Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:04

lowrance wysyła do holandi



#682 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:12

Lowrance nie jestem pewien ale chyba nowe sprzedają chyba za połowę ceny

#683 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:31

Lowrance nie jestem pewien ale chyba nowe sprzedają chyba za połowę ceny

Mówisz o gwarancji "satysfakcji" 5 letniej ?



#684 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 00:44

Nie wiem jak to nazywają ale jakaś dodatkowa 3 letnia oprócz 2 letniej standardowo. Być może to właśnie to. Nie czytałem warunków. Tyle wiem że coś takiego proponują.

#685 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 03 styczeń 2017 - 13:01

Czyli trzeba się modlić aby sprzęt się zepsuł w pierwszych 5 latach a najlepiej do 2-o roku. ;)



#686 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 16:17

Ja dziś bylem w showroomie  garmin i niewiele się dowiedziałem .Pan z obsługi niezbyt orientował się i co się chwali chciał poprosić kogoś bardziej zorientowanego ale trzeba było sporo czekać aż dotrze i dałem spokój . Co do gwarancji to wymieniają urządzenie a po okresie gwarancji też wymieniają jak to określił za 30 -50 proc ceny .Jak długo obsługa pogwarancyjna trwa nie wiedzieli ale coś wspominali o tym że też jest to ograniczone do faktu pozostawania wadliwego modelu w ofercie . Tak więc trzeba pochwalić że chociaż nie wiedzieli wielu kwestii to wzieli numer i jak ustalą maja oddzwonić . Co do wyboru to sporo modeli na ściance nie mieli ale wystarczyło wspomnieć i przynosili z zaplecza tyle że bez akumulatora sprawdzić nie sposób ,pobawić się też nie .



#687 OFFLINE   all6111

all6111

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaBrzeg.Lipki.Głogów
  • Imię:Marek

Napisano 19 styczeń 2017 - 21:43

Witam za 10 lat owe wszystkie dzisiejsze nowosci echosąd beda tak stare ze nawet w serwisach bedzie cieżko by serwisanci pamiętali ich nazwy  pisze tak dla tego ze jestem posiadaczem echosondy humminbird Matrix 47 3 d 10 lat temu  kupujac to echo  za  o 3700 a było to wtedy troche kasy myślałem ze to mi wystarczy na ok 10 lat i sie nie myliłem .   Dwa lata temu podczas spinningowania w Pilchowicach dośc mocno dolało nie chowałem echa przed deszczem było w coverze wiec stwierdziłem ze mu nic nie bedzie  przecież jest bryzgoszczelne , jednak nastepnego dnia zaczeło sie wieszac nigdy wczesniej tak nie było wiec stwierdziłem ze to z powodu tej wilgoci . Postanowiłem wszystko odłaczyc wysuszyć na słońcu i tak też zrobiłem, następnie podłaczyłem  wszystko i zaczeło działac .Po około 30 minutach znowu zawiecha  myśle chyba już po zawodach trzeba bedzie wymienić na coś nowego.Po powrocie do domu postanowiłem zadzwonić do  miejsca w którym kupiłem echobajere  by zapytać czy to może wina oprogramowania ,ku mojemu zdziwieniu facet stwierdził ze takie echosondy to już archaizm i nigdzie ich już nie   naprawiają a  softu też niema do takich archaizmów poza tym to nie opłacalne .Postanowiłem sam spróbować naprawić sprawdziłem  co jest w środku i jak to tam wyglada , wydaje mi sie ze jast to całkiem solidnie zrobione ,rozmontowałem wyczysciłem scieżki odpowiednim preparatem  i wiecie co, chula do dzisiaj . Wydaje mi sie, że dzisiejsze echosondy  to całkiem inna bajka i jednak trzeba bedzie dokupić coś jeszcze bo szkoda chyba  przez nastepnych 10 lat   spinningować mając swiadomość ,że można zabaczyć dużo wiecej  i dowiedzieć sie dużo wiecej dzieki technice terazniejszosci .Pytanie brzmi czym bedzie dzisiejsza terazniejszość za 10 lat  , na pewno bedzie przeszłoscią tylko  ciekawe czy z dużym dystansem od dzisiejszych nowosci czy możę z troche mniejszym a możę tylko nieznacznie ulepszanym kopiowaniem tego czym możemy dziś dysponować mając na myśli echosondy ....


  • Apioo lubi to

#688 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 22:10

Postęp jest niesamowity. Za 10 lat to nawet ciężko sobie wyobrazić co będzie.

Najważniejsze, aby były ryby w wodzie.



#689 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 styczeń 2017 - 22:13

Jak to w elektronice bywa. Dziś hit za 2 lata kit...nowsze technologie juz zapewne są .tylko raz ze trzeba zarabiać.  Powoli coś damy i się kręci.  A dwa . Ze póki nie wejdzie do produkcji masowej to się nie opłaca. I wkoło Macieju. ..:) zapewne dojdzie do suhd i obrazowania niczym filmy. Ale na to musimy zaczekać . 



#690 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2017 - 22:20

Na razie to głównie idzie w kierunku wielkości ekranu, dotyku i wi-fi. Technologie obrazowania 2D, DI i SI tak mocno nie idą do przodu.



#691 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 styczeń 2017 - 20:41

 rozdzielczosci ekranow dalej sa mizerne..., nawet w najnowyszych wypustach ,gdzie przy 9" jest 1280x720 co nam daje dopiero hd



#692 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 20 styczeń 2017 - 23:49

 rozdzielczosci ekranow dalej sa mizerne..., nawet w najnowyszych wypustach ,gdzie przy 9" jest 1280x720 co nam daje dopiero hd

Najlepsze by było 4K, tylko kto te akumulatory będzie dygał. Do niedawna monitory graficzne 24" dla profi miały 1920x1280 i wystarczyło; Cena takiego panelu ( piszę dobrego, o równomiernym podświetleniu, o co najmniej przestrzeni barw sRGB a nie badziewiu z hiper ) tez swoje zrobi.
Bez przesady z tą rozdzielczością, bo się okaze ze skończy się - chciałbym mieć, ale za 12-15.000PLN to za 9" drogo.


Użytkownik wilk325 edytował ten post 20 styczeń 2017 - 23:53

  • szczupak1 lubi to

#693 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 styczeń 2017 - 07:28

Z ta rozdzielczością to refleksjia mi się nasunela, po przeczytaniu przez mistrza Spigota artykułu o elite TI i super obrazowaniu HD (800x600 nowy wymiar postrzegania hd). to  raz a dwa , to średniej klasy tablety . Smartfony   juz mają wyświetlacze dla których zwykle hd 720x to już standard od dawien.

Podobnie sprawa się ma z bebechami typu procesor 2 core ram iTP. Przecież to ma bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o płynność działania.  A technologia ta też  nie jest z przeciez z przed  miesiaca. 9" carbon golas bez przetwornikow w sklepie z w-wy wyceniono mi na 9400.  Z przetwornikim nie pytałem ale pewnie z 1200zl drożej.  Także nie 12 k. To jest według mnie takie "pykanie" nas uzytkownikow. A najnowszy wypust lowrance w tak krótkim czasie ( niecałe 2 lata od premiery gen3 ) to Beczkę wódki stawiam . Ze jedna z przyczyn wprowadzenia była słaba wydajność sprzętu przy 3d .  Takie zimowe melancholiie...



#694 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 styczeń 2017 - 09:05

Adam, może nie jest tak do końca, że częstotliwość wypustów nowego sprzętu zależy tylko od producenta. Zobacz, nowe Helixy G2, G2N wyszły również w tym samym przedziale czasowym co Lowrance - ok 2 lata po premierze Helixa jako nowej linii ech HB. Podobne są ich upgrade - szybszy procesor, leprze rozdzielczości, nowe ficzers softu, czy nowy przetwornik. Technika tanieje, i te mocniejsze procki przed dwoma laty może wcale nie istniały? O ile były droższe? Poza tym to wyścig szczurów producentów w celu utrzymania pozycji rynkowej- mniej więcej pokrywają się w czasie premiery wszystkich głównych graczy na rynku ech, nie masz "nowości"- jesteś do tyłu.



#695 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 styczeń 2017 - 09:24

Wsumie tAK. Masz rację. Zresztą to jak samsung i aple roku do roku w tym samym czasie praktycznie nowy sort. A powracając do bebechów sprzętowego.  To elektronikiem ni inf nie jestem . Jednak te wszystkie urządzenia chyba pracują na różnego rodzaju ubuntach i podzespolach gigantów intel czy AMD.  Softy na pewno tworzą sami a "flaczki" ?  Zresztą , jak przetestuje to dam znać.  Hit czy kit :) a jak znam.życie to.pewne będę miał. Obiekcje jakieś.  


  • szczupak1 lubi to

#696 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 28 styczeń 2017 - 21:39

No i namieszaliśta mi we łbie. TO w końcu co tu kupić do 2000tys, mam możliwość ściągnąć z USA. Taki mam mętlik, że oszaleję za chwilę.

Wiem jedno ma mieć di i si.

Z zakupem poczekam pewnie do kwietnia może który z was co sprzeda tanio jak się wam ponudzi fotelowe pykanie w ekranik. Heheh.


Użytkownik szczupak1 edytował ten post 28 styczeń 2017 - 21:41


#697 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 styczeń 2017 - 21:59

Lowrance za 2000 zl z  si i di nie.kupisz u nas. Może garmin jakiś . Masz jeszcze trochę czasu do sezonu . Także napewno coś wybierzesz przeglądaj giełdę, czasem się coś trafia w dobrej cenie 



#698 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 28 styczeń 2017 - 22:06

No ostatnio byla hdi.



#699 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 styczeń 2017 - 22:14

Hdi ma di bez si.  pisałeś ze ma miec i si



#700 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 28 styczeń 2017 - 22:14

Ale HDI nie ma bocznego (Si) 😭




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych