Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#2361 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 08 listopad 2019 - 09:55

Ja się zastanawiam nad tym samym od dawna i doszedłem do wniosku ze lepiej 2x9”
Po pierwsze ta sama kasa co jedno 12”
Po drugie więcej widać - bo 4 okna na 12” to zawsze gorzej niż 2 okna na 9”
Po trzecie, prawdopodobieństwo ze oba się popsują mniejsze
Po czwarte można mieć 2 różne firmy i skończyć z dylematem która lepsza

Ja finalnie pójdę w EchoMap 9sv plus ze zwykłym GT20 i Panoptix a do tego HDS Carbon 9 z przetwornikiem 3in1

GT20 w Garminie da mi przyzwoity sonar tradycyjny, rysowanie map i obsługę Panoptixa a 3in1 super boczny i down scan z fish reveal

Na Garmina jest zdecydowanie więcej darmowych map z ActiveCaptain a Carbon obsłuży C-Maps

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Czechofil edytował ten post 08 listopad 2019 - 09:58

  • Paweł J, nurek28 i cabage lubią to

#2362 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 11:40

Koledzy, piszę w temacie "wybór echa" bo jest świeży. Jest już aktualizacja oprogramowania do lowrance elite ti2, czy ktoś wie co ona zmienia lub dodaje (nie mogę się doszukać), czy wprowadza jakieś poważniejsze zmiany/udogodnienia czy to tylko "kosmetyka"? Nie wiem czy ściągać i aktualizować czy zostawić sobie zabawę na zimę lub w ogóle odpuścić. Na stronie lowranca nie ma opisu co daje ta aktualizacja, wcześniej miałem hook-a i z aktualizacją był opis.Może ktoś podpowie lub odeśle do jakiegoś źródła? Dzięki


  • Dsf lubi to

#2363 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 08 listopad 2019 - 11:54

odpuścić, skoro nie spieszy CI się z używaniem echa to poczekaj. Inni będą testerami. wgrasz na wiosnę o ile nie będzie negatywnych opinii



#2364 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 listopad 2019 - 11:59

Soft 19.1 był wprowadzany również do Carbona. Możesz zobaczyć tam co wnosi

#2365 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 08 listopad 2019 - 17:52

Witam posiada ktoś filmik z łowienia na panoptixie na echomap 92 sv plus ? Chciałem porównać z echomap 102 ultra

#2366 OFFLINE   dino9

dino9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Przemo

Napisano 08 listopad 2019 - 18:11

YT ''Trollingowe odkrycie roku''

      ''GARMIN PANOPTIX LIVESCOPE GLS10 Z PLOTEREM ECHOMAP SV PLUS''



#2367 OFFLINE   jatro64

jatro64

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Lokalizacjak/Torunia
  • Imię:Jaroslaw
  • Nazwisko:Troch

Napisano 09 listopad 2019 - 20:15

Witajcie

Jakie Echo proponujecie do zamontowania na łodzi?. Ma służyć tylko do odczytu głębokosci przy predkosci około 40km/h tak aby nie zaliczyć jakiej łachy na wisle. I gdzie zamontowalibyście przetwornik do jak najlepszego odczytu?. Budżet do 1000zł.

Pozdrawiam


Użytkownik jatro64 edytował ten post 09 listopad 2019 - 20:19


#2368 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 09 listopad 2019 - 20:27

Witajcie
Jakie Echo proponujecie do zamontowania na łodzi?. Ma służyć tylko do odczytu głębokosci przy predkosci około 40km/h tak aby nie zaliczyć jakiej łachy na wisle. I gdzie zamontowalibyście przetwornik do jak najlepszego odczytu?. Budżet do 1000zł.
Pozdrawiam


Przy takiej prędkości jak ci echo pokaże płyciznę to będzie już po ptokach w najlepszej opcji... 😉

#2369 OFFLINE   jatro64

jatro64

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Lokalizacjak/Torunia
  • Imię:Jaroslaw
  • Nazwisko:Troch

Napisano 10 listopad 2019 - 10:40

Przy takiej prędkości jak ci echo pokaże płyciznę to będzie już po ptokach w najlepszej opcji...

 

Chodzi mi o to aby pokazywało mi jak najdokładniej głębokość. Myślałem o stożku 15 stopni i przetworniku lekko pochylonym w kierunku dziobu.



#2370 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 listopad 2019 - 11:16

To przelicz ile metrów na sekundę pokonasz  przy prędkości 40km/h, wtedy zrozumiesz że takie rozwiązanie jest absurdalne. Nie zdążysz zareagować na to co pokaże echosonda, pomijając fakt, że pokaże niewiele do przodu przy takim ustawieniu.


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 10 listopad 2019 - 11:16


#2371 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 listopad 2019 - 11:21

Jak chcesz widzieć co się dzieje przed Tobą, to są xdcr garmin panoptix do tego,tylko inna liga cenowa . Przy tej v jak Koledzy wyżej pisza- będzie za pozno

#2372 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 10 listopad 2019 - 12:04

Kolega potrzebuje nie tyle echa, co dobrego plotera z mapą. Na rzece musisz zrobić sobie taką mapę sam....i będzie aktualna do najbliższego przyboru rzeki.

 

Pływanie po rzece przypomina trochę pływanie w szkierach w Szwecji, czy pływanie np. między skalistymi wysepkami morza Norweskiego . Ale w tym przypadku kupujesz mapę batymetryczną danego obszaru i jest w porządku.

 

W Twoim przypadku tylko malowanie własnych map.



#2373 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 listopad 2019 - 18:36

Należało by też dodać, że procesowanie sygnały zabiera trochę czasu więc jak zobaczysz na ekranie to przy tej prędkości już jesteś na. Na rzece musisz się nauczyć znajdować wartówkę, główny nurt. Tam zawsze jest co najmniej metr wody. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#2374 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 13:26

Podkusiło mnie jednak i wgrałem najnowszą aktualizację softu do mojego lowranca elite 9 ti2, wszystko jest ok, na razie działa. Z nowych rzeczy które zauważyłem to pojawiła się ikonka c-map w menu pod przyciskiem power.  Zauważyłem też że echo jest "dokładniejsze", bardziej czułe i precyzyjne na dotyk. Nie wiem czy to się pojawiło ze zmianą softu czy od niskiej temperatury która teraz jest na zewnątrz ale wcześniej przy wybieraniu sonda często się wieszała, nie reagowała lub wybierała literkę/przycisk/funkcję obok tej którą naciskałem a teraz jest na razie ok.

 

Przy okazji Koledzy mam pytanie - pływając i rysując mapę na bieżąco genesis live robię pokrycie danego obszaru, za jakiś czas pływając po tym samym obszarze echo pokazuje pokrycie ale nie wszystkiego po czym pływałem (kawałek jest a kawałka nie ma a wiem że był pokryty)? Jak zmieniam powiększenie ekranu to się pewne fragmenty pokrycia pojawiają za to inne znikają? Obszar jest pokryty ale przy jednym ustawieniu powiększenia nie wyświetla całości. Cały obszar echo wyświetla tylko przy małym powiększeniu ale wtedy jest mała dokładność. Ustawienia sondy są ciągle takie same, zmieniam tylko powiększenie widoku mapy. Chyba tworzenie genesis live nie jest uzależnione od powiększenia ekranu w momencie pływania (to by było bez sensu)? Ktoś wie o co chodzi, gdzie problem?

Dzięki



#2375 OFFLINE   Tupas

Tupas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Kamil

Napisano 14 listopad 2019 - 11:21

Siemanko, koledzy przymierzam się do zmiany echosondy obecnie użytkuje 71echomap z gt40 czy idzie coś sensownego kupić w kwocie do 5-6k plnów, mogę nabyć w Szwecji Ti9 z przetwornikiem 3w1 za ok 4,5k plnów czy celowac w coś z Raymarine.

Użytkownik Tupas edytował ten post 14 listopad 2019 - 12:01


#2376 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 17:15

Koledzy ponawiam pytanie - pływając z lowranca elite 9 ti2 i rysując mapę na bieżąco genesis live robię pokrycie danego obszaru, za jakiś czas pływając po tym samym obszarze echo pokazuje pokrycie ale nie wszystkiego po czym pływałem (kawałek jest a kawałka nie ma a wiem że był pokryty)? Jak zmieniam powiększenie ekranu to się pewne fragmenty pokrycia pojawiają za to inne znikają? Obszar jest pokryty ale przy jednym ustawieniu powiększenia nie wyświetla całości. Cały obszar echo wyświetla tylko przy małym powiększeniu ale wtedy jest mała dokładność. Ustawienia sondy są ciągle takie same, zmieniam tylko powiększenie widoku mapy. Chyba tworzenie genesis live nie jest uzależnione od powiększenia ekranu w momencie pływania (to by było bez sensu)? Ktoś wie o co chodzi, gdzie problem?

Dzięki



#2377 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 16 listopad 2019 - 19:43

Widocznie nikt nie wie, a próbowałeś zadać to pytanie w jakimś dziale wsparcia technicznego Navico ? Bo w końcu gdzie szukać odpowiedzi jak nie u producenta/dystrybutora.



#2378 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 listopad 2019 - 20:10

Chyba ktoś tu juz pisal.cos o tym jak się nie mylę. Nie wiem czy nie @goldi

#2379 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 listopad 2019 - 11:57

 

Koledzy ponawiam pytanie - pływając z lowranca elite 9 ti2 i rysując mapę na bieżąco genesis live robię pokrycie danego obszaru, za jakiś czas pływając po tym samym obszarze echo pokazuje pokrycie ale nie wszystkiego po czym pływałem (kawałek jest a kawałka nie ma a wiem że był pokryty)? Jak zmieniam powiększenie ekranu to się pewne fragmenty pokrycia pojawiają za to inne znikają? Obszar jest pokryty ale przy jednym ustawieniu powiększenia nie wyświetla całości. Cały obszar echo wyświetla tylko przy małym powiększeniu ale wtedy jest mała dokładność. Ustawienia sondy są ciągle takie same, zmieniam tylko powiększenie widoku mapy. Chyba tworzenie genesis live nie jest uzależnione od powiększenia ekranu w momencie pływania (to by było bez sensu)? Ktoś wie o co chodzi, gdzie problem?

Dzięki

 

hmmm..też to u siebie na 9ti2 zauważyłem.  



#2380 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 listopad 2019 - 20:59

Z racji tego , ze powoli przymierzam się do zakupu echa poproszę Doświadczonych Koleżanki/Kolegów o pomoc w wyborze.  Żeby nie było tak kolorowo to niestety muszę kupić używkę. (raczej coś 4")   Nie mam żadnego doświadczczenia  w tym temacie , więc proszę o wyrozumiałość. Postudiowałem trochę tematy na forum i już coś tam się dowiedziałem. Niestety nie na tyle , żeby samemu podjąć decyzję. Echo będę używał w 80% na Wiśle (okazjonalnie jeziora/zaporówki)

Do czego ma być ?  Przede wszystkim zleży mi na tym aby sprzęt dał sobie radę z "sumowaniem" (vert , dryf - widok przynęty i ewentualne "podniesienie suma" -  czasem trol, wytypowanie miejscówki do stacjonarnego połowu-  więc wąski stożek chyba nie jest mi potrzebny???)  oczywiście nie samym sumem człowiek żyje, więc jak obsłuży ławice drobnicy w toni ,to też będzie miło  :)  Pewnie mnie wyśmiejecie , ale z braku kasy celuję na początek w:

1. Lowrance Elite 4 z CHIRP lub HDI   (Nie wiem co lepsze)

 2. Lowrance Hook 4x z CHIRP 

 3. Garmin Fishfinder 350C

 4. Coś co Wy polecicie w niskim budżecie

GPS nie jest w tym momencie dla mnie priorytetowy ale jak jest to ok,  bardziej mi zależy na kolorowym wyświetlaczu.

Wymienione wyżej echa można kupić kompletne  w przedziale 500-800zł. Po nauczeniu się obsługi na pewno przesiądę się w coś co ma 7"  - no ale nie od razu Kraków.....

 Czekam na sugestie i podpowiedzi z Waszej strony. Pozdrawiam


Użytkownik binio1111 edytował ten post 18 listopad 2019 - 21:11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych