
232 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 12 luty 2014 - 21:56

Hatch to bardzo dobry kołowrotek, do tego według mnie jeden z ładniejszych. Dlatego parę postów wyżej go wspomniałem. W zeszłym roku miałem możliwość popróbować przez tydzień na zmianę z loopem opti w zestawie ze switchem #7. Loop mój, hatch 7plus kolegi. Tydzień na zmianę to długo na porównanie. Klasa wykonania bardzo podobna, niemniej powierzchnia hatcha jakby twardsza. Zresztą bardzo podoba mi się za optyczną lekkość konstrukcji która znika po wzięciu w dłonie. Hamulec w obu jednakowo płynny, niezależnie od stopnia skręcenia ale w hatch'u kończy się później. To plus jeśli ktoś planuje ryby lepiej odchodzące niż te u nas. U mnie loop zostaje ale hatch też wysoko na liście zakupów. Na razie dzisiaj chyba padł laptop więc jak zwykle coś. Piszę 1 raz z telefonu więc jeśli trzeba to potem poprawię.
Tomaszek11
  • ...not here i Andrzej Stanek lubią to

#222 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 12 luty 2014 - 23:16

Tomaszek cenne uwagi - Dzięki!  :)



#223 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 13 luty 2014 - 06:45

Ciekawa jest w sumie niedluga bo raptem 10 lat geneza powstania  kolowrotkow Hatch. Wlasnie ponad 10 lat temu jednemu z zalozycieli tej firmy po dwuch godzinach lowienia posluszenstwa odmowil dwa dni wczesniej nabyty kolowrotek high end za ktorego zaplacil duze pieniadze (szkoda ze nie podja nazwy). Facet sie tak wku....ze postanowil produkowac wlasnie kololowrotki muchowe i trzeba przyznac ze robia to swietnie bo w tych cackach podoba sie wszystko tylko moze nie cena ale...

PS. Okulary Costa Del Mar maja bardzo podobna historie powstania  B)



#224 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 luty 2014 - 14:46

Hatch to bardzo dobry kołowrotek, do tego według mnie jeden z ładniejszych. Dlatego parę postów wyżej go wspomniałem. W zeszłym roku miałem możliwość popróbować przez tydzień na zmianę z loopem opti w zestawie ze switchem #7. Loop mój, hatch 7plus kolegi. Tydzień na zmianę to długo na porównanie. Klasa wykonania bardzo podobna, niemniej powierzchnia hatcha jakby twardsza. Zresztą bardzo podoba mi się za optyczną lekkość konstrukcji która znika po wzięciu w dłonie. Hamulec w obu jednakowo płynny, niezależnie od stopnia skręcenia ale w hatch'u kończy się później. To plus jeśli ktoś planuje ryby lepiej odchodzące niż te u nas. U mnie loop zostaje ale hatch też wysoko na liście zakupów. Na razie dzisiaj chyba padł laptop więc jak zwykle coś. Piszę 1 raz z telefonu więc jeśli trzeba to potem poprawię.
Tomaszek11

 

Tomaszek - to i ja dostąpiłem zaszczytu pokręcenia w warunkach sklepu Hatch Finatic 7 Plus do tego miałem w konkurencji Nautilus NV 6-7 i mojego Evotec G4 5-8. No to po kolei. Hatch jest bardzo solidnie zbudowaną maszyną, zero poprzecznych luzów na szpuli (efekt scentrowanego koła), płynny hamulec w bardzo dużym zakresie pokrętła, od swobodnego kręcenia do betonu, chyba największy zakres z trzech wymienionych kołowrotków. Wykonanie, czyli "wydziaranie" w alu, jak dla mnie poprawne myślałem, że będzie nieziemsko jak na tak okrzyknięty młynek. Generalnie pierwsze wrażenie - mocna, solidna maszyna. Można nim grzebać w piasku atolu by po chwili dalej łowić bezstresowo - takie skojarzenie. Z minusów niestarannie zapuszczona farba w grawerowane szczeliny opisu, manetek, grawer też jakiś przeciętny. Następny Nautilus NV 6-7, kultowa maszynka do której podchodziłem kilka razy z chęcią zakupu i tym razem tak było. Estetyka wykonania duży plus, hamulec poprawny o dużej płynności jednak nie aż tak dużej jak Hatch. Ostatni z trójki Evotec - hamulec klikający o określonej liczbie nastawów, chyba 20 skoków. Działanie od delikatnie kręcącego po bardzo mocny. Jeśli chodzi o wykonanie - obróbka metalu, malowanie spasowanie elementów, grawer napisów w moim odczuciu TOP. Jako, że nosiłem się z zamiarem kupna któregoś z jankesów dla konfrontacji zabrałem Loop-a. Dobrze zrobiłem, przeszło mi, mam świetny młynek Loop za rozsądne pieniądze szczególnie po namiarach Michała @Bujo na promocję w Anglii. Ceny nowych kołowrotków w warunkach polskich - sklep: Hatch Finatic 7 Plus - 2399,00, Nautilus NV 6/7 - 1427.30 w promocji (cena normalna 2229,00), Loop Evotec G4 5-8 1545,00 ten ostatni udało mi się kupić za około 950,00 wyprzedaż Anglia. Gdyby kierować się ceną Loop przebija dwa pozostałe, jeśli chodzi o urodę jak dla mnie również. Hamulec - Hatch góruje, dwa pozostałe na podobnym poziomie względem siebie, Hatch jest jednak większym kołowrotkiem od dwóch pozostałych stąd ta różnica. Zrobiłem fotki wszystkich trzech obok siebie. Wstawię wieczorem. Sercem jestem z Loop doceniając walory Hatch i Nautilus. Wszystko co napisałem jest tylko moją subiektywna oceną, proszę traktować wpis na luzie... ;)

 

 

 

fotka robiona w sklepie na ladzie więc jest jak jest...

Załączone pliki

  • Załączony plik  fot-3.jpg   55,55 KB   5 Ilość pobrań

  • Kuba Standera lubi to

#225 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 15 luty 2014 - 18:09

Hatch jest w srodku , bo jest najbardziej urodziwy? ;) (dla mie tak)


  • Meme lubi to

#226 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 luty 2014 - 19:23

Hatch jest w srodku , bo jest najbardziej urodziwy? ;) (dla mie tak)

 

Nic mu nie brakuje, solidna maszyna. Co do urody, nie wypowiadam się, po "korku" mam dość przepychanek na słowa... ;) Gdybym łowił w ekstremie może Hatch, na moje spacerowe wędkowanie wystarczą Loop-y. ;) A tak na serio, myślałem, że w realu większe zrobi na mnie wrażenie. Jedyny młynek który przytkał mnie na starcie to Centerpin Kingpin Zeppelin. Marzy mi się Mako tylko ta cena. Pozdrawiam.  :)



#227 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 15 luty 2014 - 19:42

Kazdemu podoba sie to co sie podoba i nikt nie probuje tego zmieniac. Amen. :)

Tez mie sie wydaje ze Loop to sprzet zupelnie wystarczajacy na twoje spacerki i i nie tracacy na pieknosci sprzet.

Jesli chodzi o extreme to juz dyskusja na inny temat bo wtedy sprzet bardziej musi ukojic dusze niz oczy.

Pozdrawiam.



#228 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 luty 2014 - 20:17

Dla mnie są to porównywalne młynki. Seria Loop Opti: Speedrunner, Megaloop, Big jest robiona pod ten typ flyfishing-u co Hatch. Jak zerkniesz w YouTube kilka firm przewija się zamiennie między innymi wymienione. A co do urody i preferencji...  ;)



#229 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 luty 2014 - 20:47

Andrzej, an tych przecenach coś w #9-11 było?? jest?



#230 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 luty 2014 - 20:53

Były duże Nautilus-y NV, poszły od ręki. Tutaj też był młynek # 11-13 za 260$, ale sobie poszedł... http://www.lelandfly...FW-5-7-Red.html

 

Ten jest w dobrej cenie... ;)  http://www.lelandfly...altwater-Reels/



#231 OFFLINE   intrewdwe

intrewdwe

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 16 luty 2014 - 13:25

Kingpin Spey Reel

 

http://www.kingpinre...m/p26-spey-reel

Nie wiem, czy w tym wątku był ten kołowrotek, ale moim zdaniem jest to najładniejszy (ex aequo z Loop Classic) kołowrotek :)



#232 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 16 luty 2014 - 14:21

Loopy to betoniarki :)



#233 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 luty 2014 - 08:22

Paweł tego (jeden i drugi) na bank przyjął bym w prezencie...  :D

 

fotka z ogromnej szuflady Google.

 

 

xxku.jpg

Jak dla mnie najładniejszy młynek to ten w środku.


  • iksmen lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych