Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2282 odpowiedzi w tym temacie

#2281 OFFLINE   sum23

sum23

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 13:00

Tak. Przed zakupem koniecznie sprawdź opinie o sprzedającym.

#2282 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 13 sierpień 2019 - 22:16

Panowie, pozwolę sobie zadać pytanie którego dotyczy ten wątek. Od razu uprzedzam że nie nie bardzo znam się na elektronice wędkarskiej bo ta część naszego hobby zawsze najmniej mnie interesowała.

Szukam echosondy której będę używał na głębokim i dużym jeziorze zaporowym głównie przy połowie sandaczy. Nie potrzebuję bajerów jak ekran dotykowy, sterowanie silnikiem elektrycznym itd. Echosonda ma być prosta, i działać sprawnie. 

Z opcji jakie mnie interesują to przede wszystkim możliwość robienia way pointów, tworzenie szczegółowych map batymetrycznych oraz dobry sonar dzieki ktoremu bede mogl widziec co sie dzieje z boków łodzi a także taki dzięki któremu będę mógł z łatwością odczytywać i interpretować co się dzieje pod łodzią.

zeby nie było że idę na łatwiznę to zrobiłem mały research echosond. Zaciekawiły mnie, Lowrance Elite 7TI2, Raymarine Element 7 oraz Garmin Echomap 72 sv. Różnice cenowe miedzy nimi są niestety nie małe bo prawie 1,5 tys zl miedzy Lowrance a Raymarine. I tu mam pytanie odnosnie tych dwóch do osob użytkujacych. 

Czy warto doplacić 1,5 tys zlotych i kupic Lowranca? Lowrance ma pare bajerów które na pewno robią wyższą cene a które potrzebne mi nie są. Czy za te 1,5 tys zł faktycznie będę miał lepszy sonar i lepszą możliwość własnego robienia map czy tylko wiecej bajerów. Może też doradzicie coś innego? z góry dzieki

#2283 OFFLINE   psulek

psulek

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3284 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 13 sierpień 2019 - 23:53

Najprostszych urządzeń też nie wybrałeś, więc bierz Echomap ULTRA 102 + livescope LVS12i spełni wszystkie twoje wymagania, łącznie z tym, że będziesz widział, jak animujesz jiga i czy warto zacinać czy nie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych