Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4140 odpowiedzi w tym temacie

#3661 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 wrzesień 2022 - 17:03

Witam.

Rozważam zakup echosondy z nieco wyższej półki. Obecnie mam Hook Reveal 7, ale chciałbym przesiąsć się na coś nieco lepszego. Myślałem o Elite FS, ale chciałbym zobaczyć Wasze opinie o tym modelu i może rozważyć inne Wasze propozycje w podobnej klasie, ale innego producenta.
Od urządzenia wymagam przede wszystkim ogólnej bezawaryjności. Poza tym dobrego obrazowania side scan, downscan itp. W Lowrance bardzo przypadło mi do gustu połączenie downscan z tradycyjnym sonarem. Czy ta funkcja jest warta pozostania przy tej marce czy może inni producenci mają do zaoferowania coś lepszego w tym przedziale cenowym?

Pozdrawiam

Kolego, jest cały duży wątek o wyborze echosondy: Wybór echosondy! - strona 183 - Sprzęt motorowodny i elektronika wędkarska - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing - strona 183

Tam poszukaj, prócz tego jest wątek o echosondzie do  5tysięcy zł. 

FS-ka także ma swój wątek. Nowości od Lowrance na 2021 - nowa Elite FS, nowy system obrazowania Live - Sprzęt motorowodny i elektronika wędkarska - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing

 

Przeczytaj, oceń sam. Poglądów tyle co userów.



#3662 OFFLINE   Wojciech_P

Wojciech_P

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Wojciech

Napisano 18 wrzesień 2022 - 18:54

Dobry wieczór,

Posiadam namiary na miejscówki w formacie GPS Lowrance z rozszerzeniem pliku usr.
Zmieniłem echosondę na Garmin.

Czy można konwertować dane z formatu Lowrance na Garmin?

Pozdrawiam
Wojciech



#3663 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 wrzesień 2022 - 20:01

Można, jest program do tego o nazwie GPSbabel. free apka. 



#3664 OFFLINE   Wojciech_P

Wojciech_P

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Wojciech

Napisano 18 wrzesień 2022 - 21:24

Można, jest program do tego o nazwie GPSbabel. free apka. 

Dziękuję za informację.



#3665 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 27 październik 2022 - 22:08

Noszę się z zamiarem zakupu bocznego sonaru Garmin i nie chciałbym się pomylić z wyborem bo odsprzedaż sprzętu jest problematyczna. Użytkuję EchoMap70DV+GT20 . Generalnie jestem zadowolony , jest mały problem z pobieraniem map,nie obsługuje SV bez GCV10/20 co finansowo nie jest korzystne ale lubię dotykowy ekran. Niedługo zamierzam dokupić przetwornik PS30.

 

Natomiast chcę rozbudować system echo o dodatkowy ploter z SV. Przetwornik chcę zamontować na sztycy z boku. Po pierwsze , że pod/za łodzią nie mam już miejsca a po drugie chcę uniknąć zakłóceniem od maximizera . I tu moje pierwsze pytanie.

 

PRZETWORNIK DO SV.

1) W jaki przetwornik celować ?

a)GT52(455/800)

b)GT54 (UHD455/1200)

c)GT56UHD(455/800/1000)

2) Co to jest technologia UHD ? Przetwornik GT52 ma częstotliwość 800kHz a nie jest oznakowany UHD a przetwornik GT54 ma częstotliwość 800kHz i tak opisany jest.

3)Jaki wybrać ploter w zależności od przetwornika. Bardzo chwalony jest za stosunek cena/możliwości STRIKER SV.W wersji 92SV(480x800) z przetwornikiem GT52 będzie kosztował około 3200zł ale nie obsłuży przetwornika GT56.

4)EchoMap92SV to koszt już około 6700zł. Ekran tej samej rozdzielczość 800x480. Czy dla samego przetwornika który nie jest pewne czy daje dużo więcej korzyści warto dopłacać różnicę?

5)Echomap723XSV to wydatek około 7500zł. Podobnie przetwornik GT56, ekran rozdzielczości 1024x600 ekran dotykowy!!! . Echomap 923xsv z GT56 rozdzielczości 1280x720 to już około 10k.

6)Też za około 10k EchoMap102SV z GT56 i największy ekran 10" z największą rozdzielczości 1280x800 ekran dotykowy.

 

Jaki więc wybór jest sensowny ? Czy lepiej wydać 3k na Strikera 92SV z GT92 czy warto dołożyć do 10K i celować w 923xsv lub 102SV, które funkcje warto mieć ? tworzenie map?dotykowy ekran?kluczowy jest rozmiar ekranu/rozdzielczość bo tu (w tym budżecie nie piszę o GsmMap8412XSV) królem jest 102SV.  A może jeszcze inne funkcje są ważne ?


Użytkownik Jacky X edytował ten post 27 październik 2022 - 22:31


#3666 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 październik 2022 - 06:20

Kup sobie Ultrę z happy anglera- jeśli jest jeszcze , bo niedawno była za 966E z gt54 i nie kłopocz się dylematami. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 28 październik 2022 - 07:13

  • mario, sucks_one i Radbraw lubią to

#3667 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 28 październik 2022 - 07:06

Kup sobie Ultrę z happy anglera- jeśli jest jeszcze , bo niedawno była za 999E z gt54 i nie kłopocz się dylematami. 

 

OK ULTRA.  Nie zrozumiałem skrótu myślowego a nie chciałbym się pomylić .... Domyślam się EchoMap 102SV ULTRA. Nie widzę tej oferty za 999E z przetwornikiem razem/osobno. Możesz przesłać linka tu lub na priv ?

 

PS1 Co w echosondach znaczy literka "x" w oznaczeniu sprzętu ? SV/XSV ?

PS2. A tu 1700E w wersji 122SV : Przetwornik Garmin ECHOMAP Ultra 122sv i GT54UHD-TM | Szczęśliwy wędkarz (happyangler.com)

https://happyangler....ducer-69380067/


Użytkownik Jacky X edytował ten post 28 październik 2022 - 07:24


#3668 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 październik 2022 - 07:08

OK ULTRA.  Nie zrozumiałem skrótu myślowego a nie chciałbym się pomylić ....

 

PS1 Nie wiem jaką politykę ma Admin. Jak wolno to podaj w poście link do tego sprzętu a jak linki nie są mile widziane to na priv. Dzięki.

PS2.  CO w echosondach znaczy literka "x" w oznaczeniu sprzętu ? SV/XSV ?

Garmin ECHOMAP Ultra 102sv and GT54UHD-TM Transducer | Happy Angler

sxv- modu sonarowy obsługujący sonar tradycyjny, clearvu i side vu, bez tego oznaczenia dany ekran nie obsługuje przetworników sam z siebie, ma tylko złącze network. 



#3669 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 28 październik 2022 - 07:36

No jak się patrzy na stosunek/cena to mi ten sprzęt najbardziej podchodzi. Sam sklep jest mi znany bo parę razy czytałem o nim na forum. 

A na oficjalnej stronie Garmina 102SV z GT56 ..... 2500E . Słabo bardzo w porównaniu.

 

Rozumiem są pozytywne doświadczenia z tym sklepem Happy Angler. Jak tam wygląda zamówienie : przedpłata/za pobraniem , opłaty transportowe , jak z vatem , jak długo się czeka . Jest gdzieś opisane na forum ?



#3670 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 28 październik 2022 - 08:16

Sklep jak każdy inny w Europie. Wysyłka w ciągu kilku dni kurierem.
Skoro Europa to nie płacisz żadnego vatu.

Wejdź w sklep dodaj do koszyka podajesz kraj do wysyłki itd i wyskoczy ci cena. Ale powinna hyc Free.
Na stornie sklepu zreszta wszystko jest dokładnie opisane, wysyłka, płatności,zwroty itd.

#3671 ONLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 28 październik 2022 - 12:25

Sklep jak każdy inny w Europie. Wysyłka w ciągu kilku dni kurierem.
Skoro Europa to nie płacisz żadnego vatu.

Wejdź w sklep dodaj do koszyka podajesz kraj do wysyłki itd i wyskoczy ci cena. Ale powinna hyc Free.
Na stornie sklepu zreszta wszystko jest dokładnie opisane, wysyłka, płatności,zwroty itd.

 Ceny są netto i sklep doliczy przy wysyłce do Polski 23% + wysyłka 18 Euro.

Wystarczy dodać do koszyka i podać kraj wysyłki i od razu pokaże się cena brutto



#3672 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 28 październik 2022 - 18:28

Ceny są netto i sklep doliczy przy wysyłce do Polski 23% + wysyłka 18 Euro.
Wystarczy dodać do koszyka i podać kraj wysyłki i od razu pokaże się cena brutto


Dokładnie tak jak pisze @Czechofil .

Skuszony cena zamówiłem u nich ultrę.

Towar w drodze …

#3673 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 29 październik 2022 - 10:19

Dokładnie tak jak pisze @Czechofil .

Skuszony cena zamówiłem u nich ultrę.

Towar w drodze …

 

Wczoraj wrzuciłem echo do koszyka ale potrzebne były dane karty ,której nie miałem pod ręka. A dziś .... moja sonda jest Twoja . To była chyba ostatnia sztuka w magazynie. Zostały ultra 122SV  :(



#3674 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 29 październik 2022 - 11:24

Wczoraj wrzuciłem echo do koszyka ale potrzebne były dane karty ,której nie miałem pod ręka. A dziś .... moja sonda jest Twoja . To była chyba ostatnia sztuka w magazynie. Zostały ultra 122SV :(

Musiał ktoś Ci podkupić bo ja swoją zamawiałem 4 dni temu i sprawdzałem , ze 5 szt było dostępne .

No ale co się dziwić jak cena była naprawdę dobra …

Użytkownik sero1975 edytował ten post 29 październik 2022 - 11:25


#3675 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 29 październik 2022 - 12:21

Tak rozmyślam ostatnio o tych echosondach i spojrzałem na GsmMap8410xsv. I się tak zastanawiam:" Czy potrzebuję dużej rozdzielczości skoro..... szukam dużych ryb?"  :D


  • Intro lubi to

#3676 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 październik 2022 - 12:28

8k na nic zda się, jeśli nie beda rybki skłonne do współpracy ,badz czas i miejsce nie te...

#3677 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 29 październik 2022 - 13:06

Tak rozmyślam ostatnio o tych echosondach i spojrzałem na GsmMap8410xsv. I się tak zastanawiam:" Czy potrzebuję dużej rozdzielczości skoro..... szukam dużych ryb?" :D


Jako że przeszedłem ewolucje od czarno-białego HB do Ultry mając po drodze kilka modeli mogę napisać że wielkości ekranu i rozdzielczości nigdy za wiele :)

U mnie ultra zwyciężyła bo ma wypinany ekran a dla mnie to bardzo ważny czynnik .
  • suhhar lubi to

#3678 ONLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 listopad 2022 - 19:02

Ceny są netto i sklep doliczy przy wysyłce do Polski 23% + wysyłka 18 Euro.
Wystarczy dodać do koszyka i podać kraj wysyłki i od razu pokaże się cena brutto


Szkoda, że nie ma możliwości podania nip PL i vat 0% w sumie powinna być taka opcja.

#3679 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 listopad 2022 - 19:13

A ten sklep jest z eu?

Użytkownik siarq edytował ten post 02 listopad 2022 - 19:13


#3680 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 02 listopad 2022 - 19:48

A ten sklep jest z eu?


Tak




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych