Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z domowego zacisza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1587 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 19 maj 2018 - 00:36

Nie powinna tylko musi być ;)

#102 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 maj 2018 - 08:11

A jesteś w stanie jakoś mi pokazać w którym miejscu i jak wygląda? mam zestaw uszczelek do mojego aero TG180 ale na planie nie widzę aby jakaś tam była - chodzi mi konkretnie o osłonę dyszy...



#103 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1587 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 19 maj 2018 - 10:45

Tak to u mnie wygląda,tyle tylko że uszczelka już swoje lata ma i jest zdeformowana.Nowa jest okrągła w przekroju.

 

SAM_8164.jpg

Załączone pliki


Użytkownik LOLO edytował ten post 19 maj 2018 - 10:45

  • cyprys19 lubi to

#104 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 maj 2018 - 14:15

O to mi chodzilo! Dzieki ☺

#105 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 maj 2018 - 19:26

Kolega poprosił mnie aby przemalować mu jedną z jego przynęt pod kolor jak twierdzi bardziej łowny na jego wodach, jak Wam się podoba? Mam tylko dylemat czy zostawić takiego "ślepca" czy jednak domalować oczy😀

Załączone pliki



#106 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 maj 2018 - 16:09

Wziąłem sie za stare projekty, kto pamieta tworce tych przynęt? ☺

Załączone pliki



#107 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 listopad 2018 - 18:07

Ostatnio zajmowałem się takim oto raczkiem ;] nie mogę już się doczekać pierwszego malowania :)

Załączone pliki


  • woblery z Bielska, jaceen, Goliat i 1 inna osoba lubią to

#108 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 03 listopad 2018 - 21:53

Raczek odlany... czy macie może jakąś propozycję co do lakieru który mógłbym użyć w bardzo wilgotnym miejscu? chodzi o to że obecnie wynajmuję mieszkanie i jedyne miejsce które mam dostępne to trawnik przed domem xd niestety ogranicza to moje możliwości co do lakierowania przynęt ;/ mam jeszcze envirotex niby bezwonny ale pewnie zbyt mocna chemia a z tego co czytałem to różnie z wilgocią reaguje... 

Załączone pliki


  • Pride i lysy69 lubią to

#109 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 05 listopad 2018 - 04:31

Nitro
  • K. Trojan lubi to

#110 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 listopad 2018 - 08:42

Pierwsze raczki nabrały kolorów, muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z efektu, teraz tylko stery i testy. pzdr

Załączone pliki



#111 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 20 listopad 2018 - 10:13

Jak dla mnie bomba ;) zwłaszcza ten pomarańczowy.



#112 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 listopad 2018 - 10:28

Dzięki, postaram się nagrać jakiś filmik z pracy gdy tylko uda mi się uzyskać zadowalającą  ;]


Użytkownik K. Trojan edytował ten post 20 listopad 2018 - 10:42


#113 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 25 wrzesień 2019 - 20:14

Trochę czasu minęło od mojego ostatniego postu, niemniej jednak przedstawiam najnowszy projekt którym się obecnie zajmuję - popper. Niestety moje doświadczenia z tworzenia tego rodzaju przynęt są bardzo małe, w związku z czym prosiłbym o pomoc lub ewentualne sugestie: jak rozłożyć ciężar, czy "dziubek" poppera musi mieć jakiś konkretny kształt itp. dzięki i pozdrawiam

Załączone pliki


  • jaceen i kooper82 lubią to

#114 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 29 wrzesień 2019 - 00:27

Z popperami jest fajna zabawa, bo można wiele wersji zrobić. W zależności jak rozłożysz balast, umieścisz oczko, lub wytniesz kąt dzióbka, to będą się różnić od siebie pracą.

Wydaje się, że najbardziej wskazane jest obciążenie tylnej części woblera. Tak, aby dzióbek wystawał ponad lustro wody, a tył był zanurzony. Można też ciężar rozłożyć w ten sposób, że wobler będzie w poziomie do lustra. Przy takim rozwiązaniu łatwiej uzyskać dodatkową pracę "walk the dog". To drugie rozwiązanie bardzo mi odpowiada. Czasami ryby na pociągnięcia typowo popperowe nie reagowały, a gdy zacząłem prowadzić je "wtd", to jednak udawało się, chociaż nieliczne brania zaliczyć. Dla przykładu w podanych dwóch wersjach widać, że obciążenie jest podobnie rozmieszczone, ale oczko do mocowania jest poniżej osi https://www.sheltfis...lanks-p-36.html W tym przypadku, powinno być więcej chlapania.

 

I skrajnie wysoko https://www.sheltfis...lanks-p-70.html Tu popper powinien dodatkowo pracować sposobem "walk the dog".

 

Zrobiłem kilka popperów i jeszcze się nie odważyłem umieszczać tak maksymalnie wysoko oczka. Daje je minimalnie ponad oś lub delikatnie poniżej.

 

Jeżeli mają być to poppery, takie z "krwi i kości", to nie szalałbym zbytnio z kątem pyszczka. Skłaniam się do wersji bliżej kąta prostego.

 

 


  • Piotr Gołąb i K. Trojan lubią to

#115 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 wrzesień 2019 - 11:24

Z popperami jest fajna zabawa, bo można wiele wersji zrobić. W zależności jak rozłożysz balast, umieścisz oczko, lub wytniesz kąt dzióbka, to będą się różnić od siebie pracą.

Wydaje się, że najbardziej wskazane jest obciążenie tylnej części woblera. Tak, aby dzióbek wystawał ponad lustro wody, a tył był zanurzony. Można też ciężar rozłożyć w ten sposób, że wobler będzie w poziomie do lustra. Przy takim rozwiązaniu łatwiej uzyskać dodatkową pracę "walk the dog". To drugie rozwiązanie bardzo mi odpowiada. Czasami ryby na pociągnięcia typowo popperowe nie reagowały, a gdy zacząłem prowadzić je "wtd", to jednak udawało się, chociaż nieliczne brania zaliczyć. Dla przykładu w podanych dwóch wersjach widać, że obciążenie jest podobnie rozmieszczone, ale oczko do mocowania jest poniżej osi https://www.sheltfis...lanks-p-36.html W tym przypadku, powinno być więcej chlapania.

 

I skrajnie wysoko https://www.sheltfis...lanks-p-70.html Tu popper powinien dodatkowo pracować sposobem "walk the dog".

 

Zrobiłem kilka popperów i jeszcze się nie odważyłem umieszczać tak maksymalnie wysoko oczka. Daje je minimalnie ponad oś lub delikatnie poniżej.

 

Jeżeli mają być to poppery, takie z "krwi i kości", to nie szalałbym zbytnio z kątem pyszczka. Skłaniam się do wersji bliżej kąta prostego.

Super! dzięki za odpowiedź, właśnie czegoś takiego potrzebowałem ;) zobaczę jak będzie pracował na tak wydłubanym pyszczku, najwyżej później coś zmienię. 



#116 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 październik 2019 - 14:04

Coż, myślę, że prace nad ukończeniem i odlaniem poppera dobiegły końca, teraz jedyne co mi pozostało to odpowiednio go dociążyć ;) Wczoraj powstał pierwszy odlew, a w związku, że nie potrafiłem się powstrzymać już malowanie wstępne wypróbowałem (wg. poradnika na yt Melanżyka), niestety zdecydowanie brakuje mi farb, którymi on dysponuje   :lol: Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, trochę pomieszałem i jakoś wyszło  :D Na zdjęciach umieściłem także siatkę, którą dostałem w gratisie od jednego z Allegrowiczów, ponoć ma różne wzory i jak trzeba to zrobi coś na zamówienie. 

Załączone pliki


  • thoffi lubi to

#117 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 październik 2019 - 15:15

Coż, myślę, że prace nad ukończeniem i odlaniem poppera dobiegły końca, teraz jedyne co mi pozostało to odpowiednio go dociążyć ;) Wczoraj powstał pierwszy odlew, a w związku, że nie potrafiłem się powstrzymać już malowanie wstępne wypróbowałem (wg. poradnika na yt Melanżyka), niestety zdecydowanie brakuje mi farb, którymi on dysponuje :lol: Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, trochę pomieszałem i jakoś wyszło :D Na zdjęciach umieściłem także siatkę, którą dostałem w gratisie od jednego z Allegrowiczów, ponoć ma różne wzory i jak trzeba to zrobi coś na zamówienie.



Głupie pytanie,
Jak się nazywa ten przyrząd którym trzymasz przynętę ?

#118 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 październik 2019 - 15:38

Głupie pytanie,
Jak się nazywa ten przyrząd którym trzymasz przynętę ?

Witam, 

nie wiem kolego gdzie w mojej wypowiedzi znalazłeś pytanie ale ok... przyżad nazywa się "3 ręka" masz bezpośredni link: https://allegro.pl/o...wani-6791879137



#119 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 październik 2019 - 15:41

Witam, 

nie wiem kolego gdzie w mojej wypowiedzi znalazłeś pytanie ale ok... przyżad nazywa się "3 ręka" masz bezpośredni link: https://allegro.pl/o...wani-6791879137

 

 

hehe źle mnie zrozumiałeś :)

Głupie pytanie dotyczyło mojego pytania :)

 

Ps. 

dzięki ! :)


Użytkownik Mateo90 edytował ten post 20 październik 2019 - 15:43

  • K. Trojan lubi to

#120 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 08 marzec 2020 - 16:23

Nowy projekt czeka na kąpiel w sylikonie

Załączone pliki


  • Piotr Gołąb, Mateo1989 i thoffi lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych