Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rodbuilderzy prezentują – wędki pstrągowe - nowy artykuł

artykuł pstrąg blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 marzec 2008 - 09:43

Cześć,
Miło nam zaprezentować kolejny odcinek z popularnego cyklu „jerkbaitowi rodbuilderzy prezentują” – tym razem dotyczący wędek pstrągowych. Sezon na tą piękną rybę w pełni i sądząc po ilości zdjęć i tematów pstrągowych poruszanych na jerkbait.pl mamy nadzieję, że opowieści rodbuilderów, których można spotkać na co dzień jako Użytkowników naszego forum, będą się cieszyły dużym zainteresowaniem.

Zapraszam serdecznie do lektury artykułu Rodbuilderzy prezentują – wędki pstrągowe. Dziękuję wszystkim rodbuilderom za podjęcie tematu i podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami w zakresie budowy wędzisk pstrągowych.

Pozdrawiam
Remek



#2 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 13 marzec 2008 - 10:03

Bardzo podoba mi się seria tego rodzaju artykułów :D
Mam nadzieję ,że będzie ciąg dalszy.
Tak trzymać! B)

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 marzec 2008 - 10:03

Jak zwykle miły i symaptycznie się czytający artykuł. Fajnie, że z każdym odcinkiem pracowni i co za tym idzie propozycji jest coraz więcej. Miło jest mieć moźliwość poznania kilku czasami zupełnie różnych punktów widzenia, szczególnie jeśli są one poparte doświadczeniem i liczbą zadowoloonych klientów...

#4 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 13 marzec 2008 - 10:43

No widze, że batson to ulubiona marka wędmistrzów. Nasuneły mi sie dwa pytania związane z zastosowanymi rozwiązaniami. Oto one:
1. pierścienie na korku - nie rozsuwają się w trakcie użytkowania? jak szybko się zużywa korek pod nimi? osobiście kiedyś miałem w ręku wędke shimano z pierścieniami - kołowrotek wylatał fatalnie, najczęsciej podczas wędrówki nad łowiskiem - kompletna dyskwalifikacja
2. zbrojenie spiralne - czy nie szkodzą przelotkom, ich mocowaniu no i blankowi siły skręcające blank powstające podczas np. siłowania się z zaczepem czy dużymi rybami ?

#5 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 marzec 2008 - 11:03

Może nie tyle ulubiona co ma sporo fajnych modeli do tego zastosowania...Oczywiście bardzo ciekawe propozycje znajdziemy zarówno w StCroix, Lamiglasie, ATC, CD i wielu innych.

Odnośnie pierścieni: wszystko zależy jakie to pierścienie, jak są wykonane i zaprojektowane. Te widoczne na moim zdjęciu to model Hardy'ego, używam je naprawdę długo i sprawują się świetnie, nigdy nie musiałem poprawiać mocowania w trakcie łowienia. Te o których Ty piszesz to model Pacific Bay'a, są zupełnie inaczej wyprofilowane i zgodzę się z Twoimi spostrzeżeniami- trzymają dużo gorzej. A korek jeśli jest dobrej jakości nie zużywa się wogóle, czasem widać na nim minimalne odciski po zdjęciu kołowrotka, ale sa prawie nie zauwazalne. Jako ciekawostkę powiem ci że ten korek z uchwytami zanim trafił na moją wędkę był przez kilkanaście lat używany na oryginalnym kiju- jak jest zużyty po takim czasie widać na zdjęciu

Pozdawiam


#6 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 marzec 2008 - 11:14

Fajna seria, czyta się jednym tchem. W prasie kolorowej o tym raczej nie poczytamy, reklamodawcy jedynych słusznych wędzisk fabrycznych raczej do tego nie dopuszczą :lol:
Czekam na prezentację uniwersału na dużą rzekę i dojrzewam do zrobienia czegoś pod siebie B)

#7 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 13 marzec 2008 - 11:21

Tak trzymać, świetna seria.
Pzdr.
Tarłoś

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2008 - 11:34

No wlasnie, nie widac wedek na blankach Lamiglasa, Talona, CD a nawet St.Croix... <_<
Na Batsony ISP843F i ISH1024 lowilem. Potwierdzam spostrzezenia.
Jak dla mnie 1szy byl zdecydowanie za krotki a drugi to moze byc taki uniwersalny na rozne sytuacje i wody.
Na pstragi dobry przy zalozeniu, ze beda sie trafiac powyzej 40cm.

Kiedys juz powaznie zastanawialem sie nad lamiglasami GSH 90 2MT i XSH 102 2MT, ktore co prawda maja juz po 17LB ale szzcytoweczki jak 5minut.
No i ja jak robie to tak, zeby mi pasowalo nie tylko do np. pstragow...

Gumo

#9 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 13 marzec 2008 - 11:44

Jak ja lubię czytac te rodbuilderskie artykuły :mellow:

#10 OFFLINE   prusak

prusak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaKrupski Młyn

Napisano 13 marzec 2008 - 12:51

Jak ja lubię czytac te rodbuilderskie artykuły :mellow:

Ja wręcz przeciwnie! Każdy kolejny artykuł nasila myśli żeby kupić coś nowego, a ten ostatni (z racji upodobań) szczególnie! B)
Chociaż po tym mam też coraz większa chęć żeby samemu złożyć coś do kupy :unsure:
Sprzedaje może ktoś może coś na kształt zestawów do samodzielnego montażu?


#11 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 13 marzec 2008 - 13:06

elegancki artykuł !!!
teraz juz nie bedzie poblemu z doborem kijka :D

swoją drogą czekam rónież na IWX 601 <_<

#12 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 13 marzec 2008 - 13:09

Ciekawe, bardzo ciekawe te artykuły. Tym bardziej, że ostatnio kombinuję jak, a raczej czym zastąpić mojego 18-letniego Powergripa X-Carbon 2-15g. Trzeba będzie podyskutować z fachowcami, a po takim artykule, przynajmniej wiadomo z kim i o czym.
Pozdro Jachu

#13 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 13 marzec 2008 - 13:24

[quote title=elpojo napisał(a) dnia Thu, 13 March 2008 11:14]Fajna seria, czyta się jednym tchem. W prasie kolorowej o tym raczej nie poczytamy, reklamodawcy jedynych słusznych wędzisk fabrycznych raczej do tego nie dopuszczą :lol:
Czekam na prezentację uniwersału na dużą rzekę

Podpisuje się pod tym <_<

#14 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4431 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 13:49

[quote title=pablom napisał(a) dnia Thu, 13 March 2008 01:24][quote]
Fajna seria, czyta się jednym tchem. W prasie kolorowej o tym raczej nie poczytamy, reklamodawcy jedynych słusznych wędzisk fabrycznych raczej do tego nie dopuszczą :lol:
Czekam na prezentację uniwersału na dużą rzekę

Podpisuje się pod tym <_<
[/quote]


Witam,

Pawel- jak bedziesz u Romana obejrzyj sobie blank do mojej wedki- wlasnie na duza rzeke :D :D :)- Blue Rapid, 2.70 do 17 gram.

Pozdrawiam,

Bujo

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2008 - 13:58

...Sprzedaje może ktoś może coś na kształt zestawów do samodzielnego montażu?..

A jakze...

www.mudhole.com

www.anglersworkshop.com

:D :mellow: <_<

Gumo

#16 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 marzec 2008 - 14:45

Cała seria Rodbuilderzy prezentują jest znakomita. Z dużym zaciekawieniem i przyjemnością przeczytałem każdy z artykułów, czasem zresztą do nich wracam. Tego typu promocja ładnych i funkcjonalnych wędek robionych na zamówienie bardzo mi odpowiada.
Pozdrawiam Michał

#17 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 16:43

Gratulacje bardzo dobry i ciekawy artykul :D naprawde milo sie czytalo i jeszcze te fotki :mellow:

#18 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 13 marzec 2008 - 17:16

Bardzo miło się czyta cały cykl wypowiedzi. Widać, że jeżeli gusta klienteli z różnych regionów kraju są zblizone to preferencje samych zbrojmistrzów rożne. I to mi się podoba. Najbardziej cenię sobie różnorodność. Nawet mój dotychczasowy zupełnie nieodpowiedni kijek pstrągowy znalazł swój opis w jednej z wypowiedzi. Dodatkowo potwiedził swoją przydatność do łowienia pstrągów na ostatnim zlocie pstrągowym nad Kwisą mimo wysokich i stromych brzegów jak i wysokich krzaków nad nimi.
Żałuję jedynie, że redaktor Friko, który tak nam ładnie zbiera do kupy te teksty o kijach na salmonidy sam ma stosunek do tych ryb najdelikatniej pisząc obojętny. A szkoda.
Gratuluję udanego cyklu Pawle.

pozdrawiam :D

#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 18:09

cykl super!
tekst super!
tresc super!

a moze mi teraz ktos powie, kiedy bedzie artykul o kijach pod szczupakowe gumy? ;)

#20 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 13 marzec 2008 - 18:16

pitt@ wiem, że nie wiem kiedy. ale u nas w tym temacie specjalizują się redaktorzy Remek i Mifek. sądzę, że oni udzielą ci stosownej i precyzyjnej odpowiedzi.

pozdrawiam :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł, pstrąg, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych