Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4140 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 luty 2018 - 20:50

W przeciętnej półce cenowej jest podobnie u wszystkich. Jeżeli nie potrzebujesz podpinać do echa radaru, radia, elektryka lub spaliny przez NMEA, to spokojnie wystarczy ci Striker Plus 9sv, a cenowo wychodzi bardzo atrakcyjnie.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
  • Angelek88 lubi to

#1342 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 16 luty 2018 - 20:52

Tak jak mówiłem, każdy chwali swoje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1343 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 17 luty 2018 - 21:08

A ja cały czas nic nie rozumiem .Jeżeli echo np.hb chirp si ma opisane że ma sonar boczny to ma czy trzeba coś dokupić np.przetwornik który jest w zestawie obsługuje to czy trzeba dokupić inny, czy strukture skan to sonar boczny czy coś jeszcze innego .Przetworniki 52,40 o co kaman jeżeli w garminie jest w zestawie 52 a tutaj się piszę że nie pociągnie tego czy owego trzeba wymienić to ja wymiękam.

Chcę kupić echo ,spining głównie sandacz zbiorniki do 20metrów ,interesuje mnie twarde dno nie wiem czy dobrze rozumiem, chirp si sonar boczny strukture scan gps z zaznaczeniem punktów oraz zrobienie mapy tak dla siebie.Tak więc podsumowując Zestaw kompletny bez kombinacji przetwornik od tego echa do tego,zamiana jakaś skrzynka, wiem że 7 cali na tyle mnie stać może jakiś podpowiedzi niby zdecydowałem się wstępnie na hb 7chirp si gps g 2n ale im dłużej czytam tym mniej wiem.

#1344 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 17 luty 2018 - 21:22

Pomieszałeś wszystko razem, Humminbirda, Lowrance i Garmina. Jeśli mowa o "hb 7chirp si gps g 2n" to do skanowania bocznego i nanoszenia waipontów nic więcej nie potrzeba. Co innego do tworzenia map, tu trzeba sporo zainwestować. Trzeba się tylko zastanowić na ile jest Ci to potrzebne...



#1345 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 17 luty 2018 - 21:44

Pomieszałeś wszystko razem, Humminbirda, Lowrance i Garmina. Jeśli mowa o "hb 7chirp si gps g 2n" to do skanowania bocznego i nanoszenia waipontów nic więcej nie potrzeba. Co innego do tworzenia map, tu trzeba sporo zainwestować. Trzeba się tylko zastanowić na ile jest Ci to potrzebne...

[/Okquote]

Ok konkret bez map przeżyję chociaż piszą autochart live co to jest , Tak naprawdę to hb wystarczy czy taniej coś się da ogarnąc i te si i strukture scan to to samo czy nie ?

#1346 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 luty 2018 - 08:13

Side Imaging i Structure Scan to te same obrazowanie pod różnymi nazwami w konkurencyjnych firmach.

http://jerkbait.pl/t...rt-wymiana-map/

 

Zerknij do tego linku ws. mapowania w HB

Co do Live, trzeba kartę Zero Lines kupić tak czy siak, bo 8godzin zapisu w wewnętrznej pamięci echa to za mało.



#1347 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 luty 2018 - 18:27

A ja cały czas nic nie rozumiem .Jeżeli echo np.hb chirp si ma opisane że ma sonar boczny to ma czy trzeba coś dokupić np.przetwornik który jest w zestawie obsługuje to czy trzeba dokupić inny, czy strukture skan to sonar boczny czy coś jeszcze innego .Przetworniki 52,40 o co kaman jeżeli w garminie jest w zestawie 52 a tutaj się piszę że nie pociągnie tego czy owego trzeba wymienić to ja wymiękam.

Chcę kupić echo ,spining głównie sandacz zbiorniki do 20metrów ,interesuje mnie twarde dno nie wiem czy dobrze rozumiem, chirp si sonar boczny strukture scan gps z zaznaczeniem punktów oraz zrobienie mapy tak dla siebie.Tak więc podsumowując Zestaw kompletny bez kombinacji przetwornik od tego echa do tego,zamiana jakaś skrzynka, wiem że 7 cali na tyle mnie stać może jakiś podpowiedzi niby zdecydowałem się wstępnie na hb 7chirp si gps g 2n ale im dłużej czytam tym mniej wiem.

 

Dla Twoich celów optymalne będą Garmin Striker 7 SV Plus, Humminbird Helix 7 SI CHIRP G2N, Lowrance 7 Elite TI Totalscan, Lowrance Hook 2 7 Triple Shot lub Simrad GO 7 XSE Totalscan. Wszystkie mają sonar boczny i odpowiedni przetwornik w komplecie, a także oferują możliwość tworzenia własnych map (w Garminie bezpłatnie, w pozostałych markach wymaga to mniejszej lub większej dopłaty).

 

Ps. Popracuj nad interpunkcją, bo ciężko się czyta Twoje wpisy. Sprawdź też pisownię słowa "mętnooki".



#1348 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 18 luty 2018 - 19:18

Dla Twoich celów optymalne będą Garmin Striker 7 SV Plus, Humminbird Helix 7 SI CHIRP G2N, Lowrance 7 Elite TI Totalscan, Lowrance Hook 2 7 Triple Shot lub Simrad GO 7 XSE Totalscan. Wszystkie mają sonar boczny i odpowiedni przetwornik w komplecie, a także oferują możliwość tworzenia własnych map (w Garminie bezpłatnie, w pozostałych markach wymaga to mniejszej lub większej dopłaty).

 

z czego wnosisz że trzeba płacić za własne mapy dla np Lowrance czy Simrad? Gofree jest za darmo, chyba że chcesz mieć swoje prywatne mapy i ich nie udostępniać zobacz http://www.genesisma.../Features/Index. Tworzenie map w Gofree jest za darmo, niektóre dodatkowe funkcje są płatne. Tak samo można w Lowrance robić mapy na żywo z wykorzystaniem funkcji Sonar Chart Live https://www.navionic...sonarchart-live



#1349 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 luty 2018 - 19:33

Racja. Zagalopowałem się. Podstawowa batymetria jest za free.


  • wedkarski365 lubi to

#1350 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 19 luty 2018 - 21:52

Dla Twoich celów optymalne będą Garmin Striker 7 SV Plus, Humminbird Helix 7 SI CHIRP G2N, Lowrance 7 Elite TI Totalscan, Lowrance Hook 2 7 Triple Shot lub Simrad GO 7 XSE Totalscan. Wszystkie mają sonar boczny i odpowiedni przetwornik w komplecie, a także oferują możliwość tworzenia własnych map (w Garminie bezpłatnie, w pozostałych markach wymaga to mniejszej lub większej dopłaty).
 
Ps. Popracuj nad interpunkcją, bo ciężko się czyta Twoje wpisy. Sprawdź też pisownię słowa "mętnooki".

Dzięki kolego za odpowiedź rozwiewającą moje wątpliwości. Moja pisownia pozostawia wiele do życzenia , zgoda ale nie jestem anonimowy mówię i piszę to co myślę. Czasami może za szybko. A tak poza tym to mam taki nik, mentnooki a nie mętnooki.
  • nurek28 lubi to

#1351 OFFLINE   Norcem

Norcem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNorwegia

Napisano 22 luty 2018 - 12:35

W zasadzie obecnie sprzęt różni się detalami. Tak jak juz wyżej było napisane, jechać do sklepu i sobie sprawdzić samemu, czy pasuje czy nie.

Przykład lowrance

Dla ludzi których obsługa echa sprowadza się głównie do przycisku włącz/wyłącz ma nową serię hook 2. Dwa kable, jeden przetwornik i ekran.

Jeśli ktoś zaczyna przygodę z elektroniką wedkarska, dobrze jest najpierw poczytać o podstawach. Dopiero później zastanawiać się czy 10" od H G czy L będzie dobre czy nie.

Ostatnio na jednej grupie gość pytał gdzie ryby łowić, bo wydał 25k PLN na sprzęt i nie widzi ryb. Pływał po morzu i szukał łuków na 150m I był bardzo rozczarowany, że sprzęt za tyle pieniędzy, nie spełnił oczekiwań.

A dwa, pamiętajcie o dobrym montażu, bo wielu zapomina o tym, a później psy wieszają, bo ekran śnieżny.

Użytkownik Norcem edytował ten post 22 luty 2018 - 12:36


#1352 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 luty 2018 - 16:12



A dwa, pamiętajcie o dobrym montażu, bo wielu zapomina o tym, a później psy wieszają, bo ekran śnieżny.

........jak i o zmianie ustawień fabrycznych czułości, kotrastów, jasności i palet barw. Te ostatnie wbrew pozorom daje bardzo dużo ws. czytelności wskazań.



#1353 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 luty 2018 - 18:18

A moze kolega plywal po morzu Martwym :) i stad tez brak ryb.:) Wydac walizke pieniedzy to nie sztuka.  Warto przed takimi inwestycjami poczytac chociaz instrukcje obslugi ( i pozniej tez z niej korzystac), z ludzmi pogadac , zobaczyc w sklepie.



#1354 OFFLINE   Pawel_MORD_Jezewski

Pawel_MORD_Jezewski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaCzłuchów
  • Imię:Paweł

Napisano 22 luty 2018 - 23:24

Witam, mam pytanie do kolegów po fachu biegłych w sprawach echo. Planuje przesiąść się w tym roku z mojego zabytku (condor 238) na coś poważniejszego. Z uwagi na budżet,a raczej jego brak max moich możliwości zatrzymuje się na Lowrance Elite-4. A teraz do brzegu, czy Elite-4 HDI nada się do tworzenia i obsługi map C-MAP Genesis, oczywiście w wersji Social. 



#1355 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 luty 2018 - 07:23

Hdi tworzy logi sl2 z których się robi mapy. Ale przy dużych mapach rastrowych radzi sobie średnio.. . Zamula. Dwa hdi to już stary model.  Teraz.masz hook2  bo i hook już wypada z obiegu



#1356 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 23 luty 2018 - 10:26

Witam, mam pytanie do kolegów po fachu biegłych w sprawach echo. Planuje przesiąść się w tym roku z mojego zabytku (condor 238) na coś poważniejszego. Z uwagi na budżet,a raczej jego brak max moich możliwości zatrzymuje się na Lowrance Elite-4. A teraz do brzegu, czy Elite-4 HDI nada się do tworzenia i obsługi map C-MAP Genesis, oczywiście w wersji Social. 

mapa na 4 HDI to maleństwo, nie wiem jaki budżet masz, ale już kolo 1000 zł idzie kupić coś w 5 calach z mapami  w używanych.

Jeśli tylko tworzenie map cię interesuje to się nada, na stronie http://www.genesisma...ibleDevices.pdf masz listę kompatybilnych urządzeń. Kupując urządzenie Lowrance zwracaj uwagę aby nie była to wersja Elite DSI oraz aby nie miała "x" w nazwie, np. Elite 4x HDI gdyż to oznacza brak obsługi map



#1357 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Napisano 23 luty 2018 - 11:45

Witajcie

 

Do wyboru mam dwa echa.

Lowrance Ellite Ti 9 z przetwornikiem total scan lub nowy model Garmin Echomap Plus 92sv z przetwornikiem GT52 lub GT40.

Mial ktos okazje porownac te urzadzenia,lub mial podobny dylemat?

Co byscie wybrali lub co wybraliscie?

Obecnie uzywam Garmina 91sv z GT40

Sorki za brak polskich znakow



#1358 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 23 luty 2018 - 11:48

Witajcie

 

Do wyboru mam dwa echa.

Lowrance Ellite Ti 9 z przetwornikiem total scan lub nowy model Garmin Echomap Plus 92sv z przetwornikiem GT52 lub GT40.


Obecnie uzywam Garmina 91sv z GT40

 

Co tam jest realnie innego poza dotykowym ekranem?



#1359 OFFLINE   Norcem

Norcem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNorwegia

Napisano 23 luty 2018 - 12:21

Nie znam się na garminie ale Przetwornik już masz, instalację pewnie też. Niby pierdoły, ale biorąc garmina będzie p&p. (chyba że pozmiemiali wtyczki itd)

#1360 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Napisano 23 luty 2018 - 12:23

Co tam jest realnie innego poza dotykowym ekranem?

Zależy o co pytasz.
91sv vs 92sv plus- chirp,dotyk,wifi na korzyść nowej wersji
Elitte ti jak wyżej tylko lepsza batymetria i dostępność map przez Genesis.
Trochę batymetria w Garminie raczkuje,podobnie jak pokrycie wód śródlądowych w Norwegii.
Choć niewatpliwa zaletą 91sv jest to że już takową posiadam
Martwy sezon,czlowiekowi się nudzi i dziwne pomysły przychodzą do glowy

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych