Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pflueger Trion


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 28 grudzień 2005 - 16:29

Witam po dluzszej nieobecnosci. Moze nawet nie tyle, ze nieobecnosci, co niepisalnosci. Juz od dluzszego czasu sledze sobie, co sie dzieje na remkowej stronie. Nastal czas swiat, a dla mnie rowniez czas urlopu i przyjazdu do Polski. Postanowilem tez troche wolnego czasu poswiecic na ryby i sprawy z nimi zwiazane. Kupuje multika podanego w temacie. Mam pytanie do szanownych forumowiczow, czy ktos krecil tym nad woda i jaka ma opinie w tej kwestii.
Pozdr

#2 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 28 grudzień 2005 - 16:44

To lepiej nie kupuj. Dzięki uprzejmości Efexa miałem kiedyś możliwość nim pokręcić na sucho i wydawał się przyjemny, szpula ładnie się kręciła. Efex niestety później doniósł, że kołowrotek się popsuł :(
Pewnie sam Efex napisze coś więcej.
Pzdr

#3 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 28 grudzień 2005 - 16:47

@buri, ale popsul sie, bo jest do dupy i ciagle sie psuje, czy akurta poprostu tak sie glupio zlozylo?

#4 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 28 grudzień 2005 - 16:50

Z tego co wiem to w ogóle Trion się psuje :wacko:

#5 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 28 grudzień 2005 - 19:15

uee to troszke lipa :( bo na fotce wyglada ciekawie no i znalazlem opis gdzies na necie, to tez wydawal mi sie dobry... czy ktos jeszcze ma jakies doswiadczenie z tym multikiem?

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 grudzień 2005 - 01:38

Witaj,
Nie jest aż tak źle. Rzeczywiście przy bardzo intensywnym użytkowaniu może uszkodzić się zapadka uwalniająca szpulkę (przed rzutem). Jest to, jak niektórzy mówią, błąd konstrukcyjny triona. Jednakże podobno jest to łatwe do naprawy. Jednak podkreślam, takie przypadki zdarzają się podczas bardzo intensywnego użytkowania - setki rzutów. Więcej problemów nie jest mi znane.

Pozdrawiam
Remek



#7 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 29 grudzień 2005 - 07:11

To lepiej nie kupuj. Dzięki uprzejmości Efexa miałem kiedyś możliwość nim pokręcić na sucho i wydawał się przyjemny, szpula ładnie się kręciła. Efex niestety później doniósł, że kołowrotek się popsuł :(
Pewnie sam Efex napisze coś więcej.
Pzdr


Nie wiem co powiedzieć, ale jestem w ciężkim szoku. :huh: Mój Trion nigdy się nie popsuł i jestem z niego więcej niż zadowolony. Rzeczywiście kłopot z zapadką miał Pepe, ale szybko sobie z tym poradził. Jednak on łowił bardzo dużo, bardzo ciężkimi przynętami oraz wyholował bardzo dużo i bardzo dużych ryb..
:D

Ja generalnie Triona polecam i wspominałem już o tym w niektórych postach..

@Buri - sugeruję doradzać na podstawie własnych doświadczeń, bo czasem łatwo przekręcić fakty. A w końcu wędkarze mają skłonności do konfabulacji :mellow:

Pozdrawiam
B)

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 grudzień 2005 - 10:35

Moim zdaniem, zresztą tak jak napisałem, w zwykłym użytkowniu nie jesteś w stanie go uszkodzić. O tej zapadce to rozmawiałem właśnie z Pepe ale wiadomo jak on łowi. :mellow: Tak więc nie ma powodów do niepokoju :D poza tym tak jak Efex napisał można to było łatwo naprawić. A poza tym .... Piotrek mówił, że w porównaniu do swojego porzedniego wynalazku (Curado SF) nie ma co porównywać :mellow:

Pozdrawiam
Remek

#9 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 grudzień 2005 - 11:49

Musiałem coś źle zapamiętać. Wydawało mi się, że kiedyś gdzieś pisałeś, że coś szwankowało, musiało być o tym Pepe`go. Zapadka to faktycznie żaden problem.

Remek,
Pepe miał zwykłe Curado 201B a nie 201BSF, a jest między nimi zasadnicza różnica.

#10 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 29 grudzień 2005 - 14:51

W tym sezonie łowiłem na zmianę Curado 201B oraz Trionem. Łowiłem dość dużo i w różnych warunkach (polskie jeziora i rzeki, Rumunia, Dniepr, zaporówki w Czechach, szwedzkie szkiery). Jeśli chodzi o łowienie przynętami pokroju Slidera 10 to na pierwszy rzut oka nie ma większej różnicy.. Zresztą nawet cena jest podobna.

Według mnie różnice zaczynają się przy naprawdę forsownym łowieniu. Ja raczej nie oszczędzam sprzętu, choć nie mogę się porównać do Piotra :lol: Na razie nie odczuwam wielkiej różnicy między tymi multikami, a mogę nawet powiedzieć, że Trionem lżej się rzuca.

Do Curado miałem zazwyczaj przywiązanego Jacka, a do Triona SD10. Przyjemniej łowiło się Pfluegerem i wydawał się optymalny.. Dopóki nie użyłem Fuego B)

Pozdrawiam,




#11 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 29 grudzień 2005 - 22:44

No dobra, to teraz juz mi sie troche rozjasnilo. Ja bede go glownie uzywal do przynet kalibru SD10 oraz trolling po jeziorach, wiec chyba nie zajezdze go na smierc :lol:

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 grudzień 2005 - 23:06

@Lukomat, ja bym się zbytnio nie przejmował. Myślę, że warto wiedzieć, że coś takiego może się przydażyć i że to łatwo w razie czego usunąć. Jestem przekonany, ż ebędzie dobrze.

@Buri, oczywiście, że to moja pomyłka - zrobiłem to z rozpędu.

Pozdrawiam
Remek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych