Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#3601 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 09 czerwiec 2022 - 14:49

gt56 to najlepszy przetwornik Garmina obecnie. Ale jest jedno ale- na echomapie z tej jakości nie będzie zbyt wiele widać. Po prostu brak jest pixeli w pionie na mniejzszych echomapach. Da spokój tej 56, ryby swiecą się i tak najlepiej w 455khz - to niezależne od brandu sonarowego. 

Rozumiem, ale przy wyższych khz można zobaczyć przeszkody, dołki itd itd. ostatnio namierzyłem ładnego sandacza dzięki bocznego w wyższym khz. 
Pod GT56 jakie najtańsze echo żeby to miało ręce i nogi ?
Mam ciutke "gorsze" echo niż echomap, ale skoro ono będzie działać na takim samym khz co moja echo to bez sensu dopłacać jak otrzymam minimalnie trochę więcej.


  • Sławek77 lubi to

#3602 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 20 czerwiec 2022 - 16:13

Ktoś, coś? :)

Ja kupowałem Ti2 ale kompletnie nie zwracałem uwagi na to co piszesz. Menu po angielsku dla mnie bez różnicy a oszczędności rzędu 1500-2000zl bardzo mnie przekonały.
Brałem na sportfishtackle. Tylko zwróć uwagę na obsługę transakcji, kursy walut, przewalutowanie itp. Najkorzystniej dla mnie było skorzystać z karty Revolut i Paypal.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#3603 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 czerwiec 2022 - 19:59

Czy Waszym zdaniem lepiej kupić Garmina echomap 12 cali czy może gps map 9 cali oba z przetwornikiem gt56uhd ? Cena jest podobna, seria gps ma helm, co mnie kusi ale 12 to 12 ma ktoś może porównanie?

#3604 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 czerwiec 2022 - 20:30

3 cale to bardzo duzo ..., lusek i tak nie policzysz  , a komfort ogladania na duzym ekranie jest naprawde duzy



#3605 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 czerwiec 2022 - 20:38

Czy Waszym zdaniem lepiej kupić Garmina echomap 12 cali czy może gps map 9 cali oba z przetwornikiem gt56uhd ? Cena jest podobna, seria gps ma helm, co mnie kusi ale 12 to 12 ma ktoś może porównanie?

Duża łódź- duży ekran. Mniejsza łódź, mniejsza odległość od ekranu do oczu- mniejszy ekran. Mam 923, pływane z dużą ultrą- po prostu jest większe wszystko, może nie takie ostre jak w GPSmap ale rozmiar ma znaczenie. 



#3606 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 czerwiec 2022 - 20:46

W moim budrzecie do 10t, mam jednak:
ModelEchomap Ultra 102sv z GT56UHD-TM versus Garmin GPSMAP 923xsv z przetwornikiem GT56UHD-TM a więc 1 cal różnicy... (?) Czy funkcjonalność / jakość serii gps jest dużo lepsza ?

#3607 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 czerwiec 2022 - 20:51

W moim budrzecie do 10t, mam jednak:
ModelEchomap Ultra 102sv z GT56UHD-TM versus Garmin GPSMAP 923xsv z przetwornikiem GT56UHD-TM a więc 1 cal różnicy... (?) Czy funkcjonalność / jakość serii gps jest dużo lepsza ?

Nie, nie ma . Funkcjonalnie to to samo, może kolory lepsze w gpsmap. wzbraniałem się przed Ultrą osobiście, ale jak popływałem na szkoleniach z ludźmi z ich ekranami- to mi przeszło. Ale.....chodzą słuchy, że Ultry będą wygaszone, może nie warto teraz pakować się w schodzący ekran?


  • amalker lubi to

#3608 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 28 czerwiec 2022 - 20:57

Oczy bolą.

#3609 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 28 czerwiec 2022 - 21:39

Maćku ja jestem w podobnej rozkmince jak @amalker i nasuwają mi się pytania :
Czy zaprzestanie produkcji ultra coś wnosi biorąc pod uwagę , że będzie podłączona do obsługiwanego przetwornika oraz livescope ( chodzi mi o aktualizacje oprogramowania które mogą coś wnieść )
Czy w modelu 923 da się podobnie jak w ultra odpiąć ekran od podstawki i zabrać ze sobą ?
Czy obydwa modele mają możliwość pokazania obrazu na zewnętrznym urządzeniu ?

#3610 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 czerwiec 2022 - 21:48

Jeśli chodzi o to ostatnie, to seria gpsmap ma dostęp poprzez activcapitan do funkcji helm, czyli przekazanie obrazu na telefon czy tablet. Rozważałem nawet swego czasu kupienie wersji 7 cali + tablet 12. Seria echomap nie ma tej funkcji.

Użytkownik amalker edytował ten post 28 czerwiec 2022 - 21:49


#3611 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 czerwiec 2022 - 21:59

Maćku ja jestem w podobnej rozkmince jak @amalker i nasuwają mi się pytania :
Czy zaprzestanie produkcji ultra coś wnosi biorąc pod uwagę , że będzie podłączona do obsługiwanego przetwornika oraz livescope ( chodzi mi o aktualizacje oprogramowania które mogą coś wnieść )
Czy w modelu 923 da się podobnie jak w ultra odpiąć ekran od podstawki i zabrać ze sobą ?
Czy obydwa modele mają możliwość pokazania obrazu na zewnętrznym urządzeniu ?

Sergiusz- teoretycznie nie wnosi nic zaprzestanie produkcji, powiem więcej- należy spodziewać się przecen. Nie, 923 nie mają sanek do wpinania ekranu, Ultra nie ma możliwości wysłania mirrora obrazu na apkę Helm. Natomiast u ciebie to celowałbym w Ultrę właśnie, bo zepniesz ją tanim kabelkiem ze swoim UHD i masz obraz dowolny na dowolnym ekranie. Ultra ma dwa gniazda network- jedno do lvs, drugie do drugiego ekranu. 


  • amalker lubi to

#3612 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 czerwiec 2022 - 22:18

Ja używam Ultry dosyć długo i to jest taka alternatywa dla niższych wypustów GPSMAP jak nie chcesz radaru, helma, ANT, obsługi kamer i innych pierdów co się używa od dzwona, a cenisz sobie mobilność (szybkie wypinanie - bardzo dobrze dopracowane w Ultra). No i cena jest też lepsza. 


  • amalker i Maciej_K lubią to

#3613 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 28 czerwiec 2022 - 22:20

Dzięki panowie za pomoc .

Właśnie wypinanie ekranu jest dla mnie mega ważne bo nieraz zostawiam gumiak na kilka godzin na wodzie a montaż demontaż całych ekranów byłby mocno upierdliwy

Użytkownik sero1975 edytował ten post 28 czerwiec 2022 - 22:25


#3614 OFFLINE   krajes

krajes

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2022 - 20:37

Kup sobie 9 cali  Garmin Striker Vivid z przetwornikiem Gt 40 

 

Też w ten model celuje. Lepszy jest GT40 czy GT52?



#3615 OFFLINE   zab9k

zab9k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Domiinik

Napisano 15 lipiec 2022 - 09:34

Cześć!

 

Postanowiłem na nowo kupić echosondę. Kilka lat temu byłem posiadaczem AXIOM 7 z RV-100, ale sprzedałem tę echosonde, bo po prostu mało z niej korzystałem. Obecnie warunki na mojej wodzie trochę się zmieniły, tak jak i rybostan i postanowiłem że wyposażę się w jakiś sprzęt. Sondy będę używał z bliskiej odległości od ekranu, dlatego 7cali, to będzie dobry kompromis(to zawsze kompromis, bo nie ma za dużych ekranów) pomiędzy ceną a rozmiarem. Zależy mi na bocznym sonarze, łatwym demontażu oraz dokładnym GPS(z tym w axiom było słabo, chociaż nie do końca mocno wykorzystywałem potencjał tego urządzenia). Po przeglądnięciu wielu recenzji i dyskusji, pierwotnie rozpatrywałem Garmina Striker SV w rozmiarze 9cali, ale ze względu na intuicyjną obsługę, możliwości tworzenia map, skłaniam się w tej chwili ku Elite FS 7 od Lowrance. Patrząć na wypowiedzi osób które mają wiele z tymi sprzętami wspólnego w polsce jak i zagranicą, chyba nie ma złych wyborów. Czy ktoś z Was mógłby polecić sprzedawcę, który ma konkurencyjne ceny sprzętu Lowrance i jest zadowolony z zakupu? Wiem że ceny sprzętu które widnieją w katalogach czesto mają jeszcze spory margines do urwania, chyba że ze względu na obecne czasy mocno się to zmieniło. Dziękuje z góry za pomoc.


  • siarq lubi to

#3616 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 31 lipiec 2022 - 19:02

Ja przetestowałem kilka ech od lowrance przez HB na garminie kończąc i owszem bywają przydatne coś można zobaczyć ale to zależy od wody .Na jeziorze ,zaporówce czy innej dużej wodzie bywają przydatne np boczny skan by znależć drzewo zatopione .Czasem jest to miejsce w którym są ryby .Ale na rzece nie trzeba nic więcej niż normalne echo . Główka nie zmieni lokalizacji ,rynne poznamy i bez echa czy przykosę . Najlepsza echosonda jest na końcu zestawu . Nie będzie nikt szukał kleni czy okoni na wiśle . Sumy i tak niewidoczne albo rzadko kiedy a pływanie i gapienie się w ekran zamiast łowić to prosta droga do porażek . Bez przynęty w wodzie brań nie ma a trudno łowić patrząc w ekran za wyjątkiem verticala .



#3617 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 02 sierpień 2022 - 07:46

Święta racja.

#3618 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 sierpień 2022 - 17:55

Ja przetestowałem kilka ech od lowrance przez HB na garminie kończąc i owszem bywają przydatne coś można zobaczyć ale to zależy od wody .Na jeziorze ,zaporówce czy innej dużej wodzie bywają przydatne np boczny skan by znależć drzewo zatopione .Czasem jest to miejsce w którym są ryby .Ale na rzece nie trzeba nic więcej niż normalne echo . Główka nie zmieni lokalizacji ,rynne poznamy i bez echa czy przykosę . Najlepsza echosonda jest na końcu zestawu . Nie będzie nikt szukał kleni czy okoni na wiśle . Sumy i tak niewidoczne albo rzadko kiedy a pływanie i gapienie się w ekran zamiast łowić to prosta droga do porażek . Bez przynęty w wodzie brań nie ma a trudno łowić patrząc w ekran za wyjątkiem verticala .

Jak dalej pójdzie, to nie będzie gdzie pływać rzekami, ale co do meritum- racja, w brzegach pochowanej ryby tak czy siak nie widać. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 sierpień 2022 - 18:02


#3619 OFFLINE   bezaocb

bezaocb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 sierpień 2022 - 19:12

Witam,

Planuję zakup echosondy z GPS, mapowanie, sonar boczny która zmieści się w torbie Budżet na całość to 6 tyś. Zastanawiam się nad zakupem Humminbird HELIX 7 CHIRP MEGA SI+ GPS G4N.

Co o tym sadzicie ? Czy może uzbierać 8 tyś i wybrać wersje większą 9 ? 



#3620 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 18 sierpień 2022 - 19:14

Witam,
Planuję zakup echosondy z GPS, mapowanie, sonar boczny która zmieści się w torbie Budżet na całość to 6 tyś. Zastanawiam się nad zakupem Humminbird HELIX 7 CHIRP MEGA SI+ GPS G4N.
Co o tym sadzicie ? Czy może uzbierać 8 tyś i wybrać wersje większą 9 ?


to nie Giełda!


Użytkownik Jano edytował ten post 18 sierpień 2022 - 19:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych