Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4140 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 18 listopad 2013 - 14:35

Witam. Zastanawiam się nad kupnem echa z ponizszego zestawienia . Co byście mi z nich polecili, moze jest lepsza w podobnej cenie ?

 

Humminbird Piranha 150/160

Lowrance X-4

Garmin Echo 100

 

Dzięki :)


  • siarq lubi to

#2 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 18 listopad 2013 - 15:10

moja pierwsza to był Humminbird - 3 lata bardzo intensywnego używania nic sie nie działo



#3 OFFLINE   jogirobert

jogirobert

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNad Wodą
  • Imię:Robert

Napisano 18 listopad 2013 - 15:38

Moja pierwsza echosonda to Lowrance Mark 5x ,i nie zmieniam fajny sprzęt,myślę że na allegro już niedrogo można wychaczyć.

Prosta obsługa.



#4 OFFLINE   karpik 69

karpik 69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 16:03

Witam.

 

Nie mam jej, ale ta się wydaje ciekawą propozycją FISH FINDER http://allegro.pl/ec...3721563822.html

 

 

http://www.youtube.c...h?v=zQT9242rAVw



#5 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 18 listopad 2013 - 16:33

 Te co przedstawiłeś to może na początek będą , ale nie są to jakieś dobre.

 

 Kupisz , a za jakiś czas przemyślisz , że jednak ekran musi być  5 LCD i min. 480x480 pixel  :) bo lepiej wszystko widać.

 

Moja rada : odłóż sobie grosza i pomyśl nad Lowrance Mark 5x lub Mark 5x pro , lub starsze modele Lowrance X -125 lub Eagle Fish Mark 480



#6 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 18 listopad 2013 - 17:19

eagle fish mark 320 wystarczy napewno

#7 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 18 listopad 2013 - 17:29

Jestem zdania, że lepiej wydać raz, a dobrze. Idź za radą @Kajtelek2, odłóż troszkę więcej kaski i kup coś porządnego. Ja używałem humminbird 788 ci przez kilka lat i byłem bardzo zadowolony. Poprzednio miałem słynnego X-125 i popsuł się ale póki działał pokazywał dobrze.



#8 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 18 listopad 2013 - 17:30

Dokładnie , też będzie dobra :)  mimo 320x320 pixel tnąc koszty .

 

Jednak , skup się na 480x480 pixel


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 18 listopad 2013 - 17:31


#9 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 listopad 2013 - 18:09

Weź to co proponuje @kotwitz, humminbird to jednak 640x640 pikseli zawsze to więcej niż 480x480. W tym przypadku im więcej tym lepiej.

A tak naprawdę to określ budżet jaki masz na to urządzenie i bez względu czy to pierwsze czy kolejne wybierz najlepsze za kasę jaką dysponujesz. Jest to wybór na dosyć długi czas a późniejsza odsprzedaż źle wybranego urządzenia spowoduje tylko straty w budżecie.


  • kkonrad lubi to

#10 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 18 listopad 2013 - 18:22

okolo 500zł.. nie wyobrazałem sobie czegos super na poczatek. Głownie chodzi chodzi mi o nauke znaków , rozpoznawanie podloża itd. Każdy zaczyna od czegoś malego prawda? :) w gre wchodzi jeszcze Lowrance x4 pro.

 

 

a ten zestaw?

 

http://jerkbait.pl/t...-zestaw-okazja/


Użytkownik meth666 edytował ten post 18 listopad 2013 - 18:25


#11 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 listopad 2013 - 18:28

Ja nie kupiłbym echa za 500 zł (chyba, że jakaś fajna używka). Swoim klientom raczej doradzam aby poczekali aż będą mieli kolejne 500 i wtedy rozpoczęli poszukiwania echosondy :) No chyba, że bardzo chcą, bo na chcicę na ma lekarstwa ;)



#12 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 18 listopad 2013 - 18:38

Do 500 zł :rolleyes: to  używaną okazję , coś czuję ciężko będzie.



#13 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 18 listopad 2013 - 18:43

Jak kupie sobie jakąś łódkę to kupie tez porządne echo..  Na razie mam chcice na jakąś podstawę, rozumiesz? Jasne od razu mógłbym kupić super echo, łódkę z prawdziwego zdarzenia i silnik z mnóstwem koni itd , ale jak większość z Was pewnie posiada drugą połówkę w życiu i ona nie patrzy przymilnie na zakup sprzętu wędkarskiego. Tak też jest w moim wypadku. Poza tym nie jestem bardzo wymagający. Niektórzy dalej łapią rybki na leszczynowe baty  , nie potrzebują do tego kijków za monstrualne pieniądze np. st.croix itd. :)



#14 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 18 listopad 2013 - 18:45

Ja nie kupiłbym echa za 500 zł (chyba, że jakaś fajna używka). Swoim klientom raczej doradzam aby poczekali aż będą mieli kolejne 500 i wtedy rozpoczęli poszukiwania echosondy :) No chyba, że bardzo chcą, bo na chcicę na ma lekarstwa ;)

 

Mądre słowa. Odczekaj dołóż trochę i kup sobie coś co się przyda i posłuży. 

Ja tak zrobiłem i zakupiłem Lowrance mark 5x pro.Służy mi już 2 lata i jestem zadowolony. To nie mercedes, może taki mały fiacik bardziej wśród echosond, ale jest przejrzysta i informuje mnie o wszystkim czego mi trzeba nad wodą.

Z czystym sumieniem polecam. Fajny sprzęt za... "w miarę" rozsądne pieniądze.



#15 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 18 listopad 2013 - 18:50

najlepiej wez kredyt i zakup do tego stelle... ludzie, nie wszystkich stac, nie kazdy ma wysokie wmagania. Bierz co Ci sie podoba, na necie znajdziesz kilka testow tych echosond. Produkty porownywalne. Mialem echo 100 Garmina, zlego slowa nie moge powiedziec

#16 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 18 listopad 2013 - 18:59

:) 

Jak kupie sobie jakąś łódkę to kupie tez porządne echo..  Na razie mam chcice na jakąś podstawę, rozumiesz? Jasne od razu mógłbym kupić super echo, łódkę z prawdziwego zdarzenia i silnik z mnóstwem koni itd , ale jak większość z Was pewnie posiada drugą połówkę w życiu i ona nie patrzy przymilnie na zakup sprzętu wędkarskiego. Tak też jest w moim wypadku. Poza tym nie jestem bardzo wymagający. Niektórzy dalej łapią rybki na leszczynowe baty  , nie potrzebują do tego kijków za monstrualne pieniądze np. st.croix itd. :)

Mojej się gotuje w głowie jak widzi , gdy oglądam kolejny kręcioł , lepszy sonar , itp. , tłumacze jej , pasja jest są i wydatki. Widziały gały co brały :)  a na dobry sprzęt kasę musze mieć :) . Kolego otwórz oczy i korzystaj , życie jest jedno i hobby :D

 

Ja Ci doradziłem i koledzy dobrze , jakie modele i parametry.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 18 listopad 2013 - 19:04


#17 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 20:11

Rozumiem kolegę chcieć coś mieć ale ograniczona kwota. Na początek huminnbird 160 albo lowrence x4pro maja po 2 stożki. Dno będziesz widział w miarę dokładnie gorzej z rybami. Ostatnio oglądałem filmik na youtube jak ruscy na najnowszym lowrence oglądali dno jakieś mazaje itp chyba z 30 min debatowali zamiast wędkować. Czy tego chcesz ? echo to tylko dodatek do wędkowania. Kiedyś posiadali je nieliczni a reszta tez jakoś łowiła.



#18 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 18 listopad 2013 - 20:18

Za 500zet nic lepszego jak eagle fishmark 320 nie kupisza sonda naprawde dobra zadne tam garminy, x4 itp.

#19 ONLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 20:24

Ja polecę Garmin Echo 200 mam i nie zamierzam zmieniać no chyba na kolor ale .... ja na aku pływam około 20 godz( 3 X 6-7 godz non stop) i nie mam problemu, że zdechnie bo na prawdę jest super oszczędne



#20 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 20:27

Jak kupie sobie jakąś łódkę to kupie tez porządne echo..  Na razie mam chcice na jakąś podstawę, rozumiesz? Jasne od razu mógłbym kupić super echo, łódkę z prawdziwego zdarzenia i silnik z mnóstwem koni itd , ale jak większość z Was pewnie posiada drugą połówkę w życiu i ona nie patrzy przymilnie na zakup sprzętu wędkarskiego. Tak też jest w moim wypadku. Poza tym nie jestem bardzo wymagający. Niektórzy dalej łapią rybki na leszczynowe baty  , nie potrzebują do tego kijków za monstrualne pieniądze np. st.croix itd. :)

jeżeli masz wyobraznie , potrfisz przemyśleć zaobserwowane sytuacje na łowisku, interesujesz się zachowaniami ryb które chcesz łowic...to na początek spokojnie wystarczy ci najprostsze echo i wydaje mi się ,że będziesz miał lepsze wyniki niż koledzy którzy wpatrują się w wypasione ekrany i zatrzymują się tylko tam gdzie widzą ryby ;)


  • Maciek25 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    PiotrN