Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#3261 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 wrzesień 2021 - 19:52

Hb badz garmin , lowrance odstaje z obrazowaniem za konkurencja. Hb maluje ładne mapy vs garmin , ale trzeba kartę zero lines. SI ładne, ale soft/meni to jest wyzwanie:) garmin prostszy w obsłudze

#3262 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 wrzesień 2021 - 19:58

UHD odpuść.Miałem, za mało pxl w pionie, matryca mocno taka sobie w słońcu. 

Czyli realnie albo Helix, albo Elite ale FS- szybsze, lepszy ekran i jeśli Navico ruszy d... z nowym ducerem- FSka go obsłuży, bo to najnowszy ich wypust realnie. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 17 wrzesień 2021 - 20:24


#3263 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 18 wrzesień 2021 - 12:21

Byłem trochę napalony na UHD z gt56, ale jeśli ekran ma być nieczytelny w słońcu, to nawet najlepszy przetwornik zostanie "zmarnowany".

 

Nie miałem do tej pory sonaru z bocznym obrazowaniem, ale wydaje mi się, że jego jakość to najważniejszy element echa, a tu Helix zbiera dobre opinie. Czy ktoś wie czy są duże różnice między G3N a G4N?

Mapowanie dna też się przyda, tylko przy HB jeszcze 5 stówek za kartę to słabo, robi się drożej od echomapy.

 

A co do Elity FS, to czy zrobili do niego nowy przetwornik SI? Bo jeśli jest taki sam jak w TI2 to by było średnio



#3264 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 wrzesień 2021 - 12:53

Byłem trochę napalony na UHD z gt56, ale jeśli ekran ma być nieczytelny w słońcu, to nawet najlepszy przetwornik zostanie "zmarnowany".

 

Nie miałem do tej pory sonaru z bocznym obrazowaniem, ale wydaje mi się, że jego jakość to najważniejszy element echa, a tu Helix zbiera dobre opinie. Czy ktoś wie czy są duże różnice między G3N a G4N?

Mapowanie dna też się przyda, tylko przy HB jeszcze 5 stówek za kartę to słabo, robi się drożej od echomapy.

 

A co do Elity FS, to czy zrobili do niego nowy przetwornik SI? Bo jeśli jest taki sam jak w TI2 to by było średnio

Garmin bardzo dobrze obrazuje na ekranach wysokiej rozdzielczośći. Gpsma923 to jest już naprawdę jakość- 720 pxl w pionie i każdy przetwornik Garmina wygląda w nim bardzo dobrze.  UHD ma za mało pixeli co w połączeniu z matrycą nietopową daje efekt taki, że aby była jakość z sonaru bocznego, trzeba zmniejszyć rozmiar ekranu bocznego o 1/3 poprzez dodanie drugiego okienka. 

H4 ma wzmocnione flaki i moduł MNEA2000 oraz kolejny wariant map obsługuje- to z różnic istotnych. 

Co do sprzętów od Navico, to na chwilę obecną 3in1 jest obecnie stockowym przetwornikiem, mam nadzieję, że już niedługo będzie następca, choć bądźmy szczerzy- jemu do zdań wędkarskich nic nie brakuje. A jak brakuje- to możesz dokupić SS3D, który daje jakość niezależnie czy twardo, czy miękko na ogromnych odległościach od przetwornika. Problem z FS/Ti2 jest gdzie indziej- rozdzielczość ekranu, która na zoomie zjada jakość obrazu. Za to na miękkim dnie obrazuje bardzo ładnie, podczas gdy i Garmin i HB nieco pada zasięgiem w wysokich khz. Oprócz tego Navico ma najlepiej chyba zrobiony programowo proces wyświetlania obrazu, łatwego do uzyskania jednym suwakiem. W Hb tak nie jest i swoje trzeba przeklikać, by ładnie rysowało. Tutaj- suwak kontrastu i koniec. Jeśli nie miałeś dotąd ekranu z sonarem bocznym- to dość ważna sprawa, by nie złościć się pt. "jak to ustawić?" Bo na yt albo u innych to..... a u mnie ..


  • nurek28 i Peesx lubią to

#3265 OFFLINE   Pitpno

Pitpno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 20 wrzesień 2021 - 15:40

Moja najnowsza produkcja: Lowrance Active Target vs. Garmin Livescope

 

https://sonaryimapy....-vs-garmin.html

Może się podepnę:

 

Chciałbym dodać funkcję "Live" na łódke. Mam elite 9, wiec pozostaje dodanie zestawu echo + przetwornik. Ktoś poleci jakiś zestaw? Na razie myślę o Lvs32 + 92sv. Echo będzie przeznaczone wyłącznie do livescope/active target / hummingbird live.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć który zestaw jest najlepszy do opcji wert + rzut na "snajpera"?  Garmin/Lowerance/Hummingbird? Łowiska o głębokości od 3 do 13 metrów.


Użytkownik Pitpno edytował ten post 20 wrzesień 2021 - 15:42


#3266 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 wrzesień 2021 - 16:41

Może się podepnę:

Chciałbym dodać funkcję "Live" na łódke. Mam elite 9, wiec pozostaje dodanie zestawu echo + przetwornik. Ktoś poleci jakiś zestaw? Na razie myślę o Lvs32 + 92sv. Echo będzie przeznaczone wyłącznie do livescope/active target / hummingbird live.
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć który zestaw jest najlepszy do opcji wert + rzut na "snajpera"? Garmin/Lowerance/Hummingbird? Łowiska o głębokości od 3 do 13 metrów.

Hb- brak danych.
Garmin i lowrance to samo potrafią , lowrance czysty obraz ale kolory nie tak dobre jak w Garminie , opcja front lepsza a w Livescope vert lepszy.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

#3267 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 20 wrzesień 2021 - 23:19

Ja poczekam jeszcze z rok jak HB wypuści już w ludzi faktycznie Live i będę wtedy myślał w co uderzyć.
Raczej mega 360 zdecyduje się ale live by sie przydał jako uzupełnię tego. Fajnie by było to wszyskto sparowac z HB
Ale zobaczymy co pokaże przyszłość.




Użytkownik Marcin1991 edytował ten post 20 wrzesień 2021 - 23:20


#3268 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 wrzesień 2021 - 12:46

Coś do poobiedniej kawki- topowe 9tki Garmina i Lowrance w bezpośrednim starciu cz. 1


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 25 wrzesień 2021 - 12:46

  • Biesan i Kozi81 lubią to

#3269 OFFLINE   KrystianS

KrystianS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaŚlask
  • Imię:Krystian

Napisano 01 październik 2021 - 20:08

Witam. Które echosondy mogę połączyć tak aby dwa urządzenia byly podłączone do jednego przetwornika? Na jednym urządzeniu będę miał włączona mapę na drugiej sonar. Lowrance elite ti2 to ogarnie?

#3270 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 październik 2021 - 20:18

Witam. Które echosondy mogę połączyć tak aby dwa urządzenia byly podłączone do jednego przetwornika? Na jednym urządzeniu będę miał włączona mapę na drugiej sonar. Lowrance elite ti2 to ogarnie?

Jak chcesz przerzucać wszystko, to potrzebne jest urządznie ze złączem Ethernet/Network. Czyli FS, HDS a z Garmina Echomap/GPSmap. Możesz łączyć je na krótko czyli kabel Ethernet/Network od echa A do B albo poprzez moduł zewnętrzny - ss3d, NEP-2  a z Garmina GMS10 

Elity ti2 połączysz po wifi w zakresie wymiany waypointów i chyba sonaru 2d. 



#3271 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 03 październik 2021 - 17:48

Koledzy, czy decydując się na Helixa G3N  który jest chyba "golasem" jeśli chodzi o mapy i kupując mapę Navionics+ "Baltic Sea" 44XG jest jeszcze sens wydawać 4 stówki na kartę " Autochart zero lines"?

Pływam raczej po takich jeziorach, których batymetria jest już w Navionics-ie. Może nie jest ona idealnie dokładna (jak podglądałem na stronie i porównywałem z tym co mam na żywo), ale jest od razu i bez wypalania dzięsiątków litrów paliwa.

 

Czy są na Helixa jakieś mapy społecznościowe darmowe?


Użytkownik witoldn edytował ten post 03 październik 2021 - 17:56


#3272 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 03 październik 2021 - 18:25


 

Czy są na Helixa jakieś mapy społecznościowe darmowe?

 

 

Tutaj znajdziesz info: http://jerkbait.pl/t...50#entry2942512



#3273 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 październik 2021 - 18:32

Kol   jeśli chodzi o mapę   Navionics   to zupełnie się nie pokrywa z tym co opływałem jezioro  przez dwa tygodnie  , ale potrzebna jest żeby zrobić swoją mapę ja akurat mam Elementa  czy Helix robi mapę nie wiem nie znam tego ech ,  ale ta funkcja jest bardzo potrzebna  pięknie wyrysowała mi górki gdzie połowiłem ładne drapieżniki  , płocie ponad 30 cm . Jak chcesz wstawię fotki jak wyglądają mapy tego samego odcina jeziora moja i Navioniics 



#3274 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 03 październik 2021 - 20:56

Kol   jeśli chodzi o mapę   Navionics   to zupełnie się nie pokrywa z tym co opływałem jezioro  przez dwa tygodnie  , ale potrzebna jest żeby zrobić swoją mapę ja akurat mam Elementa  czy Helix robi mapę nie wiem nie znam tego ech ,  ale ta funkcja jest bardzo potrzebna  pięknie wyrysowała mi górki gdzie połowiłem ładne drapieżniki  , płocie ponad 30 cm . Jak chcesz wstawię fotki jak wyglądają mapy tego samego odcina jeziora moja i Navioniics 

Kurczę, jak popatrzyłem na mapy społecznościowe "Autochart liveshare" do HB, to w PL goło i niewesoło.



#3275 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 październik 2021 - 21:12

Co do społecznościówek - jest jak piszesz. Po prostu mało ludzi uploaduje, bo HB to relatywnie drogie ekrany, wymagają zerolines karty do tworzenia czegoś więcej niż 8h zapisu. 

Z HB robi sonarchart live zdaje się. Także 2 w 1 masz i nie przestanie rysować po wygaśnieciu subskrypcji. 



#3276 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 październik 2021 - 21:43

Mapy tworzone na żywo w hb są ładne, może nie aż tak jak z reef master , ale napewno lepsze niz w garminach czy live w lowrance. Póki nie wypływasz to nie masz , ale relatywnie koszt karty zeroline do możliwości i jakości nie jest wygorowany
  • Maciej_K lubi to

#3277 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 04 październik 2021 - 08:37

Mapy są ładne, tylko echo HB nie wyświetli Ci własnej mapy naraz wiecej niz 1x1 km, na malych zbiornikach to ok, na większych jak chcesz zaplanować trasę bardzo niewygodne

#3278 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 październik 2021 - 16:48

Mapy są ładne, tylko echo HB nie wyświetli Ci własnej mapy naraz wiecej niz 1x1 km, na malych zbiornikach to ok, na większych jak chcesz zaplanować trasę bardzo niewygodne

Navionicsowe mapy nie maja, zdaje się, takich ograniczeń wielkościowych na ekranie. Soft HB do map ma też ograniczenie- więcej niż 7x7km nie można na raz obrabiać. 



#3279 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 12 październik 2021 - 18:25

Pozwolę sobie zapytać tutaj ,żeby nie otwierać nowego wątku :

 

Echo Garmin z przetwornikiem gt40 . Czy też tak macie , że góra ekranu świeci się wodzie poniżej 10 m ?

To samo mam jak jestem bliżej niż 50 od brzegu . Wtedy jedna burta swieci mi się na żółto . Zmiana czułości powoduje ,że wprawdzie coś tam w bliskiej odległości zobaczę ale wtedy dalsze odległości są czarne i nieczytelne.

 

Załączony plik  92C74D18-F65B-4927-8B83-30BC4C3D6052_1_201_a.jpeg   38,96 KB   34 Ilość pobrań

 

 

 



#3280 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 październik 2021 - 19:11

Pozwolę sobie zapytać tutaj ,żeby nie otwierać nowego wątku :

 

Echo Garmin z przetwornikiem gt40 . Czy też tak macie , że góra ekranu świeci się wodzie poniżej 10 m ?

To samo mam jak jestem bliżej niż 50 od brzegu . Wtedy jedna burta swieci mi się na żółto . Zmiana czułości powoduje ,że wprawdzie coś tam w bliskiej odległości zobaczę ale wtedy dalsze odległości są czarne i nieczytelne.

 

attachicon.gif 92C74D18-F65B-4927-8B83-30BC4C3D6052_1_201_a.jpeg

Ustaw jasność na auto-niską i kontrast w okolicach 30%. To, że brzeg świeci jest naturalne- bo raz, że płycej, dwa- spad brzegowy na ogół twardszy co wzmaga świecenie. Nastawy sonarowe zależne są od twardości dna- na twardszym można zmniejszyć jasność, na miększym - trzeba zwiększyć. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych