Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4140 odpowiedzi w tym temacie

#1981 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 luty 2019 - 18:54

Ja jeszcze jeden parametr bym uwzględnił- dostęp do map zrobionych przez innych, np. kolegów lokalnych czy pozyskanych drogą wymiany. Warto być kompatybilnym, bo łatwiej jest wymieniać się danymi. Owszem jest możliwy transfer pomiędzy brendami, ale wymaga to zachodu i dostępu do softu.

Tutaj łatwiejsza sprawa jest w sprzętach od Lowrance/Simrad- przesyłasz mapę at5, zasysasz mapy z portalu z mapami publicznymi.

Jeżeli planujesz działanie solo- to nie ma większego znaczenia wybór brendu- wielkość ekranu decyduje.

Echa od Lowrance/Simrad porobią ci na wodzie mapę struktury dna(o ile w jeziorach rynnowych jest ona potrzebna), w HB Helix tylko przy użyciu softu LakemasterAutochart Pro i karty ZeroLines.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 13 luty 2019 - 18:58


#1982 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaOSTROŁĘKA
  • Imię:TADEUSZ

Napisano 14 luty 2019 - 14:49

Czy z ktoś z kolegów miał okazję "bawić" się w praktyce nowym przetwornikiem garmin livescope? Pierwszy dylemat który muszę przerobić to miejsce montażu. Jedyne sensowne na tą chwilę to silnik trollingowy. Jest to jednak kontrowersyjne bo sam silnik ciągle albo podnoszę albo opuszczam i kable będą robiły kłopot. Macie jakieś inne pomysły?



#1983 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 15 luty 2019 - 09:30

Dzień dobry,

przepraszam na początku za ewentualne gafy, ale pierwszy raz startuję na forum - jakimkolwiek.

Potrzebuję pomocy-uwag przy wyborze echosondy.

Zmieniam na model z 9 calowym wyświetlaczem i bocznym sonarem.

Rozważam dwie opcje:

1 lowrance hook 2 9 tripleshot - plus to że będę mógł podzielić ekran na 4 i nie tracić żadnej z opcji sondy, minus to że jest o ponad 1000 droższa od 2 opcji

2 garmin striker plus 9 sv - z plusów to cena nieco ponad 3000 za 9 cali z bocznym sonarem

Najrozsądniej to bym brał lowrance elite 9 total scan, były po ok. 4700, ale teraz są tylko oferowane a jak się zadzwoni to nikt nie ma.

Z góry dziękuję za pomoc i uwagi, pozdrawiam



#1984 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 15 luty 2019 - 10:07

Elite 9 Ti były po tyle chyba na wyprzedaży w zeszłym roku, bo wyprzedawali te modele przed wejściem Ti2

Z tych dwóch co pisałes to chyba lepszy Striker Plus 9 SV. zrobisz nim mapę czego nie zrobisz hookiem. Jeśli chcesz korzystać z komercyjnych map to wtedyt Hook2 9 będzie lepszy bo ma taka możliwość



#1985 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 15 luty 2019 - 10:23

Dzięki, czy masz pewność że hook2 nie rysuje map "na bieżąco" tak jak striker? Na niektórych stronach piszą że właśnie w hook2 wprowadzili te rysowanie. Miałem poprzednio pierwszą wersję hook 7 cali i mapy robiłem z logów w drdepth-ie, teraz zmieniam bo mało ekranu i zamarzył mi się boczny widok. Garmin nie ma wejścia na kartę i nie wgrasz map - tak? Wiesz może czy jakość wyświetlaczy i przetworników jest zbliżona, czy z wskazaniem na któregoś?



#1986 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 luty 2019 - 12:06

Hook2 nie rysuje map na żywo z Genesis Live ale rysuje z Navionics Sonar Chart Live. Do SCL trzeba kartę navionics i subskrypcję płatną..bla bla bla. Kup Elite Ti, będziesz sobie za darmo rysował Genesis Live. Poszukaj na OLxie, zdarzają się używki albo import własny jeszcze poprzednich generacji Ti.  

 

Info nt. genesis live:

 

http://ww2.lowrance....rance-Displays/

 

Info o Hook2 i Sonar Chart Live:

 

http://www.bbcboards...10ffd651ce002d0


Użytkownik rower26 edytował ten post 15 luty 2019 - 12:08

  • MIGOTKA lubi to

#1987 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 luty 2019 - 13:30

.....a ciekawostka jest taka @Genesis Live,że ponoć ma na wiosnę wyjść kolejne update, które połączy Genesis Live z Sonar Chart Live. 

Warianty w takim układzie są dwa- albo płatny GL albo bezpłatny SCL......ciekawe, jak to będzie- o ile to prawda. 



#1988 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 15 luty 2019 - 13:58

dzięki, a odnośnie jakości wyświetlania dolnego i bocznego "widzenia" - jakieś wskazania garmin czy lowrance, czy bez znaczenia, ktoś może porównywał?



#1989 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 15 luty 2019 - 14:17

dzięki, a odnośnie jakości wyświetlania dolnego i bocznego "widzenia" - jakieś wskazania garmin czy lowrance, czy bez znaczenia, ktoś może porównywał?

 

Wojciech Youtube porównywał :), na 7calowych. Ale jak go bardziej poprosisz, to na 9 calowych pewnie też coś znajdzie.


Użytkownik fonix edytował ten post 15 luty 2019 - 14:18

  • psulek lubi to

#1990 OFFLINE   CreativCounter

CreativCounter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 15 luty 2019 - 18:45

Wojciech Youtube porównywał :), na 7calowych. Ale jak go bardziej poprosisz, to na 9 calowych pewnie też coś znajdzie.

Piękna muzyka na przejściach.



#1991 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 16 luty 2019 - 23:27

Panowie i Panie, potrzebuje echosondę, najlepiej z sideview itd, 7cali i cena 2500zł
Mój typ to Lowrance Hook2 7 tripleshot ale jestem otwarty na propozycje. Łódka to Terhi 440 na wiosłach. Łowisko to jezioro w Szwecji

#1992 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 17 luty 2019 - 00:52

Przepraszam, za późno na edycje. Interesujący wydaje się tez Garmin Striker Plus 9SV z GT52

#1993 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 17 luty 2019 - 15:03

Przepraszam, za późno na edycje. Interesujący wydaje się tez Garmin Striker Plus 9SV z GT52

Widoki w Ti2 z Active Imaging osobiście do mnie bardziej przemawiają.



#1994 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 17 luty 2019 - 18:11

Niestety Elite nie jest w grze, cena :(

#1995 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 19 luty 2019 - 11:29

Co myślicie na temat bardzo świeżej na rynku i nowej serii echosond Raymarine Element z kompaktowym przetwornikiem HV-100 ? W kręgu moich preferencji zakupowych do mojego pontonu Kolibrii KM-300 PP jest echo Raymarine Element 7. Podam kilka istotnych informacji opisujących tą echosondę. Z interesujących unowocześnień technologicznych posiada ona technologię HyperVision wykorzystującą częstotliwość echolokacyjną 1,2 MHz echosondy DownVision, SideVision i Raymarine RealVision 3D. Technologia ta dostarcza zupełnie nowy poziom precyzji przechwytywania obrazów i wykrywania ryb, podwodnych struktur i roślinności. Technologia RealVision 3D umożliwia podgląd tego, co znajduje się pod łodzią, za łodzią i po bokach, jednocześnie i w trzech wymiarach. Można przesuwać, pochylać i powiększać obraz 3D, aby interpretować go pod dowolnym kątem. Z koleii chartplotter serii Element wspiera mapy wektorowe i rastrowe od LightHouse NC2, Navionics, C-MAP, Standard Mapping i wielu innych wydawców. Można tworzyć własne mapy batymetryczne w locie, korzystając z generatora map działającego w czasie rzeczywistym - Navionics SonarChart Live lub nowego Raymarine RealBathy. Cena tej echosondy w jednym ze sklepów na Allegro zawiera się w kwocie 3940 zł. Jak dla mnie cena ta przekroczyła nieco próg cenowy, jaki chcę przeznaczyć na zakup echa, ale w ostateczności jest akceptowalna. Osobiście uważam, że ten sprzęt ma bardzo dobry stosunek ceny do możliwości technicznych, co skłania do decyzji o zakupie. Wiem, że jest to zupełnie nowa seria echosond firmy Raymarine i nikt na niej nie pływał, ale może na bazie doświadczenia z innymi echosondami Raymarine będą mogli coś pozytywnego powiedzieć ?


Użytkownik miętus edytował ten post 19 luty 2019 - 11:46


#1996 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 19 luty 2019 - 11:39

Koledzy, wracając do wyboru do sondy 9" z dolnym i bocznym widokiem i badając "materiały" o nich, usłyszałem o echo raymarin element 9. Niestety nie znam tej firmy? Dobra, ktoś coś o niej wie? To ta sama liga co lowrance, humminbird, garmin? Czy gorsza? Jak z jakością wykonania? Koledzy czy ktoś miał z nią do czynienia, czy można podzielić ekran na 4 części i na raz wyświetlić mapę+tradycyjny sonar+dolny widok+boczny widok jak w lowrance, czy tylko na 3 części jak w garmin i trzeba z czegoś zrezygnować, a może jeszcze inaczej się dzieli? Czy ta sonda rysuje mapę "na bieżąco" jak garmin striker plus czy lowrance elite ti? Proszę o wszelkie informację o tym urządzeniu bo raymarine to dla mnie kompletna nowość.



#1997 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 luty 2019 - 15:06

Koledzy czy ktoś miał z nią do czynienia, czy można podzielić ekran na 4 części i na raz wyświetlić mapę+tradycyjny sonar+dolny widok+boczny widok jak w lowrance, czy tylko na 3 części jak w garmin i trzeba z czegoś zrezygnować, a może jeszcze inaczej się dzieli? .


Jakoś nie zauważyłem takiego ograniczenia.

c6477d1807aca67734ba0dcd83632c7d.jpg

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
9866e49beffe043dab11cce52b664a4a.jpg

Użytkownik psulek edytował ten post 19 luty 2019 - 15:12

  • Maciej_K lubi to

#1998 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 luty 2019 - 16:23

Co myślicie na temat bardzo świeżej na rynku i nowej serii echosond Raymarine Element z kompaktowym przetwornikiem HV-100 ? W kręgu moich preferencji zakupowych do mojego pontonu Kolibrii KM-300 PP jest echo Raymarine Element 7. Podam kilka istotnych informacji opisujących tą echosondę. Z interesujących unowocześnień technologicznych posiada ona technologię HyperVision wykorzystującą częstotliwość echolokacyjną 1,2 MHz echosondy DownVision, SideVision i Raymarine RealVision 3D. Technologia ta dostarcza zupełnie nowy poziom precyzji przechwytywania obrazów i wykrywania ryb, podwodnych struktur i roślinności. Technologia RealVision 3D umożliwia podgląd tego, co znajduje się pod łodzią, za łodzią i po bokach, jednocześnie i w trzech wymiarach. Można przesuwać, pochylać i powiększać obraz 3D, aby interpretować go pod dowolnym kątem. Z koleii chartplotter serii Element wspiera mapy wektorowe i rastrowe od LightHouse NC2, Navionics, C-MAP, Standard Mapping i wielu innych wydawców. Można tworzyć własne mapy batymetryczne w locie, korzystając z generatora map działającego w czasie rzeczywistym - Navionics SonarChart Live lub nowego Raymarine RealBathy. Cena tej echosondy w jednym ze sklepów na Allegro zawiera się w kwocie 3940 zł. Jak dla mnie cena ta przekroczyła nieco próg cenowy, jaki chcę przeznaczyć na zakup echa, ale w ostateczności jest akceptowalna. Osobiście uważam, że ten sprzęt ma bardzo dobry stosunek ceny do możliwości technicznych, co skłania do decyzji o zakupie. Wiem, że jest to zupełnie nowa seria echosond firmy Raymarine i nikt na niej nie pływał, ale może na bazie doświadczenia z innymi echosondami Raymarine będą mogli coś pozytywnego powiedzieć ?

Nie jestem pewien, ale widoku 3D nie możesz śledzić na bieżąco, w ten sposób możesz podejrzeć historię. Axiom ma real 3D.

SonarChart jest płatny, nie mam żadnych danych o Realbathy. W ogóle te echo ma bardzo mało materiałów do obejrzenia. Z tego co widziałem- mega jak to mega khz - ma krótkie ręce, dobra detalizacja. Wszystkie nowe Raymarine działają bardzo szybko, nie lagują- mocne flaki mają, niestety nie da się w tani sposób bawić w mapy do nich- zostaje SCL. Co prawda pojawił się ostatnio konwerter danych z i do SCL, ale to wydatek dodatkowy.

Gdyby RM dogadało się z Reefmaster to byłby ogień. Niestety, własny system Realbathy raczej to wyklucza.

Ogólnie ten Element może być ciekawy, jak chcesz być pionierem- działaj i podziel się wrażeniami,



#1999 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2019 - 17:08

Jakoś nie zauważyłem takiego ograniczenia.
 

To wyższa półka pewnie. W serii Echomap 7/9 tak nie podzielisz.



#2000 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 luty 2019 - 18:25

Próbowałeś własnej kombinacji? To akurat GPSMap, ale wydane mi się, że w Echo tez się dało.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 19 luty 2019 - 18:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    dwlpiskorz