Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#2901 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 wrzesień 2020 - 15:49

No ale bez żadnych dodatkowych opłat moge rysować swoje mapy i je przechowywać na karcie pamięci? Czy wymaga to jakiegoś dodatkowego płatnego oprogramowania?

Oceń sam mapę: izobaty co 1m

Załączony plik  Iso 1m.jpg   41,39 KB   46 Ilość pobrań

 

Izobaty co 0,5m

Załączony plik  iso 05m.jpg   47,98 KB   36 Ilość pobrań

 

Izobaty co 1m+ izobaty dodatkowe(minor contours co 25cm)

Załączony plik  iso1m+0,25minor.jpg   50,45 KB   38 Ilość pobrań

 

Tak, w nakładce Realbathy możesz rysować własne mapy, bez dodatkowego oprogramowania. 


  • malinabar i geno04 lubią to

#2902 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 19 wrzesień 2020 - 19:09

W poniedziałek wstawię zdjęcia z Elementa 7 , teraz jestem w trasie ale moje sporo się różnią ,ale ocenę pozostawię oglądającym . Mapę robisz sobie za darmo bez dodatkowych programów na swoją kartę . Bez opłaconej licencji takiej mapy nie udostępniasz innym ani innych niż ściągniesz .

#2903 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 wrzesień 2020 - 22:34

Chyba już skończyły się czasy sekretów batymetrii... szukający znajdzie batymetrie sporej części bajor na społecznościowych mapach. Hand made to inna historia. Za fajne mapy trzeba poświęcić czas lub $$

#2904 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 wrzesień 2020 - 06:50

To akurat dla mnie nie jest problemem bo i tak pływam tylko po kilku okolicznych jeziorach więc nie potrzebuje gotowych map. Tylko cały czas kwestia co wybrać... Czy ogólna jakość obrazu Raymarina vs Garmin vs Lowrance (bo chyba na tych markach się skupiam głównie) w kwotach około 3000-3500 jest znaczna? Czy każde z tych urządzeń będzie lepsze w określonych warunkach?

#2905 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 20 wrzesień 2020 - 22:16

Oceń sam mapę: izobaty co 1m

attachicon.gif Iso 1m.jpg

 

Izobaty co 0,5m

attachicon.gif iso 05m.jpg

 

Izobaty co 1m+ izobaty dodatkowe(minor contours co 25cm)

attachicon.gif iso1m+0,25minor.jpg

 

Tak, w nakładce Realbathy możesz rysować własne mapy, bez dodatkowego oprogramowania. 

Pytanie mam dotyczące  map , to są Twoje  zrobione przez Ciebie  mapy na Twojej echosondzie czy tylko takie wstawiłeś  , bo to dla mnie ważne . Wstawię zdjęcia z mojego echa jakie zrobiłem  , trochę się na pływałem ale docierałem silnik i tak wyszło jedno przy drugim  , ale ta moja  echosonda zupełnie inaczej rysuje 



#2906 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 wrzesień 2020 - 22:26

Dokładnie tak będą wyglądały w sonarze. Mogą oczywiście wyglądać inaczej, dokładniej, inne kolory i więcej, ale tak działa realbathy na stan mojej wiedzy. Sonarchart cieniuje, ja swoje docelowe mapy też wzbogacam  o więcej barw pośrednich. chodziło mi  tutaj o izobaty, bo to one dają wiedzę o wodzie , kolory mogą być dowolne. A wiesz jak to by wyglądało  w wodzie max4 m? 4 izobaty na całości w realbathy. 



#2907 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 wrzesień 2020 - 10:30

Zalew Sulejowski  , tak moje echo  Element  7 rysuje jak wygląda dno pod wodą   ;)  . Miejsca z plusem pokazują stary zarys dna  , ale to  się nie pokrywa z obecną mapą .

 

 

Załączone pliki


  • malinabar lubi to

#2908 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 wrzesień 2020 - 10:34

Na razie pływałe tylko po Z Sulejowskim jak będę miał z innej wody to pokaże jak na innej wodzie to wygląda 

Załączone pliki



#2909 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 wrzesień 2020 - 10:43

Przepraszam jedno zdięcie 2 x wstawiłem , a to pominołem  :) zależy z ilu metrów  to tak wygląda  i tak łatwo ustawić się na spadzie patrząc na mapkę 

Załączone pliki


Użytkownik pawlo29 edytował ten post 21 wrzesień 2020 - 10:45


#2910 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 wrzesień 2020 - 12:27

Izobaty na mapie co 0,5m muszą być na takiej wodzie , na bardzo głębokich, morzu- niekoniecznie

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#2911 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 21 wrzesień 2020 - 17:41

Po wielu stronach tekstu i godzinach filmów na youtube, wybórł padł na Lowrance Hook Reveal 9 z przetwornikiem tripleshot.

Ale żeby nie było tak łatwo to natknałem sie niechcący kilka razy na info że ta sonda najlepiej nadaje sie na głębokie zbiorniki. Czy to prawda? Czy jesli bede pływał na jeziorach max do 20 to lepiej kupic inne echo ? Ze hook tylko na glebsze wody lepiej sie nadaje?

#2912 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 wrzesień 2020 - 17:43

Po wielu stronach tekstu i godzinach filmów na youtube, wybórł padł na Lowrance Hook Reveal 9 z przetwornikiem tripleshot.
A możesz uchylic rabka tajemnicy , który to wróżbita obwieścił takie hity?
Ale żeby nie było tak łatwo to natknałem sie niechcący kilka razy na info że ta sonda najlepiej nadaje sie na głębokie zbiorniki. Czy to prawda? Czy jesli bede pływał na jeziorach max do 20 to lepiej kupic inne echo ? Ze hook tylko na glebsze wody lepiej sie nadaje?



A mógłbyś powiedziec , coz to za wróżbita taka wiedza tajemna dyspouje odnosnie głębokości??

Użytkownik siarq edytował ten post 21 wrzesień 2020 - 17:44


#2913 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 wrzesień 2020 - 18:11

Po wielu stronach tekstu i godzinach filmów na youtube, wybórł padł na Lowrance Hook Reveal 9 z przetwornikiem tripleshot.

Ale żeby nie było tak łatwo to natknałem sie niechcący kilka razy na info że ta sonda najlepiej nadaje sie na głębokie zbiorniki. Czy to prawda? Czy jesli bede pływał na jeziorach max do 20 to lepiej kupic inne echo ? Ze hook tylko na glebsze wody lepiej sie nadaje?

Odwrotnie jest. Na bardzo głębokiej wodzie Tripleshoot nie daje rady  sonarem tradycyjnym. Niska moc urządzenia się kłania. Fizykę ciężko oszukać. 

Erik Grimsoen - Team Colibrii testuje go na morzu ale z przetwornikiem HDI a nie tripleshotem. Część tripleshotow miała wadę jakąś- serwis wymieniał na nowe. Klasyczny objaw- brak sygnału, efekty specjalne na ekranie- właśnie na głębszych wodach. Znalazłem też info, że mogło dochodzić do uszkodzenia przetwornika na tle niedostatecznego dociśniecia do gniazda, które on współdzieli z zasilaniem.

Jeżeli tripleshot działa i jest w porządku, produkcja obrazu będzie w normie, bez fajewerków, ale co ma pokazać- pokaże przy minimum grzebania w ustawieniach- jak to w sonarach od Navico. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 21 wrzesień 2020 - 18:17


#2914 OFFLINE   Pleban

Pleban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaBielawa-Jezioro Otmuchowskie
  • Imię:Paweł

Napisano 22 wrzesień 2020 - 05:37

Odwrotnie jest. Na bardzo głębokiej wodzie Tripleshoot nie daje rady sonarem tradycyjnym. Niska moc urządzenia się kłania. Fizykę ciężko oszukać.
Erik Grimsoen - Team Colibrii testuje go na morzu ale z przetwornikiem HDI a nie tripleshotem. Część tripleshotow miała wadę jakąś- serwis wymieniał na nowe. Klasyczny objaw- brak sygnału, efekty specjalne na ekranie- właśnie na głębszych wodach. Znalazłem też info, że mogło dochodzić do uszkodzenia przetwornika na tle niedostatecznego dociśniecia do gniazda, które on współdzieli z zasilaniem.
Jeżeli tripleshot działa i jest w porządku, produkcja obrazu będzie w normie, bez fajewerków, ale co ma pokazać- pokaże przy minimum grzebania w ustawieniach- jak to w sonarach od Navico.

Reveal ma osobne gniazdo zasilania i osobne od przetwornika. Więc raczej nie ma możliwości zrobić przepięcie.

#2915 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 wrzesień 2020 - 05:47

Reveal ma osobne gniazdo zasilania i osobne od przetwornika. Więc raczej nie ma możliwości zrobić przepięcie.

Ok, sądziłem że ich bliskość może to powodować Translatory ...Natomiast podłączenie jest wciskane bez nakrętki i może tutaj być źródło problemów.


Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Maciej_K edytował ten post 22 wrzesień 2020 - 05:50


#2916 OFFLINE   Pleban

Pleban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaBielawa-Jezioro Otmuchowskie
  • Imię:Paweł

Napisano 22 wrzesień 2020 - 06:48

Ok, sądziłem że ich bliskość może to powodować Translatory ...Natomiast podłączenie jest wciskane bez nakrętki i może tutaj być źródło problemów.


Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Na pewno jest to jakimś problemem ponieważ wtyczka bardzo ciężko jest docisnąć, i zdarzyło mi się że przetwornik nie pokazywał głębokości,a tylko temperaturę.
Wcześniej miałem garmin 201 dv i montaż ekranu był dużo lepiej przemyślany.

#2917 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 23 wrzesień 2020 - 15:13

Decyzja zapadła! Lowrance Hook Reveal 2 9cali. Powinna sie sprawdzic jak na pierwszą sondę! Dzięki za wszystkie porady i informacje :)
  • Peesx lubi to

#2918 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:piotr

Napisano 23 wrzesień 2020 - 15:58

I to jest dobry wybór.

#2919 OFFLINE   nowy76

nowy76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 24 wrzesień 2020 - 15:22

mam pytanko
właśnie się zastanawiam nad wymianą echosondy Lowrence ELITE 9 z przetwornikiem 3x1 i nie wiem na jaką:
  1. HUMMINBIRD HELIX 10 MSI+ G3N GPS CHIRP
  2. Lowrance Echosonda GPS HDS 9 LIVE 3w1 Active
  3. Raymarine AXIOM RV 9"
  4. Axiom 9PRO 3D
  5. Humminbird solix 10 chirp mega si+ g2

    zależy mi na dokładnym widoku dna


#2920 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 24 wrzesień 2020 - 17:17

Poczekaj do stycznia 2021 powinna się pojawić czwarta generacja Helixa .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych