Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix PST 894

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 listopad 2013 - 16:55

Przeszukałem forum w poszukiwaniu konkretnych informacji szczególnie z pola walki dotyczącego tego blanku i niewiele znalazłem, byłbym bardzo wdzięczny za wszystkie informacje o wędkach zbudowanych na tym blanku począwszy od realnego cw i mocy do obsługiwanych przynęt. Mile widziane także (jakby się komuś chciało  :rolleyes: ) ugięcie i info o łowionych rybach i zachowaniu kija w trakcie tego trywialnego zajęcia  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#2 OFFLINE   turboaspius

turboaspius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 21:56

Łukasz Masiak używa wędki zbudowanej na tym blanku. Podobno BARDZO sobie go chwali. Fajnie by było gdyby go opisał. Pstrągmen także gdzieś pisał, że używał takiego blanku i miał bardzo pozytywne wrażenia. Jednak wiadomo, że najlepsze charakterystyki blanków pisze kolega Rheinangler - więc czekamy.

#3 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 listopad 2013 - 07:20

W trakcie poszukiwań info na forum przeczytałem taka informację i napisałem już maila do Łukasza,- pewnie jak będzie miał trochę wolnego czasu to odpisze.

Kolega @maniak też napisał mi priva z kilkoma ważnymi dla mnie informacjami za co jestem bardzo wdzięczny.

Jeszcze kilka informacji pozbieram i myślę, że to będzie następny mój kijek.

Puki co przygotowujemy się ze Zbyszkiem @krokkop-em do opisania "starcia" na Renie dwóch popularnych i uchodzących za bardzo przyzwoite uncjówki czyli najnowszy St.Croix V z Phenixem PST 895 ale najpierw musimy rozegrać drugą rundę pojedynku, żeby było honorowo.

Uchylając rąbka tajemnicy pojedynek dość wyrównany  który będzie dobrze pokazywał iż jeśli komuś będzie leżał jeden z nich to nie sięgnie po drugi czyli jakby dwie drogi do tego samego celu :)



#4 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 listopad 2013 - 07:48

Zróbcie foty tego pojedynku :) Ciekawy jestem tego Phenixa bo Elitkę znam i wiem co potrafi  :)

Pozdrawiam Was



#5 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 listopad 2013 - 08:19

Będą foty, może i ryby dopiszą :rolleyes: bo bez nich to takie 'fotelowe testy"... 

W pierwszej części pojedynku na płytkiej jesiennej wodzie dopisały, pora teraz na głęboką i jakieś powtarzalne wnioski...



#6 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 listopad 2013 - 08:29

Gdzie opisałeś runę I bo nie mogę znaleźć ?



#7 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 listopad 2013 - 08:35

Jeszcze nigdzie bo podawanie częściowych informacji i hipotez nie jest w moim stylu natomiast za to co się potwierdza jestem w stanie wziąć odpowiedzialność bo wiem że to sprawdziłem. Ponadto jak czytam na forum takie pobożne litanie w których jest wszystko na "tak" lub na "nie" to od razu włąncza mi się Kant-owski imperatyw podawania tego pod wątpliwość. Za to prawda nawet ta subiektywna jest w stanie coś pokazać,- coś wartościowego. Coś co może się komuś poszukującemu przydać jako podpowiedź lub zaprzeczenie  ;)



#8 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 listopad 2013 - 09:14

Czekamy zatem na rzetelną opinię o dwóch uncjówkach  przodujących firm amerykańskich.



#9 OFFLINE   siek

siek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 16 listopad 2013 - 12:02

Łowie PST 895 i uważam że jest to bardzo dobry kijek ,główka do 35 g+guma bardzo ładnie ładuje i podbicie przynęty ok a woblery od 7 cm do 12 cm pod sandacza wieczorem i w nocy.Łowię nim głównie :D  na Wiśle okolice Janowca,Puław. 



#10 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 listopad 2013 - 12:51

A wracając do meritum,- może jeszcze parę głosów w sprawie PST 894 by się znalazło  :rolleyes:



#11 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 listopad 2013 - 17:29

Łowie PST 895 i uważam że jest to bardzo dobry kijek ,główka do 35 g+guma bardzo ładnie ładuje i podbicie przynęty ok a woblery od 7 cm do 12 cm pod sandacza wieczorem i w nocy.Łowię nim głównie :D  na Wiśle okolice Janowca,Puław.

 

35 gramów serio? a nie 25?


  • Smiechu lubi to

#12 OFFLINE   siek

siek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 17 listopad 2013 - 12:59

Jak napisałem tak łowię  a podbicie główki stosuję łagodniejsze niż przy łowieniu, podbijaniu sandaczowym.Nie mówię że łowię tylko i tak ciężko tym kijem ot nie raz porzucam cięższą przynętą a napisałem to co napisałem w sensie że ten kij przy tym przeciążeniu potrafi dociąć rybę.Mam UMBX-ML  opis do 18 g a jak potrzeba to i 30 g koguta dobrze zaprezentuje ale to już inny temat.W latach 80-tych spinning marki Germina szklak długość ok. 2 metry i łowiło się od okonie,klenie,szczupaki i  sandacze a przynęty to były 1 ,2 lub 3 Meps,HRT,po wahadła szczupakowo-sumowe lub woblery do 13 cm.



#13 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 listopad 2013 - 21:47

Powróćmy proszę do tematu głównego - PHENIX PST 894 



#14 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 17 listopad 2013 - 23:22

Niedawno kupiłem używkę i zabrałem go aby wypróbować,a że jechałem za sandaczem na zaporówkę...

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony bo okazało się że mam kija na lekko pod sandacza dobrze współpracuje od 8 gram plus guma ale najlepiej około 12-15 g

Próbowałem też 18g i to chyba max dla niego .Na razie tylko dwa nie wymiary złapane ale frajda wielka

Polecam



#15 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 listopad 2013 - 07:39

Dzięki Sebastian, Twoje spostrzeżenia choć z krótkiego użytkowania potwierdzają to co pisał do mnie @maniak a właśnie powtarzalne informacje tworzą pełniejszy obraz  :)



#16 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 10:15

Ja kupiłem taki kijek od @maniak'a ubrany w tytany. Potwierdzam jego opinie oraz @sebson'a Dla mnie optimum pracy to 8-16gr plus guma. Dodam tylko jeszcze, że bardzo przyzwoicie ładuje się już przy nawet 5gr bo często używam go do łowienia szczupaków. Ogólnie jak dla mnie ta wędka to świetny brzegowy uniwersał...polecam.



#17 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 listopad 2013 - 17:07

Ciekawe...
  • Maynard lubi to

#18 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 listopad 2013 - 12:18

Ja kupiłem taki kijek od @maniak'a ubrany w tytany. Potwierdzam jego opinie oraz @sebson'a Dla mnie optimum pracy to 8-16gr plus guma. Dodam tylko jeszcze, że bardzo przyzwoicie ładuje się już przy nawet 5gr bo często używam go do łowienia szczupaków. Ogólnie jak dla mnie ta wędka to świetny brzegowy uniwersał...polecam.

A o jakich 5g przynętach piszesz?



#19 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 27 grudzień 2013 - 19:44

podbijam.

 

pytanie do użytkowników wersji lekko uzbrojonych - jak nisko można zejść z wagą przynęty, a konkretnie woba-nielota, żeby kijek jednak w miarę naładować i bez wkładania znacznej siły podać na kilka-kilkanaście metrów?



#20 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 27 grudzień 2013 - 19:59

podbijam.

 

pytanie do użytkowników wersji lekko uzbrojonych - jak nisko można zejść z wagą przynęty, a konkretnie woba-nielota, żeby kijek jednak w miarę naładować i bez wkładania znacznej siły podać na kilka-kilkanaście metrów?

 

Mam ten blank uzbrojony w przelotki Tytanowe Fuji, na szczytówce rozmiar L5.5. Na początku sezonu używałem tego kija przy polowaniu na pstrągi z wobkami min 4-4.5g (6cm długości). Nie jest to komfortowe rzucanie (blank nie do końca się ładuje i preferuje krótsze kije), ale te kilkanaście metrów rzucisz. Żyłka jakiej używam to 0,23mm.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych