Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4140 odpowiedzi w tym temacie

#3821 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 29 styczeń 2023 - 19:55

W sumie ciekawy temat Sergiusz, bo Garmin ma naturalny talent do zbierania zakłóceń. Ja miałem tak montowany przetwornik HB i obraz był gorszy, poza tym boczny sonar może ci się rozjeżdżać w czasie manewrowania silnikiem


Wręcz czytasz w moich myślach bo dokładnie takie same mam obiekcje .

Sianie miałem przy 72sv,93sv,92uhd więc dlaczego by nie miało być w ultrach ? :)

Pawęż w pontonie dosyć wąska w stosunku do łodzi i jak przetwornik był w jednej linii z silnikiem lub wyżej to sianie występowało . Dopiero topienie przetwornika na metrowej sztycy poniżej silnika powodowało ustanie zakłóceń .
Coś mi się nie chce wierzyć że ekran będzie czysty jak zamontuje się przetwornik na silniku …

Jak by było ciepło to by się wyskoczyło i zweryfikowało poglądy a tymczasem człowiek siedzi i dłubie w garażu przy gumiaku żeby mieć wszystko na tip-top na 1 maja :)

Maćku spytał byś może na hamerykańskich forach czy tam ktoś montował ?

#3822 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 styczeń 2023 - 20:15

Wręcz czytasz w moich myślach bo dokładnie takie same mam obiekcje .

Sianie miałem przy 72sv,93sv,92uhd więc dlaczego by nie miało być w ultrach ? :)

Pawęż w pontonie dosyć wąska w stosunku do łodzi i jak przetwornik był w jednej linii z silnikiem lub wyżej to sianie występowało . Dopiero topienie przetwornika na metrowej sztycy poniżej silnika powodowało ustanie zakłóceń .
Coś mi się nie chce wierzyć że ekran będzie czysty jak zamontuje się przetwornik na silniku …

Jak by było ciepło to by się wyskoczyło i zweryfikowało poglądy a tymczasem człowiek siedzi i dłubie w garażu przy gumiaku żeby mieć wszystko na tip-top na 1 maja :)

Maćku spytał byś może na hamerykańskich forach czy tam ktoś montował ?

oni to montują ale dla sonaru 2d, mając kilka ekranów na pokładzie, także nie używają bocznego z dziobówki



#3823 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 29 styczeń 2023 - 20:27

Posiadam silnik haswing protruar 1.0 o mocy 65 z maximizerem oczywiście , echo raymarine element z jednym możliwym przetwornikiem hv100 bodajże ma oznaczenie . Dwa oddzielne akumulatory lifepo4 do silnika i echa i nie mam żadnych zakłóceń . Na jednym akumulatorze jak miałem wszystko spięte to przy maxymalny biegu - prędkości lekko rozmywalo ale to wynikiem było różnicy poboru prądu , dopływając do miejscówki zwalnialem nieznacznie i byko Ok ale na dwa akumulatory oddzielnie podpięte jest cacy i na maxymalnym biegu a łódka taka ze i kapelusz potrafi zwinąć .

Załączone pliki



#3824 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 29 styczeń 2023 - 20:58

Ja nie chciałem zamontować do dziobówki tylko do protuara identycznie jak kolega @jogger1 .

Protuara używam do normalnego przemieszczania się i dokładnych manewrów z livescopem natomiast dziobówki używam głównie do kotwiczenia się .

#3825 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 styczeń 2023 - 21:20

ok. 



#3826 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 luty 2023 - 15:50

Kupiłem w ruoto ultrę bez przetwornika w listopadowej przedsprzedaży, na wczoraj zadane pytanie kiedy mogę się jej spodziewać... cisza... może wstrzymajcie się z zakupami a ja pochwalę się jak dotrze. Spodziewali się ich w grudniu, teraz na stronie jest informacja, że bardziej w marcu.

Dziś dotarła. Wszystko OK, także sklep jest wiarygodny.


  • mario i malinabar lubią to

#3827 OFFLINE   Apiniu

Apiniu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Piniu

Napisano 02 marzec 2023 - 19:33

Witam Wszystkich.To mój pierwszy post na tym forum .Mam kilka pytań dotyczących zakupu echa. Będzie to na pewno Garmin.  seria Echomap. Tylko teraz -Echomap UHD 92 sv - czy lepiej Echomap Ultra 102. Jaka jest różnica miedzy nimi skoro do Ultry  trochę  grosza dopłacić trzeba.  Chciałbym by któraś z nich pracowała z przetwornikiem GT 56 UHD.

Chciałbym do tego od razu zakupić przetwornik LiveScope. tylko teraz nie za bardzo wiem który ? Bardziej bym chciał by pracował w dół. tzn. do wertical.Czy wszystkie modele LiveScope musza posiadac Czarna skrzynka LiveScope GLS 10.?.Czy jest może jakiś model ekranu  który obejdzie się bez skrzynki. ( mniej gratów do noszenia. Mała łodeczka narazie). Wszystko chciałbym sobie zakupić na stronach 3 zagranicznych sklepów polecanych na tym forum. Może ktoś poleci coś innego lub doradzi. Dziękuje.



#3828 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 marzec 2023 - 19:43

W instrukcjach od lvs oraz ekranów jest wszytsko napisane , co obsluguja i czego wymagaja

#3829 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 marzec 2023 - 20:12

Witam Wszystkich.To mój pierwszy post na tym forum .Mam kilka pytań dotyczących zakupu echa. Będzie to na pewno Garmin.  seria Echomap. Tylko teraz -Echomap UHD 92 sv - czy lepiej Echomap Ultra 102. Jaka jest różnica miedzy nimi skoro do Ultry  trochę  grosza dopłacić trzeba.  Chciałbym by któraś z nich pracowała z przetwornikiem GT 56 UHD.

Chciałbym do tego od razu zakupić przetwornik LiveScope. tylko teraz nie za bardzo wiem który ? Bardziej bym chciał by pracował w dół. tzn. do wertical.Czy wszystkie modele LiveScope musza posiadac Czarna skrzynka LiveScope GLS 10.?.Czy jest może jakiś model ekranu  który obejdzie się bez skrzynki. ( mniej gratów do noszenia. Mała łodeczka narazie). Wszystko chciałbym sobie zakupić na stronach 3 zagranicznych sklepów polecanych na tym forum. Może ktoś poleci coś innego lub doradzi. Dziękuje.

LVS32/34 w każdej sytuacji wymaga GLS10. Odpuść echomapa UHD ,chyba że UHD2- wtedy to ma sens bo tam w 9 calach rozdzielczość normalna w pionie 600pxl i obraz z gt56będzie normalnie wyglądał. Weź tę ultrę ze Szwecji  i set 32 czy 34 z GLS10



#3830 OFFLINE   Bearded

Bearded

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 02 marzec 2023 - 20:24

Dokładnie, GLS10 musisz mieć do 32/34. Ja używam Echomap Ultra 102sv i jestem bardzo zadowolony.

Kiedyś Tomek Kurnik mówił o LS32/34 i według niego (a napewno ma mnóstwo godzin na wodzie z jednym i drugim) jest znaczna różnica na + przy 34.

 

Istnieje LIVESCOPE który nie wymaga gls10- LVS12.

Ale obejrzyj filmiki na YT- szału nie ma.


Użytkownik FoH ! Krzysiek edytował ten post 02 marzec 2023 - 20:26


#3831 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 marzec 2023 - 20:31

Dokładnie, GLS10 musisz mieć do 32/34. Ja używam Echomap Ultra 102sv i jestem bardzo zadowolony.

Kiedyś Tomek Kurnik mówił o LS32/34 i według niego (a napewno ma mnóstwo godzin na wodzie z jednym i drugim) jest znaczna różnica na + przy 34.

 

Istnieje LIVESCOPE który nie wymaga gls10- LVS12.

Ale obejrzyj filmiki na YT- szału nie ma.

Istnieją także Livescope z serii PS- 20, 22, 30, 31- też nie wymagają modułu. A 34 lepsza jest głównie w trybie perspektywy. Może mniej martwych stref ma w trybie front i vert ,jakiegoś wielkiego upgrade nie widziałem testując oba jednocześnie dla frontu i verta


  • Bearded lubi to

#3832 OFFLINE   Bearded

Bearded

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 02 marzec 2023 - 20:39

@Maciej_K testowałeś może kiedyś tą LVS12? Możesz coś o tym powiedzieć więcej?



#3833 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 marzec 2023 - 20:41

@Maciej_K testowałeś może kiedyś tą LVS12? Możesz coś o tym powiedzieć więcej?

Nie ,nie wpadl mi w ręce takowy. Natomiast  bierze wąsko w pionie a w opcji front to zupełna abstrakcja. Strata pieniędzy moim zdaniem. 


  • karkoszek lubi to

#3834 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 02 marzec 2023 - 21:24

Szukaj używki lvs32 jak sianka brakuje i będziesz zadowolony.

#3835 OFFLINE   Apiniu

Apiniu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Piniu

Napisano 03 marzec 2023 - 20:38

Powiecie mi może Panowie w czym jest ta różnica w cenie ?, Bo u mnie kiepsko z angielskim a wyglądają podobnie.

 

/www.sportfishtackle.com/en/artiklar/garmin-echomap-ultra-102sv-with-transducer-gt56-uhd.htm

://www.sportfishtackle.com/en/artiklar/garmin-echomap-ultra-102sv-inkl-gt56-uhd-combo.html


Użytkownik Apiniu edytował ten post 03 marzec 2023 - 20:52


#3836 OFFLINE   Apiniu

Apiniu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Piniu

Napisano 07 marzec 2023 - 00:45

Powiecie mi może Panowie w czym jest ta różnica w cenie ?, Bo u mnie kiepsko z angielskim a wyglądają podobnie.

 

/www.sportfishtackle.com/en/artiklar/garmin-echomap-ultra-102sv-with-transducer-gt56-uhd.htm

://www.sportfishtackle.com/en/artiklar/garmin-echomap-ultra-102sv-inkl-gt56-uhd-combo.html

Temat nie aktualny. Po kontakcie ze sklepem wszystko juz wiem. Dają 2 przetworniki.



#3837 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 marzec 2023 - 01:14

edyta - pomyłka. 


Użytkownik psulek edytował ten post 07 marzec 2023 - 01:14


#3838 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 marzec 2023 - 13:15

Taki materiał poskładałem z minionego lata- co i jak z mapami w 4 najpopularniejszch brandach z sonarem bocznym. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 08 marzec 2023 - 13:15


#3839 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 marzec 2023 - 07:21

Domknięcie mini-serii  z 7calówkami - subiektywne plusiki i minusiki. 

 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 14 marzec 2023 - 07:22


#3840 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 22 marzec 2023 - 21:00

Garmin Echomap Ultra 102sv, jakieś podpowiedzi co do Chirpa, ClearVu i SideVu, jakieś podstawowe ustawienia. Pływałem na Lowrance cały czas, tutaj chce chociaż ustawić jakąś "podstawę" a resztę sam na wodzie sobie ogarnę. Widziałem, że jest opcja TVG. Włącza się ją przy bardzo brudnej wodzie ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych