Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2014 - 23:20

Te sprawy nie zmieniaja sie jak widze pomimo uplywu czasu. A wybierz mnie co ja mam kupic...

Obawiam sie, ze z tego wyjscia nie ma...patowa sytuacja...chcialabym a boje sie...

Autorytety sprzedajacy sprzet, obawiam sie ze, tak jak zreszta wszyscy inni, nie siedzacy w skorze zainteresowanego, nie beda w stanie pomoc.

A juz chyba najgorszym doradca sa tzw. opinie wziete ze sieci ogolnorozumianej...gwarantuja jedno - pomoc w znalezieniu czarnej strony wszystkiego...

 

Wyjscie jest 1no-  trzeba cos wybrac zeby w koncu miec wlasne spostrzezenia. Te spostrzezenia pozwola wyrobic sobie poglad na temat: co mnie osobiscie jest potrzebne, ile jestem w stanie na to wydac i co to mi ma dac w zamian.

Trzeba po prostu miec jakis wlasny system wartosci i w koncowym rozrachunku nim sie kierowac. Zawsze istnieje jakas mozliwosc nie trafienia, w tym przypadku, no coz....to nie jest wydatek typu samochod czy mieszkanie.  Aczkolwiek wszystkie te sprawy maja wspolne rozwiazanie - kto kupuje przesadnie tanio kupuje 2 razy...

 

Gumo


  • kotwitz lubi to

#42 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 01 luty 2014 - 14:12

Co do treści wyłowionych z sieci, jeżeli tu na forum, w innych tematach chłopaki piszą o tym samym problemie co w komenatarzach na bass'ie, cabelasie i na innych forach, to mimo bladego pojęcia o sondach, uważam że fakt ten również warto odnotować.

Jako zainteresowany, przymierzając się do zakupu sondy również brałem pod uwagę elite-4x i mark5 pro,
już postanowiłem że jak nadaży się okazja będzie to właśnie elite :)

Pozdrawiam,
Karol



#43 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 05 sierpień 2014 - 23:06

Witam

Do tej pory użytkowałem HUMMINBIRDa PiranhaMAX 220 i mi wystarczał.

Co w tej chwili warto kupić, by powiedzieć: " łaaaaał..., to jest to"

Tak w okolicach tysiaka, może półtora.


Użytkownik Darecki edytował ten post 06 sierpień 2014 - 08:43


#44 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 06 sierpień 2014 - 06:46

żeby powiedzieć wooow to ten tysiak musiałby być w euro ;)



#45 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 sierpień 2014 - 09:06

Elite 7HDI proponuję :)  i będzie tysiak euro.



#46 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 06 sierpień 2014 - 09:45

Nie miałem SI więc nie wiem, ale ze wszystkich innych bajerów które są w echosondach (w tym DI) najbardziej użyteczna dla mnie jest możliwość nagrywania logów i robienia własnych map. Na DI widać rzeczywiście lepiej niż na zwykłym stożku, ale nie przekłada się to na wyniki, natomiast poruszanie się po dobrze zmapowanych miejscówkach jak najbardziej tak.

Za tysiaka lub ciut więcej da się kupić coś z logowaniem.



#47 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 sierpień 2014 - 12:41

np Mark 4 HDI ok 1200



#48 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 06 sierpień 2014 - 20:47

Nie wiem czy dobrze rozumię.

Mark 4 od Elite 4 różni się kolorowym ekranem.

Moje pytanie jest takie:

Czy kolorowy wyświetlacz jest krokiem milowym w echosondownictwie, czy to tylko szpan bajer?

Czy w codziennym użytkowani lepiej sprawdza się cz-b czy kolorowy telewizorek?

Na którym więcej, wyraźniej, lepiej widać?

 

Bo reszta to chyba to samo.



#49 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpień 2014 - 22:33

Na kolorku lepiej. Wyraźniej widać wszelkie niuanse. 

Wiadome, że nie jest najważniejszy. Rozdzielczość w pionie, moc sygnału, wielkość ekranu nadal rządzą. Ale miałem ze 3-4 z black and white a teraz drugą z kolorkiem i nie zamierzam wracać do przeszłości.



#50 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 07 sierpień 2014 - 00:57

No i mapy batymetryczne też lepiej w kolorze oglądać, ale kluczowa kwestia to to nie jest, na cz-b też się da.



#51 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 07 sierpień 2014 - 09:47

Ja osobiście posiadam x4 i jestem zadowolony.To co chce widzę i wystarczy , a jeśli chce się kupić coś fajnego to sporo trzeba dorzucić.Używane echo jak najbardziej bym kupił moim zdaniem jest to lepsza opcja.Jedyne co mnie frustruje przy x4  to brak gps . Jeśli to mają być początki to moim zdaniem nie ma sensu kupować drogiego echo chyba , że ktoś lubi takie rzeczy posiadać. Na tym sprzęcie trzeba się troszkę znać , aby  umieć odczytać obraz nie wystarczy zakup  drogiego sprzętu , ale do wszystkiego trzeba samemu dojrzeć i zdecydować się na to co chce się mieć .Tani sprzęt zawsze szybko idzie sprzedać i wymienić na droższy więc ryzyka żadnego nie ma .



#52 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 sierpień 2014 - 10:45

Nie wiem czy dobrze rozumię.

Mark 4 od Elite 4 różni się kolorowym ekranem.

Moje pytanie jest takie:

Czy kolorowy wyświetlacz jest krokiem milowym w echosondownictwie, czy to tylko szpan bajer?

Czy w codziennym użytkowani lepiej sprawdza się cz-b czy kolorowy telewizorek?

Na którym więcej, wyraźniej, lepiej widać?

 

Bo reszta to chyba to samo.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do posiadania koloru to obejrzyj sobie film (najlepiej cały) na czarno-białym ekranie a potem jeszcze raz na kolorowym. To bardzo pomaga podjąć decyzję  ;)


  • Sebalos lubi to

#53 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 07 sierpień 2014 - 11:03

Trzeba również zwrócić uwagę na zużycie akumulatora.

Kolor z pewnością pożera energię dużo szybciej, choć przy małym wyświetlaczy Mark 4 to chyba nie będzie aż tak różnica...



#54 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 07 sierpień 2014 - 11:35

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do posiadania koloru to obejrzyj sobie film (najlepiej cały) na czarno-białym ekranie a potem jeszcze raz na kolorowym. To bardzo pomaga podjąć decyzję  ;)

 

To nie całkiem tak, urządzeniem podobnym do echosondy jest USG, a tam używa się monitorów monochromatycznych bo lepiej na nich widać. Fale dźwiękowe nie zawierają informacji o kolorze i wprowadzenie go tam (szczególnie w medycynie) było by zniekształceniem informacji. Problem w tym że echosondy mają tylko 16 odcieni szarości, te używane w medycynie mają przynajmniej tysiące o ile nie miliony odcieni i kosztują sporo więcej niż dobre kolorowe monitory. Dlatego w echosondach kolor ma jednak przewagę, ale gdyby odcieni szarości było przynajmniej z 256 to już nie koniecznie.



#55 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 07 sierpień 2014 - 12:34

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do posiadania koloru to obejrzyj sobie film (najlepiej cały) na czarno-białym ekranie a potem jeszcze raz na kolorowym. To bardzo pomaga podjąć decyzję  ;)

 

 

No tak tylko obraz z echa to nie Władca Pierścieni z bluereya by zachwycać się kolorami, echo to nie kamera fulhade.

Ważne jest uchwycenie szczegółów obrazu i jego szybka interpretacja i boję się że kolorowe plamki mogą bardziej przeszkadzać niż pomagać.

Ale to tylko moje odczucia.

Argument z USG bardzo trafny.



#56 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 07 sierpień 2014 - 15:00

No tak tylko obraz z echa to nie Władca Pierścieni z bluereya by zachwycać się kolorami, echo to nie kamera fulhade.

Ważne jest uchwycenie szczegółów obrazu i jego szybka interpretacja i boję się że kolorowe plamki mogą bardziej przeszkadzać niż pomagać.

Ale to tylko moje odczucia.

Argument z USG bardzo trafny.

co do ryb to i owszem, ale już twardości dna to jednak jest kolosalna różnica; no i w pełnym słońcu "uchwycenie" obrazu w odcieniach szarości staje się bardzo problematyczne :(.



#57 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 07 sierpień 2014 - 15:40

Miałem Lowrance 5x pro i jako pierwsza echo była dla mnie super. Nauczyłem się ( a przynamniej tak mi się wydaje) czytać dno i odróżniać różne rzeczy od siebie. 

Od jakiegoś czasu posiadam Lowrance Elite 5 HDI. I różnica jest kolosalna. "Prądożerność" jest dużo większa oweszem. Ale 2 aku w zamiast jednego, tak jak w starej, rozwiązały ten problem i 8 h spokojnie  mogę śmigać.

Odczyt z echo kolorowej jest dużo przyjemniejszy i łatwiejszy niż w wersji mono. Nie wspominając już o odczytywaniu danych z wbudowanego GPS.

 

Pozdrawiam



#58 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 sierpień 2014 - 20:50

Nie wiem czy coś już o niej było na jerku, ale może dla osób szukających budżetowej wersji w echa w kolorze, będzie to rozsądna opcja:

 

http://www.lowrance....e-3x-en-us.aspx

 

Widziałem w Polsce ceny ok 800 w zestawie.



#59 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 sierpień 2014 - 20:55

Zawsze znajdą się tacy którzy będą twierdzić że stare/prostsze jest lepsze. Ja akurat w przypadku echosond (i miliona innych rzeczy) idę z postępem i nie narzekam. A co USG podłączcie go do ekranu z 16 odcieniami szarości, już słyszę jakie .urwy lecą z ust medyka  :D  :D  :D  :D Zapraszam każdego kto jest w stanie udowodnić przewagę ekranu czarno/białego na moją łódź gdzie odpalę echo w kolorze i porównamy możliwości bo cała reszta dyskusji to tylko (tu wykasowałem zwrot małoparlamentarny coby zgorszenia i obrazy nie było) Jeżeli ktoś lubi swoją czarno/białą  to niech tak zostanie tylko proszę nikomu nie wmawiać że kolorowe są be.

Pozostawiam wszystkich w pokoju i z życzę każdemu kolorowego echa z 12 calowym (albo większym) ekranem w prezencie od cioci zza wielkiej wody.



#60 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:51

Cześć, miałem okazję do poplywania z czarno-białym echem kolegów. Biłem sie potem z myślami czy wydać więcej czy przyoszczędzić . Kupiłem w końcu Hb 597 hd di bo założyłem że
1 gps musi być
2dobry ekran musi być
3 kolor bo się naczytałem
4 di bo się naczytałem i był dopływ gotówki a si było za drogie
pływając na różnych wodach zeszło się z 1,5 roku zanim nieźle poznałem moje echo , ale napewno jeszcze nie do końca.
Czego żałuję
1ekran wolałbym wiekszy tak ok 8-10 cali
2 zamiast di mogłoby być si co nie znaczy że z di nie korzystam , są chwile że mam włączony tylko di
Echo to sprzęt na lata i przy na łódce wykorzystywany bardzo dużo każda wydana złotówka zaprocentuje napewno
  • Salkins lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych