Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4140 odpowiedzi w tym temacie

#3001 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 30 styczeń 2021 - 16:43

Które echosondy nie będą robiły zakłóceń jeśli będą dwie na jednej łodzi

Użytkownik Patryk122 edytował ten post 30 styczeń 2021 - 16:43


#3002 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 30 styczeń 2021 - 16:50

wydaje mi sie ze jezeli beda dzialaly na tych samych czestotliwosciach moga byc zaklocenia...powinno pomoc ustawienie roznych khz..odrazu napisze ze ekspertem nie jestem moge sie mylic ale jak plywalem ze znajomym to akurat pomagalo
  • Maciej_K lubi to

#3003 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 30 styczeń 2021 - 23:00

Napisz do Maciej_K mam wrażenie że to mistrz jeśli chodzi o elektronikę na Łodzi.

#3004 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 31 styczeń 2021 - 07:10

Napisz do Maciej_K mam wrażenie że to mistrz jeśli chodzi o elektronikę na Łodzi.

Nie, ale jakieś doświadczenie mam,  z zakłóceniami też. W linkach na końcu tego wpisu są dwie paczki screenów- widać tam zakłócenia jako poziome kreski o różnym nasileniu- zazwyczaj widoczne na ciemnym tle. 

Wojny sonarowe: Side Imaging - bitwa na khz. (sonaryimapy.blogspot.com) - pływałem z dwoma przetwornikami 455 i 455/800, konkluzja jest taka , że nie da się wyczyścić w pełni obrazu z zakłóceń, można je zmniejszyć używając różnych khz, ale one i tak będą- w przypadku Si. 

Miałem softowo,w echu zamienione strony SI w przetworniku SS3D, udało się więc strzelić fotkę i złożyć w programie do SI tak, że widać ten sam kawałek dna z obydwu przetworników- równolegle do siebie. Lewy- to 455, prawy- 800(czarny pasek na dnie blisko toni wodnej) Zakłócenia pojawiaja sie w 455, choć ten po prawej był robiony w 800. Nie eksperymentowałem natomiast z oddaleniem od siebie przetworników- jeden na dziobie, drugi na pawęży.

Załączony plik  górka2.jpg   67,37 KB   28 Ilość pobrań


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 31 styczeń 2021 - 07:35


#3005 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 07 luty 2021 - 13:31

Witam, czy jakikolwiek garmin (ekran przetwornik), jest w stanie pokazać obraz zbliżony do mega si humminbirda?. Chciałbym zmienić strikera + 9 na nowy sezon, a bardzo pasuja mi mapy w garmin ach. Z filmów na YouTube, nawet gpsmap jakoś słabo wyglądają.

#3006 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 luty 2021 - 17:05

Witam, czy jakikolwiek garmin (ekran przetwornik), jest w stanie pokazać obraz zbliżony do mega si humminbirda?. Chciałbym zmienić strikera + 9 na nowy sezon, a bardzo pasuja mi mapy w garmin ach. Z filmów na YouTube, nawet gpsmap jakoś słabo wyglądają.

Jest przetwornik  nowy ,gt56 są ekrany fullhd gdzie nie widać ziarnistości tradycyjnej dla Garmina w Si. Tylko że to kosztuje więcej niż Solix, bo chodzi o GPSmap 84/86xx, gdzie w kompletacji z gt56 minimum 13k trzeba mieć. 

GT 56 w akcji by Gregmegabass. (sonaryimapy.blogspot.com)

Materiały Gregmegabass, który pisze czasami u nas. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 07 luty 2021 - 17:12

  • kkonrad lubi to

#3007 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 07 luty 2021 - 17:48

Bardzo ładnie na filmiku widać  , ale trzeba trochę odczekać aż ceny spadną  , a potem znowu wyjdzie nowość  i tak w koło Macieju   :D  :D  :D  . Przepraszam że tak z Twoim imieniem się związało  ;)


Użytkownik pawlo29 edytował ten post 07 luty 2021 - 17:50


#3008 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 luty 2021 - 17:59

Bardzo ładnie na filmiku widać  , ale trzeba trochę odczekać aż ceny spadną  , a potem znowu wyjdzie nowość  i tak w koło Macieju   :D  :D  :D  . Przepraszam że tak z Twoim imieniem się związało  ;)

Przyzwyczaiłem się. 

Zwróć uwagę na jedną rzecz- Garmin tylko w topowych ekranach oferuje jakość si porównywalną do HB, w drugą stronę- jest ona dostępna od helixa 8 i wyżej. 


  • kkonrad lubi to

#3009 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 07 luty 2021 - 19:47

Chciałem uniknąć dwuch ekranów, bo te nasze lodzie i tak wyglądają jak okręty wojenne. Po dwa silniki, dwa ekrany różne systemy kotwiczne:(,. Dobrze że spara część jeńców uwalnia.

#3010 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 luty 2021 - 20:32

Jeden system jest wygodniejszy...ja tez mialem poryw na garmina i lowrance , ale po roku użytkowania garmina wracam na stare śmieci do lowrance. Kwestia przyzwyczajen i upodobań wziela gore :) chociaz seria gps84 jak najbardziej mi się podoba .

#3011 OFFLINE   loko86

loko86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Karol

Napisano 09 luty 2021 - 20:52

Witam jestem przed zakupem swojej pierwszej echosondy budżet jaki zakładam na start to max 1500zł, zastanawiam się nad garminem strikerem 5 a raymarine dragonfly 5pro, będę pływał głownie po zbiornikach średnia głębokość od 3 do 15m, dużo osób zachwala dragonfly lecz niema jako takiego porównania do strikera 5

dzięki z góry za pomoc.



#3012 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 09 luty 2021 - 20:55

Dozbieraj jeszcze parę groszy. Na piątce możesz najwyżej potrenować obsługę.



#3013 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 luty 2021 - 21:10

Witam jestem przed zakupem swojej pierwszej echosondy budżet jaki zakładam na start to max 1500zł, zastanawiam się nad garminem strikerem 5 a raymarine dragonfly 5pro, będę pływał głownie po zbiornikach średnia głębokość od 3 do 15m, dużo osób zachwala dragonfly lecz niema jako takiego porównania do strikera 5

dzięki z góry za pomoc.

Ważkę możesz powiększyć tabletem, bo pro ma moduł wifi. Generalnie Striker rysuje mapy- w wersji plus , ray- nie. Podobne możliwości , bierz to co tańsze, a najlepiej nazbieraj do 7mki z SV - Striker, bo Si to podstawa obecnie do szukania ryby i struktur do obławiania. W 5calach nie ma SI już chyba nigdzie- stare helixy, ti5 tak, ale to minione już czasy i echa ze sporym przebiegiem- jako używane. 



#3014 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 luty 2021 - 21:30

Rozwaz jeszcze Hook Reveal 5hdi. Masz prawdziwe mapowanie na karte pamięci, możesz kiedys przenieść swoje mapy na nowe exho, masz dostep do darmowych map wielu polskich zbiornikow i dobre 5 calowe echo.

#3015 OFFLINE   loko86

loko86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Karol

Napisano 09 luty 2021 - 22:32

Rozwaz jeszcze Hook Reveal 5hdi. Masz prawdziwe mapowanie na karte pamięci, możesz kiedys przenieść swoje mapy na nowe exho, masz dostep do darmowych map wielu polskich zbiornikow i dobre 5 calowe echo.


Czyli hook ogólnie lepsze echo jak striker ??
  • cabage lubi to

#3016 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 luty 2021 - 22:41

Czyli hook ogólnie lepsze echo jak striker ??

Tu masz odpowiedź opisową. Tak jest wg mnie lepszy w wersji 5 cali bo mozesz wgrywac mapy a w strikerze dopiero w wersji 7 cali https://sonaryimapy....al-w-moich.html

Użytkownik wuran edytował ten post 09 luty 2021 - 22:44

  • Maciej_K lubi to

#3017 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 luty 2021 - 06:31

Czyli hook ogólnie lepsze echo jak striker ??

Obiektywnie-  przewaga możliwości mapowych, edycji ich  i nakładania obrazowania łuków "ryb" z 2d na DI- czyli FIshreveal za wyższą cenę vs. Striker.

 

Tu masz odpowiedź opisową. Tak jest wg mnie lepszy w wersji 5 cali bo mozesz wgrywac mapy a w strikerze dopiero w wersji 7 cali https://sonaryimapy....al-w-moich.html

Gdy pytałem garminowski support w USA - w czasie pisania tego artykułu-  do dzisiejszego dnia nie dostałem danych o GPS rate i jasności ekranów Strikerów. "Po co panu takie dane?, W jakim celu pan je gromadzi?"Nie możemy udostępniać pewnych informacji ze względu na prawa patentowe".......Rozumiem, że te Strikery to gwiazdy śmierci są i dane wrażliwe nie mogą wpaść w ręce potencjalnego przeciwnika ;)


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 luty 2021 - 06:32


#3018 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 marzec 2021 - 19:28

ostatnio nabyłem lowrenca hooka reveala 7 tripleshota - stoi od kilku dni nierozpakowany - do maja sporo czasu. Też się mocno i długo zastanawiałem pomiędzy wymienioną sondą a strikerem 7 garmina z bocznymi widokami. zdecydowałem się na lowrenca z kilku powodów - po pierwsze podobno mają lepsze odbicia boczne a po drugie mogę do nich wykorzystać MaxiMapę - mieszkam na Mazurach i zabrakłoby mi czasu żeby samodzielnie omapować chociaz częśc jezior na których zdarza mi się łowić a na Maxi Mapie mam ich kilkadziesiąt i to podobno dosyć dokładnie zrobionych. Rozważałem też zakup elitki 7  3 in 1 - jest teraz w fajnych cenach (np znalazłem po 3700zł) ale niestety moje finanse w ostatnim czasie nie pozwalają na kupno tego co bym chciał (np 9-cio calowej) budżet mam dosyć ograniczony, wiec zamiast elitki kupiłem reveala i jeszcze nowy silnik elektryczny - moja stara minkota niestety nie chce już współpracować ze mną - a współpracowała z ćwierć wieku. Podobnie zresztą jak i dotychczasowa echosonda - używałem do tej pory Humnibirda 3d Vision kupionego jeszcze w zeszłym wieku - na tamten czas to było cudeńko z 6 równoległymi  wiązkami gdzie widziałem ryby pod łodzią a także po prawej i lewej stronie łodzi. Dokupiłem wtedy też dodatkowy przetwornik do rzutów bocznych który pokazywał mi co się znajduje pod powierzchnią wody (do kilkunastu metrów od łódki) no i też licznik kilometrów - znałem prędkości z jakimi pływałem  i dystanse zanim ktokolwiek mógł to odczytać z GPS.



#3019 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 marzec 2021 - 19:40

ostatnio nabyłem lowrenca hooka reveala 7 tripleshota - stoi od kilku dni nierozpakowany - do maja sporo czasu. Też się mocno i długo zastanawiałem pomiędzy wymienioną sondą a strikerem 7 garmina z bocznymi widokami. zdecydowałem się na lowrenca z kilku powodów - po pierwsze podobno mają lepsze odbicia boczne a po drugie mogę do nich wykorzystać MaxiMapę - mieszkam na Mazurach i zabrakłoby mi czasu żeby samodzielnie omapować chociaz częśc jezior na których zdarza mi się łowić a na Maxi Mapie mam ich kilkadziesiąt i to podobno dosyć dokładnie zrobionych. Rozważałem też zakup elitki 7  3 in 1 - jest teraz w fajnych cenach (np znalazłem po 3700zł) ale niestety moje finanse w ostatnim czasie nie pozwalają na kupno tego co bym chciał (np 9-cio calowej) budżet mam dosyć ograniczony, wiec zamiast elitki kupiłem reveala i jeszcze nowy silnik elektryczny - moja stara minkota niestety nie chce już współpracować ze mną - a współpracowała z ćwierć wieku. Podobnie zresztą jak i dotychczasowa echosonda - używałem do tej pory Humnibirda 3d Vision kupionego jeszcze w zeszłym wieku - na tamten czas to było cudeńko z 6 równoległymi  wiązkami gdzie widziałem ryby pod łodzią a także po prawej i lewej stronie łodzi. Dokupiłem wtedy też dodatkowy przetwornik do rzutów bocznych który pokazywał mi co się znajduje pod powierzchnią wody (do kilkunastu metrów od łódki) no i też licznik kilometrów - znałem prędkości z jakimi pływałem  i dystanse zanim ktokolwiek mógł to odczytać z GPS.

troszkę źle napisałem opisują starego humnibirda - powinno być: 6 przylegających do siebie wiązek tworzących stożek a nie - jak napisałem - równoległych



#3020 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 marzec 2021 - 20:18

troszkę źle napisałem opisują starego humnibirda - powinno być: 6 przylegających do siebie wiązek tworzących stożek a nie - jak napisałem - równoległych

Tak, opcje mapowe to jedna z różnic na korzyść Lowrance. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych